Kombinovaný screening nebo triple test?

lenkalechnyrova83
29. črc 2016

Ahoj holky, chtela bych se vas zeptat, protoze v tom mam zmatek a dr mi nic nevysvetlil. Byla jsem v 11. tydnu na odberech krve a ve 14. tydnu na podrobnem utz, kde se merilo NT, coz jsem mela 1,1 a k vysledkum krve se dr nevyjadril, rekl, ze vse je v poradku, ze nevidi nic spatneho, plod meril 9 cm a rekl mi, ze prvni tyden v srpnu, kdy budu na zacatku 17 tydne pujdu na dalsi odber, na zadance je napsano integrovany screening a o tyden pozdeji zase utz. Jsou ty druhe odbery trippl testy nebo jde o kombinovany screening???? Dekuji

sisstin
31. črc 2016

@lenkalechnyrova83 jo, to je integrovany test a ten je ok. Falesne pozitivni vychazeji tripply samotne bez porovnani s vysledky NT screeningu. Nicmene i tak je to jen matematika a rizika to 100% nevylouci.

kajalka
31. črc 2016

@sisstin Hele, já to nechápu. NT jsem měla negativní, riziko kolem 1:1500, triply 1:10 a neponížili tím NT, ale brali ohled pouze na triply. Nikdy bych už na ně dobrovolně nešla, sice je zařazují do integrovaného testu, ale proč?!!

lenkalechnyrova83
autor
31. črc 2016

@sisstin to je jasny, ale budu klidna a stastna, kdyz to vyjde dobre 😉, protoze ta spolehlivost tohoto testu je opravdu vysoka.

sisstin
31. črc 2016

@kajalka ty jo, ja tomu az tak nerozumim, jak to pocitaji. Mne tripply riziko DS nekolikatisicinasobne snizily, z NT jsem mela 1:900 kvuli vyssimu NT 2,8. Jen posilam, co je ve wiki, ze tripply v kombinaci s nt by nemely vychazet falesne pozitivni. Ja to mela u syna zvlast, ale v tu dobu jsem vedela prd a v poradku mi vysly oba. S tretim na zadnou diagnostiku krom podrobnyho uzv v 22tt nejdu.

lenkalechnyrova83
autor
31. črc 2016

@kajalka uz se to tu psalo, protoze porovnavaji hodnoty z testu z 1. screeningu, takze z toho tripplu vezmou neco, co porovnaji s tim vysledkem z prvniho. Je to asi velka matematika a budou tomu presne rozumet pouze lekari a genetici, ale pro nas laiky bude nejdulezitejsi ta spolehlivost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru