My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂
Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂
Stručné shrnutí
- Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
- Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
- Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.
Nejčastější otázky
Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.
Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.
Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.
Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).
Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.
Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
- Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
- Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.
Sporné názory
- Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
- Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
- Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.
Otevřené otázky
- Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
- Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?
Zmíněné značky a firmy
Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci
Zmíněné produkty a metody
IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč
no paji myslim,ze take nosis pod srdickem kluka 🙂 ja jsem si to vzdycky tady na koniku ty velikosti porovnavala a fakt jsem si rikala,ze mam velky mimco,ze to musi byt kluk ,no a je 🙂 porad na nej myslim, neni chvilicka abych na nej nemyslela 😵 jeste 124 dni a bude u me v naruci 🙂
Nevim holky,jak to meril,takhle mi to rekl... Jesli mam obry,jedine dobre,aspon budou velky,kdyz prijdou na svet driv 😀 😀 ja tu velikost tak neresim,hlavni je,ze jsou zdravi a odpovidaji vsemu,cemu maji pry,tak to je pro me nejdulezitejsi i kdyby meli 2cm nebo 20cm 😀
ono je možný, že některý doktor Vám řekne velikost miminka bez nožiček a některý s nožičkama. Mě taky řekl v 11tt, že máme skoro 4 cm a s nožičkama tak o cenťák a půl víc 🙂
Ale jak říkáte, hlavně, že jsou mimouši zdravý. Já jdu na NT zítra, tak jsem taky pěkně napnutá 😅
tulánek ano psala jsem si s mrkvičkou gratuluji ke zdravím miminkům
pajka ted jsem se dívala do papíru a máme stejně velký miminka 12+5 6,5cm ale nevím teda jak jsou velký pan doktor říkal něco 12cm ale to se mi zdá hodně nebo co myslíte?
dekuju holky moc!!!!!!! 🙂 no myslim si,ze to tak bude,tech hodne cm i s nozickama a ty mensi cm od hlavicky k prdelce 🙂 takze Pavci myslim,ze to nebude hodne 🙂
Holky tady jsem nasla o tech velikostech 😉
http://www.porodnice.cz/prehled-vyvoje-embrya-p...
No, já jsem měla původně 12+0, ale ona mi podle toho CRL posunula na 12+5..tzn.že velikostně odpovídá o týden víc.
Suzy,podle tabulky by měl mít 9cm....ale možná i s nohama....ale měří se to podle mého od hlavy k zadku....tím pádem je to míň samozřejmě.
No vidite,tak to odpovida 🙂 holky uz to nereste tyyyy jo,mame vsechny zdravy ratolesti,tak klid 🙂
holky a tady je jeste jedna tabulka a ta zase odpovida me 😀 proste vsude pisou neco jinyho tak tady aspon vidime,ze se tim nemame ridit.
http://www.porodnice.cz/prehled-vyvoje-embrya-p...
no oni pisou,ze v tehu muzeme byt tak jakoby dementni tak to vidite no 😀 ale tohle jeste nic neni...to ja delam i vetsi kraviny 😀 si nasazuju misto bryli na cteni slunecni a pod. 😀
ale jo, já taky četla, že existuje těhotenská demence. Pak jsem se o tom bavila s kamarádama a oni se na mě dívali jak na úplnýho blba 🙂 Tak to jsem si připadala, že ji fakt mám ....
Ahoj holčiny.
Tak jsem doma po ET. Mimísek je už u mě 🙂 Douufám, že se bude držet!!! Vůbec to nebolelo 🙂 Mám vysadit léky proti migréně a mám denně vypít 3litry vody. Kyselinu listovou a Calibrum baby plan mám brát dál 🙂
kacmelina tak parada 😵 hlad si hezky brisko a odpocivej 😉 posilam ti tehu bacilky at se mimis hezky chytne psiiiiiikkkkk 🙂
Noo tak napodruhé-taky dobrý🙂) ale už to spíš odpovídá ty míry-myslím,že toto je měřené po zadek a v té první včetně nožiček.
Kačmelina-tak se opatruj, odpočívej, nic nenos a tfuj tfuj tfuj-ať se chytne!!!🙂 má to jako příkaz mu vyřiď🙂
Suzi:
Děkuju 🙂 doufám, že se nakazil bacílkama a že vydrží 🙂 Musí!!! Já už beru tolik vitamínů, že musí být zdravým jak rybička 🙂 Sice jsme ho po cestě domů trochu naklepali, protože tady jsou na silnicích takový díry, že se jim nedá vyhnout, maximálně si vybrat tu menší 😒 Ale tak má tam místa dost, tak by mu to snad nemělo vadit. 😉
pajka00:
Vzkaz jsem vyřídila 🙂 Já ho taky už od Gennetu přemlouvám, aby se držel, že se na něj maminka s tatínkem s tatínkem těší 🙂 🙂
Kacmeli,taky drzim palce!!!!!!!! 🙂
pred chvilkou volala pani doktorka a krev vysla vyborne,takze jsme v poradku a muzeme si zacit doufam uzivat 🙂 😀
Tak Tuli Tulánčata jsou naprosto v pořádku a já už se těšim jak to tu teď rozbalíš 😀 😀 já už chci debaty o nakupování, kočárkách kdo a co jak bude mít....jak se budou mimísci jmenovat atd. 😉
Broukb, Tulanek:
Děkuju!!!! 🙂 Tuli to je super, teď už si budete jen užívat!!!! 🙂
Tuly-super!!!! Říkala jsem ti, že bude krev OK...takže si teď můžeš užívat a začít se strachovat zase až před 20-týdnem 😀 😀
krasne rano 🙂
Tuli tak to je parada,gratuluji 🙂 to je uleva co.
My jedeme zitra objednat detsky pokoj a jeste par jinych veci ...uz se nemuzu dockat ,ale ja az vlezu do toho obchodu tak nebudu chtit odejit jeste,ze maji jen do 21 hod. 😀

Tak suzy, já jsem měla 12+5 6,5cm....tak bych řekla, že tak stejně jako ty-až bys byla v tu dobu. To je dobře, že jste si to vyříkaly, není nad to, mít sousedy v klidu🙂