Na PN kvůli těhu, tzn. konec neomezených vycházek?

wwwejka
25. lis 2012

Ahoj holky,
situace se má tak, že jsem v 6.měsíci a pracuji jako trenérka ve fitku. Už mi to dává dost hodně zabrat a ostatním prostě nestíhám. Takže mi doktor nabídl jít na rizikové z důvodu nevhodného zaměstnání v těhu, přičemž se dostávaly neomezené vycházky (není to zdravotní důvod)...
Jenže od 1.1.2013 tohle padá a já, co jsem zvyklá pořád někde lítat a bez pohybu si to neumím představit, budu muset prvních 14 dní nemocenské zůstat doma bez hodinky vycházek a pak dál maximálně 6 hodin vycházek které se musí dopředu nahlásit...
A já se těšila že konečně budu mít čas si někde zajet, zajít si na hory a tak.... a tak mě to mrzí 😖

hakanka
25. lis 2012

Ahoj, správně by tě měl zaměstnavatel přeřadit na jinou vhodnou práci (recepce apod.) s tím, že máš nárok na vyrovnávaccí příspěvek v tehotenství a mateřství, abys na tom nebyla finančně bitá. viz
http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davk...
nebo tady: http://www.jobs.cz/poradna/prace-na-materske/te...

fykyska
25. lis 2012

@wwwejka Ahooj když dostaneš PN - tak máš možnost volby mezi 4-6 hodinama bohužel to už je dýl co zrušili neomezené vycházky nejen u těhotných 🙂 V hodinách které si určíš ven chodit můžeš kamkoliv budeš chtit a nahlašovat to nikde nemusíš tak jako prvních 14 dní mužeš chodit kam chceš v tebou určené hodiny co máš na PN.... 🙂 🙂
Takže zkrátka hlasít nemusíš nic 🙂 jedině by ses chtěla zdržet někde dýl třeba přes víkend tak to je potom dobré náhlasit pro sichr u dr že si např : Na chatě ......To kdyby přišla kontrola..... Jinak první tři dny jsi doma zadarmo dalších 21 dní tě má na starost zaměstnavatel a po 21 pracovní neschopnosti si tě bere na starost sociální ůřad 😉

wwwejka
autor
25. lis 2012

@fykyska ahaaa, ale mě doktor říkal že prvních 14 dní nemám nárok na žádné vycházky, až po 14 dnech si je určím...tak že by to bylo jenom doktorem?

fykyska
25. lis 2012

@wwwejka Musím říct že na PN jsem podruhé a toto jsem neslyšela - samozřejmě to neznamená že když jsem neslyšela že to neexistuje nicméně 🙂 Přijde mi to jakesi zvláštní 🙂 Myslím, že ke tvé práci bych určitě zvolila PN odpočineš si a těch 6 hodin se dá nějak zmáknout 😉 😉 Nicméně jak jsem psala když ti dr vypíše PN ty si určíš 4-6 hodin a to si můžeš rozložit do celého dne tzn. např 2 hodky ráno dvě přes poledne a 2 na večer ...Ale že bys prvních 14 dní nemohla ven to myslím že no raději nemyslím 😀

wwwejka
autor
25. lis 2012

@fykyska každopádně děkuji 🙂 ... už jenom musím zjistit jak to teda je s těmi 14 dny

fykyska
25. lis 2012

@wwwejka 😉 Není zač 😉

kupi
25. lis 2012

Ono je to u každého doktora jinak, já jsem byla na rizikovém letos od ledna do června a měla jsem celou dobu vycházky neomezené. O těch prvních 14 dnech bez vycházek, jsem taky nikdy neslyšela.

evikj33
25. lis 2012

@wwwejka Tak já o těch 14dnech bez vycházek slyšela,ale většinou v souvislosti s IVF-OPU-ET kdy se má dodržovat klidovej režim,nebo po hosp.ale hodně záleží na dr.Já zas na začátku dostala 4h a až po nějaké době cca6týdnu mně to dr upravil na 6hodin.

wwwejka
autor
25. lis 2012

@evikj33 Tak nechápu proč mi to doktor takhle chce udělat, když jsem úplně zdravá, jen v práci už nestíhám...asi si s ním ještě promluvím teda 😀

wwwejka
autor
25. lis 2012

@hakanka Bohužel to je malé fitko od soukromníků a jiná práce tady není (musím stíhat i recepci i trénování) takže mě nemají kde přeřadit 😉

arinikac
25. lis 2012

@wwwejka Já jsem doma kvůli vyššímu tlaku v těhu a to by mi teda určitě prospělo, kdybych 14 dní nešla vůbec ven a jenom kynula na gauči 😒 Mám normálně od začátku těch 6 hodin denně. A je pravda, že tohle nařízení platí už od 1.1.2012. Jsem doma vlastně téměř 4 měsíce a kontrolu jsem zatím neměla.

wwwejka
autor
25. lis 2012

@arinikac taky si neumím představit těch 14 dní bez nějakého pohybu, procházky...vždyť to je jak vězení 😨

pampeliska1
25. lis 2012

@wwwejka tak já jsem těch prvních 14 dní byla taky bez vycházek 😅 Nevím proč, ale určitě to záleží na dr., jak je "zvyklý" vycházky psát. Pak jsem měla vycházky 7-19, ale to bylo loni od září do prosince, kdy to ještě šlo. Od ledna 2012 jsem měla těch 6 hodin a mohla jsem si vybrat, kdy to chci, tak jsem si to dala 13-19hod. No jsem ráda, že jsem většinu PN měla ještě "postaru" loni a v půlce března jsem už nastupovala na PPM. Dost teď chodí i kontroly, víc než dřív, takže je dobré ty vycházky dodržovat 😒

kikimaruska
25. lis 2012

Jsem na PN od srpna, prvních 14 dní jsem vycházky měla normálně jako doteď, tj.max.6 hodin denně. Mám rozděleno a napsáno 1/2 hodinky ráno a 5,5 hod.odpoledne...(jak jsem potřebovala).

wwwejka
autor
25. lis 2012

@kikimaruska to je chytré...taky si to tak udělám 😉

wwwejka
autor
25. lis 2012

@pampeliska1 Já mu dám že je tak zvyklý 😀 já v životě nebyla na nemocenské a taky jsem nikdy nebyla zavřená doma 2 týdny - by mě odvezli do blázince 😀

kikimaruska
25. lis 2012

@wwwejka ráno odvádím většinou synka do školky a hlavně si nakoupím čerstvé pečivo, pokud potřebuji. No a pokud máš nějaké kontroly u doktorů atp.to je většinou dopoledne, tak už můžeš jít i dřív a vrátit se trošku déle, jelikož si jištěná, že si byla u dr 😉 . Hlavně v případě, že máš dr.třeba i trochu dál, než hned za barákem a musíš se tam také nějak dostat😉

kaijko
26. lis 2012

@wwwejka Ja ty vychazky taky nechapu..Jsem po IVF a jsem doma od transferu a uz ted jsem doma hotova..Bydlim v Praze, ale rodinu mam na Zapade a pritelova rodina je na severu..Jako servirce mi taky zamestnavatel nemuze prizpusobit praci..Ta predstava, ze jeste cca pul roku budu doma uvazana hodinama je psycho..A mit k tomu jeste mrnouse ve skolce, tak to si vubec neumim predstavit..Nekomu kontrola neprijde a nekomu zase jo a vickrat..Pritom potrebujeme prochazky, vzduch, byt spokojene....

wwwejka
autor
27. lis 2012

@kaijko jj, tam nahore má prostě někdo pocit, že by se těhulky měly až moc dobře asi 😅

luciksima
27. lis 2012

@wwwejka já jsem doma na rizikovim od 1.10 a vycházky mi dala doktorka hned 6h.denně tak těch 14dní bez vycházek nechápu.....a už ani ne po měsíci jsem tu měla kontrolu ze sociálky....

luciksima
27. lis 2012

a to mi ještě ta paní ze sociálky říká dřív se těhotný kontrolovat nemuseli,ale od novýho roku jo když od nás dostáváte peníze tak vás musíme kontrolovat no tak to mi dostalo 😒

evikj33
27. lis 2012

Holky skuste na PN napsat že bydlíte v CHánově a myslím že kontrola nepříjde,ale jinak to jisté není mně přišla kontrola cca po 4měsících a kamarádce dokone ještě asi 2x po nástupu na MD nějak si to nepoznačili.Pořád maj plná usta řečí jak klesá porodnost,narustá neplodnost a předčsné porody a jakmile jdem na PN(protože zaměstnavatel není schopen zajistit přeřazení(což je teoreticky zákonná povinost)tak nás jen někdo komanduje 😅

wwwejka
autor
28. lis 2012

@luciksima Tak to musím zkusit přesvědčit doktora ať se na těch 14 dní vykašle 😉

wwwejka
autor
28. lis 2012

@evikj33 To je pravda, mají malou porodnost a přitom maminám všechno dělají horší 😔

ruda
6. led 2013

holky jde teda u dr nahlásit pobyt na PN někde mimo domov, třeba na dva tři dny , když pojedu na výlet?

kopretina3
6. led 2013

jo je to možné nahlásit u Dr. změnu místa pobytu, a jet na pár dnů třeba k rodině nebo na chalupu.

allie
7. led 2013

Mě dr. řekl, že toto možné není. Asi si to každý dělá podle sebe. Jsem na PN taktéž z "pracovních důvodů" a dostala jsem jen 4 hodiny denně, 2 dopoledne a 2 odpoledne. myslela jsem, že se dává 6 hodin. Připadám si trochu jak kdybych měla domácí vězení, vzhledem k tomu, že bydlím na vesnici a dojíždění do města mi zabere půl hodiny, takže hodinu strávím v autobuse a pak nemám ani hodinu času ve městě. Ještě mě i postrašil, jak jsou kontroly přísné a chodí ve dne v noci a když jsem se ptala na nahlášení výjmečně delší doby, co nebudu doma, tak mi bylo řečeno, že neexistuje...

ruda
8. led 2013

allie, to už je buzerace ne? to bych si to někde důsledně pozjišťovala, jestli má na tohle právo..
Kopretinko díky, taky si myslím, že to půjde...

kopretina3
8. led 2013

V noci kontrola přijít nemůže - v době od 22 do 6 hodin, kdy je noční klid.

wwwejka
autor
8. led 2013

@kopretina3 No přijít v 6:10 ráno, tak asi taky moc nepochodí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru