• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kyselina listová. Dají se vitamíny užívat dlouhodobě?

6. února 2016 
ladynikitko, já mám ten calibrum taky - dostala jsem ho od švagrové k narozeninám. Ale zatím ho ještě neberu. Začneme se snažit až za 2 měsíce a dostala jsem od svého gynekologa na ty 2 měsíce předepsanou kyselinu listovou. Tak zatím beru tu a pak přesedlám na to Calibrum. Hodně ho tu holky zmiňujou, když se Ti bude chtít, tak si přečti příspěvky zpět. :wink:
28. čer 2006 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj len.tilko, beru ho teprve teda 2 dny:grinning:.. ale uvidime. Furt papám špenát a přítel jí a pije ananas prej ho doporučují, že pak sperma je rychlejší..:slight_smile:.. tak to taky zkuste...Je to, ale hrozný každej měsíc čekat a pak se zklamat!!:frowning2:
28. čer 2006 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladynikitko, jééé, tak to mě nestraš! Toho já se bojím už teď, že budu čekat a pak budu zklamaná. :frowning2:
Já tu kyselinu papám taky od neděle... :grinning: A ta co mi předepsal doktor se má brát obden, takže jsem dneska jedla teprve 3. :grinning:
28. čer 2006 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už se zklamala 5x.. a teď to čekám po 6!Už se mi i stalo že jsem to 21 dnů nedostala , ale bohužel fakt jen zpoždění.Doktor říká, že to je psychikou. :confounded: .Obrečíš to a žiješ dál s představou příště. U tebe to může být jinak len.tilko třeba se Vám to podaří hnedka. :sweat_smile: .Už se, ale nemůžu dočkat až mi doktor vypíše průkaz těhotenský :wink: .Už jsem si dokonce koupila nějakou tu sadičku nejmenší s botičkama a dupačkama prej to nosí štěstíčko :sweat_smile: .
28. čer 2006 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladynikitko, já si nějak nedělám iluze, že by to u nás bylo jinak. Miláček byl před 10 lety vážně nemocný, takže se může stát, že nám to přirozeně nepůjde. :frowning2: Tak si to tak pořád připomínám, abych nebyla zklamaná, ale stejně tajně doufám, že to půjde co nejdřív. Už jsem se i začala zajímat o měření bazální teploty, tak si myslím, že po svatbě začnu měřit. :grinning: Určitě je to psychikou, ale já si nebudu umět říct, že na to nebudu myslet. Už teď na to myslím skoro víc než na svatbu a už dopředu vím, že každou MS pořádně obrečím. :unamused:
28. čer 2006 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, že to obrečíš len.tilko, každá ženská to obrečí!!Jestli tvůj přítel měl výžnou nemoc to nemusí nic měnit na tom jak rychle Vám to půjde, pokud nejde o onemocnění varlat apod... :confounded: .Jo teplotku jsme taky měřily, ale podle mě to moc nepomáhá právě naoopak snažíš se , když máš teplotu víc jak 37C, na to hupsnout víckrát a tím na to myslíš, každý milování! :frowning2: .Takže jsem to vzdala takhle. Prostě buď to vyjde i normálně nebo ne! Ale určitě se nám to podaří jednou :sweat_smile: .My svatbu chceme až budu těhotná podle mě neni kam pospíchat se svatbou!Můj názor samozřejmě. :wink:
28. čer 2006 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky já jím kys. listovou už 3 měsíce. Teda někdy zapomenu :wink: teď budu čekat po druhé na výsledek. Taky to bude zklamání. No uvidíme. Ale mám koupených taky pár oblečku asi 4 bodýčka a 2 dupačičky. Můj manžel se mi směje že se nám tak malé miminko ani nenarodí :wink:
28. čer 2006 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mady, no přítel taky furt, že jsem prdlá, že ještě nečekáme a kupuju něco.. ale my ženský to prožíváme rpostě jinak a to oni nepochopí :sunglasses: .No to zklamání je na tom to nejhorší co? :unamused:
28. čer 2006 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pevně věřím že tentokrát to výjde :wink: Dělám si srandu to zklamání je blbé. Zatím mě to čeká po druhé tak to není tak hrozné ale tak za půl roku už budu mít asi depku. A to jsem porpvé měla příznaky. Bylo mi špatně a točila se mi hlava a nic :frowning2: tať si bud dělat test asi v sobotu. Nejhorší je když se Tě každej ptá: co už?! Automaticky si všuchni mysleli že se bereme protože čekáme a když zjistili že to tak není tak se vyptávají. Bohužel to není takhup na krávu a je tele. Ale mám doma už postýlku :wink:
28. čer 2006 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já taky měřila, ještě před tím, než do toho půjdeme, ale pak jsem se na to vykašlala. Jak říká ladynikitka - člověk pak na to myslí a to pak podle mě jen zhoršuje. Taky bych si moc přála aby to vyšlo co nejdříve,ale nechci se na to upínat. Sand se budu ovládat :grinning: Jo a kys. listovou taky beru - preventivně :sunglasses:
28. čer 2006 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladynikitko - taky se snažíme o mimi-dokonce za pomoci lékařů-zatím neúspěšně( a taky jsem to pořádně obrečela) a i o té bazální teplotě jsem ledacos přečetla.Zarazilo mě v tvém příspěvku,že na to víckrát hupsnete,když se zvýší teplota....Ale všude uvádí,že dnem ovulace je nejčastěji poslední den nízkých teplot-to znamená,že když už zaznamenáš teplotu vyšší,může být pozdě.Vajíčko má životnost tuším 12 hodin a spermie do vejcovodu také nějaký čas putují....Jestli máš pravidelné cykly,určitě by se dalo vyčíst,kdy míváš nejčastěji ovulaci a podle toho se tulit :wink: klidně i den,dva předem,protože spermie mají životnost delší a na vajíčko si ve vejcovodu počkají. kdyžtak se mrkni na : http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3694
je tam toho o měření teploty dost.

jinak calibrum baby plan beru taky,doporučil mi ho gynekolog a beru ho od března.Ale není to přípravek ,který by usnadnil otěhotnění,ale pomáhá předcházet vývojovým vadám miminka-snižuje jejich riziko.Jediné,co snad může pomoci k otěhotnění je vitamin E,kterýje obecně dobrý na sliznice a tudíž i pro tu děložní.
psychika je fakt mrcha,nejde na to nemyslet-teda alespoň mně ne.Vím,že ovulaci mám-hlídají mi ji ultrazvukem a pak v příhodný čas mě zkouší oplodnit manželovým spermatem ... a to opravdu nejde na to nemyslet....Jo a teď v červnu byla v gestu akce,že mužům vyšetří zdarma spermiogram,ale nevím,zda to ještě platí,jinak to vyšetření stojí asi 500,- ( http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/napsalose/?article=324 )

No,koukám,že jsem se rozepsala,snad ti to pomůže.Měj se pěkně.Papá.
28. čer 2006 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to já už taky zvracela mady, přibrala i něco a stejně nic. Tak ti držím palečky na sobotu já to MS čekám 1, takže taky se modlím :wink: .tenhle týden jsem zvracela a motala se mi hlava a furt unavená tak snad to tentokrát bude ten příznak těhotenství :frowning2: .
28. čer 2006 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Bledulko, s tou teplotou my to doporučila švagrová, která se taky snažila otěhotnět a nevim přesně jak to bylo s tou teplotou možná máš pravdu!švagrová už má 3 měsíční holčičku takže se tam utěšu vždycky pochovám, povozím atd.. :slight_smile: .Ta teplota je možná dobrá, ale zas na to furt myslíš, takže už ji nepraktikuju!Ale juknu na ty stránky snad se zas něco dozvím.. děkuju ppa
28. čer 2006 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak jste mě s tím měřením zvyklaly... :grinning:

bledulko, díky za info o tom spermiogramu. Bohužel máme Prahu trochu dál... kdyby to dělali někde u nás, bylo by to fajn. Možná i dělají, ale zatím jsem se neinformovala.

Ladynikitko, jasně, nikomu to neberu... já zase chtěla vždy nejdřív svatbu, potom mimčo. Ale minulý týden jsme se s miláčkem dohodli, že už začneme na dovolené - měsíc před svatbou. Tak uvidíme.
Jinak - nevím jestli sis toho všimla, ale jsme ze stejného okresu. :wink:
28. čer 2006 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len.tilko jo jo taky už jsem ti chtěla napsat, že jsme ze stejného okresu já jsem přímo z Klášterce :slight_smile: .Tak Vám přeju krásnou dovolenou a držim palečky. já přiletěla minulý týden z Turecka byla dámská jízda, a říkají, že moře tě krásně vyčistí a pak to jde líp tak se koukejte máchat jestli jedete k moři :grinning:
28. čer 2006 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladynikytko, tak to se možná známe. :grinning: Bydlela jsem v Kl. 21 let a teď v březnu jsem se odstěhovala do Kadaně. :wink: Přijď za námi někdy na Chomutov a okolí, když se Ti bude chtít... je nás tam 5 a 3 jsme původně z Kl., jedna se tam teď v sobotu stěhuje a jedna holčina je z CV. :grinning:

Uvidíme po svatbě - do svatby to asi nezjistím, jestli byla dovolená úspěšná nebo ne... Tak už aby byla ta svatba za mnou. :grinning:
28. čer 2006 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
len.tilko- tady máš odkaz na ambulance v Tvém kraji http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty/?skupina=-1&kraj=6

Jak jsme si dříve psaly v Ip,možná bych ve vašem případě uvažovala po event. krátkém neúspěchu vyšetření spermií.
Ale přeji Vám,ať to vůbec nepotřebujete a jsi brzy těhu... :slight_smile:
Ahoj, takže myslíte že když už jsem tři měsíce bez HA a před měsícem jsme se začali snažit o miminko, můžu v klidu užívat Babyplan i když jsem o tom se svojí doktorkou nemluvila? Nemám žádný komplikace, jsem zdravá, všechny testy byli před čtvrt rokem v pohodě.
szedivka: Já jsem se na to taky gynekologa neptala a koupila si ji. Tyto vitamíny ti nemohou v ničem uškodit. :wink:
28. čer 2006 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len.tilko: No tak to se opravdu možná známe :slight_smile: podle vidění jsem tě už někde viděla :grinning: .kam že to mám přijíd?
28. čer 2006 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
szedivka-klidně ji užívej-naopak děláš dobře,protože HA snižuje hladinu kys.listové v těle. Obsahuje jen pár vitamínků-C,E,jód , železo a tu kys.listovou.Pokud nemáš problémy se srážlivostí krve-a to říkáš,že ne,tak klidně ji ber. Mě ji doporučila jak gynekolog tak i tchyně-lékařka.... :slight_smile:
28. čer 2006 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bledulko, díky... taky nad tím uvažuju, že toho doktora navštívíme. Ale zatím tomu chceme nechat volný průběh. :wink: Uvidíme po pár neúspěších, třeba ho tam poženu násilím. Svatbu máme v září, takže se pak uvidí...

Já jsem se gynekologa ptala, jestli není potřeba nějaký "pročištění" nebo něco podobného... :wink: Ujistil mě, že určitě ne a předepsal tu kyselinu. ale je to nějaká spešl, je jen na předpis. Koukala jsem, že oproti třeba Acidofolanu, který jsem brala kvůli darování krve má té kyseliny listové 10 x tolik v jedné tabletce. Ale bere se obden, Acidofolan každý den.
28. čer 2006 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
len-tilka: není to acidum folicum? :slight_smile:
28. čer 2006 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bledulko, přesně to to je. :grinning:
Jinak moc děkuju za odkaz! Zjistila jsem, že přímo v našem městě je poradna pro léčbu sterility. Sice jsem už o tom dřív četla, ale nebyla jsem si jistá, co všechno tam dělají... jestli i ten spermiogram. A to tam můžeme jít třeba i bez doporučení lékaře?
28. čer 2006 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, tak to já o tom, že budu brát kys. listovou s doktorkou nemluvila a normálně jsem si jí koupila. Že by to byla "jiná" kyslist? Pro snažilky je nějaká speciální?
28. čer 2006 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím,že pokud půjdete bez doporučení,budete si muset spermiogram zaplatit.Ale tvůj milý by možná mohl dostat doporučení vzhledem k léčbě kterou proděla...A pokud se nebude dařit déle,tak Vám doporučení může dát tvůj gynekolog...
28. čer 2006 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
papaya-je to ta samá kys.listová,neboj. Je to jen její jiný název.A v té na předpis je jiné množství.Mělo by stačit to v baby planu,když ho budeš brát denně. To acidum folicum se denně nebere.
28. čer 2006 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak uvidíme.... Kdyžtak se o tom pobavím s budoucí tchýní - je zdravotní sestra. :wink: Ale ta pětistovka není zase tolik, to se dá. Nechci vypadat jako plašan a lítat furt po doktorech, když se chvilku nezadaří... doktor mě upozornil na to, že to může chvilku trvat. :wink:
28. čer 2006 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka-jasně.Zkus na to nemyslet a snad se podaří. A kdyby to nešlo,víš kam jít :wink: A třeba to po dovolené nebudeš vůbec muset řešit....Tak ať se brzy zadaří.Papá. :wink:
28. čer 2006 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek