Mladý ječmen, pily jste ho v těhotenství? Už mi nechutná

profiss
19. zář 2014

Ahojte maminky, pijete také nápoj z mladého ječmene v těhotenství? Pila jsem ho i před těhotenstvím, docela mi chutnal, ale nějak se mi chutě změnily a musím se přemlouvat abych ho do sebe vpravila a teď nevím, zda to přejde a nebo ho tělo prostě nechce.

datetra
22. zář 2014

Ahoj, pitím ječmene v těhotenství si určitě neublížíš. Já hodně věřím našemu tělu a když se musíš nutit, nedělala bych to. Tělo si řekne samo. Moje zkušenost je, že ječmen mi vždycky chutná přes léto, je skvěle osvěžující. Ale v zimě mě prostě přejde chuť i netěhotnou a co vím, tak nejen mě. Je super, když vnímáš, co Ti tělo říká.. 🙂 Pohodové těhu!! 🙂

jitulindaj
2. únor 2015

@profiss ja to vnimam podobne jako @datetra ze pres zimu je jecmen trochu vic ochlazujici. O to vic si pak davam Chlorelly, ted uz zase zacinam pocitovat velikou chut i na jecmen! Tato dvojka uz ke mne nevyhnutelne patri a k nasim detem tez! Maly ma rok a miluje oboji, starsi zobka jen chlorellu, ale to mladatum staci☺️
Jaky mas jecmen? Je potreba si dat pozor na hodne veci nez clovek koupi! Vim o tom hodne, delala jsem si velmi velky vyzkum mezi produkty u nas na trhu😉

lu777
2. únor 2015

@profiss kup si v tabletkách a nemusíš se do ničeho nutit 😉
já beru tohle a je to super - zapiju vodou a o ničem nevím a moc mi to pomáhá na imunitu... jinak jsem od Energy měla i jiné věci a zdá se mi to kvalitní... super je Fytomineral 😉 (koloidní minerály) a taky Balneol... o ten si děti říkají i samy 🙂

http://www.prozdravi.cz/spirulina-barley.html

jinak v těhu se můžou měnit chutě... ale v zimě je naopak cokoli zeleného velmi prospěšné, protože není čerstvá zelenina (nebo je, ale skleníková) a tělo je oslabenější... takže za mě naopak v zimě ano!! v létě stačí jíst saláty a sportovat venku a je to v pohodě... doplňky jsou potřeba hlavně podzim-zima-začátek jara...
na jaře je největší nápor na játra a zrovna tohle je doplněk, který je na ně super, takže dobrá prevence jarní únavy (mám na sobě ozkoušeno)

kajalka
2. únor 2015

@jitulindaj Tak sem hoď nějaký recenze, jestli můžeš, určitě by to spoustu holek zajímalo.

jitulindaj
2. únor 2015

@kajalka tak napriklad vyse znineny pripravek Energy vypada lakave , ale rozhodne neniidealni. 1. Spirulina na rozdil od chlorelly nema vubec tak vleke detoxikacni ucinky! Navic jsou tablety doplneny plnidly a konzervanty. Takze sice snim cistici pripravek ale zaroven si telo zňova zanesu, to je dost kontraproduktivni. Navic co se tyce pomeru ceny a mnozstvi tak je vyrobek Energy znacne nevyhodny, kdyz vidim ze krome rostliny platim i plnidla a konzervanty. Take davkovani je doporucene strasne nizke.

Zabyvam se zdravou stravou a poradenstvim v teto oblasti jiz nekolik roku. A vidim kolik pripravdu na trhu je. Sama cele rodine objednavam jen produkty GreenWays coz je ceska firma s naprosto spickovymi vyrobky. Zabyvaji se jen produkci chlorelly a jecmene a tudiz si udrzuji naprosto jedinecnou kvalitu.
Prosla jsem preparaty z lekary, z drogerii i od ruznych vyrobci z internetu, ale kvalita odpovida cene:-/
Kriteria hodnoceni rasy a jecmene je nekolik a cena vypovida mnohe , protoze dodrzeni tech nejvyssich norem fakt neco stoji.

profiss
autor
2. únor 2015

Ahojte holky, děkuji za Vaše reakce. Před nedávnem jsem o své nenarozené miminko přišla a hodně jsem se setkávala s názory, že jsem ten mladý ječmen neměla v těhu pít. Všem jsem řekla, že je to blbost, ale červíček hlodá...

jipe
2. únor 2015

@profiss Podle dostupných informací se ječmen v těhotenství může, dokonce doporučuje, jen pokud s ním začínáš, mělo by se postupně. Já jsem na něj ale taky přestala mít chuť, tak se nepřemáhám 😉

mika251
19. lis 2015

Holky, máte nejaké nové skúsenosti s pitím jačmeňa pri tehotenstve? Ja som ho zvykla piť, teraz som mala asi pol roku pauzu a rada by som zase začala - som v 5tt. Myslíte, že to je betzpečné? Nerada by som nejak ublížila bábätku :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru