Jsem těhotná s přítelem, se kterým jsem se chtěla rozejít

ada1989
8. pro 2015

Ahojky,je mi 26 let s ocitla jsem se celkem v těžké životní situaci. Zjistila jsem že jsem těhotná s pritelem kterého znam tři měsíce. Než jsem zjistila ze jsem těhotná,chtela jsem se s nim rozejít. Prostě jsem si uvědomila,ze jsem udělala chybu ze jsem si sním vubec začala a opustila svého pritele skterym jsem zila uz rok a pul. Asi mi e vztahu neco chybelo,tak proto jsem odešla. Ale uvedomila jsem si ,ze jsem porad do neho zamilovana a vim ze on do me taky. Ale co ted,cekam dite s jinym s chlapem skterym byt nechci...chci se jen zeptat jestli jste některá z vás podobnou situaci resila a co jste udělala. Možná si budete rikat ,ty vole ona je uplne hloupa a nevi co chce...Prostě nekdy to tak prijde, a vy delate veci bez rozumu. Ja deti chtela vzdy,ale ne ted....

verunka771993
28. pro 2015

Teprve,až ti řeknou,že miminko mít nemůžeš si uvědomíš,jaký zázrak je otěhotnět.Já děkuju za každý den,kdy jsem otěhotněla a to mi věř,že můj přítel dělal hrozný věci.A stejně jsem ráda,že tu malinkou holčičku mám v bříšku a v březnu ji budu moct ňuhňat 🙂 I kdyby se mi nabízelo tisíc chlapů,tak malou bych nevyměnila,ani za nic! A to je mi 22 a ne skoro třicet,jako tobě.

wendissek
28. pro 2015

@verunka771993 krasne řečeno radši byt saam s miminkem nez bez nej ale s chlapem. Je to zazrak je mi 23 a o dve uz sem přišla.

pladik
28. pro 2015

Předně bych vynechala moralizování. Chápu, že se tady může zdát některým, že vyspat se s někým po tak "krátké" době je hrůza hrůzoucí ale každá jsme jiná. Každá bereme život jinak a každá za něj neseme následky.
@ada1989 Jsme zhruba stejně staré a v něčem si asi budeme hodně podobné. Pokud budeš chtít, můžeš mi napsat SZ a můžeme poplkat o životě. Tady ti napíšu jen to, co tu jednou zaznělo. Když od někoho odejdeš, je jedno jaký v tom byl důvod. Po čase zjistíš, že ho máš pořád ráda. Jenže slepovaný hrneček se stejnak jednou rozpadne. Zkus si uvědomit, proč se současným partnerem s kterým čekáš dítě být nechceš. Dělá něco, co ti vadí? Nebo ti naopak vadí, že něco nedělá? Píšeš, že tě miluje. Jen ti napíšu, že můžeš být ve finále ráda, že jsi neotěhotněla v měsíci, kdy jsi je vystřídala. To bys měla v hlavě ještě jiný guláš. Když budeš chtít, napiš. Když ne, přeju dobrou volbu 🙂

ilonne
28. pro 2015

@ada1989 Nj, stane se. Akorát rozhodnutí je pouze na Tobě. Nicméně v 26 bych asi zvolila nechat si dítě. Třeba si bývalý partner (ten spravny) uvědomí, ze to zvládne. A když ne, najde se jiný tatínek. Držím palce.

marcellia
28. pro 2015

Mne jen prijde porad divny,jak k tomu prijde ten stavajici pritel,vlastne chudak. Zakladatelka si dite necha,ale stoji jen o byvaleho. Dostava rady,jak byt bud sama nebo se pokusit byt zpatky s byvalym,ze treba ty obavy prekona a nevlastni dite prijme,ale co chudak tenhle partner? Jako ze by zakl.mela dite s timhle a zila s byvalym? Chudak dite i jeho tatinek,kteri by nemohli byt spolu,on by ji vidal nekde po vikendech..to mi prijde smutny...

ma_jo
28. pro 2015

Holky, nechte si to odsuzovani. Nerikejte, ze jste se nikdy s nikym nevyspaly behem prvnich 3 mesicu vztahu. Otehotnet se da i kdyz si clovek dava pozor a hormonalni antikoncepce ma spoustu negativnich ucinku, takze jeji uzivani taky nevnimam jako kdovijak zodpovedne :/.

@ada1989 pripada mi, ze s tebou tvuj byvaly trochu manipuluje. Jestli te tak moc miluje jak rika, tak by na tom dite nic nemenilo. Zda se mi ale, ze te nenapadne tlaci k tomu, aby sis dite nenechala. Jak uz tu nekdo psal, problemy co jste meli nezmizi. Rozejit se s nekym po delsi dobe byva dost tezky na to, aby to lidi delali kvuli nepodstatnym vecem. Jen na to nekdy po rozchodu zapominaji...

Ja bych asi dala jeste sanci tomu novemu. Z toho co pises bych rekla, ze se k tomu stavi jako chlap. Treba to nepujde, ale treba jeste zjistis, ze je to ono. A kdyz ne, tak on se najde nekdo jiny s kym ti bude dobre a kdo bude milovat tebe i miminko. 🙂

pladik
28. pro 2015

@ma_jo Přesně. Já ukončila vztah s panem Skrblíkem a Pořád je něco špatně po pěti letech. Když jsem si s novým partnerem přijela pro zbytek věcí, dostala jsem místo nich facku. Ale víš co? Já si do té facky fakt nebyla jistá, jestli dělám správnou věc. Jestli fakt odejít chci, jestli ho pořád ještě nemiluju. Teď vím, s odstupem času, jaký to byl s prominutím č...k a jsem ráda, že jsem odešla. Fakt bych dala šanci biologickému otci, pokud ty důvody, proč s ním nechceš být nejsou nijak závažné @ada1989

ceeruti
28. pro 2015

@terinda ja otehotnela dokonce po 2,5 mesicnim vztahu a jsem za ten vrchol nezodpovednosti stastna jak blecha...a nejen ja :D
Btw s ex manzelem jsem ,teda ,snad zodpovedne, otehotnela az jako vdana a po umelem oplodneni ( cca po dvou letech ) a vrcholem zodpovednosti bylo, ze mi za zady spal s kdekym i s mou sestrou...takze jsem vrcholem nezodpovednosti byla moje naprosta duvera...nech si ty moralisticke kydy ...

terinda
28. pro 2015

@ceeruti tak hodně štěstí 😉

Já jen napsala svůj názor, myslím, že v dnešní době není náročné rodičovství trochu naplánovat 😉
Ale ať si každý dělá po svém, že?

ceeruti
28. pro 2015

Ano...dovolena v Bulharsku..1. dite...auto...2.dite...atd...clovek mini..zivot meni...;)

pladik
28. pro 2015

@terinda Mě upřímně pojem "plánované rodičovství" v dnešní době dost rozesmívá.... Je tolik párů, co si to plánujou a nakonec se plánované početí posune do bůhví kdy, protože ve vysokém věku už mají problémy. Já taky otěhotněla neplánovaně. Sice jsme se snažili ale vyšlo to úplně jindy.... Až o několik měsíců později. Ale to mimčo je dar. I když jsem si nebyla některými věcmi jistá a hodně jsem si pobrečela, teď už to vidím jinak a na malou se těším.

terinda
28. pro 2015

Tak jasně, že těhotenství se naplánovat nedá, to asi víme všechny. Ale beru to tak, že se přestanu chránit ve chvíli, kdy vím, že jsme se na tom s partnerem domluvili a oba to tak chceme. A že se navzájem dobře známe.
Ale tady je asi něco marné psát 😉
Každý svého štěstí strůjcem 🙂

ceeruti
28. pro 2015

@terinda az se dobre zname...to jsem si o ex manzelovi take myslela...a proto s nim mela dve deti...a nakonec zjistila, ze jsem ho vubec neznala...ani za tech skoro 10 let...
Mam deti dve...dalsi dite jsem nechtela ani omylem, jsem vzdycky rikala,nez dalsi,to si radeji "ukousnu nohu v kycli" ...kdyz jsem zjistila,ze jsen tehotna, myslela jsem, ze zesilim...2,5 roku jsem hubla ( -40 kg) sportovala , do meho zivota uz miminko proste nepatrilo...i vzhledem k veku..bude mi 35...
Nam stacila jedna noc v alkoholovem opojeni...(5,5 roku prerusovany styk bez nehody ) a bylo vymalovano...
"tady je marne neco psat "...:D amen , jdu se zbicovat a plazit pi sklenenych streprch...snad sve hrichy odcinim...:D
Jo a krasne svatky a pohodovy vstup do Noveho roku..hlavne tedy tem nechtenym , neplanovanym a vrcholum nezodpovednosti ...
🙂

cheynee
28. pro 2015

@terinda Haha, @ceeruti má pravdu, bereš to asi všechno moc vědecky 🙂 já také nejsem zastáncem takových nehod, ale když člověk ví, že dítě dokáže zabezpečit, tak to přece není žádná pohroma, ne? 😀 I podle profilu soudím, že seš trošku větší puritánka než je v dnešní době obvyklé, ale je 21. století a bylo by nejlepší si na to zvyknout 🙂

terinda
28. pro 2015

@cheynee 😀 😀 tak tos mě opravdu pobavila. Podle čeho soudíš, že beru věci vědecky? Z profilu toho moc nevyčteš. No jo, jednou jsem v zápalu obav napsala kz o knížce o výchově sourozenců, ale na to jsem se z vysoka vybodla, protože to není zatím třeba 😉

A ano, možná jsem "vědecký typ" v tom, že přemýšlím o životě (a životech mých blízkých) a řídím se tím, že některé věci jdou (i preventivně) ovlivnit 😉

jarkakr
28. pro 2015

Já teď min. 8 měsíců nesmím otěhotnět a je to pro mě hrozná věc. Ne, neplánovali jsme miminko, ale nemoct je hrozný. Když můžeš, buď ráda. A z nějakého důvodu tady ten človíček má být, tak trochu věř Životu a bude to dobrý ;).
@ada1989

cheynee
28. pro 2015

@terinda Měla jsem na mysli spíš ten příspěvek o kojení 😀 ale na to nezáleží... Prostě nad tím moc filozofuješ, co by kdyby... Podle mně je úplně jedno jestli člověk otěhotní po měsíci nebo po 5 letech. Záleží jenom na tom, jestli se na to cítí a jestli se na to cítí s daným partnerem (a nebo bez něj). Já už mám taky za sebou delší vztahy, kdy jsem toho druhého dokonale znala a věděla jsem, že s ním dítě mít nikdy nechci a s manželem jsme se třeba vzali po 4 měsících a už v té době jsme věděli, že chceme miminko a nevadilo by mi ani kdybych byla těhotná po týdnu, protože prostě vím, že jak já, tak i on se o dítě zvládneme postarat. I když je pravda, že jsme se předtím přes rok kamarádili 😎

soleilll
28. pro 2015

@terinda Já s tebou souhlasím a na názoru, že je blbost a nezodpovědnost otěhotnět po 3-měsíčním vztahu, nevidím nic puritánskýho. Tím přece neříkám, že si to nemůžou rozdat už na prvním rande, ne? 😎 Ve 26 letech by už ale člověk měl mít trochu rozumu a umět předvídat a plánovat anebo se čelem postavit ke svým přešlapům.
Autorce nic neradím, protože taková zásadní životní situace se na netu fakt nedá vyřešit. Jen čas ukáže, jestli její rozhodnutí bylo správné, pokud takové vůbec existuje...
@ceeruti Ty jsi podle mě měla prostě jen kliku, že vám to s partnerem pořád klape. Zřejmě by to tak bylo, i kdyby potomek nevznikl, ne? A kdybys další dítě opravdu už definitivně nechtěla, jistě by ses chránila víc, než jen přerušovanou souloží - to je opravdu spolehlivá praktika jak z minulých století. 😀 Nicméně pod vlivem splozené děti jsou prý velmi veselé. 😉

terinda
28. pro 2015

@soleilll no díky, už jsem si tu začala připadat jak marťan 😀

Tak hodně štěstí všem 🙂

somalicats
28. pro 2015

@terinda @soleilll V klidu, holky, to jsem asi taky Marťan, ale taky mi nepřipadá puritánské se při sexu na začátku vztahu chránit o něco lépe než přerušovanou souloží... 😀. Dítě na začátku vztahu bych taky plánovaně nechtěla a nechtěla bych se k němu ani neplánovaně propracovat.
Moje ségra poprvé otěhotněla po 2 měsících vztahu. Se svým partnerem je už 5 let, mají už 2 děti, ale nemyslím si, že to ti dva spolu doklepou až do důchodu, ségra má celkem problémovou povahu a na jejím partnerovi je už vidět, že mu to dává celkem zabrat. Takže nezbývá než doufat, že se v nich pletu 🙂. Pravda ale je, že když ségra zjistila, že je těhotná, o potratu neuvažovala, dítě chtěla a byla rozhodnutá ho mít sama, pokud by jí to s partnerem nevyšlo.

