Porodnice se samostatným porodním boxem, wc a sprchou Praha a okolí. Poradíte?

kaja2016
27. kvě 2020

Podoli ma od 31.5.-7.6 zavreno, nevite, kde v Pze se da rodit jeste v soukromi a s vlastni sorchou. Popr.i okoli Prahy cca do 30ti, max,40ti minut z vychodni casti Prahy. Nasla jsem Bulovka, Neratovice, snad i Motol, ale tam jsou snad jen soupacky? Je tam slyset vedle? Ma tam clovek soukromi? Dekuiu moc

elesse
27. kvě 2020

Bulovka ano, ale jen na nekterych boxech

jaja01k
27. kvě 2020

@kaja2016 Motol má samostatné porodní pokoje s vlastní koupelnou. Z vedlejšího pokoje ani z chodby jsem neslyšela vůbec nic.

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@elesse Ano, co znamena? Ze tam nejsou toalety nebo tam je slyset? Bohuzel na jejich strankach to neni dobre vysvetleno.

natilla
27. kvě 2020

Kladno má samostatné porodní boxy se sociálkou

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@jaja01k A odkdy te tam pusti? Uz v prvni dobe porodni nebo primo az na porod nebo jako v Podoli od otevreni na 5 prstu?

petix19
27. kvě 2020

@kaja2016 nevím, jestli to na Vás už není daleko, ale Kolín tohle všechno má. Rodila jsem v lednu. Velký porodní box s vanou i sprchou. Vše opravené, nové. Za mě moc dobré.

hezz17
27. kvě 2020

@kaja2016 prosím prosím, na 5cm, ne na 5 prstu. 5 prstu tam nikdo nestrka😁

aneta15
27. kvě 2020

@kaja2016 ano Kolín tohle všechno má. Je to úplně nové. Soukromí 100%. Přijela jsem na 2 cm. Celou dobu se mnou byl mazel. Roušky nikdo neřešil. Ale to je o lidech na směně

zzuzinda
27. kvě 2020

I Podolí má samostatné pokoje se sprchou, WC, je tam klid.

elesse
27. kvě 2020

@kaja2016 ze uplne samostatne nepruchozi se sprchou a zachodem jsou jen nektere. Vim o dvou, na jednom jsem rodila, mozna jich je vic. Nektere jsou sice samostatne, ale je na nich slyset a prochazi se jimi

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@zzuzinda Podoli bude mit odstavku. Jinak tam na sal opravdu pousti az kdyz jsi na 5cm

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@elesse Aha, diky

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@hezz17 Tak pouzivaji tuto terminologii i v Podoli...

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@aneta15 Je to moc hezke, a maji tak i JIPku pro maminky a miminka, nebo prevazi? Mame to 50 minut. Je to trosku na hrane uz, bude zalezet na doprave asi, kazdopadne moc dekuju za info.

zzuzinda
27. kvě 2020

@kaja2016 Aha, tak to jo. Já v Podolí rodila a šla jsem hned na sál. Na 5 cm jsem se ani nedostala 😉 Při třech jsem šla na císaře. Ale pokoj jsem si užila 🙂

ada22
27. kvě 2020

Rodila jsem pět let zpátky v Motole. Porodní pokoj byl zrovna volný, tak jsem na něm byla po celou dobu od zavedení tablety na vyvolání. Nevím kolik jich mají , ale ten co jsem byla já byl super. Vana , záchod , sprcháč, telka gaučík výhled na Prahu. Akorát jsem si ho moc nestihla užít. 😀 Malá moc neotálela. Šestinedělí bylo horší. Nechytla jsem pokoj společně s miminkem a ještě pokoj bez klimky. Ale pokoje, kde jsi s miminkem byly v pohodě. Sociální zařízení pro dva pokoje společné, pro čtyři maminky dostačující.

veru181
27. kvě 2020

V Mělníce mají taky porodní pokoje s WC a sprchou. Jsou tam teda jen šoupačky, které byly během porodu pootevřené (za nimi zázemí lékařů a další sály), ale neměla jsem pocit, že by mi to bralo soukromí. Občas jsem tlumeně zaslechla zdravotnický personál, já možná slyšet byla, ale nevím a bylo mi to docela jedno 🙂 Já zase nechtěla být odizolovaná od zdravotnického personálu, když mě tam nechali jen s manželem a docházeli průběžně kontrolovat stav porodu. Celkově jsem z toho pokoje měla dobrý pocit.

prisil
27. kvě 2020

Doporučuji Kladno, splňuje všechny požadavky, má dětskou JIP a jsou tam fajn 😉🙂

aneta15
27. kvě 2020

@kaja2016 mají jipku od 31.tydne. Podporují prirozene porody. Nechali me, co to šlo bez chemie. Pak bohužel už šlo o život tak do mě narvali, co šlo. Ale jsme oba v pořádku. A musím říct, že ta porodní asistentka byla andel. Na šestinedělí si Tě nikdo moc nevšímá. Jen teda jídlo byla fakt katastrofa. Ale třeba to bylo i tím, že jsem porodila v pátek a v pondělí ráno šla domů a o víkendu se asi moc nevaří 😁 teď už povolili návštěvy na jednu osobu na den na 30 minut.

maargit
27. kvě 2020

@kaja2016 I Mlada Boleslav ma porodni sal a sprchou. Na sal jsem sla otevrena na 3cm, ale asi zalezi i na nalezu, tezko rict. Ja byla naprosto spokojena. Snazi se o prirozenou cestu k porodu, pokud uz to ale hranici, tak pomuzou. Nicmene muzes i odmitnout.

karla2015
27. kvě 2020

Motol, samostatny pokoj s wc a sprchou, nic sem neslysela.

vendes
27. kvě 2020

Hořovice by to mohly splňovat, loni prošly boxy rekonstrukcí.

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@ada22 Jakoze tam jsou pokoje, kde nemuzes byt s ditetem? Coze?

zavodnice
27. kvě 2020

V Hořovicích jsou porodní sály, kde je soukromý záchod a sprcháč, plus spoustu dalšího jako vana, míče, kuchyňka, pohovka.

petix19
27. kvě 2020

@aneta15 ta vana byla muj zachrance 🤩

aneta15
27. kvě 2020

@petix19 mě to vůbec nedělalo dobře. Ani mic. Byla jsem ve sprše a skoro celý porod jsem klečela na žíněnce a měla hlavu u manžela v klíně 😁😁😁 občas jsem se zhoupla na tom provaze. Byla jsem tam 14 hodin tak jsem si to tam užila 😉 ale už tam fakt nejdu

zoyee
27. kvě 2020

2017 Motol a super, samostatný pokoj s koupelnou, nic kolem jsem neslyšela. Já předtím ležela na rizikovém a nejdřív mě chtěli dát po prasknuti vody do čekacího pokoje, ale rozjizdelo se to rychle, tak jsem byla rovnou na porodním pokoji. Na 6n jsou pokoje pro 2 maminky s dětmi, koupelna a záchod společně pro 2 pokoje. Někdy se může stát, že porodís a není volné místo na 6n, tak na něj čekáš třeba i na jiném oddělení (jednu holku např. vrátili v noci po porodu na rizikove a na pokoj se dostala druhý den dopoledne). Nebo můžeš chvíli čekat na pokoji, kde jsou maminky po císařském řezu, kterým děti nosí. Každopádně se snaží zajistit všem room-in s miminkem, ale někdy je prostě moc porodu naráz.

ada22
27. kvě 2020

Jak píše @zoyee když se sejde hodně maminek, tak se může stát, že se dostaneš na pokoj, kde není možné mít miminko. Bohužel já myslela, že to funguje tak, že uvolní se místo na roomingu a jdeš na pokoj s miminkem a ty co porodí po tobě chvilku případně budou na trojlůžkáči bez miminka a jak další den odejdou maminky, tak je přesunou na pokoj s miminkem. Bohužel to tak úplně nefunguje. Takže jde hlavně o to, kdo se víc ozve. Já pak zjistila, že jsou na roomingu maminky , které porodily den dva po mě. Ale třeba šlo o blbou náhodu. Bylo tenkrát dost miminek . Ty pokoje bez miminek jsou určeny hlavně pro maminky, které z nějakého důvodu u sebe mít miminko nemohou. Já třeba takhle byla s první dcerou, protože byla v inkubátoru. Ale jinak Motol ok doktoři i sestřičky příjemní. Na šestinedělí byla jen jedna dětská sestřička pěkná můra, ale jinak ok. Dokonce jedna si mne pamatovala z prvního porodu i když jsem měla jiné jméno a rozestup pět let. Jsem koukala jako puk (-:

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@ada22 Chapu, v tom pripade bych sla teda s miminkem domu☹ To je desny☹

kaja2016
autor
27. kvě 2020

@aneta15 Me delal dobre prave mic, sedela jsem v nem ve sprse. Mela jsem jeste uplne zavrena kontrakce po 3 minutach, tak me dali na riziko, na sale nebyl mic, jenpsprcha a otevirani se zpomalilo. Kazdopadne suma sumarum od 1 kontrakce 12 hodin ( akoratze rovnou po 3 minutach a v plne sile). Takze ja si vubec neodkazu presatavit, ze bych bez sprchy porodila. Byla jsem tam nonstop. A bez mice bych se asi vubec neotevrela na prijeti na sal. Tak jsem ze situace rodit nekde za plentou s minimalni moznosti pohybu a socialkama pro pet maminem dost na nerv.-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru