Lámou se vám gelové nehty v těhotenství?

macanet
15. únor 2007

Ahoj chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s gelovými nehty v těhotenství? Mě se láme gel a vůbec nehty nedrží, jak jste na tom vy? Uvažuju o tom, že je sundám ☹

.danda.
15. únor 2007

Ahojky macanet, sice nejsem těhotná, ale na nehty chodím už pěknou řádku let. A ze skušenosti vím, že pokud ti nehtíky nedrží, je problém v gelu. Nevyhovuje ti. Tvá nehtová disainerka by ti měla ozkoušet více druhů gelů, dokud ti nebudou držet. Je to jako s antikoncepcí, taky každému nevyhovuje to samé. 😉

macanet
autor
15. únor 2007

Jenže já už je mám 5 let a tyhle držely jako hrom ☹ Vyzkoušeli jsme taky různý gely, nejlepší byly tyhle třífázový.Právě si myslím, že je to tím těhotenstvím, upozorňovala mě na to už minule, že pokud mi nebudou držet, že je budeme muset sundat.Měla prej už zákaznice co byli těhotný a nedrželo jim nic.Asi to bude hormonama. 🙂

.danda.
15. únor 2007

Tak to jo, protože co vím, tak v těhu nedrží ani např. trvalá. Mě nehty lítaly v měsíc svatby. Asi je to jedno k druhému. 😉

iza
15. únor 2007

a herdek holky, zrovna uvažuju,že si je nechám udělat.Myslíte tedy,že nemusej držet? dík moc

macanet
autor
15. únor 2007

Já jsem je chtěla dát dolů až tak v květnu, nechtěla bych těch šest neděl mít nehty jak hraboš.Ale teď se láme ten vrchní gel a včera jsem si normálně stáhla prostředníček, byl nakřáplej, ani nevím kde jsem se praštila.

.danda.
15. únor 2007

Já bych je dolů dobrovolně už asi nedala. Byla bych jako bez ruk. 🙂

dashak
15. únor 2007

Holky, myslím, že ale nemůžete mít umělé nehty u porodu. Je to kvůli případnému císařskému řezu, tam nesmí být žádné šperky a umělé nehty.

slunicccko
15. únor 2007

ahojky všem, myslím, že je to pravada i mě nehtařka říkala, že to většinou těhulkám nedrží.... 😝

macanet
autor
15. únor 2007

Já taky budu jak bez ruk, ale zase i kvůli hygieně kvůli mimču, když si představím, že ho budu přebalovat a hovínko se mi dostane pod nehet 😀 😀 Ale určitě bych je zase jednou chtěla až prcek vyroste, doufám, že nebudu čekat do jeho 18 ti.

.danda.
15. únor 2007

Tak ta představa s hovínkem je luxusní 😀 ! Tak to si to taky rozmyslím... 😀

angiess
15. únor 2007

Já měla taky pěkně dlouho gelové nehty a dva měsíce před porodem jsem je musela sundat - hrozné, fakt jak bez ruk. Taky jsem si říkala,že co nejdříve si je zase nechám udělat - malému je 16měsíců a já jsem pořád bez nehtů ☹
Ale už se chystám někam zajít, moje bývalá manikérka je také na mateřské, tak teď nevím kam jít,abych byla spokojená... ach jo ...

angelics
15. únor 2007

Já se můžu přidat, také ke konci těhu jsem musela gelovky sundat, a dodnes je nemám ☹ a už mi pěkně chybějí 🙂

macanet
autor
15. únor 2007

Angiess a co takhle udělat si je sama 😉 Mě bude manikérka končit v červnu ☹ už jich je tady moc a ona jde dělat účetnictví.

angelics
15. únor 2007

To už mě taky napadlo, ale ta první investice do všeho materiálu a lampy je docela velká ☹ - už jsem se na to koukala, ikdyž určitě se to celkově vyplatí-ušetří se na tom, a když je člověk šikovnej, tak proč ne 🙂

monrougemerise
15. únor 2007

Holky, já mám nehty dlouho a teď i celé těhotenství a nemám s nimi žádný problém. A vůbec se mi nechce je sundávat. Jen je asi zkrátím. A hovínka nevytírám nehtama ale ubrouskem. 😀

habrva
16. únor 2007

ahojky, ty "hovínka" mě fakt pobavily. Nikdy sem s nima neměla problémy, a pokud se tam nějaký skovalo, tak asi tak často jako i ostatním ( nebo některá přebalujete s gumovejma rukavicema?)

Dokonce sem s nimi rodila, a nikdo z personálu k tomu neměl výhrady.

Nemam nehtíky z "pícky", protože se mi dost lámaly ( ještě před mateřskou sem na ně chodila víc než často kvůli sobě a práci ). Teď už pár let chodím na pryskyřicový, a sem s nima víc než spokojená. Když přihlídnu k intervalům mezi "píckovejma" a těmito, chodím jen jednou za dva týdny ( to jen kvůli svýmu pocitu, a protože mi nehty vážně tak rychle dorůstají ), ale pokud je potřeba a nejsem v Pha, vydrží mi krásné s mým doláknutím 4týdny.

Angelis, ta investice je fakt veliká, ale když už, tak si udělej rekvalifik a máš to z jedné vody. Upozorňuju, že většinou kdo sám nehty dělá, nikdy je nemá víc než nalakované. Při dodělávkách se vlastní "ničí", a nevím koho by bavilo neustále si svoje dodělávat a přelakovávat. Ale to jen na okraj ( a možná mimo mísu ).

Tak dobrou noc, a nemějte z toho strach. Jen na konec - macanet, nevím jaké jsou v Náchodě ceny, ale nejdražší nemusí být nejlepší. Já hledala až našla kvalitu za víc než přijatelnou cenu. Dobr noc a pekne sníky. 😉

mokrinka
16. únor 2007

ahoj holky já těhotná nejsem ale mám zkušenost z gelovýma nechtíkama takovou že když jsem ve stresu tak mi vůbec nedrží a když jsem v pohodě tak je to supr

lucisa
16. únor 2007

hm, tak já mám gelové právě poprvé, ale to jen proto, abych omrkla, jak se dělají.
já mám od manželovy sestřenky kurs na porcelánové, dělala jsem je známým i sobě ještě v těhu, ale potom jsem musela přestat, protože mi to strašně smrdělo.
na udělání jsou jednodušší, než gelové. není třeba lampa (navíc mě to v tom děsně bolelo - nějaká citlivka či co 😒 ), jen prášek s roztokem (ten mi právě tehdy smrděl).
ale už mi došly ingredience, tak si musím koupit nové. tady jsou ty náklady asi 1500-2000,- , ale zase je to tak na čtvrt až půl roku, což se samozřejmě vrátí.
a když jsem teď občíhla, jak se dělají gelovky, tak mě to utvrdilo v tom, že zůstanu u porcelánových.

sice mi manikérka tvrdila, že gel je lékařský matroš, takže neničí nehtové lůžko a že vydrží všechno, ale nevím. porcelánky taky vydržely dlouho, ale je fakt, že nehty jsou křehčí....
ale holkám, které nosí umělé nehty už roky, to je stejně jedno, když si nepěstují své nehty.

co se týče porodu, tak mi u prvního řekli, že nemají být nalakované, aby viděli při případných problémech nehtové lůžko, které prý zmodrá.
druhý porod byl celkem fičák, tak jsem je nějak zapomněla a nestíhala odlakovat (měla jsem své nehty) a až po porodu jsem si je v porodnici ostříhala a odlakovala, protože jsem měla strach, že mimčo poškrábu. což ale s umělýma nejde - jsou tupé 😉

habrva
16. únor 2007

Ahojky lucisa, v pícce mě to taky pálilo, tak že by těch citlivek bylo víc?

Nechceš si tím přivydělat, nebo si raději naplno s princeznami ( mimochodem mají velmi pěkná jména ).

ka.te1
17. únor 2007

Já myslím, že to pálí snad každýho ne 😉

mokrinka
17. únor 2007

když mi dělají gelovky tak mě to taky pokaždé pálí a manikérka mi říkala že to je úplně normální že to pálí

macanet
autor
17. únor 2007

Ahoj habrvo, já měla tyhle nechty přes 5 let, nikdy nebyl problém, až teď.Jinak za ně platím 350kč, což jsou ceny tady na Náchodsku.A jinak holčiny, pálí to jen když je váš nehet hodně obroušenej, jinak by to pálit nemělo, taky záleží na tom , jakej gel manikérka používá.Mě pálil tenkrát modrej gel, tak jsme ho přestali dávat, a teď jsem měla třífázovej, opravdu dobrej, držel jak beton.

sisstin
17. únor 2007

Ahoj kočky 🙂
já mám geláče něco okolo dvou let...jsem s nima naprosto spokojená, krásně mi drží..i když hodně pracuju rukama..takže si neumím představit, že bych je měla sundat 😠 fakt jako bez rukou...já platím 450 Kč..chodím jednou za měsíc, tak myslím, že se to i v těhotenství a po porodu finanačně zvládnout dá...aspoň doufám 😠

macanet
autor
17. únor 2007

Jo, já bych je určitě chtěla po šestinedělí zpátky, protože teď mi chyběj dva a už jsem jak bez prstů 😉

sisstin
17. únor 2007

macanet: a co na tvůj manžel (přítel)? Ten můj pořád zuří, že gelové nehty jsou hovadina...a že na ně teď, když jsem asi pravděpodobně těhotná můžu zapomenout 😠

mmmk
17. únor 2007

Kdyz to pali, tak na chvilku vyndat a dat zpatky. Ja chodim na trifazovy a drzi jak beton 😉Takze doporucuji 😵

sisstin
17. únor 2007

asi záleží, jak moc je ten nehet zbroušený...mně to třeba pálí..ale jenom malilinko..v pohodě se to dá vydržet..za to kamarádka chodí ke stejné manikérce..a ruce z toho musí na chvíli vytáhnout, jak jí to pálí..asi záleží, jak moc má kdo citlivá lůžka... 😕

sisstin
17. únor 2007

ježiš..mě to třeba pálí..tak mělo být..asi mi to těhotenství ničí moje jazykové znalosti 😝

macanet
autor
17. únor 2007

sisstin, manželoj se to líbí, říkal, že je to škoda, protože ty prsty jsou takový elegantnější a upravený. A já měla nechty a on cigára 😀 Teď je dám dolů a on to trocu omezí, aby mě to tak nemrzelo 😀 Takže určitě je pak znovu chci, ale teď to fakt nejde.

sisstin
17. únor 2007

macanet: no..my na tom budeme s prachama hodně bídně..ke všemu jsem v práci na dobu určitou, budu to muset nějak tajit, dokud mi neprodlouží smlouvu..a s přítelem jsme od sebe 292 km daleko 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru