Koupání v přírodním koupališti ve 12tt

klaraslavickova
21. črc 2017

Maminky co si myslíte o tom jít se v tehotenstvi koupat do přírodního koupaliště.. manžela to napadlo jako plán na zítra ale já si nejsem úplně jistá zda je přírodní koupaliště ta nejlepší volba skrz infekce..

annie24
21. črc 2017

Kup si tampony pro těhotné,taky je používám.. (lékarna) a nevidím problém, ale pak samozřejmě pořádná sprcha a nebýt v plavkách dlouho🙂

bacika
21. črc 2017

@klaraslavickova Já jsem chodila plavat celé těhotenství, krásně jsem se u toho uvolnila a hlavně v horku to bylo super osvěžení.🙂 Nicméně bez tamponu na plavání pro těhotné jsem do bazénu nevlezla. Koupíš je v lékárně, myslím kolem 40kč, mají takový modrý obal.

verunka_korunka
21. črc 2017

@klaraslavickova prover kvalitu vody kam chcete jet, kup ty tampony co psaly vyse holky, z mokrych plavek se svlekni do suchych.
Potom se hlidej, kdyby byl vetsi vytok, svedeni paleni, nechala bych si na gynde udelat ster, klidne i jako samoplatce. To ze netrpis jako netehotna na mykozy a zanety dole neznamena, ze to tak bude i v tehotenstvi (vlastni zkusenost).

sedlackovak
21. črc 2017

Na to jsem se ptala svého doktora nedávno a to je primář jestli se mohu koupat tady u nás ve velkém přírodním koupališti a řekl mi že nevidí důvod proč né,jen si mám dávat pozor abych neuklouzla a nespadla.Nic víc mi neřekl a potkala jsem tam spoustu těhotných.Chodim tam pravidelně a užívám si.Těhotenství není nemoc

maggi
21. črc 2017

Já jsem se na to ptala doktorky loni, protože jsem byla v prvním trimestru zrovna přes léto a ta mi řekla, že až do konce prvního trimestru se nemám raději koupat vůbec, takže jsem se nekoupala. Ptala jsem se i na ty tampony a na to se moc netvářila, ale každý doktor má samozřejmě jiný názor. Mám za sebou taky zamlklé těhotenství, takže jsem se potom taky už víc hlídala, jinak bych to asi tak neřešila. Ale léto jsem přežila bez koupání, když jsme byli na koupališti, tak jsem si namočila jenom nohy. 🙂

janablizka
21. črc 2017

Já si taky myslím že není žádný problém jen jak holky píší tampony a pak suché plavky.V těchto vedrech se aspon trochu schladíš.

verunka_korunka
21. črc 2017

@sedlackovak tehotenstvi neni nemoc 🙂 souhlas, ale az se neco po*ere, tak uz si davas vetsiho bacha a tehotenstvi uz nikdy neni bezstarostne...

@maggi ja se ted taky nekoupu, v sestinedeli a navic po císaři to moc nejde ☹ treba se okoupu aspon na konci srpna 😉

uzsezasenudim
21. črc 2017

Nebala bych se. Jsem v cca 39tt a chodim se koupat cele tehotenstvi jak do bazenu, tak do prirodnich koupalist. 🙂 je tam zatka, nic nikam nepronikne 🙂

rousse
21. črc 2017

já za sebou měla zamlklé těhu a při druhém těhu jsem se normálně koupala až do 30. týdne....na přírodním teda moc ne (jsem epileptik, takže přírodním koupalištím se spíš vyhýbám), ale pravidelně jsem chodila na bazén několikrát týdně (vyloženě plavat) a bez tampónů. Moje dr. mi jen radila v 1. trimestru se vyhýbat horkým vodám a whirlpoolkám a parní sauně.

andreasustrova
21. črc 2017

@klaraslavickova Celé první těhotenství jsem se koupala, i u moře a bez tampónů a přežila jsem to já i dítě. Teď čekám druhé a koupeme se také 🙂

maggi
21. črc 2017

Tak já když jsem byla těhotná poprvé jsem se taky pořád koupala, i u moře, bez tampónů a vůbec jsem nad tím nepřemýšlela a dítě taky přežilo 🙂. tenkrát jsem neřešila skoro vůbec nic. Ale pak jsem měla to zamlklé a taky už jsem starší a opatrnější, takže u dalších dvou těhotenství jsem řešila víc věcí a koupání v prvním trimestru jsem radši úplně vynechala.

listopadka1
21. črc 2017

jsem teď ve 14. týdnu a koupu se normálně v řece, tampony nekupuju. jak píšou ostatní nezůstávat dlouho v mokrém, dávat bacha na uklouznutí a úžeh, ale jinak mi to přijde úplně bez problému. Zatím jsem žádnou mykózu neměla, a to na ně jinak trpím dost, v předchozím těhotenství jsem je měla v jednom kuse, a to bylo přes zimu a na žádná koupaliště jsem nechodila.

sedlackovak
21. črc 2017

@verunka_korunka a co by se mělo pos*at? Koupání snad není smrtelně nemocné.Já se koupala v přírodních vodách vždycky i u prvního syna a nikdy se nic nestalo.Něco pos*at se může kdykoliv a kdekoliv.A kdybych na to měla myslet děti si asi nepořídím.V listopadu sem samovolně potratila,ale otěhotnela jsem brzo a těhotenství si užívám,jelikož stejně kdyby se něco stalo tak to neovlivnim.A hlavně myslím pozitivně

annie24
21. črc 2017

@sedlackovak pos*at třeba jako nějaká infekce.

verunka_korunka
21. črc 2017

@sedlackovak po zkusenostech s predcasne narozenym ditetem, ktere podle doktoru na prijmu melo byt potrat (nastup 23tt, porod 26tt) vse jen kvuli nejake infekci ktera nezjistili co byla, takze mohlo to byt klidne z koupani v mori, nebo na chalupe, nebo jen tak, nebo z wc... druhou dceru jsem odlezela taky, nastesti ne kvuli infekci, jen cipek, ale infekce se hodne hlidala a okamzite se léčila. Takze proto pisu, klidne se jdete okoupat, ale hlidejte vytok kdyby nejaky nastal, léčit... nenechat se odbyt ze vytok je v tehotenstvi normalni.... a samovolny potrat proste byva casto, stejne jako zamlkle tehotenstvi ktere mam za sebou az na prelomu 10 a 11tt... to do rizik koupani opravdu nepatří

sedlackovak
22. črc 2017

@annie24 infekcí můžeš dostat i z jídla,z čehokoliv né jen z vody

annie24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sedlackovak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janallabdnah
22. črc 2017

Mne lekár hovoril, že môžem normálne. Na kúpalisku aj u nás v rybníku som sa kúpala normálne. Na dovolenke v Thajsku som používala tampóny (pre svoj klud).

alemari
22. črc 2017

@klaraslavickova infekci je dobré ohlídat, člověk nikdy neví co v té vodě je... nepoužíváš menstruační kalíšek? Ten je super jako ochrana😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru