Kedy je niečo vidno na ultrazvuku?

lenciatko
1. bře 2007

Holky, kedy u vas uz doktor videl nieco na UTZ???CHcela som sa objednat buduci tyzden k DR, ale ma dovolenku. Tak premyslam, ze ak by sa to dalo, pichnem sa na zajtra. Ale to by som bola zatial ,zial, len 4+5tt. Tak neviem...Videl by uz nieco???

romana27
1. bře 2007

6tt je vidět to, co lékař chce vidět, aby ti těhu potvrdil. Počítáno od prvního dne poslední menstruace.

majmuna
1. bře 2007

Lenciatko ja byla vcera a byla jsem 5+4tt takze jeste vydrz...me uz alspon vyloucili mimodelozni ale u tebe by to jeste asi nebylo videt...Neboj to utece! Ja se nemohla dockat az to uvidim na vl.oci 😀

lenciatko
autor
1. bře 2007

No,lenze ja mam zatial len 18DPO, teda 4dni po vynechanej MS, ked sa to tak vezme dnes. TAk neviem...

lenciatko
autor
1. bře 2007

Do kelu, ked prave buduci tyzden som sa tam chystala.Preco musi mat tu blbu dovolenku?????

romana27
1. bře 2007

takže ještě času dost 🙂 klid, nic ti neuteče, i když chápu, že to chceš mít potvrzený. Mě ke štěstí stačilo, že jsem měla pozitivní test. To je základ. Kdyby tě šíleně bolelo břicho - neplést s takovou jakoby předmenstruační bolestí, ta je v pohodě, protože se ti bude roztahovat děloha, tak bych šla do nemocnice, mohlo by to být mimoděložní těhu, ale to rozhodně není častý. Takže vydržet a pak se už jenom radovat, že se to povedlo. Gratuluji 🙂

lenciatko
autor
1. bře 2007

Tiez som chcela,aby mi DR napisal nieco na udrzanie tehu, lebo uz raz som potratil,tak tonechcem zopakovat. NO ale takto???Jaaaaj,toto su fakt zakony schvalnosti.

romana27
1. bře 2007

aha, no a minule ti něco psal? nevím, od kdy něco na udržení těhu dávají, jestli taky čekají na potvrzení ultrazvukem nebo né, víš :(
Snad to nebude ani potřeba, i když chápu, že chceš mít jistotu a podchycený všechno možný.

majmuna
1. bře 2007

Ja jsem si taky myslela ze si vyprosim neco na udrzeni kdyz se tak dlouho nedarilo ale neudelala jsem to...preci tak nejak to telicko asi eliminuje ty spatny zarodecky...ale mam obrovsky strach! ☹

romana27
1. bře 2007

majmuno to věřím, ale přesně jak říkáš, je to krutý, ale je to tak, příroda si řekne sama, jestli je mimi zdravý a má se udržet.
Věřím, že vaše určitě jo 😉

lenciatko
autor
1. bře 2007

No, to jo,holky,s tym suhlasim. Ja som skor myslelaa na udrzanie - nieco,co posilni maternicu alebo tak elkovo prospeje tomu tehu. Zly zarodok by odisiel aj tak,to je jasne. No, tak teda ak by zajtra moj DR nemal nic vidiet, tak to sa tam ani nebudem tlacit,pockam este ten tyzden a pol...

macanet
1. bře 2007

kolem 7tt u mě viděl černou tečku v bílím poli/děloha/ Jinak jsem dostala na udržení Utrogestan, ale ani jsem ho nezačala brát, jelikož mi doktor říkal, pouze v případě, že mi bude nějak zle, navíc jsem pročetla leták a moc se mi tam nelíbilo, že je např, pro ženy v přechodu atd.Nebrala jsem ho a nic se nestalo.Navíc mi doktor říkal, že je lepší ho nebrat, pokud opravdu není třeba, mě ho původně napsal na točení hlavy s slabost.

bielanevesta
1. bře 2007

Mne bolo vidieť asi v 6 tt. A inak som na udržanie musela brať Utrogestan a k tomu ešte proti krvácaniu Ascorutin

kitka123
1. bře 2007

Taky potvrzuju, ze "bodku" vidno az v sestem tydnu nejdriv. Jinak lenciatko kdyby si chtela neco co prospeje celkovo tehu, tak urcite je velmi potrebna na zacatku kyselina listova (prodava se v tabletkach), jeji nedostatek muze zpusobit pozdeji vyvojove vady napriklad. Pisou to v tech pribalovych letacich. Obzvlast dulezite pro baby co pred tim kourily.

lenciatko
autor
1. bře 2007

Ja nefajcim, listovku uzivam ( calibrum baby plan je). 🙂

kilona
2. bře 2007

lenciatko taky užívám calibrum (jsou to dobré vitamíny)
doktorka mi ho doporučila na chudokrevnost ale nakonec po krvi mi ještě přidala železo

morgaine
7. bře 2010

Ahoj,obnovuji starší diskuzi...jsem trochu vyplašená.Chtěla jsem se vás tady zeptat, kdy je vidět na utz srdíčko?
Jsem 5+4 a na ultrazvuku byl jen plodový váček, zatím bez srdeční akce.Všude tady na netu čtu,že v šestém týdnu už by srdeční akce měla být vidět.

ratatooy
8. bře 2010

Ahoj já měla vidět srdeční akci v 7tt.a v 5tt takovou už větší bublinku.

suik
8. bře 2010

morgaine: neboj, já měla UZ v 6+0 a nebylo vidět nic, jen váček. Těhu jsem měla mladší. Taky mě doktorka říkala, že kdyby ten váček měl zvlněné okraje, tak by to byl zamlklý potrat a to by asi doktor poznal.

labell
15. bře 2010

I když trochu pozdě, nedá mi to nenapsat. Na utz sem byla totiž přesně 8+0 dle ms a byla tam jen dutinka, o týden později mimi i se srdíčkem. Když sem hledala na netu, ještě víc sem se vyděsila, protože sem nacházela hlavně info že už bych vlastně srdíčko dávno měla mít. Takže třeba to někoho uklidní. 😉

barunka9
15. bře 2010

holky, nenervujte se, srdicko je videt nejdrive az tak 7tt. Moje doktorka me dokonce objednala na prvni UTZ az v tom 7tt. Rrikala, ze driv to nema cenu, ze by na UTZ stejne nebylo nic videt. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru