Kdy se dozvím pohlaví miminka?

mishav3
30. říj 2011

Ahoj holky, mám dotaz. Kdy se dozvím co mě čeká , jestli holčička nebo kluk? Kdy Vám doktor sdělil radostnou zprávu? Pokud jste si teda nechali říct. A jaké jsou možnosti abych to zjistila na co nejvíc %. Nebo jak to přesně položit. 🙂

zuzi82
30. říj 2011

@mishav3 Ahoj, obvykle se pozná kolem 20. tt 😉

mamkamarketa
30. říj 2011

@mishav3 v tvem tydnu ti pohlavi rekne baby gender test 😉 ale vetsina doktoru pozna pohlavi na velkem UTZ ve 20tt 😉

28marci
31. říj 2011

@mishav3 Ahoj, mě poprvé pohlaví řekli na 3D UZ někdy kolem 18tt, pak jsem byla ještě na klasickém velkém UZ (uf, už nevím přesně) asi kolem 20tt, tam byl jiný dr., ten to potvrdil, pak kontrola u mého gyn, ten sám od sebe také potvrdil, co už jsem věděla a ještě ve 30tt, kdy mě čekal další velký UZ (pro změnu zase s jinou dr.), jsem se opět pohlaví dověděla a všichni se shodli, nikdo nezaváhal 🙂 Kromě toho mi při skoro při každé kontrole dělá rychlý UZ můj gyn, on vždy zapomene, co čekám, a radostně mi znovu sděluje pohlaví 😀 Takže už čtyři měsíce věřím tomu, že čekám holčičku a jestli to nakonec bude kluk, tak to bude "průšvih", protože jsem vše vyladila do růžova, i na tom kočárku mám růžová kolečka 😀 😀 😀 😀 A každý mě straší, že se klidně všichni mohli splést 😎
Takže jaké jsou možnosti, jak na nejvíc procent zjistit, co to bude, to nevím, ale já jsem to pojala tak, že když čtyři dr. řekli, že to bude holka a jeden z nich to pořád opakuje, tak beru na 100 %, že to bude holka... za pár týdnů řeknu, jestli to vyšlo nebo máme růžového chlapečka 😝

zabinka88
31. říj 2011

@mishav3 Mě řekli holčičku už ve 12týdnu,pak ještě i v 16tt,20tt,33tt.Takže se doktorka už v tom 12tt nespletla.Záleží na zkušenostech dr a na tom jak moderní má utz.

denousek
31. říj 2011

ahoj me to rekli na genetice ve 13tt .. a ve 20tt si to necham potvrdit a uvidime .-)

petruskaaa
31. říj 2011

Pokud nepodstoupíš odběr plodové vody nebo choriových klků,tak ti to na 99% stoprocentně neřeknou vůbec.Někdy to mimčo na UTZ prostě nedokáže,nebo znám spousty případů,kdy doktoři tvrdili holčičku a byl z toho kluk a naopak.Ale třeba budete mít štěstí a toho pinďulína nebo julču na vás krásně vyšpulí 😀

andelka
31. říj 2011

No, někdy je to vidět už po 12tt na NT screeningu, ale není to 100%, spíš pravděpodobné, většinou. Nám v obou případech řekli, že to vidět není. V prvním těhu mi Dr ve 20tt na utz řekl, i ukázal, že je to kluk, bylo to pěkně vidět. Zítra jdu na utz s druhým prckem a jestli to bude vidět, tak si to nechám říct. Úplně na 100% ti to řeknou buď po doběru choriových klků, plodové vody, nebo až se narodí 🙂 Některé miminka se na každém utz schovávají a nechtějí ukázat. 😅

ronyx
31. říj 2011

Ahoj. Mě doktor ve 13 týdnu řekl,že to bude kluk,pak o měsíc později doktorka,že to bude holka a další měsíc zase jiná doktorka,že to teda ten kluk bude.To už jsem viděla pinďu na ultrazvuku,tak jsem si konečně začla být skoro jistá a nakupovat modré oblečky. Jinak jisté to nemáš nikdy.Já znám tolik holek,kterým řekl doktor pohlaví a nakonec to dopadlo úplně jinak. 😉

luciemeli
31. led 2012

Ahojky, dnes jsem byla s maličkým na ultrazvuku, který jsem si musela sama zaplatit, protože mi jej toto nehradí pojišťovna. Hradí se to snad kolem 20. týdne. Byla jsem nedočkavá tak jsem se zeptala pana doktora jestli nevidí pohlaví mého drobečka....Pousmál se na mě a řekl mi, že neví, prý je brzo....Tak jsem tak blouznivě koukala na monitor ultrazvuku a po nekonečné chvíli jsem vykřikla....vidím malího pindíčka.....řekla jsem panu doktorovi, že to je kluk, že jsem to viděla....tak mi najel zpátky na to místo, kde jsem to viděla...a řekl mi, že můžu mít pravdu...ale můžu říct....jím hodně sladkého a vždy jsem si myslela, že to bude holčička...tolik jsem si jí přála....Přát si můžu!! Ale stejně mi vždy vyšel protejšek...takže kluk 😉 . jsem v 16 týdnu...pohyby ještě necítím...ale určitě jedno vím....bude to kluk 😅 a zatím to mám zdravé tak uvidíme....na ultrazvuku byl i příítel...a nemohl se vinadívat miminka 😕

romca13
3. únor 2012

tak nám už v 13tt na NT screeningu řekli, že to bude kluk, pak za dva dyn jsem byla v poradně, tak jsem se ho ptala, jestli tam něco vidí, tak říkal, že ruku do ohně by za tonedal,ale že se mu zdá že by to mohl být kluk a dnes v 21 tt na druhém screeningu nám chlapečka potvrdili, i šuldu nám hezky ukázali 🙂

evabelk
3. únor 2012

V tom 13.týdnu co vím, je pravděpodobnost jen na 60% a ve 20.týdnu na 99% 🙂

majinka1981
6. únor 2012

Já se to dozvěděla až v 19.týdnu z plodové vody. Do té doby mi to nikdo neřekl.

leyla13
9. únor 2012

ahoj, dneska jsem byla na UZ ve 13 tydnu na prvotrimestralnim screeningu a doktor mi s jistotou rekl, ze to bude kluk, protoze je mu videt pindik az moc dobre...:o) asi po tatinkovi, ale jinak bude krasnej po mamince, doufam! :o)))

klaire22
9. únor 2012

Ahojky, já jsem byla dnes na ultrazvuku - jsem dle dr. v 17tt a prý čekáme holčičku 🙂 Tak mám ohromnou radost 🙂

sunnymood
9. únor 2012

Ahoj holky, tak jste mě pěkně nahlodaly...29.2 jdu na ultrazvuk při prvotrimestrálním screeningu do Gennetu v Praze, tak jsem zvědavá, jak jsou šikovní a ochotní páni doktoři..ještě s Gennetem nemám zkušenosti, ale moje lékařka mi doporučila tam zajít - no jo nejsem nejmladší asi 😀 ale já věřím, že všechno bude v pořádku a třeba už dostanu dárek v podobě prozrazeného pohlaví - ikdyž třeba jen na 60% .. 🙂

handm
10. únor 2012

Ahoj já byla včera na NT ultrazvuku a ptala jsem se, jestli je něco vidět a dr mi řekla, že v této době mají holky i kluci v podstatě "stejnou výbavu" 😀😀 Tedy že se to nedá rozeznat skoro vůbec.. tak holt počkáme na 20TT 🙂

salomee
10. únor 2012

@handm neboj, třeba se dočkáš dřív na klasické kontrole. 🙂

handm
11. únor 2012

@salomee 🙂 No, to asi ne, moje DR s UTZ neplýtvá, marně přemýšlím, zda jsem pri prvním měla víc ultrazvuků než ty "povinné" v 13TT, 20TT a zaplacený 3D 😲 Ale spíš ne....

salomee
11. únor 2012

@handm jo, tak to jsme na tom stejně, závidím holkám, co tu před obyč. kontrolama píšou, jak se těší, že se podívají na mimčo... to u mě taky nehrozí.

bella22
11. únor 2012

@sunnymood na screeningu ve 14tt nám řekli, že to vypadá na chlapečka a nakonec čekáme holčičku (my jsme to naštěstí tenkrát nebrali vážně) 🙂. Tak bych si určitě počkala na ten velký utz v 21tt...

sunnymood
12. únor 2012

@bella22 🙂 já vím, že je to ještě moc brzy..taky se na nic neupínám a těším se, co se na nás chystá za překvápko 😀 ale spíš jen tak pro zvědavost, zda se pan doktor trefí 😉

moni88
24. říj 2012

Ja dnes byla na prohlidce u sveho gnekologa a prohlizel me zase jen rukou - zadny UZ ... jsem v 19+1 a myslela jsem ze by mi to uz mohl rict... rekl mi, ze by mi to mohla rict pani doktorka na screaningu srdicka na kardiu...ale tam mi to taky nerekla - ze prej na UZ jen na hrudni cast..... tak teda nemam tuseni kde mi to reknou, kdyz na genetiku me neposlal a na dalsi kontrolu jdu az za mesic zase ...... :( uz sem se tesila...

tericek19
10. pro 2012

já jsem mněla takovou radost ják sem se to dozvědela ve 20 tidnu 🙂

radunka123456
30. kvě 2016

Ja se tesila na vysledek ted na ultrazvuku ve 22.tydnu v prediku ve zline, rekli ze na 60℅slecna, ae jisty si tim neni nikdo🙂 takze se budu tesit na ultrazvuk ve tricatem tydnu,a tam snad to pujde videt. Je to desny pocit nevedet,a zvlast dyz nemam rada prekvapeni🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru