Nemocenská bez zdravotních problémů

tamara029
31. pro 2016

Ahoj holky, jsem momentálně v dost svízelné situaci a napadá mě, že jste to možná taky některá zažila a řešila. Mám dost různorodou práci, která zahrnuje chození do terénu (tedy štráchání se s břichem po lesích a loukách), přednášky ve školách atd. Moje nadřízená se už dlouhou dobu snaží o miminko, bohužel bez úspěchů... Jakmile jsem otěhotněla, začala se po mě tak nějak vozit (od výčitek, že měla otěhotnět ona a ne já, až po dávání nesmyslných úkolů,nesplnitelných termínů, tahání těžkých věcí, a zahlcení prácí, kterou musím dělat i po pracovní době doma).... Už toho začínám mít plné zuby, navíc se tam FAKT nechci vrátit, takže mě celá ta situace unavuje a stresuje... Přemýšlim, že odejdu na nemocenskou - dá se to nějak udělat, aniž bych měla nějaké závažnější zdravotní problémy??

caverina
31. pro 2016

@luj89 urcite..jak ja znam sebe tak bych v tehotenstvi kdy me rozbrecelo skoro vsechno nemela silu se s nekym dohadovat o svych pravech..

gretka79
31. pro 2016

Ahoj Tamaro, já měla v práci situaci naprosto opačnou, ale dovedu si představit, že se někdo takto chová. Víš, kdybych byla na Tvém místě, tak jdu na nemocenskou hned. Mám osobní zkušenost, že mi můj doktor sám nabídl, zda nechci zůstat v těhotenství doma a spíše se divil, že chci pracovat co nejdéle. Podotýkám, že jsem měla těhotenství úplně v pohodě. Záleží hodně na doktorovi, ale pokud je Tvůj doktor alespoň trochu rozumný, tak mu o svém problému řekni a řekni, že chceš jít na rizikové. Nevím, kolik Ti je let, ale já čekala první dítě ve 34 letech a moje vrstevnice běžně dostávali rizikové vzhledem k věku. Ničeho se neboj a o rizikáč si řekni. Přeci neohrozíš sama sebe a své dítě takovou zamindrákovanou a závistivou osobou.

vineta
1. led 2017

@tamara029 Zažila jsem cosi podobného, ovšem netěhotná, a za sebe- nikdy už bych nic takového nepodstupovala, tím spíš v těhotenství, a snažila bych se odtamtud co nejrychleji dostat. Já to tehdy po několikaměsíčním sebezpytováním a snaze to vyřešit normálně ukončila výpovědí a byla jsem připravena v případě, že by mě nepustili na dohodu, už nepřijít. Pak jsem si nadávala, že jsem to neskončila dřív.

Jen zvaž ty peníze. A pokud pracuješ někde, kde máš i jiné nadřízené, zkusila bych řešit i s nimi chování tvé vedoucí. Přece jen, pokud jí to projde teď, projde jí to i jindy. Já to tehdy neřešila, byla to rodinná firma. Ale chápu, že už chceš mít hlavně klid. Ono právo je věc jedna a reálná vynutitelnost věc druhá.. Držím palce!

pidalka12
1. led 2017

@luj89 přesně. Jsem ráda, ze je tu někdo s podobným myšlením. A ještě pocit, ze chudák chlap musí makat jak mourovatej, protože platíme hypotéku a nájem, a ja se valim doma. Mluvím za sebe, ne za žádnou z matek. Ale každý dělá co chce....

caverina
1. led 2017

@pidalka12 jaky chudak chlap?dite jste prece chteli oba..a jestli je pro tebe a tve dite lepsi byt doma tak v tom problem nevidim..ja zase pro zmenu nechapu jak tehotna zena chodi do prace a pritom ji lekar doporuci byt doma..a kvuli cemu?ze by se doma nudila...a penize? kdyz se clovek rozhodne zalozit rodinu tak musi tak nejak pocitat ze mu na nejakou dobu trosku klesne zivotni uroven stejne jako zpusob zivota...ja jsem v tehotenstvi na nemocenske byla taky a uprimne receno jsem to na penezich moc nepoznala..prisla jsem o to co jsem dala za jizdne do prace,za jidlo do prace..

luj89
1. led 2017

@caverina Je skoda, ze si tehotenstvi nemuze kazda uzivat a misto toho se musi obhajovat a dozadovat dodrzovani zakonu, vid? @pidalka12 i ja jsme to nemyslely spatne, spis je to nasi (mozna blbou?) hrdou povahou. Navic uz jsem cetla, ze nekteri lekari doporuci tehulim byt doma z duvodu, jako vaha pod 50 kg, celodenni prace s PC, sedave zamestnani, prace v open space, prace v obdobi chripek, dojizdeni do prace atd. No a pak jsou tu zase doktori, kteri dokud zena nepotraci, nechteji ji neschopenku napsat.
@pidalka12 Koukam, ze nas je ale dost poskrovnu s podobnym myslenim 😀. U nas je to o dost jiny v tom, ze vydelavam vic nez manzel, a tak mi bylo lito penez dvojnasob...

caverina
1. led 2017

@luj89 vim ze jste to nemyslely zle...tohle je hodne individualni....kazda vydrzime neco jineho....nekdo necha po sobe sefa rvat a v duchu si o nem neco mysli...druhy je po po par mesicich zraly na prasky..a myslim si ze prave v tehotenstvi by se tyhle veci meli brat o to vic v potaz..

babanci
1. led 2017

Řekni,že jsi unavená a jdi na neschopenku. To ostatně nelžeš,z toho,co pîšeš je vidět,že už toho máš dost. Nadêláš se ještě dost a dost.

babanci
1. led 2017

Teď jsem dočetla všechny příspěvky a...ona se některá žena doma nudí?To se mi ještě nestalo. 😃Když jsem byla na nemocenské jako těhotná,našila jsem si na mimčo a konečně jsem stihla to,co se mi jindy nedaří.🙂

luj89
1. led 2017

@babanci Ja kdyz byla na neschopence, zvladla jsem jen lezet a koukat na nenarocny serialy, jinak jsem spala a blila 😀. Takze ano, ja se nudila.

plksv
1. led 2017

Tak se také přidávám do nepočetné skupinky těch, kterým přijde normální v těhotenství pracovat. Chápu, že jsou profese, kde to nejde, ale je vás, holky, nějak moc 🙂.

blahova_andrea
1. led 2017

@luj89 já teda nejsem pro, aby žena pracovala za každou cenu až do konce, ale aby se dávaly neschopenky jen kvůli dojíždění (to jako do práce může jen ta, co vedle ní bydlí?😅), nebo kvůli práci s pc (to by raději celý den byla v terénu nebo tahala balíky ve skladu?😅) apod. to už je snad přehnané a divím se, že si to doktoři lajznou. jako toto se musí brát hodně individuálně. není dojíždění jako dojíždění. není práce s pc jako práce s pc. ale zrovna toto mi přijde ve větší míře spíš jako výmluvy a ne jako důvod nepracovat. pro mě třeba bude rozhodně horší dojíždění za práce už v roli matky než v roli čekatelky 😅

pidalka12
1. led 2017

@caverina v každém příspěvku píšu, ze mluvím za sebe, a at si každý dělá co chce! Příště bych doporučila být méně jedovatá. Pokud ma zakladatelky nebo která koliv matka zdravotní problém, nebo se necítí být v práci, ať je doma. Ja svého chlapa miluji, a miluji i svůj zázrak v bříšku, a nevidím důvod, proč si budu doma válet šunky, a chlap bude makat. Samozřejmě ze s narozením životní úroveň klesne. Ale proč by měla klesat teď? A opět zmiňuji, ze mluvím za sebe a je to můj názor. Přeji hezký nový rok 🙂

caverina
2. led 2017

@pidalka12 tak jestli ja jsem jedovata..asi jsem se to naucila tady..taky hezky novy rok🙂

tinaprofi
2. led 2017

@pidalka12 mluvis vzdycky za sebe ale legracni je jak sugestivne podsouvas lidem "nevidim duvod proc se valet doma" a porad meles o tom jakej je chlap chudak, ze musi do prace..ko, musi, protoze kdyby tam nesel, tak je jeste vetsi chudak 🙂 tak chod do prace treba do 42 tydne, makej jak barevna a miluj svuj zazrak v brisku 🙂 ale nerikej caverina, jak je jedovata, protoze z jejich odpovedi ta jedovatost fakt nevychazi..😉

caverina
2. led 2017

@tinaprofi diky..to bych tady necekala🙂

tinaprofi
2. led 2017

@caverina musim se smat kdyz ji ctu...😉) nenech se rozhodit

mac9
2. led 2017

Pokud gynekologovi řeknete, že vás pobolívá břicho, tak Vás nechá doma, žádný se to nelajzne, Vás s bolestmi poslat do práce, kor, když ta taháte těžké věci.

pidalka12
2. led 2017

@tinaprofi za to jsi milá jak osina v zadečku. A neboj, ja se také nenechám zrovna na MK a někým koho neznám rozhodit. Jak už jsem psala, at si kazda dělá co chce. I ty. A hledět si svého.
Už několikrát jsem si rekla, ze nikdy nebudu přispívat, přesně kvůli "lidem" jako ty. Moc ti děkuji, žes mi pomohla se k tomu názoru vrátit. Hezký den, a lepší náladu 😉

tinaprofi
2. led 2017

@pidalka12 ja mam super naladu 🙂)))) takove semetriky jako ty me vzdycky rozesmejou, preju ti taky hezky den a usmej se, piiiidalko 😀 o nic nejde, staci kdyz nebudes tak afektovana 😉 nezapomen, ze potrefena pidala se vzdycky ozve 😅

pidalka12
2. led 2017

@tinaprofi ty jsi ale zlá osoba... sbohem.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
luj89
2. led 2017

@tinaprofi Tak já myslím, že každý má právo na svůj názor, a když @pidalka12 nevidí důvod, proč se válet doma, tak to napíše. Co je špatného na tom, že to tak vnímá? To je snad její věc, nikomu tím nic nepodsouvá, když ještě píše, že ONA NEVIDÍ DŮVOD... No nic, tady už fakt člověk nemůže mít vlastní názor. A když ano, ostatní ho hned z nějakého prapodivného důvodu odsoudí. Zakladatelce jsem své napsala, doufám, že se nad tím aspoň zamyslí (i kdyby mé rady nevyužila) a končím v této ,,diskusi", která už asi zakladatelce nic pozitivního nepřinese (bohužel).
@mac9 Pobolívání bříška je celkem normální v těhotenství 😉

mrazulkav
2. led 2017

Taky jsem na neschopence na doporučení lékaře (prostě do práce nenastoupíte). Napřed jsem si říkala, že v druhém trimestru, když vychází všechno dobře, bych mohla zpátky do práce. Jenže dcerka je věčně nemocná, takže bych stejně byla většinu měsíce na paragrafu, což taky není to pravé ořechové a bylo by lítání navíc, takže pokračuju v neschopnosti... vycházky jsou na prd, pořád někde hlídám čas, furt mám strach kdy se objeví kontrola (tuhle jsem zblblá otevřela i svědkům jehovovým, než mi došlo, že nejsou že sociálky)...

carmilla
2. led 2017

Chapu, ze te takova prace asi dost psychicky vycerpava, ale uprimne - sefova se chova jako pizda a ty mas kvuli tomu prijit o penize? S tou neschopenkou to bude doktor od doktora jine - nekteri ji napisi "na pozadani", nekteri jen kdyz neni zbyti...Dlouhodovy stres dokaze cloveka citelne poskodit i zdravotne, cili pokud bys mela chodit do prace se stazenym zaludkem, nemohla spat a ja nevim, co vsechno...pak je podle me naprosto legitimni zustat v tehotenstvi doma. Ja osobne bych chtela v praci zustat jak to pujde, ale verim, ze to chce v podstate kazda z nas, zivot to nekdy ale zaridi jinak...Kdo vi, jak budu na stres v praci reagovat v tehotenstvi, hormony dokazou s psychikou zamavat a odolnost vuci jinak beznym stresovym situacim se muze snizit....Navic pracuji ve skolstvi, kde je to sama chripka, sama angina...takze kdo vi, jak to jednou budu resit ja.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru