Je povinný před porodem zubař?

miren
15. led 2015

Máma mi tvrdí, že je povinnost jít k zubaři před porodem, ale nikde jsem o tom neslyšela.. 😕 😕

nolies
15. led 2015

Povinnost to není. V těhu průkazce to sice je, ale nikdo tě nemůže do ničeho nutit.

w1era
15. led 2015

Ahoj, mě to přímo nařídila moje gynekoložka, když jsem dostala těhu průkazku... Zubaře + EKG

guinea
15. led 2015

Taky mám v průkazce kolonku Zubař a EKG a mám si tam kdykoli v průběhu těhotenství dojít. Myslím ale, že když se na to vykašleš, tak že ti stejně "povolí" porodit 😀

apacheee
AMBASADORKA
15. led 2015

V průkazce je na to kolonka, ale já jsem nebyla a nikdo nic neříkal🙂

ckei
15. led 2015

Kolonka v průkazce byla, ale nebyla jsem a ani ti nikdo nevyžadoval 😉

petrasipkova1
15. led 2015

povinnost to není, co je dneska povinné, ale zase mě napadá, proč tam nejít ? Já jsem byla hned na začátku, teď půjdu v únoru a i na dentální hygienu, abych měla zuby v pořádku. 😉

zarucha
15. led 2015

tak člověk by měl chodit k zubaři pravidelně aspon jednou ročně...nejde o to, že by tě nepustili rodit, ale spíš pro vlastní klid a pohodu....v těhotenství se to doporučuje proto, že některým ženám se v těhotenství zuby více kazí, jak všechny vitamíny a vápník míří k miminku, zároveń aby se předešlo případnému rozjíždějícímu se zánětu, dásní, okostice nebo tak, a tím i zvýšení CRP, které může na konci těhotenství vyvolat zbytečný poplach, a totéž pak po porodu, když ti najednou vyjede CRP, mohou to být zuby, ale může to být taky zánět v děloze, kde zůstal kus placenty třeba a pak se musí na revizi, tj první, co se vylučuje, je právě zánět zubů...sama jsem si tím prošla, tak mám zkušenost, v porodnici jsem po porodu zůstala 17 dní, měla jsem někde v těle zánět a pořád nemohli najít, kde....zkrátka je dobré zuby během těhotenství zkontrolovat. i proto, že bolavé zuby v šestinedělí, kdy miminko pláče a ty se nevyspíš, jsou peklo. a to i když člověk celý život neměl jediný kaz, v těhotenství se to stát může....

hojda
15. led 2015

Povinné to není, ale určitě jdi v těhu dostanou zuby dost zabrat a navíc po porodu se tam taky brzo s miminem nedostaneš. Navíc skrytý zánět může být i důvodem potratu 😔 .

editah222
15. led 2015

Není to povinnost, ale je lepší si nechat zuby zkontrolovat v těhotenství a ihned řešit případné potíže. S miminkem je to pak náročnější 😉

tomaskovanela
15. led 2015

Já chtěla jít, ale nestihla jsem to a rodit mě nechali 🙂 Podle mě je důležitý to EKG a mě ještě posílali na cukr 😉

kvakuska
15. led 2015

No povinnost to není, je to doporučení ... ale je snad ve tvém vlastním zájmu starat se o své zuby co nejlíp, navíc jednu prohlídku navíc máš (myslím) hrazenou navíc, tak proč toho nevyužít? ... vlivem hormonů se mění prostředí v ústech, zvracení také zubům neprospívá, tak je lepší nechat si zuby prohlídnout ... ono potom když pár týdnů po porodu začne bolet zub, kojící matka si jen tak něco od bolesti vzít nemůže ...dítě musí někdo hlídat, když jde k zubaři ... bojí se anestetika u zubaře když kojí ... je lepší si tohle všechno ušetřit a zuby si nechat předem prohlídnout ... toť můj názor 😎

berynka
15. led 2015

povinnost není

pampeliska1
15. led 2015

Povinné není vůůůbec NIC 😉

milmic
15. led 2015

Já jsem nebyla ani v jednom těhotenství - a to z toho důvodu, že jakmile by mi dala do pusy ty šťourátka, tak ji zfleku pozvracím. 😅 Jinak chodím každého půl roku. Ale porodila jsem i bez zubní prohlídky. 😉
Povinné to není, je to doporučené, jsou to Tvé zuby. Nebyla jsem třebas ani na těhotenské cukrovce a taky mě dovolili porodit. 😎

d_dee
15. led 2015

Já to nařízené nemám, ale přijít to může. Ale vůbec mi to nedělá problém, protože jsem u zubaře stejně každý měsíc, někdy i častěji 🙂

tarra27
15. led 2015

kontrola by měla proběhnout, ale nikdo te tam násilím nedovede....a jde i o to, že máš prohlídku - prevenci zdrama....
a to samé ekg....myslím, pokud to napíšou do prukazky....

ale nutit tě nikdo nebude...nicméne když jsi tehotná po 9 mes, já bych tam zašla....každý půl rok na kontrolu stejne chodíš a až si budeš hledat hlídání, až se mimi narodí, ještě budeš ráda, že máš prohlídku za sebou.....

luciebx
15. led 2015

Sem v tehu u zubare nebyla

zmrz_lina
15. led 2015

Ano a jestli nebudeš mít v průkazce razítko, tak tě zespoda zašijou a dokud ho nenavštívíš, tak tě nenechají porodit! 😀

PS: Dělám si legraci, povinné to není, je to jen v tvém vlastním zájmu. Co ti asi můžou, když tam to razítko mít nebudeš? 🙂

mwkaty
15. led 2015

Já jsem tam ani naschvál nešla, protože vždycky, když se mi štourá v puse, tak je z toho nějaký větší problém. Minule mi chtěla vyvrtat starou plombu, dát bílou a nakonec jsem z toho měla zánět nervu. A celkově mě vždycky zuby po její návštěvě bolí. Tak jsem to riskla a nešla tam, musím zaťukat, že zatím dobrý. Ale povinný to určitě není. Mě zase nikdo neříkal o EKG 🙂

vera_vila
15. led 2015

nebyla jsem tam a nikdo mi nic neřekl... Jinak ohledně EKG nic nevím... Jen se dělá teď už prý povinně UZ srdce plodu, ale nevím o tom, že by se to psalo do průkazky... Já neměla v průkazce na zubaře i obvoďáka ani kolonky...

daskagal
15. led 2015

Taky jsem nebyla. Moje zubařka se v tu dobu zrovna odstěhovala do Vídně a já jsem si nějak nenašla náhradu.

alen_ka
15. led 2015

Nevím, jestli je to povinné, ale mě stejně zubař nahání každý půlrok, takže do těhotenství se nemůže netrefit 🙂
A stejně by tam měl každý ve vlastním zájmu pravidelně chodit.

zuza01
15. led 2015

Já jsem šla, vyšla mi pravidelná prohlídka asi na 5. měsíc. Je to důležité, kvůli zánětům třeba. Ale nikdo mi to nekontroloval.

adypro
15. led 2015

Povinné určitě ne, ale máš nárok na 2 prev. prohlídky v těhotenství, já jsem toho využila.

cermi77
16. led 2015

Chodím k zubaři dvakrát ročně na prevenci a na dentální hygienu a představa, že devět měsíců nevím, jestli se mi někde v puse něco neklube je mi nepříjemná, určitě bych šla, ne kvůli razítku v průkazce, ale kvůli vlastnímu zdraví, zuby dostávají v těhotenství zabrat 😉

ivet1987
17. led 2015

Mi nikdo nerekl ze mam jit , ani k obvodacce takze tudle 😀

abalajda
17. led 2015

Povinné nevím,ale můj gyndař mi řekl ať si tam zajdu,každopádně tam chodím pravidelně,tak mi nepřišlo divné si tam zajít,pro jistotu,zuby dostávají v těhotenství i po porodu při kojení zabrat.... A v porodnici na razítka pak také koukali a paní,která je tam neměla si zbytečně vyslechla spoustu keců.... Asi je to na každém,podle toho,jak se stará o svoje zdraví....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru