Jak taktně sdělit mamince, že ji u UTZ nechceme?

ladyhacek
17. pro 2014

Ahoj řeším teď takové dilema. Čeká mě UTZ ve 30 týdnu asi za měsíc a mamka mi řekla, že chce jít taky (s maminkou máme vztahy velmi dobré, i manžel si s ní rozumí), ale aby šla na UTZ mi přišlo zvláštní, ale nechtěla jsem se dohadovat. Řekla jen ať na ní myslím až se budu objednávat. Nepřítomně jsme kývla, ale dnes mi manžel řekl, že jí tam nechce > resp. že nemusí být u všeho a že když půjde tak nepůjde on ☹.

Počítáme, že všem pak dáme fotku, ale s tím, že by tam krom manžela někdo šel s tím jsem nepočítala.
Jak jí to mám říct? Nebo dělat mrtvého brouka a pak říct, že jsem zapomněla? (jsem čestná a neumím moc lhát a příčí se mi to)
Máte někdo s tím zkušenost? Také jste měli maminku na UTZ?

Všem moc děkuji

evaamy
17. pro 2014

Mne by mamka u utz nevadila. Nereknu u vaginálního, ale u toho přes bricho? Je zvědavá, za ní to nebylo. Ale jestli s tim máte problém nebo jestli treba zkouší co si může dovolit, tak bych ji to řekla, že u toho chcete být sami..

ladyhacek
autor
17. pro 2014

@curdibilka Jeho reakce také někdy nechápu (a nemyslím jen toto 🙂).

Jenom jsem chtěla vědět vaše názory za které děkuji, protože jsem si prostě nevěděla rady. mám čas ještě na přemýšlení tak uvidím jak to dopadne .

🙂

veronicka89
17. pro 2014

A proc ji tam nechces? Jenom proto ze to tvuj chlap rekl?
Tak ja nevim, ale rict mi tohle chlap tak je uz nejde na zadne UTZ :D

Bud tam mamcu nechcu a normalne reknu, vis mami chceme tam byt s Pepikem sami nezlob se, ale rada ti o tom povypravim.

Nebo reknu chlapovi, ktery nejspis ani se svou matkou nema nejaky perfektni vztah, ze tam proste mamku chci ptz je to po nem ma nejblizsi osoba a ze jestli me neakceptuje neprijde mi to OK 🙂

sulemina
17. pro 2014

@nasekuratko jsi empatická, o tom to je 😉

sulemina
17. pro 2014

@ladyhacek víš, myslím si, že pokud je takový životní okamžik její přání, mělo by se jí to splnit, asi to nemáš lehké s manželem jak píšeš, že jeho reakce nechápeš někdy, ale život utíká a po čase člověk lituje věcí, které pro druhé neudělal a nevyslyšel, myslím, že pro obě dvě by to byl silný zážitek spolu tam být, pro klid v rodině, bych to s ní absolvovala jindy, ale poznámka pod čáru, budeš ve všem hodně ustupovat a jak často tě nutí k těmhle rozhodnutím buď anebo? ?

ladyhacek
autor
17. pro 2014

@veronicka89 Jenom protože to řekl on ne, mě se to zdálo divné už předtím, ale pravda je že jeho reakce mě trochu zaskočila.

V něčem mu občas ustupuji pro klid 🙂. Ale také to bývá tak, že to necháme být. Jemu se to rozloží v hlavě a nakonec je po mém. Je to tvrdohlavý beran a musí být po jeho. (např. když jsme se bavili o barvě na stěny chtěl jedině bílé žádné jiné a po měsíci se mě ptal jakou že barvu má koupit, zrovna tak to chodí i v jiných situacích > tak uvidím)

veronicka89
17. pro 2014

@ladyhacek joo to obcas znam 🙂
Ono s tim kdyz se to necha byt a nedelam hned hysterku je to vetsinou dobre promysleny tah s uspesnym koncem 😀

bbkk
18. pro 2014

Kdyby mě moje mamka poprosila, tak bych ji tam vzala. Nevím, proč by to mělo být hloupé a hlavně nevím, proč by mi můj přítel měl pokládat nůž na krk. Jestli ona, tak já ne.. Oh, sobecké a vydíravé... Spíš bych popřemýšlela nad tím, jak svému chlapovi solidně sdělit, že takhle teda néééééééé !!!!!!

martinahost
18. pro 2014

Já by jsem svoji mamku vzala kdyby ona chtela a kdyby nebyla tak daleko.. 🙂

ladyhacek
autor
18. pro 2014

@bbkk zrovna v čera jsem se o něčem bavili a on říká a kdy nebylo po tvém? Já nevěděla vždy to trvá, ale v některých věcech pak ustoupí až mu to dojde že jsem měla pravdu 😉. Ale na něčem si trvá. Tak uvidím jak to dopadne

zirafka82
18. pro 2014

@ladyhacek já to měla opačně. Stála jsem o to, aby mamka šla s námi na 3D UTZ, manža nebyl proti, ale máma nakonec nešla,bylo mi to líto a vím, že pokud se nám povede druhé, už ji podruhé zvát nebudu 😉 Ale my máme takový zvláštní vztah 😀

lu777
18. pro 2014

@ladyhacek já bych byla opatrná, aby se neurazila... je to těžké, bude to její vnoučátko a pokud máte dobré vztahy, mohly by se poškodit 😒 (a upřímně ještě budeš ráda za každou pomoc, až třeba muž nebude moct a Ty budeš nemocná apod.)
takže buď bych řekla, že jsem zapomněla...
a nebo bych zvážila jít na ten utz dvakrát..
a nebo jak tu padlo - říct, že doprovod může být jen jedna osoba a že manželovi by to bylo líto...
no ale teda asi bych to probrala i s manželem... přece jen je to Tvoje maminka... a je to Vaše dítě, ale Ty jsi zase její dítě a třeba má jen jednou v životě šanci vidět takový utz...

no nezávidím Ti to... tady není problém ten ultrazvuk, ale spíš ten vztah manžel - maminka... toto se může pak až se narodí dítě vyhrotit... takže spíš bych přemýšlela jestli není u vás moc často, jak se k sobě chovají atd., prostě jak vyhovět oběma stranám 😕

ladyhacek
autor
18. pro 2014

@lu777 právě. Něco podobného jsme zažili u naší svatby chtěli jsme to po našem (také si to platili) a ona nám pořád něco říkala a nakonec to bylo takové zvláštní, ale vše je za námi, ale nechtěla bych tím projít znova.
často tady není, ale voláme si ta 3x v týdnu

svobodpetika
18. pro 2014

Tak pro mě je nepochopitelné že by tam vůbec ještě šel někdo navíc kromě manžela.Nejsem moc zastánce těch ohromných doprovodů všude 🙂 nebylo by to příjemné ani mě a ani si nejsem jistá zda lékař by byl nadšený přece jen je to vyšetření a ne kino 🙂 ale to je jen můj názor a možná trochu ovlivnění tím že jsem zdravotník 🙂

polaks
18. pro 2014

@lu777 Súhlasím toto je citlivé a pravda bolí,radšej by som sa vyhovorila na doktora,že si neželá,aby si tam ženy priviedli aj niekoho iného než manžela.Ako písala @svobodpetika nieje to kino!

soleilll
18. pro 2014

@ladyhacek Já to úplně chápu, že u toho nechce tchýni - opravdu to může vnímat tak, že dítě je vaše a tedy i UTZ je soukromá a velmi intimní věc (nemyslím fyzicky). Moje tchýně by taky nejraději byla u všeho a všechno věděla, ale mně se to příčí. Naštěstí je poměrně ostýchavá a naplno to neřekne. 🙂 Moje máti naopak čeká, k čemu bude přizvána a to mi vyhovuje. Nemotá se nám tak do života a máme své soukromí. Osobně, když si vzpomenu na ty davy v čekárně na UTZ, kde byly opravdu často celé rodinné klany, je mi zle...
Samozřejmě je to na tobě a záleží, jak to vnímáš ty, ale přes nechuť partnera bych fakt nešla. Pokud máte dobrý a otevřený vztah, řekni jí upřímně, že je to jen vaše chvíle a že dostane fotku.

terezas4
18. pro 2014

nečetla jsem žádnou reakci, a tvého manžela chápu, opravdu si nemyslím že babičky musí být u všeho, jsou chvíle které si máte vychutnat jen spolu, možná to tak cítí i tvůj muž, ale je to chlap a řekne ti to holt po svém no 😉 , mamince bych to řekla na rovinu, že chcete mít soukromí a že jí přineseš ukázat foto 🙂

lu777
19. pro 2014

@ladyhacek aha, tak to pak muž může mít nějaké ne úplně dobré pocity vážící se k té svatbě....
obávám se, že budeš muset nějak taktně a hezky mamince naznačit, že určité věci si chcete rozhodovat vy sami....
protože je lepší toto stopnout a vyjasnit si na začátku - jakmile bude dítě na světě, tak mi věř, že pokud má sklon k pletení se do věcí, tak se to s příchodem vnoučete zesílí 😉 😉
je potřeba si to asi nějak sesumírovat v hlavě a ve vhodnou chvíli jí to říct... slušně, ale pevně...
jinak by to mohlo znamenat později postupně potíže s manželem...
založila jsi novou rodinu a to maminky někdy nesou těžce, nemají se najednou o koho starat.... obzvlášť pokud třeba nemáš sourozence nebo je v nějakém citlivém období (přechod, potíže v manželství nebo v práci apod.)

někdy pomůže pořídit zvířátko, koupit třeba voucher na nějaký kurz apod.... ono ten odchod dětí z domu opravdu není lehký 😔

hedusska
19. pro 2014

Nečetla jsem komentáře, ale moji mamku a ani nikoho by nenapadlo, že by šel na utz s námi..😀 to mi přijde dost trapný... Moje mamka byla jednou a to z toho duvodu, že me s tatkou vezli do nemocnice, že jsem necítila pohyby...tam mi pak delali i utz , tak jsem řekla at mamce reknou at se jde podívat..ale jinak by nešla

lu777
19. pro 2014

tak mně to přijde v pořádku, popravdě kdyby moje dcerka čekala miminko, tak by mě to taky asi napadlo a zajímalo by mě to jako mámu... přece jen to je zážitek 🙂

zuza01
19. pro 2014

Tak my máme vztah dobrý, ale u utz bych ji taky nechtěla. Na rovinu bych jí řekla, že je to divné, přeci jen je to vyšetření, kdyby něco, strašně by tam plašila, jak ji znám. Může dostat fotku 🙂

pisjutynka
19. pro 2014

Buď ráda, že jde jen o UTZ - normálně bych mamince řekla, že prostě chcete být s tvým manželem sami, určitě to pochopí. Mě se tchýně cpala k porodu a to ještě se slovy:,,Koukej si ušetřit peníze, ať mi to zaplatíš." a už plánovala, jak bude stát u mých nohou a koukat se, jak malá leze na svět. Když jsem jí řekla, že si to nepřeju, byla uražena 😖.

marketnieuw
19. pro 2014

@ladyhacek v prvnim tehotenstvi se mnou na NT screeningu byla tchyne a v obou tehotenstvich na urceni pohlavi moje maminka... byl to krasny zazitek i pro ne (tchyne brecela stestim) a jsem rada, ze jsem jim to mohla doprat 😵 😵 😵
je smutne, ze te manzel stavi do pozice bud a nebo ☹

jestli tam maminku nechces, tak (kdyz rikas, ze vztah mate hezky) ji to vysvetli, urcite to pochopi ...

sisinka74
10. led 2015

@rousse ach jo, koukam, ze kadernice a kosmeticky jsou chytre vsude🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru