Klidový režim v rizikovém těhotenství a přibírání.

sisi93
29. srp 2019

Ahoj holky, tak sem si přišla trochu postěžovat. Řešila jsem tady dříve rychlé přibíraní a není tomu nadále jinak😣 Váha letí nahoru i přes zdravou stravu.. bohužel nepomáhá mi v tom ani nařízený klidový režim. Jsem v rizikovém těhu. Mám pod mimčem útvar o kterém nikdo neví co je. Pouze ho předpokládají za hematom, kvůli tvaru a krvácení(špinění) , ale ve skutečnosti nikdo neví co to je a jak to dopadne. Dr. mi sama řekla ,že ona a asi ani doktoři v nemocnici nikdy nic takového neviděli. A tak nesmím skoro nic, ikdyž s hyperaktivním dítětem na které jsem většinu času sama to moc nejde být v klidu. Ale snažím se. Tak sem si přišla pro trochu útěchy kdo zná něco podobného a v klidu ho ani moc nenechává to, že vypadá spiše hůř a hůř. Alespoň mě je z toho smutno..😢

kafr
29. srp 2019

To je mi líto, snad to nebude nic vážného, třeba je to jen nějaký divný hematom... 😒
S přibíráním moc neporadím, jen z vlastní zkušenosti (a z okolí taky) doporučuju pak kojit, kojit, kojit. Já se teď musím hlídat, abych pro změnu nehubla, dcera mě vysála dokonale. Váha půjde určitě dolů, jen to teď budeš muset přetrpět. 😚

areh
29. srp 2019

Vím, že je ti přibírání nepříjemné, ale je to jen dočasně! Spoustu kilo necháš v porodnici a se dvěma dětma se pak nezastavíš, tak to půjde dolů samo. 🙂 Teď je nejdůležitější, hlídat se, aby si byla v rámci možností v klidu a mimčo bylo v pořádku! Jestli jíš zdravě, tak víš, že jsi pro to udělala maximum 😉

merope
29. srp 2019

Já od cca 28tt přibírala 0,5kg denně na otocích. V porodnici jsem pak "nechala" 25 kg. Je to pak ke konci holt boj o každý den a člověk počítá, že dítě do konce prostě nedonosí ☹. Ale věda už teď umí občas až zázraky, takže pokud dokážeš vydržet do cca 30tt, bude to sice drobek, ale vše dohoní. A i 24tt už zvládnou doktoři vypiplat.

Co by mi moc pomohlo, kdybych věděla dřív:

- mít nachystanou tašku pro případnou hospitalizaci a neskončit tak v nemocnici jen s kartáčkem na zuby, podivným pidiručníkem (co mi jako první, co mu přišel pod ruku, donesl partner), nesedícími kalhotkami (ne, neměla jsem přebrané, co v těhu ještě obleču a co ještě ne a opět, chytil troje náhodné) a bez internetu a čehokoli dalšího, kdy každý den se řešilo, že už zítra bych možná mohla domů a tak pořád stejně, tak mi zase nepřišlo nutné na něj tlačit, ať mi ten tablet najde a donese

- vědět něco o tom, jak to funguje s psychikou po předčasném porodu, jak to funguje na neonatologii a podobně - tak bych možná nebyla tak vyplašená, když se mi psychika trošku více zbláznila a v porodnici bylo vidět, že na to nejsou zase až tak zvyklí, věděla bych, že je normální šílet strachy o dítě, bát se, zda bude v pořádku a bát se vůbec dotknout toho křehkého klubíčka

- když nemocnice nabízí psychologa a já řeknu, že ho chci, tak se připomenout, protože to nabízí trošku pro-forma a i když řeknu, že jo, tak to pustí z hlavy (Bulovka, ale některé porodnice naopak posílají psychologa automaticky - ty, kde mají větší neonatologie).

sisi93
autor
29. srp 2019

Holky moc děkuji. Popravdě jsem se bála, že mě spíše vynadáte, že jsou hloupá pipina co řeší kraviny. Je to opravdu zátěž na tu psychiku, člověk vlastně skoro nic neví, nic nesmí a k tomu výsledek nejistý. Tak si připadám až neschopná v roli matky komplet a ta váha atd je třešničkou.. S balením do porodnice vím , že by to dopadlo podobně u mého manžela. Jsem typ co si vše radši nachystá, vyřídí a připraví předem,ale též trochu pověrčivá a v 19tt mi sbalená taška evokuje přivolávající neštěstí. V hlavě , ale seznam mám. Možnost problému s psychikou po předčasném porodu mě nenapadl. Každopádně já měla enormní strach i o prvorozeného a to se narodiĺ v pořádku . Sice CS ale v termínu a plně zdráv. Ale stejně sem neustále kontrolovala monitor dechu jestli funguje a i přes to jeho jestly dýchá. SIDS mě děsil dlouho 😟.

jitule_hrachule
29. srp 2019

@sisi93 Ahoj vsechno dobře dopadne, taky jsem pověrčivá, takže jsem tašku do porodnice zabalila až kolem 30tt, ale už dopředu jsem měla na lednici připíchnuty seznam do porodnice a dopředu jsem měla nafocené věci co chci s sebou vzít, takže kdybych nahodou musela do nemocnice dřív, než jsem zabalila tašku, tak bych manželovi poslala fotky, podle toho by to zvládl zabalit i sám. S kily si nedělej starosti většina z nich se nechá v porodnici a o zbytek se postarají děti okolo kterých je furt běhání. Taky jsem měla předepsaný klidový režim u prvního, ale bylo mi skoro celé těhu tak zle, že jsem byla ráda za každý přírůstek na váze. Bála jsem se taky strašně, ale uklidňoval mě fakt, že dneska doktoři dokáží zázraky. Jakmile jsem se blížila k 37tt tak jsem se začala uklidňovat, tak hodně štěstí!

slunecnice358
31. srp 2019

@kafr Kojila jsem horem dolem, ale nic dolu neslo... takže na někoho to funguje na někoho ne!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru