Jaké vitamínky jste braly v těhu?

snazilkaromulka
16. bře 2015

Ahojte holky, jké vitamínky jste brali v těhu? Jsem asi ve 4tt a nevím zda už není pozdě na kyselinu listovou.. Uvažuji nad Femibionem? BRali jste některá? 🙂

snazilkaromulka
autor
16. bře 2015

A nebo tohle od HiPP Měla jste některá? :-P http://www.hipp.cz/tehotenstvi/produkty/produkt... to první? Taky je tam listovka 🙂

lipanek2
16. bře 2015

Femibion beru a brala jsem i první těhotenství a spokojenost. Teď beru už obden 😉

snazilkaromulka
autor
16. bře 2015

@lipanek2 tak jo, poběžím do lékárny si ho pořídit.. zaujalo mě i to druhé, jelikož to je vitaminový sirup.. i když tabletky dá člověk do kabelky ale tohle nevím, odměřovat.. 🙂

aneztuzka
16. bře 2015

Ahoj beru pouze kyselinu listovou na předpis. Ptala jsem se gynekoložky na ten Femibion nebo jiné vitamíny a odsoudila to. Prý je to jen chemie. Stačí jíst normálně vyváženou stravu.

lipanek2
16. bře 2015

Já bych normálně asi nic nebrala, ale vím, že moje strava není zrovna pestrá, tak se snažím to nějak dohnat 🙂

aneztuzka
16. bře 2015

Jo tak je to na tobě:- ) Asi Femibionem nic nezkazíš🙂 Mě to řekla tedy doktorka dost radikálně, že je nemám brát. A tabletkami stejně nezachráníš vše, akorát jsou pak prý ty děti obříci. Je to kampaň lékáren. Listovka je důležitá, také je na předpis. Ostatní je doplněk a taky to na předpis není, to myslím také o něčem svědčí. Já jsem tedy brala v prvním těhotenství femibion, pak jsem potratila, s tím to samozřejmě asi nesoviselo, tak už do sebe nechci cpát nic navíc....

blondynka400
16. bře 2015

@aneztuzka listovka se dá běžně koupit v jakékoliv lékárně bez předpisu a je to pouze a jenom doplněk, nic víc a nic míň. Navíc prodaváná v takové formě, že jí stejně většinu vyloučíš ven
@snazilkaromulka vitamíny určitě ne. Listovka v 9tt už nemá žádný smysl.

eileenk
16. bře 2015

Femibion jsem brala ještě před otěhotněním (asi 2 měs.), mě ho doktorka doporučila jako jednu z možností (listovka je v něm údajně kombinovaná s něčím, díky čemuž se lépe vstřebává)...ovšem je dost drahej, ale to všechny tyhle vitamíny speciálně pro těhotné. 1 jsem měla asi 3 balení, ale s 2 už jsem na to kašlala a dobrala jediné balení, které mělo být na měsíc, postupně asi za 3 měsíce a další už nekoupila.

me79
16. bře 2015

@snazilkaromulka ahoj. Kyselina listova se bere pred otehotnenim nebo ihned po zjištění tehotenstvi do ukončeného 1. trimestru . V tu dobu ma velky význam. Takze neni vubec pozdě. I ja ji zacala brát kolem 4. tydne.
Souhlasím s @aneztuzka. I ma lékařka nedoporucovala jiné vitaminy, jen vyváženou stravu. Jsem vegetarianka, tak jsem brala jen jeste omega 3. Narodila se mi skoro 3kg holcicka bez jakýchkoli problému, hladce a rychle.

lola88
16. bře 2015

@snazilkaromulka ahoj, já beru Chytré miminko 800, začala jsem před otěhotněním a může se i v prvním trimestru 🙂

snazilkaromulka
autor
16. bře 2015

nejsem v 9TT ale ve 4tt mám to posunute..

pincola
16. bře 2015

Femibion jsem brala, sice už před těhotenstvím, ale já bych si ho koupila být tebou. Určitě neuškodí a ještě nějakou listovku tím do sebe dostaneš🙂

blondynka400
16. bře 2015

@me79 nejdůležitější je správná hladina kyseliny listové před otěhotněním a první 4 týdny těhotenství. Začít jí brát v 9tt je tedy lehce "pozdě". A i tak jsou lepší přirozené zdroje, člověk tím získá určitě víc, než tabletkami, zvláště těmi, co se u nás prodávají 😝

blondynka400
16. bře 2015

@snazilkaromulka tak 4tt je něco jiného, tam to ještě maličko smysl má. Ale i tak jsou opravdu lepší přírodní zdroje, získáš tím mnohem víc 😒

motomischel
16. bře 2015

Ahojky. Taky jsem slyšela, že brát vitamíny v těhotenství je zbytecné, pokud to teda není předepsané od doktorky. Já jsem brala na začátku kys. listovou a teď doplňuju vitamíny radši vyšším přísunem ovoce, ale to ani ne že by to potřebovalo miminko, ale spíš kvůli sobě. V těhotenství je oslabená imunita a viróz všude kolem plno, tak spíš z tohoto hlediska😉 a navíc moje kamarádka má dvě děti a při prvňím těhu do sebe valila hromadu "umělých" vitamínů a měla problém "vytlačit" malou jak byla velká a prý jí pak doktorka říkala, že to mohlo být tím kolik toho do sebe cpala, že mimčo rostlo až moc😉 u druhého jela bez vitamínů a vše ok😉

cabo
16. bře 2015

Ja na doporuceni dr.brala Femibion jak pri planovani mimi,tak i behem celeho tehotenstvi. Femibion od 3.mesice tehotenstvi jsem pak brala ob den. A zacit ted ve 4tt urcite neni pozde!

ronyx
16. bře 2015

Beru Femibion 2 😉

sannnya
16. bře 2015

já brala 3 měsíce před otěhotněním listovku a nyní až do konce prvního trimestru, teď jedu na ovocných snídaních, piju ředěný jablečný mošt a sem tam zeleninka a podle mého názoru je to lepší než všechny možné doplňky. Přes zimu jsem nebyla nachlazená i když normálně chytnu každý bacil, evidentně to má dobrý vliv, takže věřím, že i malá bude zdravá......i bez chemie

zabzulka
16. bře 2015

neberu klasické těhotenské vitamíny, ale rybí olej /Vitamarin/ a probiotika s chlorellou /Probiosan/, obojí je perfektní, díky probiotikům se mi dosud vyhnuly záněty, na které jsem dřív trpěla a celkově se cítím moc dobře.

snazilkaromulka
autor
16. bře 2015

Rikam si ze kdysi se nic takoveho nebralo protoze to nebylo a vsechno bylo v poradku, tak si rikam ze kdyz pridam vic vitaminu v ovoci a zelenine tak by to mohlo byt, bala jsem se ze to obsahuje jen brokolice a takove ty zelene veci ktere nejim, ale je to i ve fazolkach a ruzickove kapuste, a taky pomerancich a kapuste coz jim dost..

snazilkaromulka
autor
16. bře 2015

Pomerancich a rajcatech jsem chtela napsat 🙂

zanri
16. bře 2015

před otěhotněním jsem brala obyč. kyselinu listovou od Dr. Maxe 400 za pár kaček, po otěhotnění GS Mamavit (přece jen je těhotenství pro tělo zátěž a když třeba někdo první 3 měsíce zvrací, tak do sebe "přírodní" vitamíny těžko dostane), a při kojení zase obyč. kyselinu listovou. Není to dobré jen pro to mimčo, ale taky pro správný růst dělohy, placenty, na prsa). Kyselina listová je kyselina listová, vitamín, nic umělého - jen stačí místo celého záhonu zeleniny sníst 1 prášek, ostatně většina zeleniny v těhotenství jenom nadýmá a vařením se skoro všechny vitamíny zničí. Na velikost plodu to vliv nemá, jak tu kdosi psal, za to má velký vliv na vývoj nervové soustavy a hlavně mozku plodu, celkově na správný růst buněk. A co tělo nespotřebuje tak vyloučí. Taky má vliv na krvetvorbu, což je po porodu - obzvlášť v šestinedělí nesmírně důležité. A to, že se to dříve nebralo, neznamená že všechno bylo v pořádku...o tom se totiž nepsalo, dřív...nebyl ani ultrazvuk

adji
17. bře 2015

Já beru Femibion od zjištění těhu a jsem spokojená 🙂 Vše je OK

bajana
17. bře 2015

@snazilkaromulka o tom, koľko sa "kdysi" rodilo postihnutých detí, koľko byvalo potratov a koľko žien pri nich umieralo asi nie sú žiadne presne štatistiky...v každom prípade sa kys.listová bežne doporucuje v čase snaženia a do konca 1.trimestra

hanih
17. bře 2015

@snazilkaromulka Já beru na doporučení doktorky Chytré miminko. Prý je to lepší než obyčejná kyselina listová (tu jsem brala před otěhotněním), protože to obsahuje látky, díky kterým tělo tu listovku lépe využívá. Navíc ty vitamíny nejsou určené jen pro vývoj miminka, ale i pro zdraví maminky. Já jsem zjistila, že jsem těhotná na konci ledna a hned jsem ty vitamíny začla brát. Celý únor jsem v období chřipek denně jezdila vlakem, tramvajemi a metrem, spousta chrchlajících lidí kolem a nic jsem nechytla... A co se týká velikosti miminka - nevím jestli to může mít vliv a kdy by se to projevilo, ale naše miminko je zatím spíš menší.

ludul
17. bře 2015

na doporučení pana doktora bereme Gravital 🙂

me79
17. bře 2015

@blondynka400 ale mluvilo se tu o 4tt ne o 9?! Jak rikam, ja jsem veg takze zdroj kys. Listove Mám prubezne dost ze stravy a hlavne jsem zastáncem přírodního zdroje jako ty 🙂 S tim s tebou plne souhlasím 🙂 Co se tyče kvality tabletek nevím, jak je to v CR, jelikoz tam jiz několik let nežiji 😉

blondynka400
17. bře 2015

@me79 zakladatelka má ale u sebe uvedeno 9tt, proto jsem psala o 9tt 😉 Ono to v zahraničí není s kys. listovou o moc lepší, ale dá se tam najít produkt, co je "ok". U nás ne, jedině kde kde je kys.listová v té správné formě je Fembion, ale tam je zase špatný ten zbytek no 😝

snazilkaromulka
autor
17. bře 2015

tak ja si koupila dneska ten Femibion, hodne ho chvali holky a taky lekarnice rikala ze to berou nejvic.. 🙂 a tech 9tt tam mam proto ze kdyz jsem zadala menstruaci naposled ukazalo mi to tohle, ale jinak to nesedi, budu to muset predelat 🙂

jetynka
20. bře 2015

Holky já si dneska koupila jen kys.listovou se železem, jmenuje se to nějak superželezo forte, víc nic asi ani brát nebudu chtít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru