Monitor dechu - má smysl pořizovat?

dominikaanovakova
29. čer 2018

Ahoj mamči 🙂 přemýšlím, zda ho koupit. Někdo tvrdí, že je to zbytečné a někdo, že je dobře ho mít. Cenově je to docela dráha záležitost a z druhé ruky ho maminky nabízejí také celkem za dost peněz. 😊

bayt
29. čer 2018

@dominikaanovakova No, my jsme ho třeba neměli. Malej neměl nějaké problémy s dýcháním nebo plícema, narodil se donošený. A spali jsme spolu, takže jsem o něm věděla celou noc. Myslím si, že to je zdravotnická pomůcka a měl by ji indikovat lékař.

ssluniiii
29. čer 2018

Bez něj ani ránu, jednou nám začal houkat, a kdo ví, co by se stalo, kdybychom ho neměli

vita_
29. čer 2018

Určitě budeme kupovat, přenosný na plínku, ať ho můžu vzít i do auta, kočárku, do postýlky k babičce, prostě všude. Možná je to zbytečnost, ale mě to za ten klid a že ho nemusím neustále kontrolovat stojí. Synovec má půlročního chlapečka a už malýmu monitor jednou "zachránil" život.

janylu
29. čer 2018

Já jsem monitor dechu měla, ale spíše na nátlak okolí. Myslím, že je potřeba spíše pro nedonošené děti. Já už bych ho příště nepořizovala. Za mě zbytečnost.

katkatomaskova
29. čer 2018

My si ho koupili z druhé ruky 🙂 Ještě ho nemám vyzkoušený, rodím cca za 3 týdny. Klasický BabySense.

No a pak jsem ještě objevila něco dalšího 😎 Jmenuje se to Snuza. Je to mobilní monitor dechu, který se klipsem připevní na plínku, a zobáčkem naléhá na bříško miminka. Detekuje dýchací pohyby. Hodí se např. když máte miminko v kočárku na terase, a tudíž ne úplně stopro na očích, nebo v postýlce při denním odpočívání. A teď je jich několik druhů -

Go, ten jen začne alarmovat, pokud mimi nedýchá.
Halo (ten mám já), který má pár vteřin nejdřív vibrovat (a tím pobídnout mimi k nádechu, třeba když zaspí a nenadechne se), a pak teprve začne jančit.
A pak je Pico, to už je smart věcička, se kterou se propojíte přes Bluetooth se smartphonem. A ten už toho umí víc - detekuje počet dechů, teplotu miminka, a já nevím co všechno ještě. To je novinka, myslím že rok 2017 a nová potvora stojí okolo 4,5tis 😒 Na bazarech prakticky ještě není, protože ho teď mají maminky mezi sebou teprve.

No a jelikož jeden nikdy neví, co se kdy může stát... Bez monitoru fakt ani ránu. Úplně bych netvrdila, že by měl monitor indikovat lékař. Miminko si může třeba ublinknout a aspirovat... Bez monitoru na to prostě nepřijdete, že nedýchá... 😔 Pochybuju, že budu mít čas na to, abych 24hodin koukala na malou a sledovala, jestli dýchá

amaliekvidova
29. čer 2018

@dominikaanovakova My jsme ho měli a za mě je to nejlepší věc. Jednou nám to začlo v noci pípat, malou jsem zvedla a nadechla se. Dodnes nevím jestli to byla apnotická pauza nebo něco horšího.

chumlee71
29. čer 2018

My ho máme a použili jsme ho párkrát, pak malý nechtěl spát v postýlce a spal s náma. Od té doby se na něj jen práší. Taky jsem ho chtěla, ale jak se ukázalo byla to zbytečná koupě. Je to jen na tobě jak se rozhodneš 🤔

evaaskalova
29. čer 2018

My mame monitor z pujcovny za 900 na pul roku. Jsou pred zapujcenim pravidelne kontrolovane, zda funguji jak maji. Kupovat ho je pro me skoda penez. 🙂

priefi
29. čer 2018

@dominikaanovakova je to super vec, diky ktere zvladnes klidne spat. V nemocnici ho maji taky a zvyknes si na to a doma bys byla zbytecne nervozni. Lepsi ho koupit a nic se nestane, nez nekoupit a jednou bude pozde. Navic nektere pojistovny neco i proplaci 😉 My do toho sli v dobe, kdy pojistovna jeste neproplacela a ted ho vyuzijeme i u druhaska az se narodi.

sell1
29. čer 2018

Mamka mi rikala, ze je určite dobre ho mít v případě predcasne narozeného miminka nebo kdyz by byly komplikace při porodu. Já ho nakonec neměla, ale nemohla jsem v klidu spát, porad jsem se budila a kontrolovala malého. Příště bych ho asi pořídila 🙂

denny27
29. čer 2018

měla jsem u prvních dvou dětí, u třetího už ne...a nebudu mít ani teď.. ale pro klid duše ho klidně pořiď...

cherris
29. čer 2018

U nás ho zdryvým novorozencům nedávají ani v porodnici, pokud bude druhé dítě taky v pořádku, tak se bez něj obejdu. Stejně bude spinkat u mě.

ajja87
29. čer 2018

Já si tedy bez něho nedovedu představit, aspoň jsem klidněji spala (pokud mi to prcek dovolil 😁) a kdybych malou měla v posteli,tak bych se nevyspala vůbec, protože bych pořád poslouchala jestli dýchá.Hlavne u nás to bylo z důvodu, že manžel byl u pár případů náhlého úmrtí kojence a jak říká, u vlastní se toho nechci dočkat.Jinak mi to měli půjčený od příbuzných,ale pokud vím,tak půjčují i porodnice,za nějakou cenu a hlavně tam určitě budou kontrolovány, než když koupíš z druhé ruky.

soleilll
29. čer 2018

@dominikaanovakova Pokud není zdravotní indikace, nutný to není. Pokud se ale chceš v klidu vyspat, aniž bys každou chvíli poslouchala, jestli dítě dýchá, pořiď si ho. Mně uklidňovalo mrknout na postýlku a vidět blikající zelené světýlko. Měla jsem Nanny z druhé ruky a pro druhé jsem pořídila jen novou podložku (tu původní jsem používala přes den v postýlce v obýváku).
Myslím, že v dnešní době se pro mimina nakupuje spousta jiných blbostí za daleko jiný peníze, který jsou jen lapače prachu nebo prakticky k ničemu, kdežto toto je aspoň odůvodnitelná investice. 😉

ojo
29. čer 2018

@dominikaanovakova zkus dát na svoji intuici, já jsem ho nikdy neměla a nebudu ho mít ani na páté dítko 🙂 prostě nemám tu vnitřní potřebu a ani žádný strach...
Jen napíši takový poznatek, já třeba dávám dudlík už od porodnice a i na noc a někde jsem četla, že právě dudlík, tím jak dudají, udržuje mimča v mělkčím spánku a tudíž tím předchází, že by se zapomněli nadechnout, jak se prý někdy může stát 😉

I u nás v porodnici ho půjčují za 800kč na půl roku, takže bych využila tuhle možnost, než kupovat nový či použitý...

niki1107
29. čer 2018

Mam od Angelcare chuvu&monitor v jednom. Ani jsem nad monitorem neuvazovala do chvile, co mel maly (donosene a zdrave miminko) od sestrenky myho pritele zastavu a diky monitoru ho nahodili zpátky a je v poradku. Neni to levna záležitost, ale uvnitr citim, ze to bylo spravne rozhodnuti a dobra investice. A prodat ho muzu vzdycky...

evee24
29. čer 2018

Já ho neměla ale v porodnici me uklidňoval. Takže manžel honem kupoval domu. A pak stejne mi mala spala v posteli semnou :D ale pokud byla v postýlce tak sem byla klidnější. Zbytečne to opravdu není.

bayt
29. čer 2018

@dominikaanovakova jeste podotykam, ze delali studie a pocet zemrelych deti s nim a bez nej u zdravych donosencu byl stejny

martiniquest
29. čer 2018

Na prvni jsme ho nemeli a nebudeme kupovat ami na druhe. Za me je to obchod se strachem

sun18
29. čer 2018

@katkatomaskova Naprostý souhlas ! Btw kde jsi kupovala ? Pošleš pls link ? Díky.

sun18
29. čer 2018

@janylu Zbytečnost dokud se něco nestane. Osobní zkušenost...

ariadna12
29. čer 2018

My ho treba mame od narozeni, prckovi je 9 mesicu a az zacne hopsat v posteli, uskladnime ve sklepe. Nahoda je blbec a chteli jsme se poradne vyspat, takze za mne ano. Treba v UPMD Podoli v lekarne ho za poplatek pujcuji, jsou i soukrome firmy, co ho pujci. Jen mi prijde vyhodnejsi koupit novy nez mit pouzity, nebo je dobre ho pouzity nechat zkalibrovat u prodejce nebo dovozce.

ariadna12
29. čer 2018

@bayt v Podoli ho meli v postylce vsichni zdravi novorozenci.

milusina
29. čer 2018

@dominikaanovakova My jsme ho nejprve nechtěli pořizovat,protože všichni v okolí říkali,ze ho bud také neměli nebo ho meli,ale ani ho nepoužili.Pak ale dodali,ze duvodem bylo,ze mimco nakonec spalo s nima v posteli a ne v postýlce.My bychom chtěli alespoň zkusit,aby mimco spalo od začátku ve svém pokojíčku,takže si nakonec monitor budeme půjčovat z porodnice.Vyjde to na 900Kc na půl roku, což není zase tak hrozné 😉

bayt
29. čer 2018

@ariadna12 možná síla zvyku, a taky na začátku si nemůžou být jistí, který dítě je zdravý, proto tam zůstávají tři i více dní

preiba
29. čer 2018

Synovi zachránil život již v porodnici , třetí den života. Naštěstí zahoukal, měla jsem nastudovanou první pomoc ,takže jsem zakročila a syn "naskočil".
Určitě bych bez něj nebyla. Teď si budu zase od porodnice půjčovat (900,-/půl roku ) ...😉

preiba
29. čer 2018

@milusina syn spal a spí od narození take ve svém pokojíčku a super 😉 Tak držím palečky 🙂

preiba
29. čer 2018

@bayt V Liberci i Jablonci maji všecky děti monitor bez rozdílu zdraví. 🙂 Synovi zachránil život viz níže.
Nejde o nemoc dětí,ale o to , že dětem do jednoho roku ( nejčastěji však do 6 měsíců věku ) se bez příčiny může srdíčko zastavit.
Je to naprosto běžná věc, která se bohužel děje. Znám případ, kdy miminko zemřelo,protože rodiče monitor neměli a mysleli,že spinká...od doby kdy zahouka máte pořád nějaký určitý čas kdy zasáhnout a první pomoc není složitá...

preiba
29. čer 2018

@ojo zase aby dítko mělo kvůli tomu zbytečně od narození dudlík když je to úplně zbytečná věc je to učit...

horseska19
29. čer 2018

Když máš tu možnost, půjčila bych si ho nebo koupila. My máme 2v1 společně s chůvičkou. Znám rodiče, kterým to miminko zachránilo a rozhodně nebylo nedonošené nebo nějak nemocné. Takže pro klid určitě velice užitečná věc...narozdíl třeba od videochuvičky apod 🙂) ale pro každého je užitečné a zbytečné neco jiného ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru