Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

deathy
autor
18. črc 2008

😀 No tak to je príma, ne? Teda mě kdyby se tohle stalo, tak bych byla snad i ráda.. je pravda, že já si teď moc mužskejch nevšímám, tak nevim jestli na mě mrkají nebo co dělají. Taky furt jezdim autem, takže tam toho moc nepotkám 🙂

deathy
autor
18. črc 2008

Od kdy je ti vidět bříško? Já už bych to asi taky chtěla, ale to si ještě pěkně počkám 😒

tetadolly
18. črc 2008

ty jsi v kolikátém týdnu? v 7tt? tak to mě už bylo vidět, ale o týden později bylo víc a už vůbec nešlo zatáhnout a tedˇ jsem ve 12tt a mám břicho jako bych byla v 5. měsící, ono u každé je to jinak, kámošce narostlo až v sedmém měsíci, byla dost při těle, a mojí švagrové bylo vydět taky hned a to je taky při těle, fakt to každá má jiný 😀

deathy
autor
18. črc 2008

No, podle toho jak se to vezme. Když bych to počítala jako od poslední MS, tak jsem cca 6tt. Když bych to počítala od data početí, tak asi 4tt. Tak nevím..nevím co udává doktor když mi to oznámí. Jak jsi asi četla, můj dr. má dovolenou, takže k němu jdu až 30.7. No ale já mám z břicha takovej divnej pocit, vypadám jak kdybych byla šíleně nafouklá v podbřišku, ale jestli je to to pravý, to nevim..

tetadolly
18. črc 2008

tak to je to pravý, já se taky cítila šíleně nafouklá až se z toho vyklubalo mimi, a teď mě pěkně zlobí, protestuje že nemá místo, protože jsem se najedla 😀 😀 😀

abinka
18. črc 2008

deathy:Chvilku jsem tu nebyla a takový zvrat 😕
Moc mě to mrzí.Dej mu čas.Chlapy potřebujou na vše moc času a tohle je zásadní a nečekaná změna v jeho životě tak to bude trvat dýl než se stím porbe.Neboj dopadne to dobře.Když nic nenahodil s rozchodem tak to je dobré znamení 😉S tím oznámením jeho rodičům bych určitě počkala až budeš mít po 12tt.První tři měsíce jsou "kritické"Tím tě nechci nějak strašit,ale většinou se to pro jistotu oznamuje až po tom třetím.No a ještě asi by ti to neodpustil kdyby si jim to řekla a oni by se pak na něho dívaly opovržlivě nebo něco podobného.
No a co se týče vztahu já byla taky najivní no a po 5 letech společného soužití a založení rodiny je z ideálního a krásného prince usranej,pupkatej chlap po kterým jen uklízím co mu od pr.ele odpadne a který doma moc nepopbude a co to tak s ženskýma rozebíráme tak je to všude stajný akorát jeden hodně pije,druhej je vorkohohlik a třetí lenoch.Jo a jak jsem psala musí mít na všechno strašně moc času na vše se musí psychicky připravit 🙄 Takže to krásný zamilování stejně opadne 😒 Všichni jsou stejní,ale chápu chceš vychovávat dítě s otcem a taky ti držíme pěsti aby to tak dopadlo 😉

Jinak je fajn že ti rodiče tak pomáhají aspoň na to nejseš sama 😉

abinka
18. črc 2008

jééé omlouvám se za ty šílený chyby 😅 😕 😅

tannawe
18. črc 2008

deathy: Ahoj, to je dobre, ze uz resis kdy bude videt brisko, to si to zacinas pripoustet a uzivat, ze jsi tehotna a je to tak spravne. Jak uz psaly holky, u kazdy zensky je to jine a zalezi taky na tom jestli mas nebo nemas vypracovanou postavu a brisni svaly tak nejak v pohode, protoze ja treba u prvniho ditete docela cvicila a brisko jsem mela takove subtilni i v devatem mesici, ale u druheho? Jejej...ja byla uz ve ctvrtem mesici docela balonek /muj muz mi rikal, ze jsem bankon...tak nazyvala nase dcera balon.../a v devatem uz jsem si prisla jako slusna velryba. Dnesk u nas padlo rozhodnuti, ze na podzim zaciname pracovat /jezisi to zni hrozne.../na tretim mimi tak mam takove rozporuplne pocity. Dokonce jsem tady na foru uz zalozila vlakno treti mimi, ale nejak tu asi neni moc maminek jako ja...takovi fanousci do rozeni... 😀
Jeste jsem se te chtela zeptat jestli bys nechtela prebalovaci pult...ja ho potrebovat nebudu a mam ho u nasich na pude /zabaleny/, ale me se nejlip prebalovalo na stole a na posteli. Kdyby ano tak neni problem.../akorat my jsme tedy z Prahy.../ 😉

paraple98
18. črc 2008

Deathy - gratuluji k těhu a jsem ráda, že se držíš, i když to nemáš lehké. Přeji aby přítel brzo pochopil co je důležité...My se s manželem známe od 20, za pár let jsem se vzali a čekali až se zabydlíme, až budeme mít práci, pak praxi....když mi bylo 27, tak jsme se rozhodli pro mimi, jenže u mně začaly problémy s ovulací,manžovi se po nemoci zhoršil SPG a teď je mi 32 a dítě v nedohlednu a bůh ví, jestli se dočkáme....Tohle vědět, tak ve 20 neváhám a jdu do mimíska. Toť něco z druhé strany...Držím palceať to dopadne podle tvých představ 😉

Abi - máš svatou pravdu a věř že po 12 letech je to ještě horší 😀

abinka
18. črc 2008

tannawe:To jste odvážní,že s epoštíte do třetího 🙂 Mám teda teprve první ale poslední dobou přemýšlím nad tím,že místo dvou dětí bych chtěla tři,akorát nevím co přítel na to a taky naše fin.situace 😅

jinak já byla uplácaná už před těhu takže mi přišlo že bříško šlo vidět sna už od prvního dne 😅 😀 😅

tannawe
18. črc 2008

Abinka: ha ha...je pravda, ze nekdy proste clovek chce neco co nemuze mit. Ja si asi u druhyho ditete vychutnavala naplno, ze jsem tehotna a taky jsem podle toho vypadala 😅
No a ted to treti mimi to bude asi teprve hukot, protoze jakmile padlo rozhodnuti, ze i navzdory mega hypotece a dvema prckum uz pod strechou do toho jdeme tak si rikam jo ted si to skoro ve triceti teprve uziju se vsim vsudy / a tim myslim, ze tentokrat budu chodit snad i na tu "gravidjogu..." 😀
Ale ne holky, je to o tom, ze clovek proste ted vidi, ze deti jsou to nejlepsi co cloveka potka /teda pokud je zenskeho pohlavi, zrejme panove nejsou tim genem nadani...halt nemohou rodit a tim to bude.../ Ale ja dekuju bohu, ze jsem potkala toho spravnyho chlapa a ze male bylo jen pul roku a dneska je to "nase" holka a vubec clovek nepremysli o tom, ze to nekdy bylo jinak. Jen me strasne mrzi, ze jsem na tu schuzku s nim nesla uz kdyz jsem byla tehotna...ale asi to tak melo byt, strasne mi chybel u porodu chlap!!!
A kdyz jsem rodila Zaka tak to bylo super, ze tam byl se mnou...

abinka
18. črc 2008

tannawe:Jak píšeš děti jsou to nejlepší co člověka potká.Asi nejsem normální ale přes všechny starosti co s tím prckem jsou mě to prostě strašně baví a užívám si každý strávený den stím drobkem.Je to něco úžasného 😵 no a ta představa,že uvidím ty pokroky a vše co ten drobek dělá a překonává uvidím už jen jednou mě zrovna neuspokojuje no aspoň dvakrát bych chtěla 😅

Já u porodu chlapa neměla a jsem ráda,protže jsem měla komplikace a kdybych viděla jak je semletej z toho co se děje tak by mě to na optimismu nepřidalo.No a ještě kdyby mě litoval nebo něco takového tak tam asi místo rozdýchávání budu bulet 😀

tannawe
18. črc 2008

Abinka: to je jasne, ze jakmile jsou komplikace tak je to lepsi pro tebe, ze se muzes soustredit.
Ja jsem to nahlizela spis tou zkusenosti, ze pri prvnim jsem zadnyho chlapa nemela /prave proto jsem "nasakla" tady na tomhle vlakne, ze me dojima ten deathyiin pribeh, protoze jsem si taky prozila pekny peklicko.../

ale ted to clovek vidi jinak,tech par let je strasne moc znat a hlavne to, ze se nam podarilo vybudovat z niceho rodinu me neuveritelne blazi...a nekdy je smutny videt, ze dva lide neco /zrejme zdanlive/ spojuje a pak kdyz ma prijit neco tak dokonaleho a uzasneho jako je dite tak se vsechno hrouti. Jenze ti chlapi uz nepremysli o tom, ze dite ma pravo na oba rodice a tim, ze odmitnou prijmout svuj dil zodpovednosti za to, ze na dite jsou potreba dva tak mu vlastne rozbiji ty zakladni potreby, ktere proste to dite ma mit pro blahodarny vyvoj. Ja nevim, asi jsem proste moc duchovni na to videt jak lidi /castokrat prave muzi...nerikam vsichni, ale drtiva vetsina ano.../ potrat jako neco podobneho vytrhnuti zubu a nedomysleji tu dimenzi toho vznikajiciho zivota, psychiku matky, proste celkove ten problem...no nic...vzdycky me to uplne dorazi, kdyz chlap rozhoduje o tom co ja mam delat se svym telem... 😲

abinka
18. črc 2008

tannawe: No já sice u porodu chlapa neměla,ale věděla jsem že nemůže protože je na cestě za mnou(kamioňák) a že se za chvilku s tím štěstím podělím,ale je něco jiného vědět,že si na to sama.Už chápu co si tím myslela.Nedokážu si to představit.Jsi fakt šikovná,že si to tak zvládla a máš být opravdu na co hrdá,že si zvládla vybudovat dítěti vlastně dětem opravdovou rodinu 😵

S těma chlapskýma kecama s tebou souhlasím.To mě fakt fascinuje co kolikrát vypotí za kravinu 🙄

abinka
18. črc 2008

tannawe v matka,otec,rodina je diskuze 3 a viec. 🙂

deathy
autor
19. črc 2008

Holky taky s váma souhlasím, příde mi sprostý hnát holku hned pod kudlu, a ještě říkat, že čím dřív, tak tím větší bude šance v budoucnu že děti budu moct mít.. to je sice možná pravda, ale když už za sebou jeden potrat mám, tak mi to nepříjde vůbec dobrý, a nějaký 50 na 50 do budoucna...s tím teda fakt žít nechci, neříkám že adopce není řešení, ale v mim případě teda ne..

Takže tettadolly, myslíš že by to už mohlo být vidět takhle brzo? Je fakt že přítel (zrovna odjel do práce, spal tady...a choval se tak jak se přítel chovat má!!!!!) řikal, že jako teda prsa prej jsou nějaký větší, o břichu se raději nevyjadřoval..ani nemusí, to vidím sama..jak kdybych celý den nedělala nic jinýho než jedla.. 🙂

tannawe: Přebalovací pultík? No já o nějakým uvažovala, ale zatím mi mamka nakázala ať nic nekupuju, protože nemám šílet tak brzo 🙂 Tak nevím, určitě bych ho brala všema deseti, ale je fakt že teď sem naprosto bez koruny, do toho všeho jsem ještě přišla o brigádu...takže ☹ No a jinak já jsem taky z Prahy..v podstatě.

tetadolly
19. črc 2008

Ahoj Deathy, to víš že je to vidět🙂, před chvílí jsem prohlížela naše obecní hasičské stránky, kde jsem na dětském dnu vyfocená a celá zničená, v tu dobu jsem o mimi ještě nevěděla, tak jsem mohla být tak ve 4tt, asi, no a všimnula jsem si,že to bříško už bylo vidět, ještě než jsem to zjistila, no a teď mám bříško jak v 5. měsíci. 😀 a moje mimi měřilo v 8tt+1-6,8 cm, podle norem je strašně velké, tak si tak říkám, jestli tam náhodou nejsou dvě 😀

katka73
19. črc 2008

holky tak tohle zrovna zaživam taky test potvrdil těhu a ja to zdělila přiteli mam už 3dětičky a on je s toho na nerva řekl mi že děcko už nechtěl a že jsem si ho tim chtěla určitě pojistit takova blbost a že se odstěhuje ještě dnes a nebo v tydnu nevim taky co mam dělat už jsem si to zažila z manželem a tedkom to ma byt na novo nevim co dal jsem bazradna ☹

svoma
19. črc 2008

Ahoj Katka,to je mi líto,třeba jen potřebuje trochu času a rozmyslí si to. 🙂

tannawe
19. črc 2008

Deathy: pultik zdarma... 😉 asi jsem to spatne formulovala,nic neprodavam,pouze daruji...takze kdybys pak casem mela zajem tak staci rict a ja ho prevezu z chalupy zase zpet do Prahy a pak ti ho muzu nekde predat. /je to takovy ten z ikea,me bohat stacil,ale jak jsem psala, na treti mimi uz mi to prijde zbytecne...jako prvorodicka jsem tenkrat taky chtela mit vsechno a u druheho jsem zjistila co vsechnonepotrebuju, takze u tretiho uz to neprozivam vubec.../a tim padem je pro tebe zcela freee k dispozici...

🙂

tannawe
19. črc 2008

Katka:nekdy jsou situace kdy si clovek rika co jeste ma vydrzet. Mit tri deti uz je samo o sobe dost velky zavazek a jestli pritel neplanoval ctvrteho mrnouska tak je jasne, ze ho to asi dost sokovalo...nekdy je fakt, ze ti chlapi premysli o vecech kolem tehotenstvi tak strasne zvlastnim zpusobem a mezi temi myslenkami casto figuruji i ty o tom, ze zenska si udela dite jen aby ji chlap neutekl...vetsinou to tak nebyva ale najdou se i takove "romanticky"...ale dospela zenska s velkyma detma tohle fakt asi nema zapotrebi...ja nevim, me nekdy proste prijde, ze ne ze jsou chlapi z Marsu, ale ze jsou vubec z jine galaxie... 🙄

deathy
autor
19. črc 2008

Katka: Držím ti moc palce a fakt to chce asi čas, mi už se teď s přítelem normálně bavíme, teda já si to myslim, a asi už i plánujeme společnou výchovu - v Americe, teda snad jsem to správně pochopila...tak si myslím že čas je tady hodně podstatnej. Sice když už máte 3 dětičky, tak to je pro něj fakt asi šok, ale tak snad to zvládnete..je dospělej, děti už má tak ať neblázní !!! Fakt hodně štěstí!

tannawe: Tak jo, jestli je ti pultík na obtíž, tak já ho teda beru 🙂 Máma taky teda řikala, že na to stačí stůl a nebo postel, ale mě přijde pult dobrej.. No jo, taky bych chtěla úplně vše, a pak zjistim kolik toho není potřeba...přesně jak říkáš. Děkuju moc

tannawe
21. črc 2008

Deathy: jsem rada, ze uz to vypada s pritelem na dobrou spolecnou cestu...urcite to pro nej proste byl sok a potrebuje se na tu situaci adaptovat. Treba nakonec bude vdecny za to, ze jsi si dite nechala a bude z nej super tata. Urcite je pro miminko lepsi mit rodice, kteri se aspon trosku maji radi nez nemit rodice zadne, nebo vyrustat v prostredi plnem nejakych problemu a nasili. Takze at vam to planovani spolecne budoucnosti jen vzkveta stejne jako mrnous. 😉
Pristi vikend jedu zase do vych.cech, ale na chalupu se nedostanu a pak se vdavam takze bych to videla nekdy koncem prazdnin s tim pultikem. Rozhodni se proste sama jestli se ti hodi nebo ne. Maminka ma urcite taky vic zkusenosti a ja sama za sebe jsem si pak uz rikala, ze zase jen dalsi kus nabytku uplne zbytecny... 🙂

deathy
autor
21. črc 2008

tannawe: Na ten pultík nespěchám, vždyť jsem teprve na začátku, takže ho přivez jen až se ti to bude hodit. Vdáváš se? To je hezký, grataluju.
No sice jako nějaký návrh padl z jeho strany - odcestovat do Ameriky, tam pracovat a vychovávát prcka, sice to zatím neberu nijak vážně, protože kdoví co bude. Ale nebráním se tomu. Mám tam příbuzné, takže bych je třeba konečně i viděla. Ale jak říkám, kdo ví co bude. V první řadě prcek, škola, pak třeba nějaká cesta. Ale stejně pořád se se mnou nechce o nějakých jménech, výbavě atd. bavit, že prý se pořád na otce necítí, tak ať to prý nepřeháním, že to že dal nějaký návrh ještě nemusí tak úplně znamenat že mám vyhráno. Ale pro mě to plus je. Sice jen malé, ale aspoň nějaké. On když už mluví o spol. budoucnosti tak je co říct, protože nikdy na tohle nebyl..

campi
21. črc 2008

Deathy: v tomhle s nim souhlasim, je jeste strasne brzy na jmeno nebo vybavicku. Tyhle veci probirej s kamaradkou nebo na konikovi, stejne to jde mimo většinu chlapů (jsou teda zlatíčka, který se o tom baví rádi, ale takový já bohužel nemám - je to tedy zdůvodňováno, že je ještě brzy, což je).

deathy
autor
21. črc 2008

campi: Jo jo já vím. Když mě to prostě občas nedá, a hrozně ráda bych se s ním o všem bavila, ale bohužel.. Ale mám moc dobrýho kamaráda - chlapa, kterej by mě s prckem bral všema deseti, taky byl takovej strašnej nerodinej typ, pak si našel slečnu která měla mimi, tak jí spolu vychováváli, on jí úplně zbožňoval, a pak se rozešli, a teď mu malá strašně chybí.. Tak aspoň s nějakým chlapem se o tom můžu bavit. Kdyby na tom takhle byl i ten můj..no ale do budoucna to snad bude ok.

campi
21. črc 2008

Nemuzes mit vsechno 😀

deathy
autor
21. črc 2008

No to teda 🙂

dicinka1
21. črc 2008

deathy..nechcem ti do toho zasahovat..ale ak to dieta nechce..odit od neho...zahod to co bolo predtym..a zacni novy zivot..co bgy som dala ja za to..aby som ja mala dieta..nam sa nedari uz pomaly 4 -ty rok....ty si ta stastna..co caka dieta..tak si to dieta nedaj vziat...jednu chybu si uz urobila....neurob ju aj teraz..nikdy by som nesla na potrat...nikdy...nemysli na seba..ale na to dieta...co nosis v sebe...cely zivot budes mysliet na to..aku mu trhaju...rucicky ☹ ,nozky... ☹ ... ja osobne odsudzujem potrat..pozabijala by som tie zeny-prepac....ale je to tak..tak si dvakrat rozmysli co urobis....

dicinka1
21. črc 2008

snazim sa od 18-tky o dieta....oficialne...teraz mam 21...a myslim...ze ak som chcela dieta v 18-.tke nebola to hlupost..aj ked o byvanie sme namali postarane...teraz vrazame peniaze do umeleho oplodnenia...cca 30 000....a mas to hradene ciastocne poistovnou len 3 krat za zivot,...... 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru