Kdy MUDr. na ultrazvuku pozná, že čekáme mimi?

marguerite
3. říj 2006

Holky v kterém týdnu má cenu jít k MUDr, aby tu "fazolku" viděla na ultrazvuku a potvrdila tak šílené moře těhotenských těstů? 😉 Díky

radana1992
26. led 2016

@pasackovaovecka V klidu 🙂 Ja sla k dr az po 14dnech vynechani ms. To uz bilo i srdicko ale uz si nepamatuju co to byl za tyden. Ale neboj,bude to ok 🙂 Jeste se hnizdi 🙂

betelgeuzz
26. led 2016

@pasackovaovecka to je opravdu brzo, aby bylo něco vidět. Já vždycky chodila k dr kolem 8 tt, protože spousta doktorů pak těhotnou stresuje, že to asi nevyšlo, honí je na krev, na ultrazvuk, přitom stačí chvíli počkat. Dřív chodily ženský k dr, když jim vynechala MS 2x.

radana1992
26. led 2016

@betelgeuzz Jojo. Tehda jsem dostala pochvalu,ze jsem nesla hned. Musi pak poucovat o moznosti mimodelozniho tehu a ani dr to nedelaji radi. A holky odchazi s placem a vetsinou zbytecne

pasackovaovecka
26. led 2016

@mika251 i tobe moc dekuju. Jak jsem psala, trosku jsem se vylekala. Naskocily mi myslenky ze je to nekde mimo. A videl v tom 4+3 i nejakou zvetsenou sliznici? Dekuji za uklidneni a povzbuzeni 🙂 a rovnou i gratuluju 🙂

mika251
26. led 2016

@pasackovaovecka jo tak sliznica bola zväčšená, ale to býva i v prípade MS, takže to može znamenať to i ono. Obecne takto skoro je to proste všetko 50:50, mne napríklad ani na to krvácanie nedali žiadne lieky, buď sa to udrží, alebo neudrží. Vzali mi krv, z nej vyšlo HCG pozitívne - no a holt potom už je treba len počkať, či je bábätko v maternici, ale to sa pozná až neskor.

Je mi jasné, že je skoro nemožné nestresovať, ale potvrdenie ultrazvukom je len prvý kročik - potom budeš stresovať, aby bola srdečná akce, do 12teho týždňa, aby z toho nebol zamlklý potrat, v podstate celé tehotenstvo sa len na niečo čaká - je asi dobré si na ten pocit čo najskor zvyknúť 🙂

Držím palce, aby to dobre dopadlo 🙂

pasackovaovecka
26. led 2016

Tak to je presny 🙂 o tom straseny o mimodeloznim. Kdyz jsem odchazela z ordinace, dostala jsem do ruky dnesni ultrazvuk, kdyby se mi delalo spatne,mdloby a velky bolesti, tak mam jit rovnou na pohotovost :/ takze proto jsem z toho rakova nesva. Pritom me neboli nic, krome prsou... tak ho necham jeste hnizdit prdolku 🙂)
Holky jste zlate, dekuji !! 🙂

pasackovaovecka
26. led 2016

@mika251 mas pravdu 🙂 je potreba si na to zvyknout ze tehotenstvi je jedno velke cekani 🙂) uz se citim o mnoho lepe, uklidnila si me 🙂
Dekujuu 🙂

terisek123
25. čer 2016

Ahoj holky chtela bych se zeptat chteli bysme s pritelem miminko byla jsem 21.6 na gynde dal mi vnitrni ultrazvuk a neco tam bylo melo 4,18mm myslite ze by to mohlo byt mimco moc dekuji

jujatko
25. čer 2016

@terisek123 tak to Vam snad rekl doktor .....

jaja01k
25. čer 2016

@terisek123 A doktor ti k tomu nic nerekl? Jen ze je tam "neco"?

andreaandrejka
25. čer 2016

@terisek123 Něco? Co něco? Co ti řekl dr.?

terisek123
26. čer 2016

Mam zase za 3tydny prijit menstruaci jsem mela naposled 24.dubna ale mam to rozhozeny s antikoncepce brala jsem ji dlouho u doktora mi dal vyvolavacku a taky MS neprisla
..... dala jsem si min.6×test a byli tam dve carky ale ta druha byla svetlejsi no tak uvidim za 3tydny taky me porad boli v podbrisku jako bych mela dostat MS a nekdy me tam dost pichne tak snad se zadarilo 🙂

rousss
11. črc 2016

Ahoj holky, poslední ms byla 11.6.2016, takže bych měla být 6tt, kdy myslíte že bude nejlepší jít k doktorovi na první ult aby bylo už něco vidět?

kariii
11. črc 2016

@rousss já byla v 6 tt a už šlo vidět 😊

rousss
11. črc 2016

@kariii a objednávala jsi se nebo jsi tam šla rovnou?

rousss
11. črc 2016

@kariii nechci jít zbytečně moc brzy, ale zase nechci něco podcenit

nazka
11. črc 2016

@rousss já byla taky v 6tt., pak znovu v 8tt., kdy už myslim, že bylo i srdíčko

kariii
11. črc 2016

@rousss já potřebovala potvrzeni do práce a byly zrovna vánoce a během 2 týdnů tam byl doktor jeden jediný den a další minimálně týden bych nevydržela čekat, tak jsem šla, ani jsem se neobjednala, jen jsem řekla, že jsem asi těhotná podle testů 😀kouknul a potvrdil, ale je možné že třeba ještě nepůjde srdíčko, tak klidně můžeš ještě počkat, já byla netrpěliva a běžela jsem hned 😀

andreaandrejka
11. črc 2016

@rousss Každý dr. objednává nebo zve jinak. Takže si svému zavolej a on ti sám řekne kdy máš přijít. Ono taky záleží na kvalitě stroje 🙂

andreafukacka
31. srp 2016

ahojky všem,já jsem po umělém oplodnění 11ctý den...od devátého dne mám pozitivní testy,dnes jsem byla na prvním ultrazvuku ( vnitřním ) a také mi DR.řekla, že je ještě brzy aby něco viděla a mám přijít za týden znovu,že váček by měl být už vidět 😀 ale obrázek z ultrazvuku jsem dostala 😝 kde je vidět zatím jen zvětšená sliznice a plný močák 😝

andrejka42
15. srp 2017

Ahoj holky jsem tu nová mám takovou prozbu jestli biste mi mohli poradit nedostala jsem menstrulaci naposled byla 9.7.2017 . Od té doby nic udělala jsem si už asi 50 testiku 😂😂😂 všechny bili pozitivní včera jsem bílá u gynekologa a zem mi řekl ze tam nic nevidí a píchnout mi injekci na vyvolání ms ale bojím se jestli to neublíži mimi muže té me poradit dekuji

zuzankajur
16. srp 2017

Ahoj 🙂 Ja jsem mela posledni ms 24.6. a 24.-25.7.jsem jen lehce spinila. Test jsem delala 27.7.a byl pozitivni. Znovu pak pro jistotu 30 a 31 jsem sla k doktorce kde mi potvrdila tehotenstvi cca 4 tydny 🙂 Jinak tak injekce miminku neublizi,nekde jsem dokonce cetla,ze to posili to tehotenstvi. Preju hodne stesti 😉

linee
16. srp 2017

@andrejka42 predevsim pokud mas pozitivni tt,tak pichat vyvolavacku je podle mne blbost.Mel by ti vzit krev na hcg (pokud to.neudelal,zajdi si jako samoplatce) a definitivne zjistis,jak to s tehotenstvim je.Navic,pokud mas pozitivni testy a v deloze nic nevidi,muze to byt brzke tehu a nebo take mimodelozni.

sdu
16. srp 2017

@andrejka42 To je ale na ultrazvuk strašně časné těhotenství. Ne že by nemohl videt vubec nic, ale me Mudr rekl at prijdu za 3 týdny po vynechání - aby bylo videt srdicko a melo to proste vyznam....

kachnitkooo
4. pro 2017

Ahoj děvčata. 😊 taky se podělím o moje stratsi.. Poslední Ms byla 23.10. Po týdnu test na II, utz nic. Další týden utz, pořád stejný. Miniaturní černá tečka. Vyslal mně do nemocnice na vaginalní utz. Nečekaně to samé. V krvi 123j HCG. Takže dle ms bych měla být 6+0 ale vůbec to tak není. Za dva dny jdu Vag.utz a na krev znova, tak sem zvědavá, jak se vyvíjí aspoň hodnoty HCG. Jen si pořád nedokážu vysvětlit, jak jsem dokázala otěhotnět pár dní před plánovanou MS. 😁 Máte někdo podobné zkušenosti nebo jsem prostě divná? 😂

kejmyk
4. pro 2017

@kachnitkooo je to možný, když jsem byla těhotná s první, tak podle utz bylo těhotenství o 2 týdny mladší (takže jsem otěhotněla asi 3-4 před ms) a teď s druhou je o 10 dnů mladší, takže je to normální 😉

kachnitkooo
11. pro 2017

@kejmyk bohužel to nedopadlo... Úplný spontánní potrat.. Nejspíš se špatně založilo..

beruda
11. pro 2017

@kachnitkooo Mrzí mně, že to nedopadlo. Nicméně otěhotnět tsěně před menstruací lze. Záleží, kdy máte ovulaci. 14 den cyklu je pouze průměrná hodnota plus mínus autobus. Některé ženy mají ovulaci třeba už šestý den cyklu, některé těsně před ms. Já konkrétně ovuluji 11 den cyklu. Přesně bys to zjistila meřením bazální teploty.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru