Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Můžu navštívit chiropraktika? Jsem v 11. týdnu těh.

Ahoj holky, jsem v 11tt a mám šíleně zablokované záda, už nevím co dělat, nic nepomáhá.. byl mi doporučen jeden chiropraktik, tak nad tím přemýšlím, ale nemůže to uškodit mimi?? to radši budu trpět..

hojda
3. led 2012

švagrová měla na začátku těhu taky bloklé záda a byla s tím u nějakého specialisty, každopádně mu řekla, že je těhu, taky jsem teď četla článek, že je na to v těhu vhodná akupunktura a tradiční čínská medicína, každopádně všude říct, že jsi těhule!!!!!

coxa
4. led 2012

Ahoj, já se zádama taky hodně trpím, obě těhotenství byla síla, ale mám svého fyzioterapeuta ke kterému chodím už přes 10 let a díky němu jsem to zvládla. Hned jsem mu těhotenství nahlásila, on tomu rehabku přizpůsobil, ne všechno se může. Obě těhotenství jsem k němu chodila až do konce a obě proběhla bez problémů. Přeju, ať se ti brzy uleví.

katerinanov
4. led 2012

Chodím k fyzioterapeutce a je to super. Záda mě vždycky pobolíbaly, teď se kolikrát večer nemůžu pohnout.Když jsem s tou bolestí přišla k obvoďačce (před rokem jsem měla úraz zad) tak mi řekla že tu bolest musíme do porodu odstranit že jinak budu mít těžký porod. Ještě ten den mě poslala k rehabilitační lékařce a ta k fyzioterapeutce a je to super.
Těhule z mojeho okolí mi vtloukaly do hlavy že to je normální, že tlačí plodovka na páteř atd. ale tím se nenech ovlivnit, proč se trápit když tomu můžeš ulevit byť jen trošku tak to má význam.

svoba
11. bře 2012

Já jsem v 17tt a už mě záda bolí. A to nemám břicho. ☹ Nevíte o někom, kdo by mi pomohl v Praze?

eficenka
11. bře 2012

ahojky jsem fyzio a chiropraktika nedooručuji.... většinou Tě sice odblokuje, ale za chvíli tam máš blokádu zpátky... Navíc blokády vznikají z určitého důvodu, je v těhotenství oslabená břišní stěna, svaly jsou povolenější a tak se udělá na zádech blok - fyziologická reakce...
Zkus radši nějakou dobrou fyzio, která spíše udělá manipulaci a měkké techniky...

Sem začni psát odpověď...

Odešli