ceeruti
28. pro 2015

@soleilll vzhledem k tomu ,ze antincepci kvuli jatrum nemohu a prerusovana souloz vychazela 5,5 roku na 1 , tak jsem to neresila a po pravde se ta nehoda stala asi tri sny po MS, mavla jsem rukou, jakoze se nemuze nic stat...:D ja uz to neberu jako tragedii...i kdyby pritel odesel , urcite bych si provaz hazet nesla. ..ale po porodu si budu davat sakra majzla :D Mamka brachu mela po 5 ti mesich vztahu...jsou spolu 25 let 🙂

babickamary
6. led 2016

Mě se sice toto nestalo, ale zcela vážně jsem se na takovou situaci připravovala. Když jsem se před skoro 7 lety šíleně zamilovala do svého nynějšího manžela, ještě jsem občas spala se svým bývalým přítelem. Z té zamilovanosti jsem shodila asi 7 kg během 14 dnů a vynechal mi menzes. Ten strach, co jsem zažila, že jsem těhotná s tím bývalým, blbcem, to bylo něco. Dělala jsem si těhotenské testy snad dvakrát denně a byla odhodlaná eventuelně jít na potrat a své nové lásce nic neříct. Vše dobře dopadlo a když jsem to mému milému vyprávěla, aspoň jsme se zasmáli 🙂

kratkaanickaemail
8. led 2016

Já jsem otěhotněla teda po delší době než 3 měsíce, byla jsem ještě na škole(vysoké) chlapa jsem milovala, ale vyklubal se z něho hrozný člověk, psychicky mě tak trápil, že jsem se rozhodla pro potrat a rozchod. Lituji potratu každý den,že jsem to udělala. Po 5 letech jsem otěhotněla znova (planovane) a o miminko jsme přišli ZP. Dávala jsem si všechno za vinu že jsem hloupá a pod. Teďka po 7 měsících čekáme miminko znova a snad už bude vše jen dobré. Tím chci říct že ať se rozhodnes pro jedno či druhého tomu miminku neubližuj, je to v dnešní době zázrak vůbec otěhotnět.

janie1988
8. led 2016

@babickamary šileně zamilovaná do nového přítele, ale spala jste i s bývalým???

kratkaanickaemail
8. led 2016

@babickamary já nevím ale když někoho šíleně milujete tak přeci nespíte s někým jiným. Mám přítele a vím že mě miluje, ale kdybych mu řekla že jsem ho podvedla a vyspala se jiným, určitě by se tomu nesmál NIKDY!!!. Musíme te být pro toho muže vážně hodně důležitá a on musí mít hodně velké srdce w dost porozumění.

cheynee
8. led 2016

@janie1988 @kratkaanickaemail Já myslím, že @babickamary byla zamilovaná, ale ještě s tím novým nechodila a tak prostě občas spala s ex. Na tom nevidím nic špatného, přece nebude bez sexu jen proto, že je zamilovaná 😀

kratkaanickaemail
8. led 2016

@cheynee pokud spolu nechodili tak to pak chápu🙂

bartovka83
8. led 2016

Mě osobně to přijde dost nefér vůči otci dítěte. On teď má jen čekat jak to pro něj dopadne? Jestli bude smět být otcem nebo jen platičem alimentu a při trošce vaší dobré vůle si bude moct své dítě občas půjčit? Když chlap opustí těhotnou ženskou, tak je to hajzl...a co když je to naopak? Nevím proč s ním nechcete být, ale já bych asi alespoň uvažovala o tom, ze to s ním zkusím. Možná budete překvapená. A pokud to nepůjde od sebe můžete jít vždycky. To je ale jen můj názor. Tuto situaci jsem bohužel zažila jen opačně.

janie1988
8. led 2016

@cheynee Pardón, moc to nechápu. Ale to je každého věc.

lajla
8. led 2016

No já ve vztahu ani nebyla🙂 ale zadarilo se a zůstali jsme spolu a máme děti čtyři🙂 a taky to bylo ve 27...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru