Jméno pro sourozence. Jaké jméno k Oliverovi?

bbub
17. říj 2022

Ahoj, vybíráme jméno pro druhé dítě. První máme Olivera. Druhé vypadá, že bude taky kluk. Pokud máte doma taky Olivera, jak se jmenuje sourozenec? Popřípadě jaké jméno se vám k němu aspoň trochu hodí? 🙂 Na českou klasiku úplně nejsme.

nazka
17. říj 2022

@bbub Albert ☺️

vikinkav
17. říj 2022

Sousedi maji Oskara, kamaradka Adama

slunicko1551
17. říj 2022

Teodor 🙂

zelenaesmolda
17. říj 2022

@bbub
proc by se k sobe mely ty jmena hodit?deti jsou dve na sobe nezavisle osoby,v budoucnu budou zit pravdepodobne kazdy uplne jinde.A davat jmeno mladsimu,aby se hodilo k brachovi?Je to sourozenec,ne kabelka.

margita_m
17. říj 2022

@bbub máme taky Olivera, druhé dítě dcerka Emili (ano záměrně i na konci a ne y) Jména máme vždy spojené a eventuelně upravené po někom z rodiny. Např. švagr se jmenuje Christian Oliver a to druhé v běžném životě krom dokladů a úřadů nepoužívá. Tak se mi to tak nějak k sobě i hodí…. Jinak se mi líbí jména Marcus, Lucas, Felix, Vincent…. Taky asi tím, že nemám klasické české jméno a vždycky jsem tomu byla ráda, tak víc tíhnu k těm jiným. 😉

daasqua
17. říj 2022

Ze stejné "sorty" mi přijde třeba Patrik, Erik...

lizzie02
17. říj 2022

Tyto jména nemáme, ale po přečtení příspěvku mě hned napadl Samuel 🙂

jupiter2013
17. říj 2022

Artur, Fabián, Gustav, Richard

gracinka7
17. říj 2022

Alex
@zelenaesmolda to jo, ale Oliver a třeba Jaromír vedle sebe působí zvláštně.

margita_m
17. říj 2022

@zelenaesmolda a proč by ne?! Přece většina z nás tak nějak podvědomě vybírá jméno, aby se hodilo např. k příjmení, částečně i k sourozenci a tak nějak k celkovému naturelu rodiny. Tím se nevylučuje, že každý z nás máme svoji osobnost. Mně např. by přišlo celkem divné dát jedné dceři jméno Eliška a druhé Berta nebo Kordula. Nebo synovi jméno Matěj a druhému Phillip. Ale to neznamená, že co vyhovuje mně, tak zrovna musí pasovat druhému. A asi i lepší se nad jménem zamyslet dřív, než ho pak horko těžko lovit těsně před nebo po porodu. 😉

marcicek84
18. říj 2022

Oliver a Lucifer 🤣 to me napadlo hned do rymu,jinak co tu padlo se mi k tomu teda libi Christian nebo Theodor

camelinka
18. říj 2022

@bbub Tobias, Teodor...

carmenz
18. říj 2022

My budem mít Oskara, a to mi zrovna přijde, že se hodí 😀

zlataberta
18. říj 2022

Oliver a William

antoinet
18. říj 2022

Já zastávám názor, že jména by měla mít podobný styl, ale jazykově být co nejméně podobná (určitě ne stejné počáteční písmeno či nedej bože slabiku, nejlépe jiné hlásky i délka), aby se co nejméně pletla nebo aby nedocházelo ke zmatkům, na koho se volá, čí je označená věc (třeba monogramem).
Oliver mám v kategorii nadčasové mezinárodní jméno a další taková jsou třeba David, Martin, Alexander, Marek, Erik, Daniel...
Líbí se mi jeho jednoznačný pravopis, který nebude muset celý život upřesňovat.

zelenaesmolda
18. říj 2022

@margita_m
zrovna Eliska a Kordula se k sobe docela hodi,obe jsou to staroceska jmena.

margita_m
18. říj 2022

@zelenaesmolda no vidíte a mně se to nelíbí třeba z toho důvodu, že jedno zní zdrobněle a druhé tvrdě a ač chceme nebo ne, tak Eliška bude i ve 40 ale Kordulka asi ne. Ale jak jsem psala už dřív, každému se líbí něco jiného a v tom je to kouzlo.

nina004
18. říj 2022

@bbub Nám k Oliverovi pribudne Laura. Volám ich Oli a Lola. Ale nevedela som ani za svet k Olimu vybrať druhé chlapčenské meno.

svija
18. říj 2022

@nina004 - je, to má kamarádka, ale uz jsou děcka na druhém stupni základky.

svija
18. říj 2022

@bbub- me jako první napadl Gabriel.

bbub
autor
18. říj 2022

@zelenaesmolda odpověď úplně o ničem, jak již někdo psal, Oliver a brácha František není úplně hitparáda. Neptám se na názor jestli se mají jména k sobě hodit . Příště doporučuju ušetřit úplně zbytečně investovaný čas při psaní odpovědí, které jsou úplně mimo🤷‍♀️

bbub
autor
18. říj 2022

Díky všem za nápady 😊 Teodor u nás zatím vede od začátku

zelenaesmolda
18. říj 2022

@bbub
Neni to mimo.Proc by se melo jmeno sourozence ridit tim starsim?Nejpozdeji na zakladce stejne budou mit kazdy sve kamarady,hromadne se nikde predstavovat nebudou.
Akorat timhle pristupem zadelavas na pozdejsi problemy ve vztazich mezi sourozenci.

bbub
autor
18. říj 2022

@zelenaesmolda 😂 problémy? Jaké problémy? Tím, že jména budou podobná ve stylu buď moderní, staročeská nebo úplně cizí. Tak z toho budou mít psychické problémy? Jakože když jeden bude Jakub a druhý Ahmed tak budou mít o dost větší šanci mít bezproblémový vztah?
Samozřejmě, že dřív nebo později budou mít každý svůj život, ale to přijde asi za 18 let. Do té doby je budu představovat společně, např. když potkáme přátelé, když se mě někdo zeptá jak se jmenují moje děti apod. A třeba až budou mít svoje rodiny, stále se mě na děti někdo zeptá, myslím si, že to je docela častá otázka při konverzaci apod. Nechápu tím pádem z čeho budou mít problémy, z toho že se jeden bude jmenovat Oliver a druhý Teodor? Jakože jsou si ty jména podobné jako vejce vejci? Nějak nechápu, to ono, z čeho budou mít problémy 🤔

bbub
autor
18. říj 2022

@zelenaesmolda samozřejmě, že vím, že to budou dvě odlišné osobnosti, ale to jsme úplně někde jinde přece. Já se jen zeptala na podobné jména, a najednou už budou mít děti z toho problémy. A ano, je to odpověď úplně mimo, protože já se neptala na názor, jestli je vhodné nebo nevhodné, aby byli jména podobná 🙈

zelenaesmolda
18. říj 2022

@bbub
kazdy svuj zivot budou mit daleko driv nez za 18 let

bbub
autor
18. říj 2022

@zelenaesmolda ale to je přece úplně jedno. Když se mě zeptá někdo na děti, řeknu jen jedno? Jako máme Olivera ale druhé už má svůj život tak vlastně nebudu zmiňovat i ho? 😂

margita_m
18. říj 2022

@zelenaesmolda vy máte asi opravdu velkou potřebu za každou cenu vnucovat svůj názor. Ale ne vždycyky je to dobrý nápad. Mohla jste klidně jen napsat tip na hezké jméno a ne z toho dělat kovbojku. Mamma mia to je mazec. Jinak se klidně podělte, jaké jména dětí máte vy a věřím, že ne každý z nich bude tak nadšený. 🫣😅 A až vaše dítě ( děti) budou mít své vlastní, tak si k vám půjdou pro svolení, ne?! 🙏🏻

verusak87
18. říj 2022

Máme Teodora a Olivera 🙂

zelenaesmolda
18. říj 2022

@margita_m
me je ale uplne jedno co si o jmene meho ditete mysli ostatni.ja tady nejsem ta,ktera se pta na netu jak pojmenovat sve dite.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru