Jméno pro kluka. Poradíte, prosím?

tiffany001
12. bře 2022

Děvčata, termín porodu se krátí a mám velké dilema...
Doteď nemůžu vybrat jméno pro chlapečka. Mám dva syny - Vojtíška a Petříka.
Vždycky se mně moc líbil Mareček...byl mně blízko k ♥️, ale nemůžu ho dát protože přítel má z prvního vztahu syna Marka..byť je plnoletý a žije teď na druhé straně republiky, ale přece...
Napadla mně ještě varianta Marcus, Markus..
V záloze je jen Michal nebo Michael....přítelovi se Markus líbí, jen přece je to pořád Marek a člověk by mu zdrobnělé stejně říkal Marečku...přijde mně to divné...aby přítel mněl dva "Marky".
Má někdo z Vás jméno na syna Michael a jak mu říkáte
? Poraďte prosim...Michal, Michael, Markus...Přítele ještě napadlo jméno Mireček, po mém otci, ale nevím no...kdybych mohla dát toho Marka ☹

pavlinar
13. bře 2022

Hlasuju pro Mirka. V dnešní době neotrepane pekne jmeno. Marka/ Markuse apod, ne, to by bylo fakt hooodne divný.
Pro zasmani, vzpomnela jsem si na holku z prace, Ernada, a její bratr Ernad 🙈😂to by taky melo byt nelegální 😁

pipi_puncocha
13. bře 2022

@pavlinar Joo, u mamky v práci byla holčička jménem "Dušana," dcera pána jménem Dušan. Pak se jim narodilo další dítě, konečně ten kluk, a dostal jméno "Dušan." 😅🙄

margaret88
13. bře 2022

Marečka jsem měli napsaného u obou těhotenství.😊 Krásné jméno.❤️ Rozhodně bych ho ve vašem případě nedávala když už má přítel syna Marka. ( I když je dospělý)
To je hodně ujetý.... pardon.
Michal i Michael je pěkný jméno. Nebo třeba ještě Martin. Já jména typu Marcus a podobně nemusím.

ruzovyjednorozec77
13. bře 2022

Necetla jsem komentáře, ale nelze aby měl otec dva Marky 😉 je to protizakonne. Resila jsem to před 5 lety, kdy jsem si přála Jakuba, ale otec kluků měl z prvního vztahu již Jakuba.

vh1610
13. bře 2022

@tiffany001 to je v poradku, sousedka ma preci taky dva male Mirky. Ale udrzi v hlave jen jednoho. A zalezi, jestli je budete posilat pro ocet, nebo to neplanujete... 😄. Dobre, konec Cimrmanu... Z tech moznosti bych dala urcite Michal. Michael ne z duvodu, ze vsechny ktere znam bud musi trapne zduraznovat ze tam maji to E..a nebo jim kazdej rika Michal, takze bych to dala rovnou. A joo, Misa je super i na dite .. ;)

nick1234
13. bře 2022

@tiffany001 asi bych taky byla spis pro Michala, navíc se to i víc hodí ke starším dvěma synům/jménům, ten Marcus by k Vojtikovi a Petovi byl jak pěst na oko😉. My máme teda Ríšu, ale zní to stejne a říkáme mu Ríšánku, Riško…taky jsme z těch zdrobelin měla strach ale to přijde proste nejak samo❤️

kacis85t
13. bře 2022

@tiffany001 my máme doma Patrika a Lukáška. Nikdo jsem nechtěla mít stejné jméno jako otec

skarol
13. bře 2022

Dala bych Mirečka

xxx3d
13. bře 2022

já bych dala na sebe, líbí se ti Marek, dej tohle jméno, vyber si třeba jinou variantu toho samého jména, aby se odlišily, ještě můžeš zvolit jména dvě, ale to by se zase výrazně odlišovalo od dvou synů, co už máš. pokud to příteli nevadí, dej na sebe.

markmala
13. bře 2022

My mame Michala 🙂 Rikame mu Miso, Misaku, Misko, Misinko, Mispuline, Misane, Misino…Michael se mi nelibi, protoze mi to vic pripomina zenskou variantu toho jmena a stejne se mu pal rika Michale

mia171717
13. bře 2022

Pořad to budou “brachove”, takže určitě bych nedala stejne jméno. Já jsem Marek Novák a tohle je muj bracha Marek Novák… By měli stále co vysvětlovat 🤣🤣🤣

moncakm
13. bře 2022

Mirek zní dost podobně jako Marek (v základní verzi i zdrobnělinách), ale přitom je to úplně jiné jméno a za mě osobně i lepší významově (Marek - válečník vs Mirek - slavící Mír), takže na Tvém místě bych asi dala Mirka 🙂

honatko092
13. bře 2022

A co Marián? Pořád je podobný Markovi, můžeš mu říkat Mari a přece jen jde o jiné jméno...

maminaodrachel
14. bře 2022

@tiffany001 na slovenku máme Marco bratrance a mi premyslime, ze dame Markuse vsici v okolí mi říkali ze to není Marek i když podle mě je, a též kvulintomu to nechci dat tak nejspíš bude Damián pokud to bude kluk 😅😀

tiffany001
autor
14. bře 2022

@maminaodrachel , ano, Markus je pořád Marek, slaví i svátek 25.4. jako Marek ...

arasidka81
14. bře 2022

Mě se líbí Michal i Michael. Prostě Miki 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru