Může být nástup na mateřskou 7 týdnů před porodem?

wwwejka
11. srp 2016

Ahoj holky jde mi o to, jestli může být nástup na mateřskou třeba 7 týdnů a 5 dní před plánovaným porodem.
Někde čtu 6 až 8 týdnů (takže jsem pochopila že může být i 7 třeba), a někde 6 nebo 8 týdnů (chápu že si nemůžu vybrat nic mezi) a to je rozdíl...
děkuji

kaja2016
11. srp 2016

@wwwejka neee, kdykoliv mezi sest az osm. 😉

wwwejka
autor
11. srp 2016

kaja: fakt? tak děkuji, protože me sestřička dneska dostala s tím že si mám vybrat 6 NEBO 8, ale přišlo mi to divne

wwwejka
autor
11. srp 2016

@kaja2016 a jsi si tím jistá jo?

kaja2016
11. srp 2016

@wwwejka Aha, to je divny. No, me se normalne zeptala, ke kteremu datu chci nastoupit. Ja rekla, ze co nejdriv. Tak jsem to tak pochopila. Ted jsi me zaskocila, tak se divam na net , napr. zde to potvrzuji.

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-d...

wwwejka
autor
11. srp 2016

píšou 6 AŽ 8 týdnů..tak snad jo...musím to totiž napsat tak abz to bylo co nejdřív kvůli ochranné lhůtě a a zároveń se to nekrylo s posledním rodičákem za syna... proto potřebuju těch 7 týdnů a 5 dnů 😉

wwwejka
autor
11. srp 2016

@kaja2016
píšou 6 AŽ 8 týdnů..tak snad jo...musím to totiž napsat tak abz to bylo co nejdřív kvůli ochranné lhůtě a a zároveń se to nekrylo s posledním rodičákem za syna... proto potřebuju těch 7 týdnů a 5 dnů 😉

magdasan
11. srp 2016

Ahojky, je to nejdřív 8týdnů před a nejpozději 6týdnů před termínem daným lékařem.Takže 7týdnů a 5dnů je ok 🙂

wwwejka
autor
11. srp 2016

@magdasan
ok, děkuji, to jsem ráda

nika
11. srp 2016

@wwwejka kdykoliv v tomto rozmezí, já nastupovala taky 7 týdnů před, z důvodu nástupu mého zástupu a jeho pracovní smlouvy.

jijanka
11. srp 2016

Já jsem taky nastupovala 7 týdnů před, jak psala kaja2016 prostě si zvolíš datum 😉

wwwejka
autor
11. srp 2016

děkuji holky, tak konečně mám v to jasno, moc jste pomohly 😉

slunina
11. srp 2016

Já jsem si to taky nějak zaokrouhlila ke konci měsíce 🙂 Prostě v osmi můžete, v šesti už musíte.

lucatehulka
11. srp 2016

Holky hezký večer. Takže když mám termín 4.2.2017 můžu na mateřskou nastoupit ,,už" 4.prosince 2016,je to tak? A jak dlouho se potom pobírá mateřská? Děkuju jestli někdo poradíte 🙂

wwwejka
autor
12. srp 2016

@lucatehulka
myslím že 10. prosince můžeš když počítám 8 týdnů přesně 😉

lucatehulka
12. srp 2016

Děkuju moc za odpověď 🙂

lucatehulka
13. srp 2016

A o mateřskou se žádá na OSSZ? Ja jsem z toho fakt Matěj.

kaja2016
13. srp 2016

@lucatehulka o materskou ti musi zazadat zamestnavatel. Je na to nejaky formular, Ty mu das zase papir od sestricky z gyn.

lichtakova
13. srp 2016

@lucatehulka muzes,podivej se na net,kolik je to celkem tydnu-bud jsi doma vic pred a min "po" nebo opacne,ale vzdy stejny pocet tydnu.

kaja2016
13. srp 2016

@wwwejka Jojo, chapu, ja taky pocitala dny ochrane lhuty. To je zakon opravdu na pytel, vymejslel ho nejakej chlap jiste 😒

s222a
3. led 2017

@wwwejka
Ahoj, prosím tě jak to dopadlo s tvým nástupem na MD? Řeším to samé a sestra mi to napsat 7 týdnů nechce, prý se to nesmí.
Moc děkuji za odpověď

wwwejka
autor
4. led 2017

@s222a
Ahoj, Je to fakt tak ze si muzes vybrat neco mezi 6 az 8 tydnu, takze klidne 7 ;) me prijde ze ty sestricky nekdy samy nevi ;)

s222a
4. led 2017

@wwwejka
Moc děkuji, včera na mě ostře sestra vyjela že mi to 7 týdnů nedá. Dnes sem byla na socialce a samozřejmě mám pravdu, paní na Sociálce nadávala, jak si to může dovolit

astyna
4. led 2017

mě taky říkali 6 nebo 8 týdnů, ale šla jsem 7 týdnů, protože mě to tak pasovalo v práci 🙂

absintka19
4. led 2017

@lucatehulka materska na 1 mimi je 28 tydnu, matersky prispevek predas papiry co ti da gyn.zamestnavateli a o rodicovsky si pozadas na urade prace.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru