Krém na strie. Jakou máte osvědčenou značku?

lusi004
22. srp 2020

Zdravím, jsem v 16tt a přemýšlím že bych si poridila nějaký krém na strie, máte někdo nějakou osvědčenou značku? Brisko nemám zatím skoro vidět, ale časem poroste. Co jsem tu procitala níže, tak někomu ani krém nepomohl, tak si na jednu stranu říkám, zda to vůbec nějak hrozit. Díky za každou radu

blbajulca
22. srp 2020

Je to fakt hlavně o dědičnosti....pokud k nim máš sklony, budeš je mít stejně....😅 mě se osvědčilo cokoliv mastného - kokosový olej, bambucké máslo a ještě jsem používala gel s kolagenem a ani jedna strie...ale já mám naštěstí ten genetický základ....moje máma strie taky nemá😁

lenatko91
22. srp 2020

Já jsem kupovala v Dr.Max ten jejich 👍

kess01
22. srp 2020

@lusi004 Já měla od Saloos těhotenský pěstící olej, nevím jestli mi úplně od strii pomohl (na břiše žádná, stehna jsou na tom hůře, ale tam byly už předtím). Ale celkem hezky mi voněl, tak bylo mazání příjemný relax 😁

riavais
22. srp 2020

@lusi004 keď som to riešila tak mi známa v lekárni povedala, že neexistuje žiaden prípravok, ktorý zaručí, že strie nebudú. Ja som mazala takmer celé tehotenstvo olejom s vitamínom E alebo Neutrogenou na suchú pokožku tiež s pridaným olejom. Všetko bolo ok a popraskala som až dva dni pred pôrodom. S tým nič nenarobíš 😊 Ale zo skúsenosti kamarátky - mazala klasickým sadlom a strii toľko nemá 😊

jansovad
22. srp 2020

ahoj, nevím, do jaké míry může krém pomoci, myslím, že to má člověk hodně dané typem pokožky. Já mazala v prvním těhu olejem od Eucerinu (je drahý ale dostala jsem ho) a občas Elasti-Q. Strie nemám žádné, mám hodně pružnou kůži. Teď s druhým občas namažu Elasti-Q.

trlik
22. srp 2020

Strie se tvoří, když nemáš dostatek kolagenu ve škáře, druhé vrstvě kůže, takže mazání nezabírá. Tak mě napadlo, že to bude chtít spíš podpořit tu elasticitu kůže tam a doplňovat kolagen - když jsem si ho vyptávala v lékárně, tak říkala lékárnice, že je to dobrý nápad, řešit to spíš vnitřně. Koupila jsem si colafit, je to čistý kolagen, bez konzervantů a jiných dobrutek, přímo je na něm napsané, že je vhodný pro těhotné. Je to kolagen typu I, což je ten co je ve škáře...jsem zatím v 36tt, takže ještě nemůžu potvrdit, jestli na té mojí teorii něco je.. zatím teda žádné strie nemám - břicho dost velký, ale zas moje máma říká, že se jí objevily až po porodu, tak nemůžu nic slíbit. Píšu jen pro inspiraci...

monita0806
22. srp 2020

Já používala Aviril olejíček a asi od 34tt (teď jsem 40+3)používám kozí mléko jako krém a nemám žádné strie, prostě krásné bříško. U prvního těhotenství jsem používala krém z lékárny a vůbec mi nepomohl. Břicho jsem měla popraskané a hodně strií.

monita0806
22. srp 2020

@blbajulca Nemůže to být spíš o tom jaký krém používáš? V prvním těhotenství jsem břicho měla strašné, samá strie a prasklina a teď při druhém těhotenství používám něco jiného a mám krásné břicho.

ovin
22. srp 2020

Mazala jsem poctivě Elasti-Q a strie nemám (na rozdíl od mamky, ale tenkrát asi nic takového nebylo). Nebyla to žádná velká investice, běžně používám tělové mléko, mám suchou pokožku.

blbajulca
22. srp 2020

@trlik vidíš, to je bezva nápad s tím kolagenem...to zkusím👍

purplerain
22. srp 2020

Pořiď si cokoli, co ti bude příjemně vonět. Za mě je to hlavně o genetice. Někomu se strie udělají ať se maže od hlavy k patě a přibere 6 kg, někdo nemá žádnou a nemazal se ničím a přibral 20 kg. Jsem naštěstí ten druhý případ. 3 těhotenství, žádné strie a mazání občas běžným telovym mlékem.

aselluska
22. srp 2020

Taky si myslím, že to je hlavně genetické. Každá tvrdí něco jiného. Jedna kamarádka radila pořád mazat a měla je. Druhá se nemazala vůbec a nemá žádnou.

michaela1990xx
22. srp 2020

Používám Elasti-Q a krem od Dr Maxe

herbinaaa
23. srp 2020

já se natírala kokosovým olejem a cvičila jsem. Sice to nezmizelo, ale zredukovalo se to

radu98
25. srp 2020

@lusi004 má rada, nic nekupuj, maž se po koupeli kokosákem a jiným krémem či ojelem a spíš peníze šetři na laser...: já se mazala jak divá 3-4x denně vsemy možnými krémy (elastiQ, bioil atd) a nic nepomohlo. Kdybych si ty tisíce nechala na laser, byla bych šťastnější 🙂
Striím se zabránit prostě nedá 🤷🏼‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru