Je tady už někdo s termínem leden, únor 2018?

simona94
11. čer 2017

Ahojte holky. Před týdnem jsem měla první // a dneska jsem testovala naposledy. Ve čtvrtek jdu k Dr. tak snad už tam půjde něco vidět. Dnes jsem +- 4+6 TT.

luc14
22. kvě 2018

@nenulinecka Máme to stejné. To jsou zuby. Vydrž, to přejde.

garalela
22. kvě 2018

@barushe_27 co jí dáváš ochutnat?

dominikaromanova
22. kvě 2018

Ahoj holky, tak maly má za sebou druhé očkováni. Měří 66 cm a váží 8,5 kg. Už můžeme začít dávat ochutnavat zeleninu. Tak dnes asi zkusíme mrkvicku snad nebude všude. 😁

barushe_27
22. kvě 2018

@garalela vsechno mozne, snad me neukamenujete, lizla si lizatka, zmrzliny, karamelku, jogurt, lipanek, jablicko, pomeranc, ale vse jen olizla, at zkousi chute.

nenulinecka
23. kvě 2018

Ahoj, jeee ma oblibena @barushe_27 Holky, pil mi malo sunaru, misto litru pul. Tak pediatricka a muzem davat prikrmy. Nas take ochutnal termix na prst, bily jogurt a tak. K obedu mam podavat ruzny zeleniny a k veceri ryzovou kasicku. Mezitim sunar. A ono to sice je s Misou dobre, ale tech lekaru, prognoz a nazoru je moc a neshoduji se. Takze neurolozka rekne neni to obrna, rehabilitacni rekne je to obrna. Kolikrat holky kdyz vecer usne a koukam na nej, brecim potaji jak mam strach, ze bude postizeny. Je mozne, ze se to pry projevi az v budoucich trech letech. Jsou dny, kdy na to zapomenu, ale ted mam obdobi plne vzteku na tu Bulovku na vsechno. ( uz mame tu stiznost pravnikem upravenou ) tak se mi to vse pripomina, vraci... proste mam strasny strach o toho naseho spunta, aby zil kvalitni zivot, mohl behat a vsecko. Aby se mu v zivote nikdy nikdo nesmal =,( . Ja mu verim a nikdy mu nedam najevo, ze bych snad o nem pochybovala... no, musime to zvladnout, ale verte, ze to nekdy na me padne ( ta vojtovka, hystericky plac kdyz vidi bily ci zeleny plast nad nim ) a psychicky to je narocny... smirit se s tim, jak mu behem pul hodiny znicili zivot. Je to nase klistatko... tedka spinka, tak jsem se nejak rozepsala.

nenulinecka
23. kvě 2018

Ruznou zeleninu

bzubzalka
23. kvě 2018

@nenulinecka úplně tě chápu...sice jsme si neprošli tím co vy, ale když nám operovali Erika v 8mesicich a my čekali zda uslyší a nebo že je možnost, že ochrne levá část obličeje...bylo to hrozný, zoufalý...taky jsem.moc plakala. Že nám po operaci neochrnul jsme věděli do týdne, ale zda slyší jsme čekali rok a kousek... Teď to máme se Samem podobné. Člověk chce, aby žili spokojený život bez omezení. Udělal by vše... Věřím, že to u vás bude dobré, pomohou léky i cvičení.🍀❤

bzubzalka
23. kvě 2018

Jinak Samuel ochunal na prst jogurt, banan,špenát. Špenát mu vůbec nechutnal fakt se sklebil.🙂

nenulinecka
23. kvě 2018

@bzubzalka jj je to moc zoufale ta bezmoc... 💗 a dekuju

bzubzalka
23. kvě 2018

@nenulinecka jinak v práci mám kolegu(je to vedoucí), velice chytrý kluk. Narodil se a měl obrnu, má méně hybnou pravou ruku, stále ji má ohnutou v lokti, ale když to člověk neví ani si nevsimne, rak šikovně se naučil ji používat(maskovat). Je opravdu chytrý a řada lidí za nim jde ráda pro radu. Má 3děti a je to úžasný táta.

wendie
23. kvě 2018

Holky, všechno čtu, ale s teplým počasím nestíhám vůbec nic, natož psát sahodlouhe romány. Preju si abychom byly všechny šťastné a spokojené a stejně tak i naše děti. Snad u všech dopadne vše v pořádku! My se máme dobře, je to tedy kolotoč, ale je to krásné. Jakub je malá přísavka, ve 3m moc nechce past koně, nejvíc ho zajímají moje prsa a ruce... Ale co, je to naposled, užívám si.. Tak krásné dny vám všem..

nenulinecka
23. kvě 2018

@bzubzalka dekuju za podporu 😘

bzubzalka
24. kvě 2018

@wendie napsala si to hezky. Taky si to užívám...všechno až na brzký ranní pláč. Sam se budí po 5hod a hodinu je vzhůru, po 30minutách většinou začne brečet a buli cca 20minut i 30než usne. Nevím co s ním..chovám, prso nabizim, pusinkuju a nic. Jsem pak úplně nešťastná a nevím co s nim.

bzubzalka
24. kvě 2018

Dnes jsme byli po 4na měření ucha, opět nic😢 za týden jdeme znovu a bude tam i dr.tak uvidíme co bude dál...

nenulinecka
25. kvě 2018

@bzubzalka To me je tak lito =(

nenulinecka
25. kvě 2018

Holky. Davate mrnousky spinkat v ponozkach jako ja? Moje dve byvale spoluzacky bez ponozek 😱
@bzubzalka nevim, proc nemuze byt vse, jak ma =(

bzubzalka
25. kvě 2018

@nenulinecka malý spí v overalku s tapkama, tak dávám bez ponožek, ale spali jsme u tchýně-má barák a tam jsem.dala i ponožky. Já si říkám, že to zvládneme, sluch se dnes dá léčit, ale obavy tam jsou, to je jasné

nenulinecka
25. kvě 2018

@bzubzalka To vis, ze to zvladnete, ale stoji to za prd...

dixxie
25. kvě 2018

@nenulinecka já ji dávám spát v overálcích. ponožky bych dala neškrtivé, můžu ti jedny dát, mám čtvery 🙂
@bzubzalka moc držím palce s těmi oušky, promiň, nečetla jsem teď celou diskuzi, když třeba uděláš zvuk, tak reaguje? jestli slyší, tak to je nejdůležitější, pokud se to týká jen jednoho ouška, tak snad se to dá řešit...

dixxie
25. kvě 2018

@nenulinecka myslím, že určitě je lepší nebát se dopředu. já jsem se tak nabála zbytečně, to si člověk asi uvědomí až s druhým dítětem. podle toho jak jsem Míšu viděla na mě působil zdravě a jeho komunikace a úsměvy dost nadprůměrná. I působil jako pohodář. Pokud bude mít nějaké následky, tak si myslím, že by byly jen lehounké a hodně toho se dá rozhýbat, je malinký, všechen vývoj má před sebou. Já bych se snažila nebát se vůbec. Je to těžké, ale já to tak teďko zkouším praktikovat taky. Podle mě to krvácení mohl mít v oblastech mozku, které jsou nepoužívané, přece většinu mozku nevyužíváme, jen určité části... věř mu a věř tomu, že bude úplně v pořádku 🙂.

bzubzalka
27. kvě 2018

@dixxie podle 1.měření, které proběhlo na pravé ucho.slyší. levé ucho je bez reakce, řeší se naslouchadli, pokud tam je zbytkovy sluch. Když např.kychnu tak.se lekne. Není to úplná tragedie slyšet případně na 1ucho, ale omezení to je...
@nenulinecka jinak co se týká mozku, tak jsem.dost nacitala kvůli tomu.sluchu. a pokud třeba dojde k tomu, že člověk neslys tak mozek tu část, kterou běžně využívá k sluchu začne využívat na zrak+hmat. Proto neslyšící mají vyvinutý líp tyto smysli a slepý zas výborně slyší+cítí. Mozek se prostě dá "preucit", tak jak píše dixxie nezoufej, bojuj dál jako do teď.🍀

dixxie
27. kvě 2018

@bzubzalka moc drzim palce at se to jeste s ousky spravi a at je to resitelne. Podstatne je, ze slysi.

paja173
29. kvě 2018

@garalela jo jo. Ja ho oddělam, pak zas prilozim. I několikrát. Teď je největší sranda jak najednou přestane, podívá se na mě, hodí největší úsměv, něco breptne a cuca dál. Sranda největší.

bzubzalka
29. kvě 2018

@paja173 taky to Samuel dělá🙂

garalela
29. kvě 2018

@paja173 to mi dělá taky,ale to není spurt,že u toho i brebenti, usměje se na mne tak, že mlíčko nespolkne,ale vyteče....u spurtu je mimco nespokojený, teď nás to čeká až kolem šestého měsíce. Jinak my máme zítra 4 měsíční prohlídku a i když jsme výzkum necelých 6kg,tak dnes jsem musela oblect už pyzamko 6-9m

garalela
29. kvě 2018

@nenulinecka je mi moc líto, ale Dixie jako nezávislé třetí oko psala,že vypadá šikulka. Víš ono je pravda,že s příchodem dítěte už se budeme bát pořád všechny. Spousta věcí se projeví později, že ani teď nikdo netuší,co bude muset řešit. Určitě ale může být všechno ok, já se třeba až teď po svém vlastním porodu dozvěděla o hrůzném porodu mého partnera od tchýně ....a taky je ok i bez péče,která tehdy nebyla ( kontroly trychtýřem). Jinak jak jsem s malým opravdu nonstop, protože sám nezvládá být, tak se mi taky honí hlavou věcí, jak chci,aby měl pěkný život, a že nechci aby mu někdy někdo ublížil, teď mi známá vyprávěla,jak strašně se bili kluci za domem

garalela
29. kvě 2018

My máme velmi chladnou domácnost, já ještě teď chodím ve flisove soupravě,malého dávám do dlouheho overalku a i zakrývám na noc ruce do těch prehybu

bzubzalka
29. kvě 2018

Holky, jak.vaše miminka zvládají horka? Samuel dnes skoro.nespal přes den, byl jen v triku a plince(vecne i zadek hambaty) a stejně spoceny neklidny. Dokonce i okurku jsem mu dala na čelo, to se pak chvíli uklidnil. Poprvé spí v krátkém overalu a je prikryty jen.plenkou.

bzubzalka
29. kvě 2018

@garalela no chlad závidím.bydlíte v domě? Ale zas nic moc na vytápění vid? My máme mezonetovy byt celý na jih,v zimě téměř netopime, ale jak jsou teploty nad 30v létě je to náročný. Letos jsme se konečně rozhoupali a necháme udělat klimatizaci.

garalela
30. kvě 2018

@bzubzalka ano, částečně ve svahu, navíc skoro v lese ve stínu stromů a se skálou, v zimě je u nás Sibiř, ale v létě jak ve vinném sklípku, vzdycky na to zapomenu,když pak jedeme k někomu na návštěvu a peču se