Jak dlouho se čeká na výsledky screeningu v 1. trimestru?

kukokuko
10. lis 2016

Ahoj holky,
prosím kolik dní se tak čeká na výsledky prvotrimestrálního screeningu? Až po výsledcích totiž plánuju se s těhotenstvím pochlubit širšímu okolí, zatím se do toho nehrnu..

Plus váhám, kterou porodnici v Praze vybrat...Je možné registrovat se rovnou do několika? Zatím jsem 11.tt, ale ono to uteče a proto je třeba se orientovat.
Zatím je můj favorit Podolí, ale tam se obávám, že jednak bude velký problém se dostat a jednak v červnu často malujou sály a to pak stejně houby a jede se jinam. Možná zapojím do registrace i své okolí a někomu z nás registrace snad klapne..

Na 2. místě mám Bulovku...Vím určitě, že nechci rodit v žádných kojích, ale v samostatném sálu, kde bude vše potřebné a soukromí. Hekat s dalšími 5 fakt nechci🙂 Nejblíž to mám teda do Vinohrad, tam se to prý také dost zlepšilo. Krč vůbec nevím, o té jsem četla samé hrůzy, ale znáte to...Stejně je to všechno hlavně o lidech, vždyť víme🙂
Původně jsem přemýšlela o porodu do vody např. ve Vrchlabí, ale to by bylo logisticky celkem složité, byť poblíž máme chalupu.
Předem moc děkuju

marlenee
11. lis 2016

@kukokuko no měla jsem ještě starý systém takže manžel naklusal na půl šestou a byl druhý 😀 a já došla na 9h se zaregistrovat.Po netu to ještě nebylo možné to bylo jen u Apolináře.Bylo mi řečeno,že pokud mě nevezmou na první TP mohu zkusit i druhý naštěstí jsem se dostala hned na první.(Trochu nechápu tu registraci TP jsem měla 27.12 a rodila jsem 21.12 a to byl vyhlášen odpoledne stop stav jinak by mě asi převezli jinam. Tak na co potřebují mít na den registrováno 12 maminek když může za den rodit mnohem víc 😖 ?????)
Za nadstandart jsem byla moc ráda syna jsem měla 3 dny na intermediální péči přímo na proti pokoje mohla jsem za ním chodit jak často jsem chtěla.Po tom co mi syna dali na pokoj mi pomáhali chodili za mnou učili kojení,ukázali koupání a sestřičku jsem měla na telefonu.Stačilo zavolat a jak mohla přišla.

dandaa
11. lis 2016

@marlenee rodí jich denně víc,ale jak jsem už psala Podoli je specializovaná porodnice kam často prevezou komplikované případy.Moje sestřenice měla rodit v Kolíně a kvůli komplikacím byla převezena rychlou do Podoli a kamarádka zase k Apolinari.Spoustu ženských ma registraci rovnou kvůli zdravotnímu stavu.

kukokuko
autor
11. lis 2016

@marlenee
Ta registrace mi taky není moc jasná...Ono to nějak dopadne. Člověk musí počítat s tím, že může být opravdu buď stop stav nebo můžou malovat nebo bude rodit jiný termín, než na který je registrovaný...Tohle nejde úplně naplánovat, jasná věc..

majaaa82
11. lis 2016

@kukokuko ahojky, maji tam porodni boxy, jsou to minisalky pro jednu rodicku a doprovod. Soukromi je OK. Jak na hekarne, tak i v tech boxech jsou mice, sprchy... muzes byt v jakekoliv poloze. Nadstandard jsem neresila, ale videla jsem ten pokoj, je to celkem slusne. Ja byla na normos pokoji, jsou tam tri postele, nuzes tam mit mimonko u sebe v takovem vozitku. Mela jsem i kliku na holky, byla strasna sranda 😉 Fakt bych nemenila. Podoli jsem nezkousela vubec, registrovala jsem se jen na Bulovku. Cetla jsem recenze a byla to jasna volba. Jen pozor jedina vada na krase Bulovjy je jidlo. Neda se to jist.

kukokuko
autor
11. lis 2016

@majaaa82
Aha, takže malá místnost, ve které je přímo sprcha nebo u té místnosti je malá koupelna vč. WC? Výhoda běžných pokojů zase je, že tam mi třeba zkušenější maminky můžou poradit, to zase jo..No jídlo to pro mě bude určitě samostatná kapitola, nejím maso, jen občas ryby a vůbec jsem docela mlsná 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru