Kouření v těhotenství

kokina
28. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat jestli některá z vás kouří, nebo kouřila v těhotenství. napište mi jak jste s tím bojovali.

martiika
8. led 2009

Jednoznacne nikdo nic nepovie,no z histol. vysi. boli defekty placenty,malo by to byt tym sposobene.Tiez som si len sem tam potiahla.I teraz 4 roky co nefajcim mam kopec toxinov v tele ,male nezrovnalosti na plucach. No vravim ruska ruleta Takze ,cigaretu nieze v tehu,ale NIKDYYYY...!!!

aponchie
8. led 2009

vi nekdo presne za jak dlouho se odbouraji hnusy z cigaret z tela?nekdo psal rok to se mi zda malo ja slysela az o 5letech z toho nejhorsiho a o 10letech kdy je komplet vycistenej organizmus 😲

aponchie
8. led 2009

nasla sem novou stranku o koureni tak kuknete 😉
http://www.kurakovaplice.cz/

hupcza
8. led 2009

apo: já četla o pěti letech - přestala jsem zhruba tak - nechápu proč by na mé studenstké neřesti mělo dojíždět moje dítě

aponchie
8. led 2009

ja cca tech 7let nehulim a manzel taky ne ,uplne stejne a fakt sme hulili silne ja to uz psala gitanesky davidofky denne 20 o vikendu i 30 az40 v zahulenem prostredi jsem robila celou dobu(bar)nasi oba dva kuraci,si pamatuju jak jednou to sem byla mala jsme jeli autem(bez sedacek v te dobe) 😀 a nasi si vepredu zapalili ve skodovence a ja chtela za jizdy vyskocit z auta sem rvala fuj to smrdi a tkala sem se celou dobu,ze nebudu hulit a buzerovala je imrvere za to az jsem v 15zacala nonstop uz predtim zkousela a chutnalo mi to prave..a v 16mi matka dovolila s nema hulit uz verejne akorat mi zakazala pred znamejma a na ulici a to byl kamen urazu proste u nasich je to des a pak jsem jela do UK a DK a az v Dansku se mi podarilo prestat pac matka mi jeste do Anglie posilala startovacky bo tam sou vigi drahe jak pes takze kazdej tyden kartonek 😀 a pak v dansku jsem onemocnela ,ale brutalni angina katar HCD proste hruza kasel jak cyp a to jsem trpela prej cele detstvi na prudusky az doted uz mam astma 😝 😀 no a nemohla sem hulit tudiz jsem tyden lezela v horeckach chodila cichat k cigaretam jak debil a snila az si zapalim zkusila sem to a malem se udusila..takze dalsi tyden nic a pak jeste jeden tyden a to byl zlom me to tak prijde,ze je nejaka doba u me teda ty 3tydny a uz se mi to zacalo protivit a smrdet diky nemoci a rekla sem si konec prece nejsu zadnej slaboch a nejaka debilni cigareta me nema v moci..i tak jsem celkem zasadovej clovek a jsem pomerne silna osobnost nicmene cigi sem hulila asi 9let!!a vyhodila sem vsecko karton zapalovace dokonce i tabak jsem mela vsecko slo srat matka mi nadavala,ze sem to mela dovezt domu ,ze je to skoda 😝 nicmene sem to vydrzela a chut byla,obcas(1x za tyden jsem od nekoho potahla abych se jako ujistila,ze ble a cim dele jsem to tak delala tim vice me to nadavovalo smrdelo a vadilo,uz jsem prestala chodit do klubu hospod kde se hulilo a svete div se ono to behem asi pul roku komplet preslo..ma vule byla silnejsi,ted jsem komplet vylecena ,smrdi mi to na sto honu poznam kdyz chlap sel rozmenit penize do baru na pul minuty !smrdi jak prase..moje matka ma vrasky skaredy hlas,sinavou plet,popelaven vlasy kuze nepruzna,zuby proste hnus a to nemluvim o tom pachu kuze co kurak ma..polibek kurakovi?ani nahodou 😀

aponchie
8. led 2009

jeste neco k procteni..mozna i nekde existuje v mestech odvykaci skupina kam se chodi ,jak v americkej filmech..hele ja si myslim,ze priznat svoji slabost a zkusit s ni neco delat je paradni vec a ne zadna srabarna proste clovek co vi,ze neco posral a stydi se za to a chce s tim bojovat a bojuje ma u me palec nahoru a rada mu pomuzu ,ale znam lidi co kecaji jak to ci ono a pak tu snahu za zady nici..jsem jednou robila 5P pro deti takova terapeuticka skupina opustenych zanedbavanych deti a muz ti rict,ze ty deti od 6let huli!!bezne a mnoho rodicu to vi..na sidlisti a tak a vetsinou nerikam vzdy je to 7z 10deti rekne ze huli pac matka nebo otec huli taky nebo hulili.. 😝

sabuse1
8. led 2009

taky už jsem sem několikrát psala, dokonce obhajovala kuřačky, ale u některých mám opravdu pocit, že se jen vymlouvají, že to nejde a vlastně přestat ani nechtějí...jako silná kuřačka můžu potvrdit, že to opravdu jde jen to chce pevnou vůli a hlavně opravdu chtít. A jak psala Katka, nahradit ty cigarety čímkoliv jiným...já teď taky ulítávám na sladkým, pravda, taky to není úplně nejlepší řešení, ale pořád lepší než cigareta

wjerushka
8. led 2009

Já četla, že se kuřačkám doporučuje přestat min. rok před plánovaným otěhotněním. Aby se organismus pak dal srovnat s nekuřáckým, tak asi 8 let. Vždycky je lepší přestat, i třeba během těhotenství než se na to vykašlat, protože teď "už s tím stejně nic neudělám". Ale chápu jak je to těžký. Taky spíš uznávám ty, co ví, že je to svinstvo, dokáží si to přiznat a zkouší to, i když si třeba v některých situacích zapálí, protože to se prostě stává, než ty, co tvrdí, že je to v pohodě.

hupcza
8. led 2009

sabu: to já mám poslední dobou chuť na sldké taky a s cigaretama to nemá nic společného 😀 ...tak do 20 tt jsme sladké fakt nemusela ..ale teď se musím krotit 🙂

wjeru: jj ...přesně tak ... taky mi nevadí až tak to, že někdo kouří, jako spíš to s jakou zarputilost trvaj na tom, že se nic neděje

aponchie
8. led 2009

mam 7kg nahore oproti vaze kdyz jsem hulila,no a co 🙂

sabuse1
8. led 2009

hupcza: no když si ho prcek žádá, je třeba mu ho dopřát🙂 já teda jsem na sladký snad už od narození🙂)) když sem otěhotněla nemohla sem skoro nic jíst, ze všeho mi bylo špatně, jediný co sem v sobě udržela bylo právě sladký - teď nemyslím jen čokoládu, ale třeba sladký jídla jako palačinky, ovocné knedlíky, teď už můžu všechno, ale to sladký něják pořád vede🙂 No a když se mi podařilo seknout s kouřením je to ještě horší, ale naštěstí zatím přibírám jen na prsou a bříšku tak pak snad nebudu mít takový problém to shodit a něják se neomezuju. Docela se mi osvědčilo hroznové víno nebo i mrkev když už si fakt říkám, že sladkýho bylo dost tímhle to tělo taky na chvíli ukecám🙂))

hupcza
8. led 2009

sabu: doporučuju mandarinky 😀
taky se mi to vrazilo do popředí 😀

sabuse1
8. led 2009

hupcza: jo ty taky můžem🙂 když to tak vezmu kolem a kolem tak vlastně jím pořád něco🙂))

reni7
8. led 2009

wjerus-i když sem tady napsala,že vím,že to svinstvo v sobě mám už dlouho,a že si jednu občas zapálím,tak mě tady sfackovaly jak sviňa,že to není o závisloti ale o chuti a tak když mám chuť jestli si taky dám litr vína a pod.řeči,mám dny kdy si tu cigaretu prostě musím zapálit,já to nezaženu sladkým nebo žvýkačkou,já ne pochopte že jsme fakt každá jiná,kouřit sem defakto přestala až mi to pitvrdila dr,ale tu jednu si neodpustím,nejde mi to. 😖

aponchie
8. led 2009

reni ,ale u tebe to vazne nemuze byt tak tragicka zavilsot aby jsi si rekla,ze ty proste ne ze ty musis a nejde ti to pac to by jsi musela bejt tezkej zavislak a ten nehuli jak ty,ale vice z tohohle pohledu a klidne mi zase napis jak jsem divna a protacej oci,ale tohle je fakt..takze proste zacni jen tim,ze si napises kdyz dostanes chut na cigo a budes hulit co bylo spoustecem..zkus nad tim premyslet ne jen rict mam chut ,ale treba skryte je neco ..rozcileni nuda apod..a az to sepises tak budes vedet cemu se vyvarovat (situacim) 🙂

mici11
8. led 2009

Vsetkym co sa snazia prestat fajcit drzim palce aby sa im to podarilo, i ked to moze byt tazke. A tym co to obmedzili, aby sa im v tom darilo dalej. Cigarety su zavislost to vsetky vieme, a niekomu sa dari prestat lachsie,niekomu tazsie a niekomu sa to nepodari. Viem o com hovorim, som byvala fajciarka, a nechcem s tym uz ani zacat, ale ze si nikdy nezapalim to sa neodvazim tvrdit. A nemyslim si ze budete pre cigu horsie matky 😉 A ze to moze uskodit babatku vie tiez kazdy. Mam kamosku ktora fajcila pocas tehu denne 2 cigy, skratka bolo to silnejsie ako ona, ale deti ma nastastie v poriadku a obe mali skoro 4 Kg. Tym netvrdim, ze fajcit v tehu je dobre, nie nie je! Ale sme len ludia a kazdy sme iny a niekoho sudit nemam pravo ani ja ani nikto iny.
Ale ozaj vam vsetkym prajem, aby ste s fajcenim cim skor sekli. Drzte sa vsetky aj fajciarky aj nefajciarky 😉

sabuse1
8. led 2009

reni7: aspoň se s tím snažíš něco dělat a to je důležitý. Pusť si ty odkazy od Aponchie, zvlášť ten poslední je dost drsnej...třeba to pomůže když si představíš jak se to mimčo uvnitř dusí kdykoliv kouříš...neber to jako útok na tvojí osobu jen se ti snažím poradit jak se zbavit i té cigarety jednou za čas. Když si zapálíš 1x týdně tak je to asi opravdu víc o chuti než o závislosti a to jde překonat. Já sem kouřila 20 denně, když sem zjistila, že sem těhu začala sem omezovat a pak přestala ze dne na den. Prvních 14 dní bylo krušných, ale dalo se...když nemáš cigaretu po ruce tak si jí prostě nemůžeš zapálit, tohle mi dost pomohlo. I teď mívám pořád ještě chuť a možná kdybych měla cigarety doma šla bych to zkusit, takhle jsem líná jít do obchodu a hlavně by mě hanba fackovala přijít s břškem do obchodu a říct si o cigarety...

reni7
8. led 2009

aponchie-když sem to zahodila,tak si myslím,že takoej závislák nejsem-bojuju i tou jednou,a to se držím kouřila bych určitě tak obden,jenže se fakt snažím na to nemyslet a držím se 😝 takže vždycky tou půlkou cigarety zhřeším,u sebe jako v poctatě kuřáka to beru za úpěch-i když za to mě tady zas sežerete 😎 ale mě je to jedno co si myslíte,tady to jede fakt v hádkácg a nic se tím nevyřeší

sabuse1
8. led 2009

reni: tak se fakt zkus vyvarovat těm situacím který tě doženou k té 1 cigaretě - pokud je to rozčilení, stres dej si třeba jablko, pokud nuda zkus se něčím zabavit, je to fakt hlavně o těch návycích...prostě máš třeba spojený - jsem vytočená jdu si zapálit, to mě uklidní, ale i tyhle návyky se dají odbourat...možná to bude taky jiný až toho prcka ucítíš, to kouření se mu nebude líbit tak tě bude při té cigaretě pěkně okopávat a možná i to bude velký impuls k tomu vykašlat se na to, držín palce ať se ti to povede

reni7
8. led 2009

sabuse-díky,já myslím,že až ucítím pohyby,že mě to ani nenapadne jít si zapálit,a taky už budu mít břicho,tekže to bude fakt asi jiný 🙂

sabuse1
8. led 2009

reni: no jiný to bude určitě🙂 je fakt, že si to člověk tolik nepřipouští dokud to mrně necítí, ale i tak to má prostě každý jinak...jen myslím, že to pro tebe bude ještě větší motivace zvlášť když už jsi jen takový krůček od toho zahodit ty cigára úplně

reni7
8. led 2009

jj to určitě,já se totiž pořád cítím dobře,a břicho zatím nějak neroste,jen trochu podbřišek,no a ta cigareta mi chutná 😖 takže sebemenší pohyb a to cígo poletí 🙂

sabuse1
8. led 2009

tak to je dobře🙂 no vidíš tak si prostě urči hranici, že až ucítíš pohyby už si nezapálíš a zkus to dodržet, ono už toho času stejně moc nezbývá🙂

scandya
8. led 2009

Juuuuuuuj teraz tie co fajcia tych 10-15 tu ani nenapisu, lebo sa hanbia. Patrim medzi ne aj ja a to sa priznam aj ja som hovorila ze v tehotenstve prestanem-fajcim od 16tich.
Tak teraz babenky prestante tukat do PC lebo keby ste vedeli ako toto je skodlive a telefony ani nehovorim. Je to individualne asi niekomu to skodi a niekomu nie. Keby ste vedeli kolko svinstva je kolkokrat v obycajnej skatuli mlieka, vy neviete ja viem. Kolko svinstva je v krasne vyzerajucej sunke??? fuuuuuuuuuuj ale za vsetko mozu cigarety. Neobhajujem cigarety, ale mne ste u r... a radsej si zapalim ako mat stres.
Este by som chcela poprosit nejake mamicky co uz deti maju a pocas tehu fajcili, nech napisu kolko vyfajcili a ake maju deticky. A aj tie co nefajcili a ake maju deticky. Ked statistika tak nech na vsetko a nie len na cigi.

aponchie
8. led 2009

scandy dobrej napad ,ale neverim,ze nekdo bude psat pravdu 😀 tak i tak pac internet toho snese opravdu hodne 😝 😀 😀 😀

jaja257
8. led 2009

scandya, ja este nemam, zajtra uz dufam budem mat Ked zistim aka je nasa mala ( teraz uz 4 kg slecna) tak ti dam vediet.. Al mam dve kamaradky. Obidve fajcili. Jedna neprestala ani v tehu, mala ma tri roky a je zdrava ako ryba. Druha prestala len co to zistila a o babenko prisla v 20 tt. Co mi bolo strasne luto, cakaju na vysledky a ja upodozrievam morske ryby ktore jedla ako diva, lebo ryby su zdrave a ja a moja lekarka tvrdi ze nie, len sposobuju potrar (vela vitaminu A a okrem potratu aj deformacie plodu a tak) a tehotna maximalne pol krabicky sardiniek za tyzden, Tak ja neviem.......

sabuse1
8. led 2009

scandya: no comment...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru