Jméno pro holčičku - narozeniny a svátek v jeden měsíc

td96
2. kvě 2019

Ahoj,

S partnerem uvažujeme (samozřejmě předběžně) o jméně pro holčičku - Julča. Nicméně termín porodu vychází na prosinec a Julie má svátek 10.12. Jméno se nám strašně líbí, ale úplně se nám nelíbí fakt, že by měla narozeniny, svátek a vánoce v jeden měsíc.

Má tady někdo s tímto zkušenost? Myslím tím spíš maminky už se staršími dětmi, jak to snáší, jestli protestují, nebo to mají na salámu? :D

Díky.

kirunka
7. kvě 2019

@td96 mala je 14.2 a svatek ma 25.2 tohle nam bylo tak nejak jedno 🙂

sedlarka
7. kvě 2019

@td96 my mame Martinka a je narozeny 28.10. pro nas bylo rozhodujici ze se nam jmeno libilo a ma svatek stejne jak v CR tak na Slovensku. ( aby v tom babicky nemeli bordel).

kaaacaaatkooo
8. kvě 2019

No, znám Evu narozenou 24.12. 🙂 Ale pokud se vám to jméno tak líbí, tak to neřešte, jsem sama překvapená, kolik lidí mi na facebooku vyskakuje třeba týden od svého svátku.. Pokud to bude Julču štvát, tak se nechá přejmenovat 😀

daggg
16. kvě 2019

@td96 Mám kamarádku Veroniku, narozena na Veroniku.. Každý rok ale slaví na úplně jiné jméno (fakt teď nevím) a všichni už si na to zvykli 🙂)))
Btw: budeme mit syna Eliota, slavit bude na Martina ;)))

janebee
16. kvě 2019

Moje mamka se narodila 1.1. a svátek má 27.12. Takže má prakticky Vánoce, svátek i narozeniny v jednom týdnu. A říkala, že když byla mladší, tak ji to štvalo, protože jí rodiče vždycky jeden dárek, který mela dostat k Vánocům schovali a dali jí ho k narozeninám 😀 Ale teď už to neřeší.. A manželův strejda má narozeniny a svátek v jeden den. Já osobně bych to asi úplně nedala, ale pokud je to jméno pro vás tak dokonalé, tak bych třeba přidala ještě jedno jméno a může tak slavit svátek jiný den v roce 🙂

lucillelucia
4. čer 2019

Myslím, že horší než svátek a narozeniny za sebou jsou horší ty narozeniny a Vánoce u sebe, ale tak to se moc ovlivnit nedá, že jo 😁 když to vezmu u sebe, svátek mám 13.12., přesně o týden později narozeniny, tj. 20.12. no a 24.12. jsou Vánoce. Myslím, že naši mě nikdy neošidili. Se svátkem to vymysleli dobře, slavím ho s babičkou na Annu 26.7. 😁 když mi bylo 18, tak se mě máma ptala, jestli to nechci už slavit na Lucii, že mi to přehodili právě proto, aby mi nebylo jako malý líto, že během roku nic nemám. Já nechci a ještě ve 30 to slavím takhle, s rodinou na Annu, s kamarády na Lucii, takže mám dva svátky. A babi je ráda 😊 Spíš mě jako dospělou štve, že takhle před Vánoci nemám vlastně nikdy pořádně oslavu, lidí prostě nemají čas, peníze ani náladu, takže jsem celoživotně odsouzena k narozeninám bez velkých oslav

mikdasa
26. čer 2019

Má dcera Šárka, má narozeniny i svátek v jeden den, 30.6. a když na tento den vyjde i vysvědčení... má 3 v 1. :D Nikdy jí to nevadilo. Maminka má svátek na Štědrý den a narozeniny tři dny před tím. Dědeček měl svátek den před narozeninami. Pro někoho nepředstavitelná věc, někdo to neřeší...

obla
26. čer 2019

Můj muž má narozeniny a svátek v jeden den.. a za 24 dní jsou Vánoce.
Myslím, že to přežil bez úhony 🙂

zuzineckah
26. čer 2019

@td96 já mám svátek den po narozeninách a nikdy jsem se z toho teda nehroutila😉

saphire
26. čer 2019

@td96 U druheho syna jsem mela termin dva dny pred tim nez je v kalendari, stvalo me to a nechtela jsem to jmeno kvuli tomu dat, ale na jinem jsme se s muzem neshodli. Tak jsem zapatrala v jinych kalendarich, jestli se neda slavit jindy, a nasla jsem, slavime tedy nakonec o pul roku jinak. U nas v rodine nic divnyho, mama i babicka slavi svatky na muzskou variantu jmena, protoze driv v kalendari vubec nebyly... Myslim ze v rodine je to jaky si to udelas takovy to mas, a mezi cizima se svatky moc neresi a kdyby, tak se to proste vysvetli a je to...

broskvicka21
26. čer 2019

My máme Julinku a termín jsem měla v prosinci,narodila se 5.1. Manžel tenkrát prohlásil,že nebude dávat jiné jméno jen kvůli datumu,když se nám líbí. Teď čekáme třetí a když to bude holka doma odhlasovali Kateřinu a termín máme 5.12. Takže podobný případ.

broskvicka21
26. čer 2019

Zapomněla jsem napsat,že dceři je to celkem fuk. 😉

karolinka252
26. čer 2019

Můj syn má svátek a za 9 dní narozky. Zatím jsme slavili jednou, ale rodina i my jsme mu darky odlišili na svátek a pak dostal na narozky. Záleží, jak si to sami uděláte.

bervidova
26. čer 2019

syn má rozdíl 10 dní-nikdy jsem si nemyslela,že to takto dám,sama to má od sebe půl roku,ale prostě jsme měli své vysněné jméno a nechtěli jsme se ho vzdát jen kvůli tomu,že jsem termín měla pár dní po svátku. Kolegyně má Adama narozeného v prosinci, moje tchýně je Ludmila narozená na Ludmilu, moje prateta byla Ludmila narozená na Ludmilu a její dcera Ludmila narozená den před Ludmilou, můj děda byl Josef narozený na Josefa, druhý Václav narozený 3 dny po Václavovi- Takže bych to neřešila. Syna nešidíme společným dárkem k svátku i narozkám, a je mu to jedno.

soleilll
26. čer 2019

@td96 Já mám narozky v lednu a svátek na vánoce, takže to znám velice dobře. Naštěstí u nás se dbalo na to, že jsem vždy dostala nějakou drobnost extra na svátek. Když jsem nedostala vysněný dárek na vánoce (což bylo hodně často), doufala jsem v "reparát" na lednové narozky (což se většinou nestalo). Ale ta naděje pár týdnů trvala. 🙂 To jsem ale řešila jen ve školním věku. V pubertě mě zas mrzelo, že nemám narozky nebo aspoň svátek v létě, protože kamarádi dotáhli flašku do parku a "oslavovalo" se tam pod širým nebem. 😃 Teď je mi to úplně jedno. 😉
Syn má svátek v prosinci a narozeniny na začátku ledna. Jméno jsme měli vybrané dávno před otěhotněním, takže má kluk holt smůlu. 🙂 Takový je prostě život. Myslím, že vybrat jméno, co máte rádi, je důležitější, než kdy má kdo narozeniny a svátek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru