Kdy se v těhu podle Vás nejvíc přibírá na váze?

svatkafojta
25. bře 2015

Ahoj holky,
vím, že je to individuální ale stejně mě zajímá, kdy se obecně nejvíc přibírá na váze...někomu je ze začátku zle a přibere až v posledních měsících, někdo průběžně a někdo ze začátku a pak to jde pomalu...jak to bylo u Vás? Já jsem ve 25 týdnu a mám nahoře cca 7 - 8 kg, mám strach, že do toho konce naberu ještě bůh ví kolik 🙂 ale s tím se určo poperu...jen mě zajímá jak je to u Vás? Řešíte taky váhu, nemyslím diety ale takové nějaké zdravé "řešení a obavy"

guinea
25. bře 2015

Ano, je to hodně individuální. Mě zezačátku moc špatně nebylo, ale pronásledoval mně vlčí hlad, takže jsem v prvních dvou měsících přibrala asi 10 (!!!) kilo. A pak to šlo nahoru skokově, paradoxně přes Vánoce, kdy jsem na zdravou stravu rezignovala a opravdu se nacpala vším možným dosytosti, jsem za měsíc přibrala asi jen 2 kila (kdybych se takhle cpala netěhotná, mám nahoře aspoň 6 kilo). A teď už to jde tak nějak průběžně, jsem ve 27. tt a přibrala jsem celkem asi 20 kilo ☹ Váhu neřeším, nemá to smysl, stejně teď nic nezmůžu. Snažím se jíst zdravě, ale sem tam sušenku si dám. Holt se budu muset hodně posnažit po šestinedělí, abych to zase zhubla...

kahira
25. bře 2015

Ahoj 🙂 já jsem ze začátku nepřibírala vůbec, jak píšeš ty, v tom 25t jsem měla přibližně to co ty a rodila jsem v termínu a nahoře měla 17kg :( . Dnes je to cca 2,5 měsíce po porodu a víc jak 10 už mám dole. To půjde uvidíš 🙂

sheeni123
25. bře 2015

Ja nejvic posl.dva mesice - 10 kilo u obou.o)))

adypro
25. bře 2015

Já sem přibírala od začátku do konce, něco přes 20 kg, možná i 24, nevím přesně, pak už jsem to neřešila, 10 jsem měla dole hned, když jsem přišla domů po porodu (po 10 dnech), pak to ubývalo při kojení, ale pak se to zastavilo, jak sem začala líp spát atp. Ale teď jsem na dobré cestě, zbavit se všeho 🙂
Neboj, já se tím hodně stresovala, že moc tloustnu a jak zhubnu, úplně zbytečně, to pak povalí dolu samo. A někdy tomu musí člověk trošku pomoct, třeba nejezením večer atp. Ale teď to neřeš, užívej si požehnaný stav.

reketka
25. bře 2015

Spatne mi nebylo, takze pribiram od zacatku, vychazi to cca kilco za mesic, takze ted mam +5, snad se to tak bude drzet, kdyztak to pak vybeham no 😀

terezap5
25. bře 2015

Já měla na kontrole ve 34tt +22,9kg ... zítra jdu na kontrolu ve 36tt a troufám si říct, že už to bude tak +28kg ☹

blanka.k
25. bře 2015

Já si dělala tabulku - celkově jsem přibrala "jen" 33kg ( jelikož jsem celkem 8kg v průběhu těhu zhubla) 😀 Naprostou většinu ke konci těhotenství - preeklampsie jak vyšitá (já ovšem brala otoky, špatné vidění, zvracení atd. jako "nutnost" konce těhu a neřešila to)

sannnya
25. bře 2015

já jsem 28tt a mám nahoře 8 kilo, přičemž poslední dva měsíce jsou přírustky nejdřív 3kg a poslední 2kg......nepřežírej se a papkej podle potřeby ,moc bych se nedívala na ostatní.....chodím cvičit a mám pupek, jak kdybych měla akorát rodit, zatímco tam se mnou chodí holčina co je v 25tt jako ty a bříško má pomalu plochý. Je to depresivní, ale každá to má prostě jinak 😉

mysicka_lb
25. bře 2015

Ahojky, já jsem nejdříve cca 3 kg zhubla (bylo mi špatně, ale zase tak strašně ne, spíš mělo tělo větší energetický výdej). Pak jsem to pomalinku nabírala zpět a až někdy v tom 25. týdnu jsem se dostala nad původní váhu. Váha mi pak pomalinku stoupala po celý zbytek těhu a celkově jsem přibrala 9 kg. Největší nárůst byl ke konci. Z porodnice jsem šla o 2 kg těžší než před otěhotněním, po šestinedělí (možná i dříve, jen jsem se nevážila) bylo dole vše a dále už jsem nezhubla ani o deko.

mythologist
25. bře 2015

Pribira se, kdyz je prijem energie vyssi nez vydej 😉 Kila navic bych neresila, resila bych, kolik toho pro sve telo delas. Jak casto cvicis? Plaves? Joga? Chuze? Jine cviceni? Nezapominej, ze tehotna si proto, aby si porodila a starala se o potomka. Tomu je jedno, kolik budes vazit, ale tobe nebude jedno, kdyz te u toho budou bolet zada 🙂 ja jsem pribrala celkem 8 kg, jeste tyden pred porodem jsem plavala dvakrat tydne kilometr a posledni lekci jogy jsem absolvovala 36 hodin pred porodem. Drzim pesti 🙂

lucifereeek
25. bře 2015

u mě bylo největší přibírání mezi 32tt a 41tt a to rovných 5kg, do 31tt jsem přibrala jen 3,5kg. Teď u druhého to přibírání začalo už dřív a ve 32tt jsem měla už +9kg ☹ ale co naděláme. Rozhodně žádné diety držet nehodlám, po porodu to snad zase brzo shodím 😉

leniczka23
25. bře 2015

Já přibírala hodně pravidelně a to první 3 měsíce nic a pak půl kila týdně..celkem 14kg..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru