Jaké jíst vitamíny v těhotenství?

miselinka2
16. lis 2011

Holky prosím poradte jaké vitamíny jíst v těhu. našla sem na netu nejake ke kterým by jste se přikláněly víc ? Centrum Materna DHA, GS Mamavit, a nebo Calibrum mami ? děkuju za odpovědi 🙂

zdeniii
16. lis 2011

@miselinka2 být tebou tak žádné neberu pokud to není nutné

jankaander
16. lis 2011

já myslím že stačí kyselina listová,dr,mi to též řekl 🙂

miselinka2
autor
16. lis 2011

@zdeniii mě doktorka řekla že by nebylo špatné něco brát že je to dobrá věc a já měnila doktorku predchozi mi vřekla at nic nejím atahle rekla ze by to bylo lepsi ze mimco si hodně bere

miselinka2
autor
16. lis 2011

@jankaander opravdu ?

mamkamarketa
16. lis 2011

@miselinka2 zkus vyhledavac o vitaminech je toho moooore

miselinka2
autor
16. lis 2011

@mamkamarketa to sem práve koukala a vybrala sem tyhle a myslela sem ze nekldo napise nejake zkusenosti atd . uvidime ale dekuji

jankaander
16. lis 2011

to je asi otázka zase a pouze názoru,kdyby mi řekl doktor at něco beru tak budu,mě řekl listovku,myslím že mi napsal i železo a protože jsem špinila,tak nějaké rozpustné sáčky na pití,jinak jsem jedla ovoce a zeleninu,tak na co ještě další chemii,ale každý doktor a maminka jiný názor,ve finále se stejně rozhodneš jak sama uznáš za vhodné,já už listovku beru,zatím se snažíme o mimi a nic jiného,pakliže doktor neřekne si kupovat asi nebudu 😉

miselinka2
autor
16. lis 2011

@jankaander já právě doktorku změnila a ptala sem se jí a ona rikala ze by nebylo spatne neco jist tak nevim no a celkove rikala ze me vitaminy chybi a jelikoz ani asi nepribiram tak chtela aspon ty vitaminy

jankaander
16. lis 2011

@miselinka2 no tak v tom případě ju,nic tím nezkazíš 😉

miselinka2
autor
16. lis 2011

@jankaander tak uvidim na čem nakonec skončím 🙂 ovoce jim dost ale preci jen chci telu pomoci jakjen to pujde

liskovyorisek
16. lis 2011

Já se přikláním k názoru, že brát vitaminy v těhotenství je lepší, než nebrat...Miminku se v určitých fázích tvoří spousta orgánů apod. a než by mu zrovna něco v té době chybělo, tak to radši ať má všeho dost. Nemyslím to přehánět, ale proč nevyužít tu možnost, když je. To, že by se měla rodit větší miminka mi nepřijde - znám maminky které dlabaly a měly miminka malá...Já jsem stoprocentně pro - celé těhu jsem užívala Calibrum a spokojenost. Nevnucuji, jen píši svůj názor 🙂

caramilla
16. lis 2011

@miselinka2 Já jsem vitaminy brala, ale moje dula mi u porodu řekla, že se to nedoporučuje, může to prý poškodit některé orgány miminka a určitě je to zbytné. Stačí jíst zdravě a hodně pít.

Jinak značku jsem já volila podle toho, které jsem nevyzvracela, ale většinou šly ven stejně do 5. měsíce všechny, tak alespoň jsem miminku těma vitaminama nakonec neublížila. U kojení jsem se tím už nestresovala a vitaminy neberu a brát v dalším těhu nebudu. Ideální je sezonní zelenina a ovoce.

miselinka2
autor
17. lis 2011

@liskovyorisek já sem právě už v 25 tt a předchozí doktorka bylo neco strasneho a tahle na mě koukala jak z jara ze mi tamta doktorka nerekla at dlabu i kdyz sem chtela

jetynka
17. lis 2011

Já na začátku těhu jsem brala mamavit a docela pomáhal, ale tak ob den jednu tabletku, teď na zimu sem si řekla budu ho brát zase ale snědla jsem během 10dnů asi 5 tabletek a pokaždé je mi na zvracení tak asi to nebudu brát, ono tělo si podle mě řekne samo co kdy potřebuje. A prý když někdo bere celé těhu vitamíny tak se pak rodí velké děti. Co je ale na tom pravdy nevím.

ronyx
17. lis 2011

Já do druhého trimestru brala Calibrum Baby plan a od druhého Calibrum Mami a žádná stížnost 😉

helcenka
17. lis 2011

Ahojky,
já jsem pro pestrou stravu bez zbytečných tablet. Při každém těhu jsem chodila k jinému dr. a oba byli názoru, že pestrá vyvážená strava s vyšším příjmem zeleniny a ovoce je lepší než vitamíny v tabletách a s tím fakt souhlasím.
Vždycky jsem brala asi měsíc před a pak 4 měsíce těhu kyselinu listovou, kterou mi napsal přímo dr. (v obou těhu), která je na prevenci vývojových vad. Pak na konci jsem teda brala železo, protože při odběrech jsem ho měla méně, ale to je problém každé druhé těhulky, i když berou nějaké vitamíny a poslední dva měsíce těhu jód. A na podzim vitamín C, jen ale 250 mg, víc mi dr. nedoporučil.
Mimi si vezme, co potřebuje od maminky a určitě mu nic chybět nebude.
Jinak já měla obě děti poměrně velké a žádné vitamíny jsem nebrala. Jinak obecně se nedoporučuje brát multivitamíny, ale jen vitamíny, kde u kterých je zvýšená potřeba a to jednotlivě. Protože některých vitamínů se můžeš "předávkovat" a to může miminku spíš uškodit.

helcenka
17. lis 2011

Ještě k těm velkým dětem - mimi si vezme opravdu je to, co potřebuje. To že je velké většinou dělá těhu cukrovka nebo genetické dispozice a vitamíny neee.

babulinkab
17. lis 2011

já brala celé těhotenství gs mamavit - i v době kojení - to mi přímo doporučil pediatr
pestrá strava je sice hezký pojem, ale moc si přesně nedovedu představit, kolik třeba ryb (nebo nevím čeho) bych měla sníst, abych pokryla v těhotenství zvýšenou potřebu jódu atd., krom toho jsem celé první těhotenství chodila do práce, tak jsem moc času a prostoru na stravu neměla, děti se narodily obě kolem 3 kil, na váhu to vliv vůbec nemá

jennyska
18. lis 2011

Ahoj, zkuste nakouknout zde: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ake-vita..., je to diskuze již také dobře rozjetá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru