Lněné semínko v těhotenství. Vaše názory, rady

krakatice007
16. dub 2011

Ahoj holky,máte některá zkušenosti se lněným semínkem v těhotenství?Napište mi prosím své názory a rady,za měsíc rodím a bojím bojím 😲 Jestli někdo máte i návod na přípravu 😀 děkuji.....

ivasad.
16. dub 2011

Ahoj, já jedla lněné semínko asi měsíc před porodem a pila jsem maliník, rodila jsem bleskově a bez nástřihu 🙂 pěkný porod, fakt... Lněné semínko jsem si dvakrát denně nasypala do toho maliníkového čaje, ono pěkně oslizlo - tak to prý nejlíp funguje, a ještě je dobré ho rozkousat. Holky tu většinou píšou že je to blé 😝 😀 ale mně to docela chutnalo 🙂

hojda
16. dub 2011

Jedla jsem ho a k tomu pila maliník. Porod byl rychlý, rodila jsem téměř s úsměvem, ale nevím jestli to bylo díky semínku, Každopádně bych to zkusila🙂. Pozor na předávkování. Myslím, že dávka na den je jedna polévková lžíce. Já to chvilku povařila až z toho byl takový fujtajbl (to uvidíš sama až to budeš vařit) a vypila brčkem🙂.

latvia
16. dub 2011

ja som jedla semienka aj pila malinik 6 tyzdnov pred porodom a porod bol tazky 😅

dlabinecka
16. dub 2011

Tak já taky pila maliník i jedla semínko. Taky jsem semínko dávala do čaje a porod byl dlouhý, velmi komplikovaný a zakončený porodnickými kleštěmi a 78mi stehy ☹

zlatouch
17. dub 2011

Proč to nezkusit? Porod po něm horší nebude a lepší třeba jo 😉 Zas tak hnusný to není 🙂 Já zalila malou lžičku horkou vodou, pak buď přidala do jogurtu, nebo smíchala s mlékem (id.kondenzované) a osladila. Ale dá se toho asi vymyslet plno, jen je potřeba z toho vydolovat ten sliz (proto ta horká voda).
Obě děti jsem rodila rychle, jestli za to vděčím maliníku a ln.semínku netuším, ale rozhodně bych to aplikovala i u dalšího 🙂

petulka33
17. dub 2011

Já pila maliník, lněné semínko jen trošku (moc mi nechutnalo), porod nepostupoval, tak jsem musela na císař. Ale už se vidím, jak to zase budu pít, až přijde ten čas. Protože, co kdyby to tentokrát zafungovalo 😀

andelka
17. dub 2011

Pila jsem maliník a jedal lněné semínko, maliník 3x denně, semínko 1lžíci 1x denně zamíchané do jogurtu - měla jsem už namleté. Porod na jedničku 😵

marinka
18. dub 2011

Semínko určitě povařit!Je to mnohem účinější, než když se jí..Nám radila porodní asistentka tento postup - ve 250 ml vody povařit mírným varem lžičku semínka (5-10 minut), do hrníčku si dál lžíci maliníku, přelít vodou i se semínkem a louhovat zase 10 minut. Pak úplně přecedit..Ze semínka se uvolní při vaření ten sliz a víc to působí, než když se semínko jí. A oba porody jsem měla super, doba tlačení byla super rychlá (první dcera byla venku na dvě kontrakce, druhá na jednu) a to i přesto, že mě doktoři strašili tím, že mám velmi úzkou pánev 😉

hamma
18. dub 2011

Já taky jedla semínko (namleté v jogurtu, vařené jsem fakt nedala 😝 ) a pila maliník a porod šel jak po másle 🙂

monny89
18. dub 2011

Ahojky, taky mám za měsíc termín, a dneska začínám pít maliník, plus si jdu koupit Homeopatika pro usnadnění porodu a pak pro dobré kojení, mrkni tady na stránky http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl... Jsou tam různé tipy, tak třeba si vybereš 😉

hlavinka
19. dub 2011

No, nechci nekomu kazit radost, ale na mne teda lnene semininko vubec nefungovalo, ani malinik:o( delala jsem to dle navodu vyse a nic. Porod byl tezky, potrhana jsem byla uplne vsude - venku i venitr. Panev mam celkem sirokou, ale holt proste sucho a sucho 😔 Ale verim, ze to muze pomoct - minimalne teda mne to zabralo na zacpu 😉

alfice
19. dub 2011

Tak já jsem začala se lněným semínkem a maliníkem 15.5.2009, termín porodu 11.6.2009 🙂
Dala jsem si hrnek maliníku, na to lžičku semínka, do hodiny docela bolesti, čím dál větší a ve finále slepák a 16.5.2009 ve 2,12 hod. dcera na světě císařem a vzápětí slepák 😀 Takže účinky různé 😝 Držím pěsti, ať je porod co nejrychlejší a pokud možno jsou na něj jen ty nejlepší vzpomínky 😉 , jestli tedy už nemáte mimčo doma 🙂

kaaca11
20. dub 2011

Na mě lněné semínko vůbec nijak nepůsobilo 😒 . Začala jsem ho jíst v jogurtu 6 týdnů před termínem, pila jsem 2x denně čaj z maliníku a když už jsem začala přenášet, přidala jsem dlouhé procházky a občas skleničku červeného vína. Ve 40+6 mi praskla voda a byla jsem úplně zavřená, porod se mi rozběhl až 2 dny poté. Nicméně lněné semínko je zdravé, tak i proto je dobré ho jíst 😉

petrbird
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru