Jméno pro kluka. Jaké dát?

ankaa25
30. zář 2022

Dobrý den budeme mít kluka nevím jaký dat jméno manžel se jmenuje Ladislav ale nevím jak mu budu říkat miminku mě se moc nelíbí a pro kluka vůbec nevím jaký jméno dat 😮😮😮

izz76
30. zář 2022

@ankaa25 Žádné jméno se ti nelíbí? Ladislav bych já tedy nedala,co třeba Lukáš,Michal,Adam,Richard,Daniel

veruuu_kubesovic
30. zář 2022

@ankaa25 projdi kalendář a určitě nějaké jméno pro kluka najdeš 😉

plamenek
30. zář 2022

@ankaa25 tak aby to trošku "ladilo" s příjmením a my třeba vyloučili i křestní chlapecké jména v rodině a u příbuzných, aby se to nepletlo a z užšího výběru prostě to, které se nám nejvíce líbilo. Tchán je taky Ladislav a malého "Ládíka" už jsem teda dlouho nikde neslyšela...🙂

guliii
30. zář 2022

Láďa, Ládík máme v rodině 2. My máme Ondráška a Marečka, ale taky to byl boj nějaké jména vybrat 😅

jaja01k
30. zář 2022

@ankaa25 Mně se Ladislav líbí 🙂
My máme Romana a Josefa.
Ještě se mi líbí třeba Erik, Radim, Oliver, Tomáš, Dalibor.

ankaa25
autor
30. zář 2022

@plamenek muj manžel se jmenuje Ladislav Bužo já nevím mě se to moc nelíbí

ankaa25
autor
30. zář 2022

@jaja01k Jozef jako je hezké ale byl by se mnou já na Jozefa mám narozky a je to divné ne

shirilka
30. zář 2022

@ankaa25 Syn se jmenuje Ladislav a zatím mu říkáme Láďa, Ládík, Ládíček... Všichni nám to strašně chválí, že takové jméno dlouho neslyšeli, že bude ve škole/školce jediný a že to má určitě rodinné jméno, ne nemá 😀

rnika
30. zář 2022

@ankaa25 Kamarádka má manžela i syna Ladislava. Já obecně nemám moc ráda dávat dětem jméno po rodičích. Určitě se ti nějaké jméno alespoň trochu líbí. Myslím, že zrovna k vašemu příjmení bude ladit většina jmen. Vzhledem k tomu, že příjmení je kratší, tak bych vybírala něco delšího. Ale napadá mě, že i třeba Adam nezní špatně. Pujčte si s mužem knihu o jménech a v klidu si ji prolistujte 😊 třeba vás něco osloví.

ankaa25
autor
30. zář 2022

@rnika
@shirilka děkuji holky snad se dohodneme s manželem

vikysek0987
30. zář 2022

@ankaa25 Taky jsme to řešili a vybírali hooodně dlouho(my tedy budeme mít holčičku)ale jeden nikdy na 100%neví a bylo třeba vybrat i jméno pro chlapečka a upřímně se mi jich moc nelíbí a když už ano,stejně bych ho nedala-manžel přišel se jménem Daniel,takže nakonec tak😉

jirovapa
30. zář 2022

@ankaa25 máme Petra, říkáme mu Petřík, Peťulka, Péťa,… také jsem nechtěla jméno Petr (po manželovi), ale v porodnici mi řekli, že toto jméno se dnes také moc nedává. Takže ve finále jsem ráda 🙂.

jipe
30. zář 2022

Máme Michala, pro druhé byl favorit Lukáš (máme nakonec holku), já nechtěla jména s R, Ř. Co třeba Vojtěch nebo Radim?

marimanta
30. zář 2022

@ankaa25 jeden syn se narodil na můj svátek, druhý na dceřin svátek. Není to divný 🙂

gruyerre
30. zář 2022

@ankaa25 co má jméno tvého manžela společného se jménem pro miminko? Vyberte jakékoliv jiné jméno, důležité je, aby se vám oběma líbilo 🙂

ankaa25
autor
30. zář 2022

@gruyerre u nás to je tak první kluk po manželovy vím je to divné ale tak to máme ... Já chtěla holčičku u kluka se mi líbí Kevin 😁😁a žádné jiné nevím já řekla chlapcovy ať on vibere akurat nevím jak mu budu říkat když dám po něm Ladislav mě to jméno je starý ..ale zase nelíbí se mi jak teď dávají .. Sebastian nebo Matiáš nevím u holky to je lepší jsou hezčí jména u holek než u kluků

nick1234
30. zář 2022

@jirovapa naopak bych řekla ze Péťa je dnes hodně časté 😉 moje sestřenice má syna Petu i moje sousedka ( ani jeden není po tatínkovi). Mimochodem manžel je Petr 🤭 ale já jsme tohle jméno zavrhla, protože nemam rada pojmenování deti po rodičích (máme to několikrát v rodině, i můj bratr a sestra jsou po rodicich, ja jsem prostřední originál 😂😂). Jinak syn je Richard, vybírali jsme také hodně dlouhou způsobem, jak tady už někdo psal - vzali jsme s manželem kalendář, každý vybral jména, která se mu líbí a pak diskutovali 😂 ale Richard byl skoro hned topovka 👌😉. Ale jinak jsme vybírali mezi jmény, které teď “nefrci” aby byl originál 🙂

nike666
30. zář 2022

V kalendáři je vždy seznam, tam se určitě něco hezkého najde. Případně na internetu 😊
My máme Tobiase 👶🏼

veru181
30. zář 2022

@ankaa25 Spolužákovi na základce jsme vždycky říkali Láďa. Já jsem na pojmenovávání po otci zvyklá z domova, takže mi to nevadí (když je to jedno dítě, obě děti po rodičích mi přijde zvláštní 🙂), jen je to občas trochu nepraktické si ujasnit, o kom se mluví 😀 Manžel to zase rád nemá, takže jsme syna pojmenovali jinak… Z holčičích jmen mi mimochodem taky přijde zajímavější výběr, ale není to teď při výběru taky žádná výhra, když ta top máme s manželem každý jiná 😀

jipe
30. zář 2022

@ankaa25 Kevin Bužo asi fakt raději neee

ankaa25
autor
30. zář 2022

@jipe právě ani chlap nechce ta já mu řekla Viber si ty jaký chceš pro kluka a já pro holku no vyhrál chlap 😁😁😁

malanoha
30. zář 2022

Dala bych něco od L, kdyz manzel je Ladislav. Lukáš, Libor, Luboš.

maxulekapcule
30. zář 2022

@nick1234 taky jsem chtěla Richarda, ale bylo mi to zamítnuto, ze je to moc tvrdý, tak, mam Tadeáše. A když se na něj tak dívám, prostě mám pocit, ze je to ten Richard, celý tehu jsem mu taky tak říkala

jako_mala_holka
30. zář 2022

Taky čekáme kluka a líbí se mi Martin, Jindřich, David, Štěpán, ale třeba i Oldřich 😁🙂 no vybrali jsme z x důvodů jiné nakonec, to psát teda nebudu... Záleží hodně na příjmení, třeba David nám padl kvůli tomu, Štěpán zas má svátek v prosinci a to se malý narodí a jsou tam i vánoce 🙄😄 držím palce s výběrem
Ladislav se mi nelíbí, navíc nemám ráda jména po rodičích

eiliko
30. zář 2022

@ankaa25 Ladislav se mi líbí, jmenuje se tak švagr, jeho bratr (můj muž) je Jaroslav, v rodině u nich jde tradice ....slav, tchán je Stanislav, strejda Bronislav atd. ... Mě se tedy k Ladislavovi nejvíce líbí Jaroslav, ale já jsem zaujatá 😆😆😆

victress
30. zář 2022

@maxulekapcule já jsem si Richarda vydupala, přece Ríša není tvrdé...😀

maxulekapcule
1. říj 2022

@victress to mas pravdu 🙂

ankaa25
autor
1. říj 2022

@eiliko to u nás jsou jména táta je Milan a brácha můj je Michal 😁😁😁 je jedináček jak by samy holky on jediný kluk sestra má 2 syny Milan A Michal u nás je hodně Milan a Michal nevady dam mu Ladislav ... Ať je s tatem a budu mu říkat Lada 😁😁😁

fouskovi
2. říj 2022

@gruyerre třeba tradici v rodině bekde to tak je že má stejné jméno po otci starší má taky už je čtvrtá generace a vůbec my to nevadí

gruyerre
2. říj 2022

@fouskovi když ti to vůbec nevadí, je to úplně jiná situace než tady u paní, které se to jméno nelíbí. Vím, že spousta budoucích otců si myslí, že syn se musí jmenovat po nich. Nemusí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru