Jak taktně sdělit mamince, že ji u UTZ nechceme?

ladyhacek
17. pro 2014

Ahoj řeším teď takové dilema. Čeká mě UTZ ve 30 týdnu asi za měsíc a mamka mi řekla, že chce jít taky (s maminkou máme vztahy velmi dobré, i manžel si s ní rozumí), ale aby šla na UTZ mi přišlo zvláštní, ale nechtěla jsem se dohadovat. Řekla jen ať na ní myslím až se budu objednávat. Nepřítomně jsme kývla, ale dnes mi manžel řekl, že jí tam nechce > resp. že nemusí být u všeho a že když půjde tak nepůjde on ☹.

Počítáme, že všem pak dáme fotku, ale s tím, že by tam krom manžela někdo šel s tím jsem nepočítala.
Jak jí to mám říct? Nebo dělat mrtvého brouka a pak říct, že jsem zapomněla? (jsem čestná a neumím moc lhát a příčí se mi to)
Máte někdo s tím zkušenost? Také jste měli maminku na UTZ?

Všem moc děkuji

polaks
17. pro 2014

@ladyhacek Povedzte maminke,že s tým nesúhlasil gynekológ. Ja mám s mamou tiež dobrý vzťah,ale sama by som ju na utz nebrala...

terry1512
17. pro 2014

Zkus jí prostě říct že tam chcete být s manželem sami.Snad to pochopí,dáte jí fotku nebo třeba ségra si UTZ natočila na mobil jako video a pak to ukázala mamce.Je to pěkný zážitek pro oba a maminka by mi tam asi taky trošku kazila dojem.

apacheee
AMBASADORKA
17. pro 2014

Já bych jí řekla pravdu - že tam chcete být jen s manželem. My jsme to vyřešili fikaně - byli jsme na 3D UTZ se záznamem na DVD a to jsme pouštěli pak rodině. Cítili jsme, že u toho chceme být sami🙂

dadakin
17. pro 2014

Bud upřímná a prostě řekni mamce,že půjdete jen vy dva a pak ji třeba ukážete z UTZ video prostě jednej jak to cítíš a nikdy se nenech do ničeho nutit a nauč se říkat ne je to těžký,ale to jsou chvíle který ti nikdo nevrátí. Myslím si ,že to mamka pochopí.

kathy_smilca
17. pro 2014

Pokud máte s maminkou dobrý vztah, jednala bych s ní na rovinu. Řekla bych jí, že se jí nechceš nijak dotknout, ale že při této příležitosti byste chtěli být s manželem sami. Dala bych jí fotku a nebo dle možnosti to video 🙂 Myslím, že by to měla pochopit 🙂

miska85
17. pro 2014

My máme s mamkou taky vynikající vztah,ale brát ji na UTZ by mě nenapadlo (a ona sama by tam nechtěla jít). Byla bych k mamce upřímná, ať se nezlobí, že tam chcete být sami. Pokud nepobere pravdu, možná bych popřemýšlela i o malé lži typu - doprovod může být jen jeden člověk....

alyssa18
17. pro 2014

Řekla bych pravdu... Já mám s našima hezký vztah a na 3D ultrazvuk s námi půjdou oba dva. Ale pokud si to vy nepřejete, tak bych určitě nevymýšlela žádné výmluvy a prostě řekla, že je to pro vás intimní chvíle a chtěli byste to absolvovat sami. Maminka to snad pochopí. 🙂

evulina77
17. pro 2014

@ladyhacek pokud s ní máš dobré vztahy, tak jí to řekni narovinu. Jsi dospělá a máš už svoji rodinu a budeš se muset naučit si svoje věci hájit. Pokud jí tam chceš a chceš tam mít i manžela, tak mu to taky budeš muset říct narovinu. Prostě bez hádek a nátlaků si prosaď, co chceš ty.

jitavrtule
17. pro 2014

To je dost ošemetná situace.....nezávidím. Přiznám se, že mi přijde poměrně zvláštní, že si maminka (chápu dobře, že tvoje?) utz tak nějak automaticky nárokuje a celkem se ztotožňuju s tvým mužem - je to pro mě velice intimní partnerská záležitost - my dva a naše dítě. A to I přes to, že svoje rodiče samozřejmě mám moc ráda a vztahy máme skvělé.
Pokud se ti příčí lhaní a nechceš si vymýšlet výmluvy, asi bych to mamce prostě řekla na rovinu - přesně to, co píšu nahoře, něco ve smyslu: " Hele mami, nezlob, se ale jak jsme se posledně bavili o tom utz, víš, my to oba s mužem vnímáme jak dost soukromou věc a chceme tam být prostě jen my dva a naše miminko."
Nemyslím, že by ses musela nějak omlouvat nebo své rozhodnutí zdůvodňovat víc do detailů.
Mamince slib fotečku (nebo video) a že si ještě vnouče užije, až bude na světě.

mimi1004
17. pro 2014

Řekni ji to na rovinu. UTZ je jen pro tebe a pro manžela. Jak by to v těch ordinacích vypadalo, kdyby se tam nasáčkovala celá rodina? Navíc když teď povolíš, mohlo by se stát, že ti pak bude zasahovat i do výchovy 😒

palomitacheca
17. pro 2014

@ladyhacek kdyz ji tam nechcete, tak ji proste na rovinu rekni, ze tam chcete byt jen sami dva s manzelem. Jak pisou holky, ona to snad pochopi 😉
Jinak ja svoji maminku mela u prvniho ditete na 3D, tam byl i muj partner a ted u tretiho ditete se se mnou sla podivat na jednu kontrolu u doktora, to byl manzel v praci.

smirda
17. pro 2014

Sice ještě ani nečekám, ale aspoň na jeden utz bych mámu vzít chtěla - upřímně, chlap nechce jít k porodu, takže je klidně možný, že i tam se mnou bude ona 🙂. Takže pokud bude u týhle nejintimnější věci, proč ne i na ultrazvuk, že jo 🙂? Jenom s manželem jich budete mít ještě pár, ne (i když jak tak čtu, tak je to pokaždý jinak), tak proč mamku na jeden nevzít?
No a pokud ji tam doopravdy hodně moc silně nechceš a je ti to nepříjemný, nezbývá než jí to říct. Taky neumím lhát, takže bych řekla pravdu, jen bych se snažila jí hodně vysvětlit můj pohled a pocit a říct jí, že mě mrzí, že jí z toho bude smutno, ale já to tak cítím. No a pak třeba donést to video 🙂.

sarkav
17. pro 2014

já jsem naopak mamku na utz chtěla, ale starší syn usnul v autě a tak ¨mamka musela zůstat v autě s ním. Docela mě to mrzelo, přeci jen před více než 30-ti lety tyhle maminky žádne utz miminka neviděly, a když j sem ukázala fotku tak to stejně není takový zážitek jako když to vidí na "živo" 😉
ALe samozřejmě chápu že někdo to bere jinak, tak bych asi k mamce byla upřímná a řekla ji že tam chci být jen s manželem 😉

latkovkybrno
17. pro 2014

@ladyhacek se mnou maminka byla, za jejího těhotenství totiž ultrazvuky nebyly, tak jsem jí to nabídla sama. Byla ÚPLNĚ nadšená. Máme výborný blízký vztah, i s mým mužem má prima vztah, tak mu to nevadilo. Bylo to jen jednou, ve 20.týdnu velký genetický ultrazvuk. Řekli nám tam tehdy i pohlaví. Když si vzpomenu, jak byla nadšená a zkoumala ty obrazce ve 3D, když to doktor přepnul, nelituji. Byl to pro ni podle mě super zážitek. Ale pokud ji tam opravdu nechcete, vymluv se asi na toho lékaře, že si to nepřeje, že tam může být jen jeden člověk.. Aby ses jí nedotkla, víš.

mysonek
17. pro 2014

@ladyhacek já bych jí řekla, že tam chcete být jen s manželem sami. Já bych taky mámu na ultrazvuku nechtěla, přišlo by mi to divné. A vztahy máme dobré. Samozřejmě bych jí ukázala, nebo dala fotku, ale na kontrole u dr. bych jí nechtěla. Já teda s sebou nebrala ani partnera, byl jen na UZ ve 20. týdnu, ale že bych ho brala na všechny kontroly to ani náhodou (upřímně u své doktorky jsem snad nikdy nepotkala chlapa v čekárně). Když už s sebou brát někam víc členů rodiny, tak na UZ ve 20. týdnu. Ten bývá takový nejpodrobnější, když má někdo zájem, tak se dá udělat i 3D UZ což bude pro ty rodinné příslušníky největší zážitek. A navíc spousta doktorů na tento ultrazvuk posílá do nějakého většího centra a tam jsou na to připravený - velká obrazovka, víc židlí pro doprovod apod....

klaire22
17. pro 2014

Já jsem si na UTZ maminku vzala, ale byla to moje iniciativa, jí to jen mile potěšilo. Pokud ji tam nechcete, určitě bych jí nelhala a rovnou jí citlivě sdělila, že by jste tam byli rádi jen vy dva, ať se nezlobí 😉 Asi jí to bude mrzet, ale určitě by to měla pochopit 🙂

agne
17. pro 2014

Tak to si nedovedu představit 😕 , byť s mamkou vycházím....
No, buď, že jsi mohla mít jenom jeden doprovod, a že by tím pádem nemohl jít manžel... nebo prostě zapomenout a neuvědomit si to anebo se objednat na dobu, kdy máma nemůže a říct, že manžela jinak neuvolnili z práce.... Navíc to není kino, ale lékařská prohlídka a doktor se taky potřebuje soustředit na vyšetření a víc lidí může víc rušit... A pak všechna vyšetření neříkat dopředu na termín jen neurčitě...
A rozhodně pokud se manžel vyjádřil, respektovat i jeho názor, ale nehodit to na něj, že ji tam nechce on.
Abys pak třeba u porodu neměla nakonec mamku a tchýni jako druhou maminku... 😅

tarra27
17. pro 2014

@ladyhacek tak si s ní v klidu promluv a řekni, že tam může být jen jedna osoba a že je vhodné - vhodnější, aby tam otec miminka.... 😉

achjonetusim
17. pro 2014

Pokud jí tam nechceš a máš s ní hezkej vztah, mluvila bych s ní narovinu, je to dospělá žena a měla/mohla by to snad pochopit. U početí vnoučka taky neasistovala. Řekla bych že tě její nabídka (tak bych to nazvala) moc potěšila, ale že bys ráda sama s mužem. Ráda pana doktora poprosíš o fotky navíc aby se mohla potom potěšit i ona.

rousse
17. pro 2014

Jezis to mám za sebou taky🙂 Mamka dosla tehdy s tim, ze jeji kosmeticka rikala, ze je to bomba a ze ma jit se mnou na gyndu na ultrazvuk 😀 tak jsem si predstavila, jak ja lezim v poloze "vitam vas" na koze a mamka stoji vedle me a drzi me za ruku😀 No ne, rekla jsem ji, ze si to proste nepreju narovinu.... ze screeningu 3D jsme nechali udelat DVD, ktere jsme jim pak dali, pousteli si to furt dokola a byli spokojeni. Ja celkove nejsem zrovna priznivce takoveho toho ukazovani fotek z ultrazvuku na potkani - kdo chce, rekne si, ukazu - ale abych se o to delila s celym svetem, to zas ne....s mamkou mame sice pekny vztah, ale za me je tohle zalezitost mezi partnery natolik osobni a intimni, ze prarodice bych u toho proste nechtela.

uztotakbude
17. pro 2014

Matka na UTZ nepatří, to je věc rodičů, tedy páru, který dítě čeká. Pro mne je i nepochopitelné, že si myslí, že ji tam vezmete. Za nich tam myslím si mohl být málokdy i chlap...

kvakuska
17. pro 2014

@ladyhacek určitě bych jí přímo řekla, že je to pro vás intimní věc a chcete si s manželem užít miminko jen sami dva ... vyzkoušet si, jaké to je být rodina ... normální dospělá žena by tohle měla pochopit ... možná bych i přidala něco o tom, že by to nebylo spravedlivé vůči druhé babičce a tak raději volíte nevzít nikoho 😎

kvakuska
17. pro 2014

@rousse to mě tedy rozesmálo a vzpoměla jsem si na starý film Kulový blesk ... "... ale Máňa říkala, že to není právoplatné ..." = "... kosmetička říkala, že má jít na gyndu se mnou ..." 😀 😀

veeeraf
17. pro 2014

ty jo, to je strašnej problém prostě říct, že chcete jít sami?? BOŽE :D

rousse
17. pro 2014

@kvakuska to je ale pěkná půda, tady by se věšelo prádlo🙂) jo no tak nějak to vidím i já🙂) jako chápu, že naše mámy nikdy nic takového neviděly - moje teda určitě ne, ale DVD jí to bohatě vynahradilo🙂

nininka23
17. pro 2014

@ladyhacek řekni ji, že jako doprovod může jít jen jedna osoba a že by to manželovi bylo líto, kdyby u toho nebyl.

sulemina
17. pro 2014

@ladyhacek mamku chápu, za jejích časů to nebylo, celkem je mi jí líto, asi záleží na vztahu, kdyby to bylo přání mé mamky, vyhověla bych jí, reakci tvého muže nepochopím, anebo bych se domluvila na ještě jednom ultrazvuku s doktorem, aby to viděla taky, ani se nedivím, že vztahy mezi lidma jsou tak špatné, vážím si krásného vztahu s mamkou, ale i s manželem, je to zážitek, který asi už se nebude opakovat, už proto, že u porodu nebude a chtěla aspoň takhle vidět ten zázrak, ještěže já mám jiné vztahy

sulemina
17. pro 2014

takové vyhrožování od manžela, když ona tam bude , já tam nebude mi přijde od něj tupé 🤐

nasekuratko
17. pro 2014

@sulemina mam stejný názor... se mnou sice mamka nebyla (nemohla), ale ukázala jsem ji DVD. A u druhého těhotenství se mnou šla sestra, která si o to sama řekla (plus samozřejmě vždycky manžel). Nevidím na tom nic špatného. Nechápu, jak se tady píše o poloze na koze. Vždyť ve 20.týdnu máte odhalené jen bříško, v místnosti je šero, příjemně... je to nádherné.
Manželovi bych osobně vyhověla a s mamkou šla na jiný ultrazvuk.
A to nemám s mamkou bůhvíjaké vztahy... Ale tohle bych pro ni rozhodně udělala. Nikdy něco takového neviděla a pokud ji to neumožníte, tak ani neuvidí...
Se mnou na každou kontrolu chodil manžel. Hrozně to prožíval a chtěl prcka vidět od začátku. A vůbec mi to nevadilo. Naopak, měl k němu od začátku úžasný vztah. A bylo mi naprosto jedno, co si o tom v čekárně kdo myslí.

curdibilka
17. pro 2014

Nechápu reakci tvého manžela. To je jak vydírání: vyber si - já nebo ona. Nevidím nic špatného na tom, proč by maminka nemohla s vámi jít nebo proč si to manžel nepřeje? Není to spíš tím, že JEHO maminka u toho nebude? Vžila bych se do tvé mámy, za nich nic takového nebylo, je to pro ně úplná exotika a ve 30.tt určo nebude dr. dělat vaginální UZV, takže ukázat mamince holé břicho asi není takový problém. No, je to na vás, ale upřímně říkám, že reakci manžela opravdu nechápu a když mu to tak vadí, ať to řeší on s maminkou, proč bys měla být ta špatná ty? 😎 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru