Jsem těhu, ale přítel se staví že to nechce. Co delat?

deathy
11. črc 2008

Ahoj, je mi 20 a čeká mě ještě rok na SŠ. Zrovna jsem zjistila že jsem těhotná, ale přítel zatím dítě nechce, respektive si nedovede v 21 představit jak by to zvládl, no a je z toho prostě docela v háji slušně řečeno. Rozcházet se nechce, já taky, ale prostě se cítí mladý na roli otce. Ale má smůlu, protože jsem již před pár lety byla na potratu ☹ takže je jasné že teď bych ani nemohla, a ani nechci!!!! Jsme spolu přes 3 roky, ještě spolu nebydlíme - není vlastní, ale střídáme bydlení u rodičů. No, je to docela šílený, protože nevím co bude, ani nevím jak to řekneme rodičům, chci s tím počkat až bude něco víc jisté... Takže se asi chci zeptat, co vy na to, jak byste to řešily vy...potřebuju znát názor více lidí. Všem moc díky

bambi7
21. črc 2008

kedy ides na sono?

deathy
autor
21. črc 2008

No na úplně první prohlídku jdu až 30.7...hrozný to čekání

bambi7
21. črc 2008

tak super 🙂 drzim palce

deathy
autor
21. črc 2008

Děkuju, už se nemůžu dočkat, protože zatím jsem jen mluvila někdy předminulý týden se sestrou, ta se mě jen zeptat zda je to chtěné a objednala mě až na takhle dlouho kvůli tý dovolená dr. Jsem hrozně zvědavá co mi řekne a co uvidím na ultrazvuku a prostě na všechno...už aby to bylo

abinka
21. črc 2008

No nemám slov jasně tu napíšeš,že na to prdíme a budem plkat o věcech,které patří k tématu.

Deathy kdyby mi chlap řekl,že se chce odstěhovat do ameriky taky to bych teda moc nadšená nebyla.Tobě by to nevadilo zanechat dosavadní život???

deathy
autor
21. črc 2008

abinka: Nejsem si teď úplně jistá jestli dobře chápu tu první větu... ale co.
No jako dosavadní život..když nepočítám rodinu, mamku a tátu, tak vlastně dosavadní život se točil okolo školy a okolo ničeho..zase bych tu toho tolik nenechala (s vyjímkou těch rodičů, to by se mi stýskalo, ale jezdila - jezdili by sme často za nima). A neříkám že by sme se třeba už nevrátili. Zase bych konečně poznala svoje dva bratry co mám z tátovy strany, nikdy jsem je neviděla..

abinka
21. črc 2008

😀 no tím jsem myslela že prdíme na ty spory 😀

no z druhé stránky máš pravdu.Já v americe nikoho nemám tak jsem si to nedokázala představit.

tannawe
21. črc 2008

Koukam, ze clovek neni chvili online a nestacim se divit...

Deathy:jinak ja taky studovala s briskem a musim rict, ze Ella je teda chytra "az moc" na to, ze ji bude v prosinci pet je to opice fakt zvidava a musim rict, ze jsem registrovala ve skole co se ji libi a co ne. Treba pri historii byla vzhuru a u pocitacu spala...byla to legrace a pripadala jsem si trochu jako exot s tim briskem, kdyz jsem treba neco vysvetlovala a stoupla si a ted ten "bankon..." Ale zase musim rict, ze profesori byli obecne super a vsichni mi vychazeli tak nejak vstric, preci jen tehotne by se nemely rozcilovat ne?
Snazila j sem se elimiminovat stres ze zkousek atd. ale stejne to neslo tak uplne ignorovat a po porodu musim rict, ze zajem o studium tedy rapidne klesal... 😀
Jinak ono to tak strasne rychle vsechno utece...uvidis,devet mesicu jak nic, pak prvni narozeniny a uz to jede...
Diky za prani ke svatbe...to vis, jeste pred peti lety jsem si rikala, ze proboha ja v zivote uz zadnyho chlapa nepotkam...dokonce i na seznamky jsem si inzerat dala, proste fakt jsem tomu moc nedavala a dneska...vidis sama. Takze vsechno je relativni...a s tou vychovou v Americe je to krasna predstava, ale preci jen pro studaky to muze byt narocnejsi jeste nez v Cechach, platit si tam pojisteni atd. zadna sranda.

Tak si to uzivej, preci jen uz mi prijdes takova klidnejsi, hlavni je, ze te zatim mladej nepustil k vode a co vis? Treba si to zacne taky vic davat do souvislosti az uvidi prvni ultrazvuk... 😉 😕

abinka
21. črc 2008

Taky se přidávám ke gratulaci a přejeme aby si měla šťastnou rodinku 😉
Deathy tobě samozřejmě taky aby přejeme aby si nakonec měla šťastnou rodinku 😀

deathy
autor
21. črc 2008

abinka: Jako pro mě je to i přes ty příbuzný tam docela nepředstavitelný...zatím. Začínám zjišťovat, že je mi třeba smutno po mámě..a to je co říct 🙂

tannawe: Ahoj, no jo, tady se dělo věcí.. Asi jo, jsem už víc v pohodě, teda znatelně víc v klidu. Na začátku týhle diskuze jsem skoro pořád brečela, nevěděla co bude a bylo to mizerný. Teď sem už dobrá. To co on mi dává to já si beru na plno, co kdyby náhodou.. Ale jako jo, myslím že jsme dost pokročili, už jen tou Amerikou, ale jak on to řekl, no sranda: Chci s tebou něco řešit (ve mě hrklo). Si tak nějak gravidní. Hm, no. Takže teda jako když bych měl bejt táta...nechci moje dítě vychovávat tady, chci jéct do tý Ameriky..
No, když tohle řekl, tak sem měla ihned mokrý oči. Neřekl to způsobem Lásko miluju tě a vychováme naše dítě ve světě velkých možností...ale aspoň nějak to řekl 😀 nejradši by byl aby se dítě narodilo už tam, ale to jsem odmítla kvůli dodělání tý školy.. Tak teď se jen těším na toho doktora co řekne, nedovedu si představit že tam půjdu jako máma..hi.

tannawe
21. črc 2008

abinka: diky... 😵
Ja proste tak nejak verim v osud, nedokazu to vysvetlit, ale v mem zivote proste nejsou zadne nahody,vsechno pak po case dava jasny smysl az me to nekdy zarazi a tak tahle svatba je jen casti celeho obrazku...

Jinak holky tedy nechapu jak jsem to procitala, ze nekdo da do vlakna o vznikajicim novem zivote odkaz na video s potratem...Jsem schopna pochopit, snad leckdy i tolerovat vicemene hodne nazoru, ale tohle me tedy zarazilo!
Neodvazila bych se na to ani podivat, protoze mi stacilo videt ty fotky, ktere jsem tenkrat posilala ja byvalemu priteli, aby si uvedomil o cem to je, ale video?
Nevim, proste mi to prijde trochu hystericke a pritazene za vlasy... 😢

deathy
autor
21. črc 2008

abinka: Díky za přání!

tannawe: To mi mluvíš z duše. Já když jsem se po chvíli sem mrkla, a viděla najednou vražedný názory a ten odkaz..no udělalo se mi fakt špatně. Na video jsem samozřejmě ani nekoukala..na to nemám žaludek, ale to sis tam někde asi přečetla jaká byla moje reakce..fakt to bylo hnusný v tu chvíli

tannawe
21. črc 2008

Deathy...to je urcite super, ze spolu komunikujete. Amerika, zni to lakave vid? A planovali jste to uz predtim? Urcite je to krasna myslenky a jeste krasnejsi sen. Ja jsem takova matka pragma...ha ha...ne vazne...vychovavat dite muzete kdekoliv, ale urcite pro tebe bude asi schudnejsi zacinat tady, preci jen jazykova bariera, jine zakony, pristehovalecky zakon, spousta veci k reseni. Jste mladi, mate zivot pred sebou. Da se delat v supermarketu uklizece za dolary a po nocich pilovat anglictinu, ale musis na to mit povahu, protloukat se. Ja jsem takovy dobrodruh, sjezdila jsem pul sveta a zazila hodne veci, ale vychovavat deti bych si troufla jedine doma, tam kde to znam, kde mam zazemi, kde rozumim /a to umim par jazyku navic... 😉 a stejne bych se bala ze neporozumim uplne.../Zaslouzis si obdiv uz jen za to, ze to nezvdavas. To je super a mas to jako bonus k tomu co uz jsi si odzila...a laska je mocna carodejka. Myslim, ze kdo miluje ten vzdycky vyhrava...

Jinak doktorka se ti blizi vid? Jsi nervozni? Neni z ceho, neboj. Pokud tvoje Dr. vi, ze jsi brala antikoncepci a ma vsechno v zaznamech, tak uvidi podle posledniho krvaceni kdy k tomu asi doslo a podle me by te nemela nejak moralizovat nebo odsuzovat...spis by te mela podporit, protoze jeste studujes! Takze si nech vsechno vysvetlit, co a jak a klidne se i zeptej na to, co ti lezi na srdci, i kdyz dneska uz je skoro vsechno na netu nebo je dost knizek...

abinka
21. črc 2008

Na to video jsem se taky nedívala asi bych bulela a dlouho se z toho vzpamatovávala.Jsem strašná citlivka 😅

Jééé já jsem tak zvědavá co ti ten dr.řekne 😵

tannawe
21. črc 2008

Deathy: P.S. k tomu hnusu v diskuzi, mas nadhled na mladou holcinu opravdu mas nadhled...takze je dobre, ze ses tim nenechala nejak rozhodit a jedes dal...tady mas spis plnou podporu od maminek cekatelek nebo maminek s prtatama...a to je dobre. Kazda rada dobra a kdyz clovek na to neni sam, aspon virtualne tak je to taky fajn...co ja bych za to tenkrat dala... 😀

deathy
autor
21. črc 2008

No holky, já na doktora už taky čekám jak na smilování 😀 Já měla mít někdy v červnu preventivní prohl. a furt se mi tam nějak nechtělo tak jsem se na to vyprdla..no a teď tam půjdu s mimi 😎 Mám takovýho doktora, no je dobrej, to jo. Jen mi prostě přijde že je teplej 😨 😀 Ale to není na závadu.

Amerika, jooo velkej sen..nebo ne sen, ale takový jako spestření života. Já bych stejně jako matka byla nějakou dobu doma, to by makal přitel..jo jo, jak si to zařídí, tak to bude. V podstatě jsme to plánovali už před tím, že hned až bude hotová škola, tak pak že se může někam vyrazit. Samozřejmě co se týká porodu, tak chci být tady doma. Ještě aby při tom na mě kecali anglicky, to by mě asi stresovalo jak blázen..nerozumět co říkají, bála bych se. Myslím si že stejně nejdřívější termín odjezdu by přicházelo třeba touhle dobou příští rok..a kdo ví jestli..

deathy
autor
21. črc 2008

tannawe: Díky, já mám takový názor, že i když jsem takhle mladá, tak že už jsem si leccos prožila, tak nejsem tak střeštěná jako některý slečny v mym věku. Říkám, myslím si to, tak snad to tak i bude. Každopádně mi to tady hodně pomohlo když jsem si s váma mohla psát..fakt mi to pomohlo jako nevim co. Ještě že jsem měla tu odvahu tohle tady vytvořit..

anaconda
21. črc 2008

Máš i moje sympatie, Deathy 😉

abinka
21. črc 2008

tannawe:to ti věřím.já za toho koníka byla vděčná v těhu i teď.Fakt je to dobrá věc a hlavně se tu dozvíš věcí 😕
V těhu se mi líbilo téma porodní babička.Poradila a vysvětlila vše 😉 Takže jsem se nemusela strachovat.já se teda strachovala,protože jsem měla problémy se zádama a nakonec preeklampsii takže mi fakt hodně poradila.

Já mám asi blbej sen a dost staromodní.Chtěla bych mít šťastnou rodinu a dobrou práci. 😅 Víc toho nechci.

deathy
autor
21. črc 2008

anaconda: Díky!

abinka: Můj sen to taky, spokojená rodina a jakýsitakýsi finanční zabezpečení..jo to je taky můj sen. Ale Amerika mě láká, je to fakt svět mnoha možností, ale člověk taky musí něco obětovat, to je jasný..tak uvidíme zda se ze mě a z prcka stane Amerikánka..táta tam kdysi dávno žil, než poznal mojí mámu, tak ještě pár let zpátky když jsem s ním občas šla do jedný hospůdky u nás na vsi, tak tátovi říkali Amík a mě Amíkova dcera.. No, tak taková vsuvka 🙂

abinka
21. črc 2008

No jo tak to by mě taky lákalo vidět svou rodinu.Tu ameriku bych taky ráda viděla,ale žít asi ne.Jsem takovej posera 😅 Bála bych se že tzam potkám nějakého vraha z těch kriminálek 😀 Mě spíš láká Francie,ale taky jen tak omrknout a za pár měsíců zpět domů. 🙂

deathy
autor
21. črc 2008

No to já jsem taky srab..fakt teď začínám pociťovat smutění po mámě, a to je pryč od pátku a v neděli se vrátí. Ale ono to asi taky bude tim, že teď v tom těhu spíš potřebuju být s někym, a máma byla první kdo mě objal když jsem přijela ubrečená od přítele a s mimčem v bříšku..tak to je teď asi těma hormonama 😀 Teda taky si nedovu představit že bych tam zůstala až do smrti, to mě ani nenapadlo, a asi bych to ani nechtěla..nevím. Táta už není nejmladší, je mu 68, a to už je takový věk..no kšá ošklivý myšlenky..takže i proto z toho odcestování mám trochu strach..

abinka
21. črc 2008

No a tam sama nebudeš budeš tam s mimískem a chlapem 😉

deathy
autor
21. črc 2008

Tak tak.. Jejda holky, zrovna se mi dělá nějak nevolno..no to je hustý. Uf..asi pudu ležet. No teda, normální motolice a divno v puse.. 😒 Jestli se tu dnes už neukážu, tak jsem skončila v postely..a vidím to velmi reálně..uáá.

deni
21. črc 2008

ahojky deathy, nečetla jsem sice celou diskuzi - jen Tvůj úvodní text na začátku diskuze.
Můj názor - i my jsme mladí rodiče (letos mi bude 23let, manžel má 26let). Mimčo bylo po svatbě plánované, ikdyž jsme si mohli ještě užívat, to je fakt.. každopádně po 7letech vztahu už jsme si užili dost krásných chvil a s mimčem nic nekončí, ba naopak začíná. Jsem rodinný typ, takže i na dovolených mě to spíše táhlo k dětským brouzdalištím a večerním skotačením...
Jo takže ten můj názor na vaši situaci 🙂 - nejsi mladá - jsou i mladší maminy a zvládají... s přítelem se taky už nějaký pátek znáte. Bydlení se dořeší během těhotenství - času je dost. Rodiče pomůžou, to se neboj. Horší je fakt, že si přítel zatím nedokáže uvědomit roli otce, ale zase musí chápat, že jít podruhé na potrat je pro Tebe doooost velké riziko. Pokud Tě má rád, pochopí a bude se na vše těšit.
Asi Ti svým názorem moc nepomůžu - je vidět že máš v diskuzi již 9 popsaných stran - takže si tu s holkama zřejmě už jen tak povídáš a plánuješ si děťátko nechat a vychovat ve slušného človíčka.. tak je to správné. Miminka jen tak nepřicházejí, buď ráda, že se vám vůbec podařilo - je tolik neplodných a smutných párů...

Hodně štěstí, zdravého mimíska a šťastnou rodinku 😉

deathy
autor
21. črc 2008

deni: Děkuju, taky to už teď beru jako dar, dárek... Těším se, všude různě lezu po netu a zkoumám vše možné. Máš pravdu že už tu s holkama neřešíme úvodní problém, ale tak nějak povídáme. Jsem za to ráda.
Tak děkuju.

No, tak je mi špatně, byla jsem ještě se psem..uf ten výtah mi teda dává pěknou čočku, já snad začnu chodit po schodech..Povypínám internety a pudu do hajan, mrknu na něco v telce, ale asi usnu hned jak vlezu do postele.. Našla jsem oranžový TicTaci, nam nam. Ty já teď můžu.. 😀
No tak vám přeju dobrou noc a krásné sny, Petra

dicinka1
21. črc 2008

anaconda..neviem koho si myslela..ale ja si myslim ze po psychickej stranke som uplne v poriadku...ale uplne....

dicinka1
21. črc 2008

tannawe....nevidela som ziadne fotky....pozerala som si videa..porody..normalne veci....a zrazu tam bolo toto...takze asi tak...som k tomu prisla... 🙂

iviska
21. črc 2008

Deathy, jedním dechem jsem přečetla diskuzi a moc moc držím pěstičky 🙂

No a Dici, má známá též otěhotněla přes antiko a myslím si, že není na tom nic špatného když se dívka či žena rozhodne pro potrat - pokud je to její vlastní rozhodnutí. Každá z nás má na to nárok. Možná si to bereš více k tělu ... ale prostě i takový je život a mimochodem - Bůh s tím nemá nic do činění. Na toho už nevěřím dlouho, páč kdyby byl tak se nedějí takové prasárny .... dál už tohle nekomentuji!

Dea: určo to zvládneš, ve čtvrťáku se většinou opakuje - no a jak bude malé na světě tak se najde plno přátel co ti budou pomáhat ... 😉

abinka
22. črc 2008

Dici už to fakt stačí.Tak jak ty si napsala svůj názor tak píšou statní názor na to co si tu napsala.

Deathy už jednou psala,že jí to nedělá dobře tak už by se to dál rozebírat nemělo.Tak to prosím tě respektuj 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru