Maliník v 36tt, jaké máte zkušenosti?

lucka8383
29. únor 2016

Chtěla jsem se zeptat,jsem v 36tt a tchýně mi donesla sušený maliník s tím že mi to ulehčí porod a že to mám pít 2krát denně.Ale já si nejsem jistá,protože v 30tt jsem musela do nemocnice kvůli předčasném porodu a taky mám za sebou aminocentézu kvůli špatnému screeningu.A taky mám už asi týden tak 2x denně poslíčky.Nerada bych něco pokazila nebo porod zbytečně urychlila.Jaké jsou vaše zkušenosti.Nebo můžu se někde dočíst něco víc??

radana1992
29. únor 2016

Kamaradka ho pila snad od 30tt a nic. Ja si dala jeden ve 35tt a druhy den jsme jeli 😀 Ale spise to byla hloupa shoda nahoda. Ja vpodstate telo nejak nepripravovala na radoby lehci porod. A mela jsem ho ve finale krasny 🙂 Takze klidne na to hod bobek,nepij to a nech to na prirode 🙂

lamia
29. únor 2016

Od 36.týdne už by to melo byt v pohodě, já ho pijí od 34.t už čtvrté těhotenství a deti byly vždy v termínu.

evkadol
29. únor 2016

Já i s maliníkem přenášela. Zas tak extra účinek to mít nebude 🙂

drakenn
29. únor 2016

Malinik ma ulehcit porod, ne ho vyvolat. Ale ja bych asi ve tvem pripade pockala do 38. tydne, pro klid duse a pak ho pila.

dankakotrbova
1. bře 2016

Neudělá nic. já ho pila od 34.tt a přenášela, ted ho piju zase a jsem v 38tt a nic. Navíc mi chutnal.

lucka8383
autor
1. bře 2016

Já ho teda začla pít včera 2x a dneska ráno jeden a taky chutná,akorád mi příjde že je malý nějaký aktivnější jinak nic. 🙂

lenjii
1. bře 2016

https://www.modrykonik.cz/malinik/
I zde jsou recenze uživatelek.

ppejskova
1. bře 2016

Maliník by neměl mít vliv na vyvolání porodu, spíš má změkčovat porodní cesty a tím tedy usnadnit porod,já ho pila od 36 tt 1 hrnek,a postupně s každým týdnem přidala jeden šálek až na 3 denně, nicméně přenáším, zítra vyvolání...

veruska007
1. bře 2016

@lucka8383 3x jsem ho pila jak duha a rodila jsem vždycky dva dny 🙄 . Stejně tak s pupalkovým olejem, lněným semínkem a homeopatikama.

lucka8383
autor
1. bře 2016

@ppejskova tak to ti budu držet pěsti at to máš rychle za sebou.já mám za sebou jedno vyvolávání a trvalo to strašně dlouho.tak doufám,že tentokrát se tomu vyhnu

ppejskova
1. bře 2016

@lucka8383 no děkuju, já jsem se trochu otevřela sama ale jde to pomalu,malá už je moc veliká a celkově začíná stradat, takže jsem smířená s tím že to může být náročnější než přirozeně ale zase si obě konečně oddechnem 🙂 je to první miminko takže to by pravděpodobně trvalo tak jako tak

kamilka90
10. črc 2017

Holky, mám dotaz. Dnes jsem 35+3, před týdnem jsem vysadila magnezko ( měla jsem kvůli tvrdnutí ) a dneska jsem si dala k snídani první hrnek maliníku. Ráno na kontrole vše ok, ale pak od odpoledne mi tvrdne břicho snad každých 10min, i když jsem v klidu...myslíte, že je to třeba počasím? Mě přijde bláznivý, že by už první hrnek něco dělal.. díky za zkušenosti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru