Klíště těsně před porodem. Měl někdo?

20. čer 2023

Ahoj, měly jste někdo klíště těsně před porodem? Jestli z toho může být borelióza vůbec netuším, to teď asi nikdo nepozná. Možná později jestli nechtít odběr?

j.a.n.i
20. čer 2023

A jak se to liší od klíštěte jindy?

autor
20. čer 2023

@j.a.n.i
A měla jsi ho před porodem?

j.a.n.i
20. čer 2023

Nevim každoročně mivam v lete klistat alespon
5-10 a rodila jsem zacatkem rijna, takže nejspis jo. Ale nejak porad nevim v cem by melo byt jine a co bych na tom mela resit.

autor
20. čer 2023

@j.a.n.i
No ale já se ptám těsně před porodem na celkem pochopitelnou otázku .. když nevíš tak nevíš

j.a.n.i
20. čer 2023

No a ja se ptam v cem je důležité to, ze je to tesne pred porodem?

autor
20. čer 2023

@j.a.n.i
Hele myslím že jsem ti dala slušně najevo ať jdeš prudit jinam, fakt mě to nezajímáš

j.a.n.i
20. čer 2023

Ale me fakt zajima jaky vliv ma kliste na porod nebo porod na kliste.

aneta15
20. čer 2023

Paní má asi na mysli, zda případnou boreliózou může nakazit dítě. Myslím, že je to možné.

autor
20. čer 2023

@aneta15 no právě, asi by mě zajímalo, jestli pomůžou protilátky pri kojení .. ale antibiotika asi kazí chuť nevím zítra to řeknu Dr jenže jdu už na sál

lvl16
20. čer 2023

Měla jsem klíště v těhotenství (už nevím, jestli v 8. nebo 9. měsíci, ale měla jsem ho zahryzlé přímo na megapupku) a prostě jsem ho vyndala. Pro klid duše si klidně nech udělat za pár týdnů testy, ale já bych se tím nijak neznepokojovala ;).

j.a.n.i
21. čer 2023

@aneta15 No, teoreticky může, prakticky je to rizikové v prvnim trimestru a pri prisati par hodin az dnu pred porodem o tom celkem pochybuju. Ono tedy hlavně i pro prenos na člověka musi byt to kliste zakousle celkem dlouho nebo blbě vyndávané. Ale pokud ma nekdo velkou obavu, je možné nechat otestovat to vydané klíště.

alice180
21. čer 2023

@j.a.n.i no tak ještě, že 100-120. Já myslím, že na ty otázce není nic špatného. Klíšťata jsou nebezpečná, že ?

aneta15
21. čer 2023

@lvl16 přesně tak, udělala bych to stejně, pokud se neudělá flek, došla bych si za pár týdnů na krev, pokud by vyšla pozitivní, nechala bych otestovat i dítě. Každé klíště není přenašeč

kosi_cek
21. čer 2023

No, já klíště měla přímo pod tím velkým břichech, člověka to svědí, tak se mrkne zrcádkem...a v pohodě,stejně jako jindy, jestli tě to zajímá. Syn měl klíště na zadečku už během šestinedělí (buď od kočky nebo na něj přelezlo ze mě, když jsem ho měla v šátku) a taky v pohodě. Ale třeba známá záhy po porodu s boreliózou bojovala, měla před tím mraky klíšťat, ale prostě jednou podlehla, ale považuji to spíš za shodu, i když snad člověk může být v jistém směru oslabenější, může na to přijít později...

autor
21. čer 2023

@lvl16
No už to mám za sebou 🙂
Prý pozorovat ten týden určitě
Děkuji za radu.

autor
21. čer 2023

@kosi_cek
Děkuji i ostatním, Anete a Alici .. přesně, jsou nebezpečné a i když doufám, že budeme ok, jen jsem nechtěla něco zanedbat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru