My holky těhulky z "Čekání na IVF" 🙂
Holkyyyyy,tak jsem to fakt založila 😀 pojďte za mnou,at tu Tulanek nejnii sam 🙂
Stručné shrnutí
- Po IVF/ICSI se v diskusi běžně uváděly ranní nevolnosti, zvýšená únava, citlivá prsa a potřeba jíst často (někdo uváděl každé 2 hodiny).
- Zácpa a nadýmání v prvním trimestru byly řešeny domácími prostředky: kompot ze švestek, vařený hovězí vývar, zvýšený příjem ovoce a vlákniny, Activia a na plynatost Espumisan.
- Praktické kroky po pozitivním testu zahrnují krevní β‑hCG v laboratoři (v diskusi uvedeno 210 Kč a výsledek často po obědě), ultrazvuk pro potvrzení srdeční činnosti (příklad v diskuzi: 1,92 cm v 8+5 podle UTZ) a vystavení těhotenské průkazky u gynekologa.
Nejčastější otázky
Q: Jaké příznaky těhotenství se typicky objevují po IVF/ICSI?
A: V diskuzi byly nejčastěji jmenovány ranní nevolnosti, nucení jíst častěji (někdo uváděl každé 2 hodiny), zvracení v akutních případech, bolavá prsa a celková únava.
Q: Jak rychle a za kolik jsou výsledky krevního těhotenského testu v laboratoři?
A: V jedné zmínce laboratorní test stál 210 Kč a pokud žena přišla ráno, výsledek byl dostupný po obědě; v jiných případech laboratoře posílaly výsledek do 2 hodin nebo až následující den podle provozu.
Q: Jaké domácí prostředky pomáhají proti zácpě v těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovaly švestky nebo švestkový kompot, vařený hovězí vývar, zvýšený přísun ovoce a celozrnných potravin, Activia a dostatek tekutin; na plynatost byl používán Espumisan.
Q: Kde účastnice diskuse řešily reprodukční léčbu a k jakým specialistům jezdily?
A: Některé diskutující zmiňovaly dojíždění do ReproFitu v Brně k MUDr. Macháčovi a další zmiňovaly konzultace na fakultní nemocnici (FN v Olomouci).
Q: Jaké léky a pomůcky se v souvislosti s IVF a těhotenstvím zmiňovaly?
A: V textu se objevily názvy Espumisan, Pregnyl, glostík (zmíněn jako lék užívaný 3.–7. den cyklu), dále Ibalgin (užití při migréně), a také zmínky o přípravě léků v Genettu.
Q: Jaká je praxe ohledně počtu přenášených embryí a šance na dvojčata po asistované reprodukci?
A: V diskuzi jedna účastnice uváděla, že po umělém oplodnění je podle ní 50% šance na dvojčata; v diskusi se také popisovalo, že přenesení dvou embryí zvyšuje pravděpodobnost dvojčat.
Závěry z diskuze
Shoda
- Zácpa a nadýmání jsou v prvním trimestru běžné a ženy hledají dietní úpravy a prostředky jako švestkový kompot, vlákninu a dostatek vody.
- Ultrazvuk s potvrzením srdeční činnosti je v raném těhotenství považován za uklidňující vyšetření.
- Výsledky krevního těhotenského testu závisí na laboratoři; v diskusi byl uveden příklad 210 Kč a dostupnosti výsledku v den odběru.
Sporné názory
- Domácí porod versus porod v nemocnici: někteří zmiňovali domácí porody (v Nizozemsku), jiní považují domácí porod bez lékaře za riziko.
- Látkové pleny versus jednorázové: některé diskutující preferují jednorázové pleny kvůli praktičnosti, jiné hájily látkové pleny z ekologických či ekonomických důvodů.
- Přenos dvou embryí versus jedno embryo: někteří podporují přenos dvou embryí kvůli vyšší šanci na úspěch, jiní varovali před riziky těhotenství dvojčat.
Otevřené otázky
- Jaký stimulovací protokol je pro konkrétní pacientku optimální (minimální stimulace versus plná stimulace) a kdy je vhodné jít na další cyklus po neúspěchu?
- Jaká je skutečná statistická pravděpodobnost dvojčat po různých protokolech asistované reprodukce v konkrétních centrech?
Zmíněné značky a firmy
Reprofit, MUDr. Macháč, Genettu, H&M, Bebeto Vulcano, Modrý koník, Family Frost, Billa, FN v Olomouci
Zmíněné produkty a metody
IVF, ICSI, IUI, hatching, minimální stimulace ("minimálky"), embryo transfer (ET), glostík, Pregnyl, Espumisan, Ibalgin, Activia, látkové pleny, jednorázové (papírové) pleny, koupele a masáže hráze
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Praha, Holandsko, FN v Olomouci, Reprofit, MUDr. Macháč
Jojo, holky voni snad ty kočárky dělaj schválně tak malý 😒 koukala jsem na netu a ty korbičky jsou skoro jedna a tatáž míra. Vůbec si nedovedu představit, že se do toho vleze miminko cvalík, oblečený a ještě v zimním fusaku 😠
Jinak těhotenský oblečení hezký prodávají v tom HaM, jak píše Suzi, a v CaA - tam se mi zdálo všechno o něco i levnější - dokonce tam mají teď výprodeje. Teď jsem tam byla zrovna o víkendu (v Brně v Olympii) a odnesla jsem si dvě tuniky - jedna za 298 korun a jeden svetřík s krátkými netopýřimy rukávy. Moc hezký. Ten stál dokonce jen 150 Kč. Za ty prachy neber to 😀 Navíc si myslím, že to vynosím, i po po. Všechno to je takový ten střich pod prsa.Jestli můžete určitě si tam zajděte. Nejlevnější kalhoty tam měly ale za 800, jinak všechno přes 1000 korun. Taky Mark a Spencer prodává těhu oblečení, ale tam jsem se ještě nakouknout nebyla. Takže ceny nevím. A tipuju vyšší hranici 😒
Jinak zjistila jsem, že těhu oblečky prodává i litex. Taky hezký, i společenský, i normální kalhoty. A ty ceny jsou určitě nižší než někde v obchodě. A pokud to nesedí, tak to zadarmo a bez problémů vymění. Mrkněte na jejich webovky.
Ahoj holky, tak u Dr.vše OK...udělala mi v rychlosti UTZ, maloch se tam házel a mydlil, takže jsme se obě shodly, že se zdá v pořádku 😀 víc vědět nepotřebuju-jen že tam hopsá🙂 V čekárně hrůza....čekala jsem tam přes 2 hodiny a do toho 4 cikánky....to zas bylo haló...dělaly tam takový čurbes, pořád něco a někoho organizovaly, tak se jedna paní naštvala a tak je tam zdrbala na 3 doby 😀 Oni se šíleně diví, že je lidi nemají rádi, ale dělají si to tím chováním otřesným samy....
Holky, co Peci?? doufám,že vše proběhlo včera OK a vajucha se už oplodňují🙂
ahoj Paji-neměla jsem sílu včera napsat, bylo mi smutno, nedopadlo to moc dobře, nakonec zbylo opět jenom jedno, takže stejný scénař jako dvakrát předtím, prořvala jsem celou cestu domů a ted čekám, co mi dneska řeknou ☹ jsem ráda, že jste oba s mimiškem v pořádku a myslím na vás
Peci to je mi líto, ale musíš věřit, že to jedno bude dobré a tentokrát se uhnízdí....nic jiného ani člověku nezbývá. Jasně, že kdyby byly 2, byla by vyšší šance, ale i tak se může klidně krásně zadařit....tak nesmutni a věř, že se to podaří. Když jsem byla já na odběru, paní tam měla taky jen jedno vajíčko a druhá 18...U toho 1 Dr. to viděl optimisticky a u těch s 18cti nebyl moc nadšený-takže vidíš....Já jsem měla 6...dvě mi daly a 4 zamrazily a stejně je jak to vypadá potřebovat už nebudu....takže stejně zbytečně....a dvě by mi stačily....Jenže to člověk dopředu samozřejmě neví. takže ti držím moc palce, aby bylo kvalitní a krásně se oplodnilo a pak uchytilo. kdy si máš volat??
paji-mám si volat v 13hod, pak pisnu, ale jdu na 12hod na nehy, nejprve jsem nechtěla, ale nakonec budu ráda, že příjdu na jiné myšlenky......nikdy jsem se necítila víc poražena, ani při těch dvou pokusech předtím, mi to tak nepřišlo a ted mě to opravdu složilo, musím jít dál a jedno vím určitě, že se nevzdávám
Tak to moc ráda slyším.....a ještě nehaž flintu do žita.....není přece nic ztraceno🙂 Držím moc palce a pak dej hned vědět, až budeš vědět, jak na tom je vajucho🙂
ahojky,
peci urcite se ted krasne deli, musis mu verit.Myslim na nej s tebou 😵
pajka tak to je teda sila tam takhle dlouho cekat a ona te neobjednava na urcitou hodinu? No hlavne,ze je malej hopsalek v poradku a ma se cile k svetu. 🙂 Ja jsem se pred pul hodinou probudila nejak jsem byla pekne unavena.
Právě že doktorka neobjednává, ale včera mi říkala, že se rozhodly udělat pro těhule pondělky dopoledne...tak to snad bude už daleko lepší...je to k zbláznění tam tak čekat..jsem si vzala knížku aspoň🙂
peci to je spravny pristup.My jsme take s Vama 😵
pajka no to bude rozumne,kdyz to udelaji pro tehule zvlast vzdyt pak ke konci tehu to musi byt vycerpavajici...
ahoj
Paji jsme ráda, že je tvůj malošek v pořádku, ted už bude všechno jen pěkný 😉
Peci strašně moc na tebe i tvojeho bojovníčka myslim 😵 věřim, že to vyjde i tak.
Začínám být pěkně nervozní, ale už se moc těšim..dám vám vědět hned jak přijedem 🙂
Ahooooj holky 🙂
tak to vypadá na jednoho miminko a jsme 5tt...docela se mi ulevilo,všechny jste mi prorokovaly dvojčátka,ale mě to jedno vážně stačí 😀 není to sice ještě na 100%,ale pan Dr.říkal,že už by to bylo vidět....další UTZ za 14 dní a odpo si ještě budu volat ne výsledky krve,jak nám narostlo HCG.
Teď mažu vařit,tak se opatrujte a užívejte dne 😀 🙂
Ahoj holky!!!
Broučku držím palce, ať jsou obě miminka v pořádku a zdravé!!!!!!! Pak hned napiš, i jak to probíhalo a co sis všechno odnesla 😉 Ať vím, na co se zítra mohu těšit já!!!! Jsem napnutá už za tebe!!
Pecičko myslím na tvého bojovníčka! Určitě to zvládne, věř mu a přeji Vám aby ste už jiného nepotřebovali 😉
Vysočanko a kdypak jdeš na sreening?
Jééé, Evíku, to mám z tebe radost, vím, že si tak svou radost ručitě víc užijete, když je tam jedno!!! A je super, že ho pan doktor už viděl. Na srdíčko je ale asi ještě brzy, že? To tak 6 týden....
A víš, že jsem si to myslela? 😉 podle toho hcg jak si psala, takové hodnoty jsem měla v té době zhruba i já....
Tak se držte a hezky roste!
Tak Evíku-oficiálně tě vítám mezi matkama🙂)jak už to máš potvrzené i UTZ...super!! Mám velkou radost a jedno opravdu stačí-zvlášť v našem věku....teda, já jsem sice slavila 25-tiny.....ale jedno mi stačí taky 😉 Srdíčko ještě tak týden, dva. Co fotečku,máš?
Paji tak ti ze srdce děkuji za tak krásné přivítání mezi těhulky 🙂 Fotku nemám,pan Dr. říkal vydržet těch 14 dní,aby to bylo pořádně vidět!A jak říkáš,jedno bohatě stačí,ať si dvojčátka užijou holky,co ještě nevědí,jak to chutná a co to obnáší!!!
Gratuluji i tobě,jak krásně prospíváte a letíte kupředu....sakra už 15tt,neuvěřitelně to letí 😉
Ještě HCG nám poskočilo ze 496 na 3045 a za 14 dní chtějí další krev 🙄 snad s ní kšeftujou nebo co... 😝
No tak skvělé Evi....dobré HCG...takže jsi prosím tě oprav počitadlo, ať máme přehled.....a jsi o 10týdnů později🙂 To není zas tak velké zpoždění, když jsme začínaly poprvé spolu....jsem ráda,že ses ke mě přidala. Přesně moje řeč, dvojčátka ať si užijí mladší, které děti nemají a zadařilo se najednou🙂

Suzi otestuj to a dej vědět.My máme kousek od nás Malvíka,co tam našla Pajka ten kočárek,tak ho určitě taky navštívím,pže mají nejen kočárky,tak se strašně těším,až začnu atakovat obchody s dětskýma věcičkama 😀