Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy v těhotenství vám dělali stěry na streptokoka?

pavca1965
16. zář 2016

Dobrý den děvčata,
holky , zejména ty, které to již máte za sebou, nebo víte...kdy vám lékař dělal stěry na streptokoka? Mně v 33+5 a teď všude čtu, že se dělá od 36.-38. týdne, dříve je to brzy. Nechci ze sebe u lékaře dělat hysterku, až se jej budu ptát, snad ví,co dělá,ale zároveň mám strach o miminko. Když mi to teď vyjde negativní, co když se do porodu nedejbože nakazím a tím, ohrozim vymodlenou dcerku? Děkuji za odpovědi

majus6
16. zář 2016

@pavca1965 zeptala bych se na to, ev. na to upozornila v porodnici až tam přijdeš na první návštěvu, aby se rozhodli co s tím, mohou ti to buď vyšetřit znova, ev. se dají podat preventivně před porodem antibiotika jako bys ho měla pozitivní, pokud by usoudili, že je to nutné. Nevím jaké je riziko, že to během 14 dnů chytíš když to budeš mít předtím negativní, ale vím, že když to máš pozitivní, tak je velká šance, že ho prostě máš celý život (i při dalších porodech), někdo ho má jako přirozenou floru a žije s tím, proto ze to normálně nepřeléčuje, jen se zajistí ten porod antibiotiky.

lena27
10. říj 2016

Měla jsem u obou těhotenstvích pozitivního. Nevím přesně kdy brali stěry, ale bylo to 2x.
Vždy jsem dostala před porodem atb do žíly, ale i přesto to ode mě nladší syn dostal. Naštěstí na to přišli hned druhý den, dostal penicilin a je mu dnes 6let.

Sem začni psát odpověď...

Odešli