Na UTZ je vidět jen gestační váček

1maminkaa2
20. led 2016

Ahoj holky, jsem tady nová a jsem tady už z úplného zoufalství...potřebuju si popovídat s někým už, protože jinak nevím, co s myšlenkama...Ale od začátku...Naše snažení o miminko nám trvalo pouhý jeden měsíc, vyšlo to tedy napoprvé, což je pěkné, ale...poslední menstruaci jsem měla 16.12.2015, ale bohužel na utz není nic moc vidět...jen gestační váčem 2mm velký a to je vše...myslíte, že mám nějakou naději, že to probíhá dobře ? Manžel je mi velikou oporou, je skvělý, podporuje mě a myslí pozitivně, což já taky, ale i tak mě přepadají pochybnosti a obavy...Máte podobnou zkušenost jako já a že to dopadlo dobře ? Ten váček je hodně maličký...ms nemám úplně pravidelnou, což mě utěšuje asi jako jediné a taky ještě že to mohlo vyjít později...je reálná možnost, že se to povedlo až 4. ledna...jinak těhotenský test je samozřejmě pozitivní, první vyšel pozitivně 12. ledna (slabá čárka), další 19. ledna a čárka sice silná, ale ne stejně silná jako kontrolní, tak nevím no...snad se tu najde nějaká, která má podobnou zkušenost za sebou a poradí 🙂

ivis_b
20. led 2016

já byla poprvé u doktora 4+3 (ty jsi 5+0, pokud správně počítám) a na utz nebylo vidět nic, jen děložní sliznice. Pak jsem byla 4+6 a byl vidět gestační váček s pouhým náznakem žloutkového váčku. Měla jsem ovulaci až 20 DC, takže jsem byla v klidu (i moje Dr.). Test jsem měla pozitivní hned 4+0, ale na utz jsem si musela počkat, prostě ta pozdní ovulace vše vysvětlovala. Takže vydrž, zvlášť pokud se mělo zadařit až 4. ledna, je ještě brzy 😉

shine2015
20. led 2016

@1maminkaa2 v klidu....me doktor objednal vzdy nejdriv 6+...prave proto ze na zacatku neni nic moc videt....bude to ok neboj 😉

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@ivis_b Díky, no sama se tím uklidňuji...ale prý je to docela nereálně dle dr. tak nevím no...nechápu sice proč, ale tak dobře no...myslíš že ten gestační váček 2mm (prázný, nic v něm ani náznakem, ani žloutkový váček) by mohl odpovídat toho datu početí ? Početí je možné jen 31. prosince a 4. ledna...tak si můžu vybrat...teď se pro klid duše přikláním raději k tomu 4. lednu 🙂)) ale kdo ví :( moc bychom si miminko další přáli...

shine2015
20. led 2016

Jo a to v 6+...mi vzdy rekl jen ze vidi gestacni vacek a ze je v deloze a za dva tydny kontrola...a ram bylo srdicko....poprve jsem si neuvedomovala nic a chtela uz hned co nekdriv....pri drihem tehu jsem uz vedela ze ultrazvuk nebude hned a u tretiho jsem na ultrazvuk chtela sama pozdeji....

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@shine2015 No já původně chtěla jít taky tak nějak...aby hlavně bylo jasné na čem jsem a že je to v pořádku, zkrátka taky jsem se chtěla vyhnout těch zbytečným nervům na začátku....tak jsem zavolala, že bych chtěla objednat nějak později aby bylo i srdíčko a tak, tak stejně mě objednala už teď a jsem akorát tak vyhukaná ze všeho...achjo...

riga
20. led 2016

@1maminkaa2 Buď úplně v klidu. Jestli jsi měla až 12. ledna slabě pozitivní test, je vůbec úspěch, že tam byl vidět gestační váček.

Hodně štěstí!

shine2015
20. led 2016

@1maminkaa2 a ty mas duvod se strachovat?? To bude dobre,uvidis...nikomu nic nerikejte...pro svuj vnitrni klid. Podle me je strasne brzy...a navic zalezi jak kvalitni ma doktorka ultrazvuk....co ti rekla doktorka?

riga
20. led 2016

@1maminkaa2 Nelze počítat s tím, kdy byl styk, ale kdy byla ovulace. Ta mohla být klidně i několik dní po styku. Faktické stáří plodu lze počítat od ovulace.

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@riga Díky snad máš pravdu ! 🙂 Doktorka mě vyděsila dneska docela dost...podle pm bych měla být dneska přesně 5+0 tt a to neodpovídá...ten gestační váček 2mm je prostě maličký moc a plůdek taky zatím nikde :( kdybych to spočítala podle reálné možnosti, kdy mohl miminek vzniknout tak jsou to ty dvě data, ale nejsem tak znalá, abych si uměla podle toho spočítat jaký by měl být ten váček...nevím no, jsem zvědavá...aby toho stresu nebylo málo zítra jdu hned na hcg z krve, pak dvě hodiny tak sedět a čekat na výsledky a pak léky na těhotenství na podporu či co, nevyznám se v tom moc..

riga
20. led 2016

@1maminkaa2

Já bych si to pro sebe nejspíš počítala od 2. ledna (1. ledna ovulace).

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@riga uvidí se jak to bude no...měla jsem si asi stát za svým a jít opravdu až později, tohle je fakt zbytečné nervování...snad tedy zbytečné

riga
20. led 2016

@1maminkaa2

Doktoři stáří těhotenství počítají od prvního dne poslední menstruace, tvoje info o datu ovulace často neberou jako validní. Aspoň by si někteří mohli odpustit černé předpovědi a radši vyčkávali, jak se bude situace vyvíjet vzhledem k předchozím kontrolám.

Nejlepší na tom je, že jestli je všechno v pořádku, nějaký nepříznivý výrok doktora neovlivní to, jestli se dítě narodí. 😉

riga
20. led 2016

@1maminkaa2 Může to být špatně, ale to v tuhle chvíli neví nikdo.

1maminkaa2
autor
20. led 2016

Holky čistě teoreticky....kdyby to bylo správně počítáno podle poslední menstruace toho 16.12. je možné, aby gestační váček měl jen 2mm ? to znamená v 5+0 tt ? měla jste to tak některá a bylo to nakonec v pořádku ?

misisule
20. led 2016

@1maminkaa2 Ahoj, jsi 5+0...co víc bys tam chtěla vidět? 🙂 Vše se teď vyvíjí velmi rychle, za pár dní to může být úplně jinak a navíc záleží na spoustě věcí, kdy došlo k oplození, na kvalitě ultrazvuku i doktora...Je super, že víš, že je to v děloze 🙂, příště už bude vidět i plod, neli srdíčko 🙂. Já jsem byla na prvním ultrazvuku 5+6 (skoro ještě o týden později jako jsi ty) a taky byl vidět jen gestační váček. Můj doktor byl úplně v klidu a objednal mě až za tři týdny, já docela solidně plašila jako ty. S kamarádkou jsem se tedy vydala za čtyři dny na pohotovost a tam už viděli váček s plodem a tlukoucí srdíčko 🙂, asi o dost lepší ultrazvuk, určili to na 6+2. Uvidíš, že to bude také v pohodě 🙂

ivankamtb
20. led 2016

Klid 🙂! Já mám za sebou nedokončené těhotenství a byla jsem taky pěkně vybrnkaná..Takže uvidíš, já vím, že počítáš určitě dny, ale lepší je opravdu být nad věcí, nečíst žádný diskuse 🙂odpočívej, snaž se být zdravá, pokud máš být maminka, budeš, v tuhle chvíli už stejně moc neovlivníš, jak to dopadne..Nicméně držím palečky!

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@misisule Já bych byla v pohodě, kdyby mě dneska tak nevyplašila...prý 2mm gestační váček je strašně málo a že to neodpovídá a že se uvidí podle zítřejších hodnoc hcg v krvi...to mi do klidu taky úplně nepřispělo...co když to taky nebude ideální a co pak zas...další a další kontroly a odběry a bůhví co ještě...kéž by už tam mimi bylo a nejlépe i srdíčko co nejdřív ať mě už tak neděší

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@ivankamtb Děkuji, máš pravdu, tak to taky plánuji dělat a i jsem dělala až do dneška, kdy mi narovinu řekla že se jí to prostě nelíbí, že je to málo ty 2mm a že i když tam vidí ten gestační váček těhotenství potvrdit ještě nemůže...byla tam doktorka jiná, ne moje..zítra tam má být moje, tak snad mě uklidní 🙂 Jsem ráda, že mám doma krásného ročního chlapečka, ten mi taky pomáhá se přes to lépe přenést a tolik na to nemyslet, protože nebýt jeho, tak jak se znám, asi bych plašila ještě víc...kupodivu i přes dnešní výroky paní doktorky jsem docela v klidu, mám takový pořád pěkný vnitřní pocit a cítím tak nějak vnitřně že to dopadne dobře, jen mě dneska fakt vykolejila...ty obavy tam jsou díky ní, ale věřím pořád svému pocitu, že to prostě dopadne dobře 🙂

barbarra
20. led 2016

Hlavně klid, psychika je beztak jedna u nejdůležitějších věci. Dopadne to tak, jak má (ať už dobře nebo špatně). Pro příště jsi poučená, že je lepší jít k doktorovi později, kolem 6tt nejdřív. Do té doby je na utz prdlajs vidět. Za ty nervi to prostě nestojí🙂

1maminkaa2
autor
20. led 2016

Snad to bude dobrý...jak říkám 12.ledna jsem měla na testu fakt jen dušíka, sice viditelného, ale nemusel být hledán pod úhlama určitýma jen nebo tak...byl vidět hezky...test postupně sílil, i když ne tak rychle, jak jsem viděla u prvního těhotenství, ale každé je jiné, takže se tím nestresuju...uvidíme no...ale vzhledem k tomu, že toho 12. ledna byla jen opravdu hodně slabá čárka a 20.ledna na utz 2mm váček, tak si taky říkám, že aspoň něco už bylo vidět...co myslíte ? podle mě je to brzo, aby bylo vidět něco víc, když ještě 12. byl test téměř negativní...

kittym
20. led 2016

@1maminkaa2 bože proč tě ta doktorka stresuje.. Kontrola hrozne brzy, nikdo neví kdy byla ovulace a místo aby byla spokojená že tam váček je, tak tě ještě schválně plaší.. Asi potrebuje vykázat pojišťovně výkony ☹ Hele já měla dle první kontroly v 8tt prcka o 11 dní mladšího a vše zatím ok, jsem v 16.tt, screening v pořádku atd. Stáhnul to na týdenní rozdíl 🙂

1maminkaa2
autor
20. led 2016

@kittym Tak to je fajn, že to mimišek takhle dohnal 🙂 Já jsem zatím relativně v až moc velkém klidu, místy sice trošku plaším, ale pořád myslím pozitivně...nemůžu si pomoct, ale cítím, že to dopadne dobře 🙂 jen se trošku bojím zítřku co mi řekne na tu krev a na utz beztak zase (nevím jestli bude dělat znova, možná ne...)

opeth
21. led 2016

@1maminkaa2 Hlavně žadné vyšilování 🙂 já jsem na tom naprosto stejně (poslední MS 16.12., první test 12.1.2016 slabá čárka a následně tři dny sílila 🙂 ), jen s tím rozdílem, že na první kontrolu jdu až 26.1. a počítám s tím, že zatím nepůjde nic moc vidět 🙂 Při další kontrole už určitě půjde vidět více 😉

pekkaa
21. led 2016

@1maminkaa2 pokud nemas pravidelne cykly, tak ovulace mohla byt klidne az 4.1. pripadne jeste i 2-3 dny po. Hlavne kdyz rikas, ze prvni druhe carky se zacaly objevovat az 12-19.1.. Takze podle me byla ovulace fakt pozdeji, protoze ty carky by si uz mela jasnejsi. Takze na vysetreni bylo jeste brzy.
Pocitani tydnu tehotenstvi dle posledni menstruace je relevantni jenom v pripade ze ovulace byla 14dni po prvnim dnu posledni menstruace. Takze pokud jsi mela posledni ms 16.12. tak by to predpokladalo, ze ovulace byla 30.12. Ve skutecnosti byla pravdepodobne ale az o tyden pozdeji. Takze ve skutecnosti mas tehotenstvi o tyden mladsi.
Ja vim o cem mluvim, ja mam dlouhe cykly a me to udelalo rozdil az 9 dni! Hned jsem to ale u doktora hlasila ze dveri, ze si myslim, ze to o 9 dni nebude sedet a presne o 9 dni to nesedelo a bylo to tak ok😉
Uvidis proste jak to bude na dalsi kontrole.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru