Kurzy hypnoporodu - jaký vybrat, Jemné zrození nebo Porod je krásný?

kattiie
1. črc 2018

Chtěla bych se zeptat těch co buď prošly nebo plánují kurzy hypnoporodu.
Kterého kurzu jste se zúčastnily?
Působí na Vás lépe kurzy jemného zrození či kurzy porod je krásný?
Nebo máte zkušenosti s úplně jiným?

deea26
2. črc 2018

Ahoj, plánuju a mám vybráno Jemné zrození, prostě protože mi pořádají kurz blíže k bydlišti. Na druhou stranu, jsem teď v polovině těhotenství a zatím jsem velmi spokojená i s tím, co jsem si přečetla a co aplikuju podle knihy M.Monganové. A říkám si, jestli mi to spolu se selským rozumem, jednou předchozí zkušeností (dceru jsem rodila naprosto nezatížená žádnými teoriemi, předčasně, lehce překotně, ale vše bylo vlastně v pořádku a hezké) a svojí lehce "přidrzlou" povahou nezvládnu i bez kurzu... Pokud absolvuješ, určitě napiš referenci 🙂

alneka
3. črc 2018

Zeptala bych se spíš na reference konkrétní lektorky, já jdu např. přímo k Michaele Klementové, právě na základě recenzí. https://www.hypno-porod.cz/ Knížku jsem četla, leccos praktikovala při prvním porodu, teď se do toho chci víc ponořit.

huggieska
3. črc 2018

@kattiie
Chodila jsem k Míše Klementové, je to jediná certifikovaná lektorka hypnoporodu v Česku, navíc s individuálním přístupem. Některé techniky hypnoporodu jsem využila i u prvního porodu, teď jsem se do toho ponořila mnohem více a porod byl vážně bezbolestný (asi i dost pomohlo to, že jsme do porodní dorazili na poslední chvíli).

huggieska
12. črc 2018

Rozhovor s Míšou Klementovou, certifikovanou lektorkou hypnoporodu:
http://kontaktnirodicovstvi.cz/2018/07/11/nebud...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru