Jméno pro holčičku - narozeniny a svátek v jeden měsíc

td96
2. kvě 2019

Ahoj,

S partnerem uvažujeme (samozřejmě předběžně) o jméně pro holčičku - Julča. Nicméně termín porodu vychází na prosinec a Julie má svátek 10.12. Jméno se nám strašně líbí, ale úplně se nám nelíbí fakt, že by měla narozeniny, svátek a vánoce v jeden měsíc.

Má tady někdo s tímto zkušenost? Myslím tím spíš maminky už se staršími dětmi, jak to snáší, jestli protestují, nebo to mají na salámu? :D

Díky.

martiniquest
2. kvě 2019

Datum porodu si tezko naplanujes. A jmeno bych resila podle toho, jake se mi libi. Mne to ted vychazi na 30.12.a jmeno mam predbezne vybrane listopadove. Ale uvidime, co to vubec bude a zda to vubec bude.

cherris
2. kvě 2019

Znám Evu narozenou na Štědrý den, je jí přes 50 a nese to jako celoživotní trauma a nespravedlnost...

michaela19911991
2. kvě 2019

Já jsem nedala. Moc se mi líbilo jméno Mikuláš, ale nedala jsem aby neměl narozeniny, svátek a Vánoce během měsíce. Starší má svátek a narozeniny měsíc od sebe, ale to je v létě.

leitlova
2. kvě 2019

Malá se nám narodila 23.11. a jmenuje se Barbora. My svátek moc neřešíme, něco určitě dostane, ale nebudou to veledary. Stejně bude dostávat něco průběžně celý rok. Jinak na pokoji se mnou byla paní, které se malá narodila 23. a svátek měla holčička druhý den. Ty svátky sr, podle mne, někdy až moc hroti.

hanci23
2. kvě 2019

Já mám termín v srpnu a manžel chtěl jméno po mě - Hana, ale nechtěla jsem, aby měla všechno v jeden měsíc a navíc o prázdninách. Díky tomu mi prošla Eliška, která slaví svátek na manželovi narozeniny 🙂
Brácha mají Adámka, který se narodil 6. ledna. Přijde mi líto, že má všechno najednou.

Ale samozřejmě je to každého věc 😉

mish_ka
2. kvě 2019

@tomvic my jsme se ségrou o čtyři roky a čtyři dny a netrpěla jsem jako dítě víc, než na společné oslavě 😄...v pubertě jsme si vydupaly každá zvlášť a teď v dospělosti si zase rády popřejme spolu.

Jinak pro zakladatelku: svátky se nějak moc neřeší, ale chápu, že už s narozeninami v prosinci je to horší. No můžete jí to třeba vynahradit na den dětí 😉

td96
autor
2. kvě 2019

Všem děkuju za názory 🙂

surikata131
2. kvě 2019

Můžete slavit treba podle slovenskeho kalendare :D -nasla jsem, ze na SK ma Julia svatek 22.5. A nebo u nas jmeno Julius 12.4.....

lenatko91
2. kvě 2019

Mám narozeniny a svátek 4 dny od sebe a celý život mě to dost štve. Nejvíc když mi někdo přeje zrovna k obojímu dohromady, jako by byl problém poslat na svátek aspoň sms. 😃 Takže za mě minimálně měsíc od sebe, ideálně víc..

edzett
2. kvě 2019

Mame Adama, narodil se 1.1. A Mikulase který je 9.12. Oba dva se meli narodit pozdeji ale spechali. Svatky neslavime,jen cokolada a hotovo. Jeste mame Matyase a ten je na tom nejlip je 7.11. Adamovi je ted 9 a ptame se ho jestli chce treba narozky slavit treba driv s Matym v listopadu aby to mel od sebe dal.. myslim, ze dospeli to ,,resi'' vic nez deti. Vzdycky je to o domluve a peknou oslavu si muzete udelat o mesic driv nebo pozdeji ☺

zuzousinek
2. kvě 2019

@surikata131 Podobně to dělá několik známých rodin. Svátek dle slovenského kalendáře, křesťanského.... Taky s ohledem na blízkost Vánoc, svátku a narozenin.

zzuzzocka
2. kvě 2019

@m_tina taky tak, jediné jméno, kde panovala shoda a jelikož se rozhodl narodit se o 14 dní dřív, trefil se na den po svátku 🙂

leymea
2. kvě 2019

Ahoj. Ja mam svatek, Vanoce a narozeniny behem 3 tydnu. Nikdy mi to nevadilo a ani ted mi to nevadi. Proto jsme u syna vybirali jmeno podle toho jake se nam libi a svatek jsme neresili. Nakonec ma svatek mesic po narozeninach.

crejzy
2. kvě 2019

Myslim, ze nevadí tolik ten svátek jako ty narozky. Já mám narozky i svátek v jeden mesic asi 14dni od sebe a nijak zvlášť mi to nevadilo. Tchyně má narozky 22.12 a celé dětství nedostala dort k narozeninám ( protože se přece peklo cukroví) a mrzí ji to do dnes. Jenže termín porodu už moc nezměníte, takže bych to neřešila a jméno vybrala, které se mi líbí.

emamaira
2. kvě 2019

Já mám teda svátek v březnu a narozeniny v říjnu a jsem za to ráda do ted😁 syn se narodil na začátku ledna a maličko mě to štve, aspoň svátek má v červnu, ale to je náhoda, že to tak vyšlo.

hajanik
2. kvě 2019

@leilinka1234
Taky znám Evu, která se narodila 24.12., ale tahle dala synovi jméno Adam 😉

lolam10
2. kvě 2019

My mame Davida,narozky 18.12.,vanoce 24.12 a svatek 30.12...jeho narozky slavime na prelomu listopadu a prosince aby to nemel tolik u vanoc,vzdyt je jedno kdy se slavi.a svatek neresime,vetsinou dostava neco na medarda v cervnu protoze to bylo jeho pracovni jmeno😏kdyz se vam to jmeno libi dala bych ho.my nelitujeme

netopejr
3. kvě 2019

@td96 jo, je nam to u pr., vybíráme jméno podle mnohem podstatnejsich parametru, nez kdy ma svátek. Shodou okolnosti všechny deri blizko, ca 3-4 týdny,nikomu to neva.. Kdyby to bylo bliz, coz mohlo, taky by to nevadilo. Ony se ty svátky zas takmoc neslavi. Co by tomu řekli Admove, Evy, Štěpánové... To je takovej detail, ze pokud je to jedine, co vám na tom vadi, vubec bych neřešila.

hanahana
3. kvě 2019

Znam maminku Evu, 3 deti Bara, Adam a Stepan 🙂 A jde to

fejfarka
3. kvě 2019

Zacnu u sebe: jsem narozena 23.12.,svatek 21.2. Mam syna Adama, ten je narozeny v cervnu. Ted kazdym dnem cekame druheho syna Alexe, ktery ma svatek zrovna dnes, 3.5. A vubec mi to nevadi. Ja nikdy osizena nebyla, s Adamem slavime svatek na Stedry den dopoledne. Ale souhlasim s tim, ze to vic resi dospeli nez deti. Kdyz jim to nikdo nebude pripominat, jaky to je chudak, ze ma vse v jednom, tak si toho vsimat nebude.

ivular
3. kvě 2019

Jako dítěti by mně určitě vadilo, kdybych měla narozeniny v době Vánoc. Ale svátek? Ten většinou stejně nikdo moc neprožívá.
Já mám svátek v den bráchových narozenin, takže pozornost a oslava se vždycky věnovala jemu, ale ani v dětství jsem s tím neměla problém.

rebe
3. kvě 2019

Řešili jsme totéž. Nám moji rodiče vybírali jména tak, abychom měli svátek v jinou část roku než narozeniny. A když jsme čekali první miminko, pro holku se nám nejvíc líbilo jméno se svátkem mněsíc před termínem. Nakonec to nešlo jinak, ohle jméno prostě zvítězilo – a dcera si ještě pospíšila a svátek má 14 dní před narozeninami. Nevadí to, má dve oslavy brzy po sobě. Syn má svátek 30. prosince, tak ho oslavíme o měsíc později, spolu se svátkem druhé dcerky na začátku února.
Nepraktické je, že obřčas dětem koupíme věc, která je dost velká na to dát jenom tak, ale malým dětem člověk nemůže dárky schovávat půl roku, vyrostly by z nich. Tak si děláme malé narozeniny, kdy je potřeba.

lucije66
3. kvě 2019

Já vždycky říkám, že celý rok čekám, až přijde prosinec a začne mi moje období 😂 13.12. mám svátek, 24.12. jsou Vánoce a hned 6.1. mám narozeniny. Vše v podstatě během 3 týdnů a opravdu mě to štve do teď. U dcery jsem se přesně tomuhle chtěla vyhnout a podařilo se, i když se narodila dříve.

swan42
7. kvě 2019

@td96 Ahoj, můj manžel má taky narozky i svátek v prosinci,takže tam má taky všechno a nikdy tim netrpěl. Možná proto,že neni ani sobeckej ani nafoukanej a nikdy nebyl ten,co chce pořád víc a víc. Dcerku si dobře vychovejte, aby nelpěla na materiálních věcech, neupínala se k tomu,že něco musí dostat a nemusíte to pak řešit ;)
Znám spousty rodin,kde se svátky ani neslaví, max babičce/mamince kytičku a malejm bonboniéru...

novamamina
7. kvě 2019

Moje dcera má svátek tři týdny po narozkach. Partner to má taky tak. Moje mamka dva týdny, tchán také. Tohle fakt neřeším. Když se mi to jméno líbí 🙂

starbucks
7. kvě 2019

Mám narozeniny 22.12.
Jako malá jsem nesla hodně špatně, když na mě před Vánoci nikdy nikdo neměl čas, žádná pořádná oslava, jen velký uklid. Vsichni říkali velký dárek až na vánoce a oslavíme to pak... Takže to znamenalo nikdy.
Teď se mi to snaží můj manžel vynahradit v létě, kdy mám svátek a uděláme si oslavu. Na vánoce, na mě narozeniny, si bere volno, už máme nazdobený stromeček, všechno hotovo a uklizeno a užíváme si.
Teď už to tak neřeším, ale ta hořkost z dětství pořád ve me je.
Asi to je o jednotlivcich, někdo to řeší méně, někdo více. A je to hlavně o rodicich. Mě nešlo nikdy o dárky, ale o tu pořádnou oslavu.

kittyy17
7. kvě 2019

@td96 Míša (29.9) se narodil koncem listopadu. Hodně mě štvalo, že má svátek, narozky na podzim, a pak celý rok nic. K jeho příjmení se nic jineho nehodilo a ostatní varianty mají svátek ještě blíž k narozeninám.
A už teď ve dvou letech vnímám, jak je to nahovno. Je druhorozený, po bráchovi hromada hraček, a vymýšlet dárky úměrně věku, jaké ještě nemáme, je dost problém. Celá rodina chce vědět, co mu mají dát, aby nekoupili kravinu...

novamamina
7. kvě 2019

A jeste jsem zapomněla napsat, že moje ségra se narodila na Štědrý den. A nejak ji to nevadí. Ráno oslavíme narozky a večer má dárky pod stromeckem

keerka
7. kvě 2019

My čekáme červencové dítko a jsme schopní se shodnout jen na jménu, které má svátek víceméně na TP. Douám, že to manžel ještě přehodnotí, protože aby pak slavilo obojí najednou, notabene třeba na táboře, to je mi celkem líto.

marvid
7. kvě 2019

Mám Julii narozenou 29.8., to je ještě v pohodě. A pak mám Evu narozenou 16.1. - takže má všechno taky blízko u sebe. Ale já dávám holkám malé dárečky i mimo svátky, narozeniny a Vánoce - takže je to vlastně úplně jedno 🙂 A hlavně i na ty Vánoce jsou u nás max 3 dárky, na narozeniny 1, svátek jen nějaká drobnost... a jinak jak je co potřeba - nové fixy, omalovánky, nálepky, gumičky a tak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru