Jak ovlivnilo kouření vaše miminko v těhotenství?

kacito
29. dub 2012

Ahojte všechny.... chci se jen zeptat...Jak to máte s kouřením v těhu?? Jak to ovlivnilo vaše miminko nebo muže ovlivnit??A kolik denně asi jste vykouřili??Měli jste díky tomu nějaké problémy?? prosím aby pokládali zde přisoěvky jen y které kouří...děkuji

sametacek1
18. črc 2016

@vera20 dekuji za to co jsi napsala, nevedela jsem ze kdyz napisu o ciarete a to co mi na to rekl doktor, se tady tak rozjede az si pripadam jak naka strasna zruda co bohuzel jeste porad kouri tech cca 5dene, z krabicky ale mezi tim i elektronickou nad kterou doktor jen mavnul rukou, dale mam miminko o den starsi, tak ze roste hodne, vse bez problemu, a ano sve dite miluji... a verim ze kourit prestanu, kdyz uz jsem to az takhle stahla.. a opravdu by me zajimala reakce kdybi sem napsala fetacka , ktere se pak narodi zdrave dite, a co bezdacky? Proc maj tydle lidi deti, kdyz kuracka by mit dite nemela... to bylo blbi napsat... :/ je tu dalsi diskuze kde se holky normalne bavi co a jak dekat kdyz koureji a odpividaji pouze kuracky, a snazi se poradit, ale tady je clovek totalne odsouzeny... bohuzel fetna sem nic nenapise a nepoprosi o radu co ma delat, jelikoz tydle spiny sve dite stejne narvou do boxu a to je teprve lasky k tomu bezmocnymu clovicku.. to by asi jen tak milujici zena , ktera pozor kouri sem tam cigaretu asi jen tak neudelala .. chtela jsem jen pomoc, a ne cist ze kuracky si dite nezaslouzi... to je smutny opravdu!

pandabox
18. črc 2016

@sametacek1 ty jsi ale ne zadala o radu a o pomoc..ty jsi nám přišla oznMit, že kouření v těhotenství je v pohodě..

pandabox
18. črc 2016

@sametacek1 kdybys napsala, že te to trápí a hledáš cestu jak přestat tak by tady přistála tuna rad..ale ty si sem jen napsala, že kouři s, ale ze je to ok..tak co po tom více očekávat ze?

andreaandrejka
18. črc 2016

@sametacek1 No jo, tak okecala jsi si to dobře 🙂 Víš co říkám já? Že není větší motivace přestat kouřit, než nosit vlastní dítě pod srdcem.
Přeber si to jak chceš. 😉

sametacek1
18. črc 2016

Jo napsala jsem to blbe.. to je pravda.. dal uz nemam co psat, jen verit ze to proste dokazu co nejdriv.. 🙂 tak jako ty , kteri to taky nedokazali urvat od huby hned...

pandabox
18. črc 2016

@sametacek1 ja mam treba na cigaro semtam chut, pak si predstavim jak aktualne vypada muj drobek a jak mu tam posilam kour, v tu ranu si predstavim tu zakourenou placentu a delohu a hned me ta chut prejde.

Pak doporucuju totalne zmenit jidelnicek s prestavanim. Ujizdet si na dobrych jidlech a jist pravidelne - ja jsem si najela na super rezim a a ni jsem nepribrala. Pripravila jsme si pet ruznevelikych krabicek na cely den, plus treba pytlik rozinek a orechu, kdyz jsem mela obri chut tak jsem se cpala rozinkama. proste nahradit ty cigarety necim novym. J ated daleko vic utracim za zdravy jidlo - takze penize za tabak moc neusetrim🙂 ale zase o to mame s prdolou lepsi prisum zivin a vitaminu..
taky je treba dobry na misto ranni cigarety vyjit rano na prochazku..
proste zmenit celkove zvyky..aspon trosku, to pomuze.

sametacek1
18. črc 2016

@pandabox ,dekuji 🙂 no prave ta rani je to nejhorsi, jednou jsem vydrzela hodinu a uz to byla silenost.. :D pak do obeda vse ok, sem tam jsem potahla elektronickou , no ale jak mile jsem si dala dobry tepli obed, tak zase ta umorna chut, snazila jsem se mezi tim uklizet , drhnout kde co ,ale jak mile si potrebuji odpocinout tak je to zpet a uz na ni myslim, ted v posledni dobe jsem kourila zase kuli tomu ze mi na dva dny uplne prestali pohyby, tak uz jsem chtela brecet ze vse skoncilo, jsem nevedela ze pravidelne pohyby jsou az nekdy od 22-26 tydne a ze ty pohyby proste na par dnu muzou prestat... vlastne diky pohybum ani na cigaretu nemyslim.. kdyz se mi tam ta prdelka prevaluje 🙂 a s tim predctavit si ze to dycha i mimi jsem zkousela, videa jsem si poustela, ruzne clanky.. vzdy me to zasekne na par hodin dejme tomu... to je tak strasny zlozvyk :( tenkrat pred deviti lety mi meli dat doma pres drsku... takova blba machrovina pred kamosema a ted si muzu skubat vlasy ... :( a dekuji za radu, uz jsem premyslela i o hypnoze :D chci totiz prestak uz asi pet let... a porad za tu dobu jsem to nedokazala.. ale dokazala jsem to teda extra omezit...

vera20
19. črc 2016

holky, ja myslím, že je to uplne každýho věc, každej má na to názor svuj. Určitě každa ženská miluje své díte nadevše bez ohledu zda si obcas zapalí nebo nekouří. Samozřejme kazdej ví, že je kouření v těhu ošklivá věc. Ale holt kazdej na to nemá přestat definitivně, pro kazdyho člověka je ta zavislost jiná, někdo dokáže uplne prestat nekdo zase ne, samozřejme ze kdyz neco hodne chces tak to dokážeš, ale nekomu to tak lehce nejde. Řekla bych, že každá těhule nečím zhřeší. Někdo si občas čoudne, nekdo baští tatarak a nekdo si dá obcas sklenku vína. Někdo se zase strašně stresuje. Každej má neco a každá tato věc nejakým zpusobem též ovlivnuje plod.... Je jasný že když se řekne kouření tak kazdej odsoudí ale co když řeknu že jím syrové maso? taky se to nemá...ale to už je v poho?.....

pandabox
19. črc 2016

@vera20 tak syrový masem to Dítě můžeš zabít, kouřením mu způsobit 'jen' nějakou nemoc, vadu...to záleží na každém jak si rozhodne...

Já třeba nevidím důvod proc si dát skleničku vina...🙂) devět měsíců se to da vydržet nedat si..🙂)

Ale určíte je to každého věc..v tom . mas pravdu..

vera20
19. črc 2016

@pandabox nikoho neodsuzuju, a ani nikoho nepodporuju. Jen občas nepochopim ty matky co hnedka kamenujou a odsuzujou a někdy urážej. Káždá to víme, že se kouřit nemá a je fakt že ani nepotřebujem doktorskej titul na to..🙂

peascle
21. srp 2016

Ahoj, před tím než jsem dostala první podezření ze muzu byt v tom, omezila jsem to na 3 cigarety za den/ původně to byla krabička denně , po potvrzení od paní doktorky jsem okamžitě přestala ;) jde přece o mimi

rolniczka
11. črc 2017

Tak já jsem ve 34TT doktoři nepoznali, že jsem kuřačka a já se jim dobrovolně nepřiznala, abych zjistila jak to je, v práci kde pracuji máme 11 těhotných s toho 8 kouřilo celé těhotenství a i předešlé těhotenství a prý nezaznamenali žádné změny u svých dětí. Já jsem byla nervozní, hnusná, nervy jsem měla nemohla jsem usnout apod. zvracela jsem prvních 6 měs. a stejně jsem kouřila ikdyž mě natahovalo a víš co? Jsem úplně alergická na ty kecy to bys neměla... tak to asi dělám schválně ne? Přítel je kuřák otec je kuřák ani jeden z nich nechce abych kouřila, ale předemnou si každý vesele zapaluje a já na to už taky kašlu mamka nekouřila a my jsme měli s bráchama úplně naprd imunitu takže nevím jak je to přesně se zdravím, ale myslím si, že někdy je zdravější mimčo od kuřačky na umělé výživě a pod., než od kojící nekuřačky a nevím kdo určuje metr ...prostě to tak je !

rolniczka
11. črc 2017

@pandabox
Sama jsem tuhle debatu chtěla rozvést ale neměla jsem dost odvahy na ukřižování sama sebe :D alkoholu jsem se ani nedotkla dokonce na silvestra nealko pripitek a cigarety nic a nepomohly ani náhrady ani omezení na minimum , zajídání, práce proste nic cigaretu mam spojenou snad se vsím a tak jsem ráda ze se omezím na tech 3-5 cig. na den a ze to není dvacet jako dřív a mám spoustu známych co přestaly na mateřské tak uvidime možna to přijde

andiienka
11. črc 2017

To, že jsem těhotná jsem zjistila hrozně brzy, asi v 6tt.. Do té doby jsem kouřila tak 10 cigaret denně. Snažila jsem se to omezit, někdy jsem na to neměla chuť vůbec, jinak to byly třeba 2-3 cigarety. Během 2 měsíců jsem přestala úplně. Začala jsem pak znovu asi půl roku po tom co jsem přestala kojit.

rolniczka
12. črc 2017

@andiienka No já kouřím " vesele" dál a doufám, že přestanu 😒

audrey44
12. črc 2017

Tahle diskuze je uplne nesmyslna. Kuracky se tu akorat obhajujou a ujistujou, ze je to vlastne ok kourit s ditetem v brise. A nekuracky z nich sili. Vite co, at si kazdej dela co chce. Kazda kuracka se muze pri pohledu na // rozhodnout, zda to dite bude vedome dusit a mrvit zdravi a nebo se kousne a da to. Je to jeji volba, dava vsanc cely budouci zivot ditete (akorat chudak to dite se rozhodnout nemuze). Pokud na to ma nervy pak s tim zit po zbytek zivota (v pripade nemoci ditete) nebo minimalne zvladat abstak ditete v prvnich tydnech po narozeni ditete, prosim. Kdyz se na to podivate jinak, vpodstate ma takova mama nervy z ocele, az je to svym zpusobem obdivuhodny. Ja bych na to fakt nemela, zit s myslenkou ze jsem neudelala maximum pro zdravi sveho ditete. Fakt jako smekam pred tim, kdo to zvladne, protoze pak uz asi zvladne vsechno. Platit takovy prachy za niceni zivota svyho i svyho ditete, to jen tak nekdo nedokaze... klidne se tu do me puste, ja svou volbu uz provedla 😊

rickym
12. črc 2017

@audrey44 naprosto s tebou souhlasím, lip bych to nenapsala 👍🏼

rickym
12. črc 2017

Moje máma přestala kouřit, když ji zjistili rakovinu, musela a šlo to..léčba byla úspěšná a ke kouření se nikdy nevrátila a je ji fajn... 😉

kachiiina
12. črc 2017

@kacito Těhotná sice nejsem ale o miminko se s manželem snažíme přes dva roky, tak jsme se rozhodli s tím seknout, jelikož se stále nedaří. Manžel byl velice ale velice silný kuřák a podařilo se mu ze dne na den přestat dílky el.cigaretě. Podotýkám že jsme jich v průběhu let vyzkoušeli několik a všechny stáli za prd 😀 až na tudle tedy. Manžel s ní začal první a já si řekla, že pokud na ni přestal on, tak na ni přestanou všichni. Před dvěma měsíci jsem s ní začala taky a ted už nekouřím vůbec. Mimo jiné i další dva z našich známých 😀 Takže pokud by jsi ráda přestala a nejde to jen tak - doporučuji

https://www.vaporism.cz/elektronickecigarety/jo...

Hodně štěstí 😀

karlajasmine
12. črc 2017

@kachiiina Elektronicka cigareta je ale podobny svinstvo... vygooglete si ''Popcorn lung''... zatim se o tom prilis nemluvi, ale dlouhodoba inhalace tech prichuti muze vest k tomuto onemocneni.

deene
12. črc 2017

No,tak ja taky kourila a dost,vyhulila sem krabku denně,co sem se dozvedela,ze sem těhotná,omezila sem na dve cigarety denně a za dva tydny to stopla úplně. Viděli ste někdy miminko s abstakem? Ja jo,to "jen" od kuracky,jasne neni to samozrejme,ze se to stane,ale stat se to muze a neni to pak nic příjemného,nebyt toho,ze nejde ani o to zdravi potom jako o zdraví plodu,to mimino se proste dusí,tak to je. Taky okolo mě všichni kourili a s cigarem v ruce poucovali,jsou mi jednou ostatni,nejak tak bylo o moje zdravi,ale neni mi jedno moje dite! Všechny omluvy a výmluvy od kuracek tehotnych,prostě neberu,jde to! A neděláte to pro sebe,ale pro mimco,přinejmenším to aspoň stáhnout na co nejmenší množství to jde

kachiiina
12. črc 2017

@karlajasmine Myslela jsem to jako přechodnou variantu, než úplně přestat kouřit. Každopádně od vzniku el.cigaret - které mimochodem opravdu byli pěkné hnusy - došlo k pokroku. Jisté náplně jsou velice šetrné, některé dokonce i přírodní. Samotné cigaryt také velice pokročili - řekla bych, že to je právě jeden z důvodu, proč nám konečně tahle cigareta vyhovovala 😀 Náplní je několik desítek značek, chutí, množství nikotinu ... nejlepší je se dopředu informovat před koupi. Jsem si jistá, že pořád lepší el. než normál 😉

normalnimatka
12. črc 2017

@rolniczka a nenapadlo tě, že za to to dítě taky nemůže? a nejvíc, co můžeš pro svý dítě udělat, aby nekouřilo, je nedávat mu ten příklad - tedy nekouřit?
to je dost smutný, že kouřilo u vás v práci tolik ženskejch. jen podotknu, že ale vůbec nemusej poznat, co to kde v dítěti pošahalo. takový poruchy učení, hyperaktivitu, stav imunity atd atd zjistíš až mnohem mnohem pozdějc, než pár měsíců/let po narození dítěte.

ano, liskni si. opravdu bys neměla. chudáci děti...nechápu, jak jim tohle můžete dělat a jít večer s klidnou hlavou spát, že ste jako dobrý mámy.... :(

kamino
12. črc 2017

Mě pomohl přístroj Bicom 2000 - kouřila jsem 27 let a díky němu nekouřím dva roky a nechybí mi to. . spíš smrdí. Bez něj bych to opravdu nedala. Zkoušela jsem vše, el cigaretu, champix, naplasti, žvýkačky. nic nepomohlo, až toto.

eliska_mot
12. črc 2017

Ahoj maminky kuřačky. Jsem toho času absitnující kuřačka a nechci rozhodně moralizovat. Sama jsem přestala v 10. týdnu a v 11. jsem ještě 1,5x selhala 😀. Nicméně už po třech dnech bez cigarety jsem "zvládla" vykouřit jen půlku. Je to pak opravdu hnus a dokonce bych řekla, že mi z toho bylo i špatně psychicky - ne snad kvůli selhání, ale jak ten svinčík zaplavil mé tělo (dehet a spol., ne nikotin).

Kouřím dlouhé roky, návyk jsem si vybudovala bohužel už v raném mládí a vím, jak strašně moc těžké je omezit a případně následně přestat.

Musím za sebe říct, že těhotenství odstartovalo můj pokus přestat kouřit. Ale hlavní motivace (bohužel?) nebylo miminko, ale to, že už jsem prostě nechtěla být otrokem návykové látky.

Hodně mi pomohly nevolnosti. A pak, jak píše jedna přispěvatelka výše, fakt, že se může narodit dítě s absťákem a musí se mu dát náplast. To se mnou hodně hnulo. Ale jak říkám, nakonec jsem přestala kvůli sobě. A je to tak i potřeba, protože když by to bylo "jen" kvůli miminku, tak by pak bylo mnohem snazší se k tomu vrátit.

Jak jsem postupovala a co mi pomohlo? Byla jsem zhruba na 12 - 15 cigaretách denně. Když jsem si udělala těhotenský test, tak to se mnou tak zacvičilo, že jsem to ještě vyšvihla, kam, to snad radši ani nevím. Jednou mi krabička na den nestačila ☹. Zhruba po čtyřech dnech tohoto a čtení všeho možného a snahy si to omluvit, jsem se tedy rozhodla, že to "alespoň" omezím. Zkusila jsem to tedy sama a bez jakékoliv podpory. Stáhla jsem to na 6 s tím, že jsem ovšem nezvládla odsunout první ranní o více jak 20 minut. (takže cca 25 minut od probuzení). Takto jsem bojovala asi tři nebo čtyři týdny a měřila jsem si poctivě těch šest (jasně, někdy to nevyšlo, v 95 % vyšlo).

Následně jsem šla do poradny pro závisláky na tabáku (ve Vojenské nemocnici, Praha). Tam jsem svou situaci probrala s lékařkou a udělaly jsme toto: musela jsem najít motivaci pro sebe, proč přestat; udělat si prasátko a za každý den, který nekouřím, hodit příslušnou sumu (vyřešila jsem následně založením si spořícího účtu a příští rok mám na zrcadlovku 😉 ), substituovat sprejem (místo jedné cigarety si stříknout Nicorette sprej, zkusit pak i místo dvou, tří....) a za nějakou dobu na kontrolu.

Když jsem tam šla příště, už jsem nekouřila.

Podle paní doktorky ta nejtěžší část je omezit (podle mě tedy ne 😀).

První ranní jsem si nedala ten den, kdy už jsem si nezapálila vůbec. Před tím jsem jí dokázala odsunout na 60 minut po probuzení a byl to tedy vždycky ráno očistec ☹.

Po tom rapidním omezení jsem si mohla plíce vykašlat, jak se mi čistily. Hnusné ☹.

Stále mám chuť dát si cigárko. Ale vím, že nesmím. Že i jedna cigareta by mě vrátila zpět - strašně se toho bojím. Nechci, aby mě malá viděla s cigárem a považovala to za něco normálního. Chci to zvládnout a už nechci být závislá. Nikdy se k tomu nechci vracet.

Suma sumárum: za sebe mohu doporučit návštěvu poradny, kdy vám zkušený lékař poradí, jak to udělat, podrží vás, podpoří vás. Protože on moc dobře ví, co je to závislost. A pak určitě sprej. S takto nízkou dávkou, jako zde přispěvatelka popisuje, sprej stačí - náplasti např. by byly příliš silné. Rozhodně je lepší "čistý" nikotin než ten s kouřem do plic.

Pokud se rozhodnete přestat, tak moc držím palce. Pokud omezíte - i tak děláte strašně moc. A neposlouchejte ty kecy "chytrých". Kdo poznal, jaká je to závislost, jen ten to může opravdu pochopit a ocenit jakoukoliv snahu o omezení.

roxolanka
12. črc 2017

Holky, když jsem s kouřením kvůli miminku dokázala nadobro seknout já, tak to musí zvládnout fakt každý. Před těhotenstvím jsem byla silná kuřačka, bohužel se to se mnou táhlo už od puberty. První roky mi to, že jsem kuřák nevadilo, bohužel časem jsem se závislosti chtěla zbavit, ale marně. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, věděla jsem, že musím přestat. Kdykoliv jsem si zapálila, představovala jsem si, co tomu prckovi dělám JÁ, jeho vlastní máma, no a za tři dny toho představování už jsem si ani jednou nezapálila. Žádný přestávání postupně, utnout to ze dne na den, je podle mě ten nejjednodušší způsob, jak přestat. No a od té doby, na tom, že jsem přestala, vidím jen samá pozitiva. Už nikdy se k tomu hnusu nevrátím, protože tohle byl pro mě jediný způsob, jak přestat. Ne kvůli sobě, ale kvůli tomu prďolovi, který se v břiše sám bránit nemůže. Navíc mu chci jít příkladem a né mu hulit celé roky pod nos.

vineta
12. črc 2017

@eliska_mot Držím moc pěsti, ať to vydržíš už furt- je super, jak jsi k tomu nakonec přistoupila!
Mně se povedlo se na kouření víceméně vykašlat (až na občasný hospodový excesy) už teď, kdy jsme se teprve rozhodli začít se snažit o dítě, a jsem za to moc ráda.

ploutvicka59
12. črc 2017

Jak se mi ukazalo //,tak cigarety z kabelky primo do koše...Kourila jsem deset let..Pulroku pauza pri mononukleoze a dva mesice pred prekvapivym otehotnenim..Takze to jde...Nedokazu si predstavit,ze si pomalinku ublizuju necemu,co je jako dar...Je spousta zenskych,co deti mit nemuzou a udelalo by vsechno na svete,kdyby se zadarilo...A ja si toho daru vazim...Uzivam si kazdy pohyb moji princezny,ackoliv to vypada na princeznu s kopackama😅

kika266
12. črc 2017

Tak ja se priznam holky, ze jsem v tehu taky kourila, nejak mi neslo prestat, tu jednu jsem nejak musela mit, jinak jsem byla v nervach, je to hnusne, stve me to, ale uz se stalo. Karca je v pohode a jsem rada, ze prospiva jak ma.

eliska_mot
12. črc 2017

@kika266 Víš, říkám si, jestli ta jedna fakt škodí. Je to hodně málo a upřímně, projít se ráno v osm Resslovkou (Praha, pod Karlákem), tak mi to přijde mnohem horší.

Jen závislák dokáže pochopit, jak moc znamená omezit to na tu jednu.

A co teď? Kouříš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru