Jsem v 6tt a na vyšetření jdu za měsíc, není to pozdě?

123456v
15. říj 2016

Zdravím všechny budoucí maminky, chtěla bych se zeptat, jsem nyní v 6tt , byla jsem již na prvním vyšetření, doktor mi , ale řekl , že je to moc brzy, že mám přijít až za měsíc. Není to pozdě? Co si o tom myslíte? Děkuju za odpovědi. 🙂

operetka
15. říj 2016

Proč by to bylo pozdě? Naopak mi to přijde rozumné, v 10 tt už je jasně vidět srdíčko, aspoň si ušetří stres, že v 7tt není nic vidět a jestli se to změní nebo ne a jestli jít na revizi nebo čekat... Neboj, nic nezmeškáš ani nezanedbáš. Jsi těhotná, tak si to užívej 🙂 Mě naopak přijde, že se mamky občas stresují zbytečně častými návštěvami u dr. a dalšími vyšetřeními, které musí postoupit...

yerry
15. říj 2016

@123456v nee. Taky jsem to tak mela prvni KO v 6 tt a pak v 10, nebo 11tt a to jsem teda dostala pak prukazku

123456v
autor
15. říj 2016

@operetka četla jsem na různých diskuzích, že některé maminky prodělaly už dvě vyšetření, tak jsem znejistila. Díky za odpověď , radši se dvakrát zeptám , než , abych pak byla překvapená. 🙂

yerry
15. říj 2016

@123456v ja jsem sice tak mela uz dve ale to prvni bylo akutni kvuli spineni a to jsem musela na pohotovost. U sve mudr. Jsem mela prvni KO v 6+5 a to mi teda potvrdila i srdecni akci a pak v myslim ze v 10 tt a to jsem doszala prukazku a prvni foto 🙂
Pokud se vse vyviji normalne chodi se na KO jednou mesicne 🙂

aneta33
15. říj 2016

Já byla na první kontrole v 8tt protože měl doktor dovolenou, byla už vidět srdeční akce... Sice jsem pak v 10tt potratila. Ale pokud budu zase těhotná tak se rovnou objednám zase na tuto dobu klidně i déle... Pokud by něco bylo v nepořádku tak to poznáš podle špinění, krvácení...

nuggett
15. říj 2016

Prvni kontrola 5tt kdy mi potvrdil těhotenství (musela jsem na endokrinologii) pak si mě na srdicko pozval v 9tt srdicko bylo ok a pak až cca ve 13-14tt a to jsem dostala prukazku.

123456v
autor
16. říj 2016

Moc vám děkuju za vaše odpovědi. Jsem ráda, že si tady můžeme takhle vzájemně poradit. 😉 Ještě se zeptám, to že mě teď pobolívá podbříšek a občas mě i píchne v břichu, jako kdyby do mě někdo bodnul jehlou , je normální? Dočetla jsem se , že v tomto období se děloha roztahuje a je více prokrvená, může to teda být i tím předpokládám. Také jsem neustále nafouklá a břicho je tvrdé. Máte ještě nějaké změny, které jste pocítily vy? Vím , že je to individuální ,ale tak zeptám se. Díky 🙂

nuggett
16. říj 2016

Mě břicho bolí od cca druhého měsíce..když se víc namaham tak je to občas dost nepříjemné.. Musím si sednout nebo lehnout. Dostala jsem hořčík trochu se to zlepšilo. Nafoukla jsem taky..toho se už asi nezbavim 😂 obecně jsem si řekla že pokud ta bolest odchází dá se vydržet a nekrvacim tak nemá cenu lítat k doktorovi 😊 ten mi stejně potvrdil 14dnů zpět na kontrole že je vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru