Kohoutková voda. Pily jste v těhotenství a kojení?

25. srp 2023

Pili jste během těhotenství a při kojení kohoutkovou vodu?
A používali jste nějakou filtrační konvici nebo tak?

konidana
25. srp 2023

No jasně. Co jiného. I kojeným dětem jsem od půl roku dávala normální kohoutkovou vodu.

andelka
25. srp 2023

Samozřejmě, jako obvykle. Máme dobrou vodu. Všichni ji pijeme.

gruyerre
25. srp 2023

Jasně, že jo. Filtrační konvici ne.

swan42
25. srp 2023

Zalezi na kvalite vody, doporucuju si nechat udelat rozbor.
(My mame extremne spatnou vodu. Fakt mazec, ze to muze projit jako pitna 🙈 a to je navic nejdrazsi v republice...Uvazujem o filtraci do stupacek, nici nam to baterie, odpady, pracku, mycku a v neposledni rade zdravi a zuby... )
Takze my mame filtracni konvici a detem az do 2 let jsem kupovala kojeneckou vodu v 5l barelech

autor
25. srp 2023

@swan42 Mohu se zeptat, odkud jste?

ivkasolavova
25. srp 2023

Pila jsem klasiku vodu z kohoutku .Těhotenství není nemoc 🙂 Teď se vše tak hrozně řeší .Pokud máte pitnou vodu tak v pohodě můžete pít .

zekrt
25. srp 2023

Ano. Máme tvrdou vodu, filtrační konvici používám - hlavně na vodu do kávovaru a rychlovarné konvice, žehličky.

cilkat
25. srp 2023

Klasickou kohoutkovku (Praha) jsem pila celé těhotenství i kojení a i my byla doporučena k dělání UM (v porodnici). Syn teda byl na UM doma asi půl dne, než se kejení konečně chytlo, ale laheb kojenecké vody jsme za celý život koupili jedinou.

kristyn86
25. srp 2023

Ano,pila a po pravde me ani nenapadlo o tom uvazovat. Praha. 2 deti 😀

neomenia
25. srp 2023

Jako fakt?

ferda90
25. srp 2023

Ahoj, ano pila, ale máme i filtr na vodu zabudovaný na baterii v kuchyni

emillyhk
25. srp 2023

Jasně že jo. Sice máme tvrdší vodu, ale chuťově dobrou.

zelenaesmolda
25. srp 2023

Pila a UM mliko jsem taky varila z kohoutkove vody.Kdybys videla jak se ta voda v lahvich nekdy v supermarketech skladuje tak bys ji taky nekoupila.

petulkadodo
25. srp 2023

Normálně piju kohoutkovou, ale v těhotenství mi nechutnala. Tak jsem si koupila filtrační konvici, abyč Britu a pila jsem filtrovanou. Chutnala mi mnohem víc.

krisstina93
25. srp 2023

Pila sem ji normálně, dávám ji pít i dětem, konvici nemám. Co by na te vodě mělo byt škodlivého? Balena v plastu, co se v tomhle počasí vali dny až týdny na slunci bude daleko větší hnus.

prejeta_zaba
25. srp 2023

Jisteze. Přijde ti lepší balená voda v plastu, která stojí bůhví jak dlouho kdoví kde na slunci a je v ni namnozeno kde co a nikdo už to nekontroluje? Nebo snad raději slazené patoky? Nehledejme vědu tam, kde není. Žijeme v 21. století uprostřed civilizovaného světa, zrovna voda je tady přísně kontrolována a vůbec nedává smysl kolem toho dělat nějaké tanečky.

swan42
25. srp 2023

@prejeta_zaba no vlastne jsou porad snizovany limity, aby voda mohla byt dal oznacovana za pitnou...

veronicka89
25. srp 2023

Obcas jsem driv konvici pouzila ale cely zivot pouzivam vodu z kohoutku ...a i detem od te doby co pili bidu jsem jim ji davala - neprevarenou

mama_mila
25. srp 2023

Já vodu z kohoutku normálně piju, v těhotenství taky. Obě děti od narození na UM a to dělám do roka z kojenecké vody. Pak už taky z kohoutku, nepřevařuju nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru