Narodila se nakonec holčička?

adell_
6. led 2018

Ahoj holky , byla jsem 2 dny po sobě na ultrazvuku, jsem mladá nastávající mamča a bylo mi řečeno, ze to vypadá na chlapečka. Stalo se vám někomu, ze by to nakonec byla holcicka? :D 🙂

michaela_2
6. led 2018

V kolikátém týdnu jsi? 🙂 Jinak mě se pokaždé trefili lékaři - u dcery i u syna 🙂 vždy pohlaví určili správně.

a16
6. led 2018

Ano, kamaradce porad rikali, ze to bude kluk a v 6. mesici z toho byla holcicka. A narodila se holcicka. 😀

adell_
autor
6. led 2018

@michaela_2 18.tt 🙂 Tak to mas super, já porad cítím takovou nějakou nejistotu :D

adell_
autor
6. led 2018

@a16 Tak to jsem zvědavá teda co se z toho nakonec vyklube :D Já bych si už tím byla nejradši jistá hned co to bude :D 🙂

mis_el
6. led 2018

Mě doktoři tvrdili od začátku holčičku. A trefili se 🙂 ale známé se to taky stalo čekala holčičku a v 7. měsíci to byl kluk...nejistotu jsem také měla, kupovala jsem použité věci od kamarádky, nabízela mi oblečení až do dvou let. Raději jsem si vzala jen na půl roku a pak dokoupila zbytek 😉

caseopea
6. led 2018

Někdo mi kdysi říkal, že všechny děti jsou ze začátku holčičky a pak jen záleží jestli orgány sestoupí nebo ne. Osobně se mi to nestalo, já jsem se to ale dozvěděla hodně později, malý se nechtěl ukázat 🙂

marketikk
17. led 2018

@caseopea takhle to sice nefunguje, ale vim jak to bylo asi mysleno... :D jde proste o to, ze do urciteho stadia vyvoje se to neda na ultrazvuku rozeznat.

jinak muj dr. vzdycky rika, ze 100% jistota je az na porodnim sale, kdyz je mimco venku :D ale vetsinou se doktori "trefi"...

caseopea
7. kvě 2018

@marketikk Jo taky mi to bylo řečeno, že se nejjistější to bude na porodním sále, že tam mi to řekne na 100% 😀 a trefil se 😀.

junkka
7. kvě 2018

Mně určil doktor kluka uz na screeningu ve 13 tt. Rikal, ze si je opravdu jisty, ze by se i vsadil 😀 a my to taky videli 🙂
Holku nam rekla doktorka az v 16 tt a ta si byla jista taky na 100%. Asi mam deti, co to nechteji tajit 🙂 ale kamaradce treba pohlavi rekli jen jednou ve 20 tt, kluka a nakonec tyden pred porodem zjistila, ze to bude holka. Ale ona na utz moc nechodila 🙂

patmouse
4. lis 2018

@adell_ Co tak vim kd spusty znamych i z vladtni zkusenosti,tak u kluka se malokdy pletou. Mne i dalsim trem znamym kluka odhadli uz na prvnim screeningu s vsem se nam kluk narodil. V 18 tt uz to byva “skoro jistota”.

dora13
4. lis 2018

100% jistotu budes mit az po porodu, ale rekneme, ze pokud ti v 18tt dvakrat potvrdili kluka, tak bych jim verila, ty UTZ uz jsou dnes dost presne.

sudylichozrout
4. lis 2018

@patmouse svagrove lekari ze zacatku rikali, ze ceka kluka. Az ve 21. tydnu na velkem UTZ se prislo na to, ze to bude holka. A taky jo, porodila predevcirem holcicku 🙂

patmouse
4. lis 2018

@sudylichozrout vsak taky ten 20.tyden se bere jako jakasi hranice,kdy se pohlavi s jistotou da stanovit. Nekteri doktori pred 20.tt se pohlavi ani nepokouseji urcit... I kdyz jiste to nemusi byt nikdy,dokud orcek nevyleze ven 😉 Mne se doktori nespletli ani u jednoho. Holku mi urcili na 2.screeningu, kluka odhadli uz na prvnim.

sudylichozrout
4. lis 2018

@patmouse Já si to říct nenechala ani u jednoho z dětí. Pokaždé to bylo překvápko a pokaždé holčička 😀 Manžel asi kluky neumí 🙂

zuzik24
4. lis 2018

@adell_ No, známé tvrdili na všech ultrazvucích, že má chlapečka a nakonec se jí narodila holčička, to, co lékaři považovali za pindíka, byl pupečník šikovně daný mezi nožičkama 🙂 Druhá známá měla růžový kočárek, výbavičku, tak když jsem ji viděla, tak jsem jí chválila holčičku a ona trošku zklamaně mi řekla, že je to chlapeček, ale že jí všichni tvrdili, že čeká holčičku 🙂 Jistota je opravdu až na porodním sále 🙂

patmouse
4. lis 2018

@sudylichozrout To obdivuju. 😉 Ja bych to nevydrzela nevedet. Neslo mi o nakup vybavicky v barve, ale ja byla proste desne zvedava. 😃 Ale u obou jsem to stejne tak nejak tusila a akorat se mi to potvrdilo. U prvniho jsem proste strasne chtela holku a kdyz jsme se na screeningu ptali,tak jsem si jen v duchu rikala “tak uz to vyslov! Holka!” A taky ze jo. A u druhyho jsem “vedela”,ze to bude kluk, “prisel” na svet za meho dedu,ktery umrel v den,co jsem vlastne byla 1DC,takze se to ve mne vse pomalu zacinalo chystat na moznost zapocit novy zivot 😉

bonulinka
4. lis 2018

U nás ve skupince je paní a té 3x řekli, že to bude kluk a narodila se holčička. Takže 100% jistota je až po narození.

bemo
4. lis 2018

Tak mě se to nestalo, protože jsme nikdy nechtěli vědět co to bude. Ale když jsem naposledy ležela v porodnici (říjen 2016) tak tam volala jedna zdr. sestřička na druhou, že mají nový příjem a ta se jí ptala jestli kluk nebo holka. A sestřička se začala smát, že rodiče jsou totálně v šoku, že jim celé těhotenství tvrdili kluka a mají holčičku, že neměli ani vybrané jméno 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru