Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

lulinkaa
22. bře 2007

Nikitka26: já jsem taky zdravotní setřička a zatím nemám žádné ☹ ale věřím, že mi je paní doktorka na další kontrole napíše 😉

lenkabu
22. bře 2007

Ahoj, i já jsem zdravotní sestra a myslím že naprostá většina z nás musí na neschopenku kvůli práci, ne kvůli potížím v těhu a proto je snad logický mít neomezené vycházky.I když omezování vycházek nemá podle mne moc smysl ani u rizikových těhu..přece když je mi špatně tak nikam nejdu a naopak.Spíš by měli doktoři těhulky pořádně poučit o činnostech které na riziku dělat nesmějí a neřešit jestli půjdou ven od 11 nebo od 19 😠

lulinkaa
23. bře 2007

Lenkabu: máš pravdu, ovšem v praxi to tak není... ☹ A pak se doktoři diví, že těhulky moc rostou na váze....no aby ne, co mají dělat doma jiného než papat...

mmarky
27. bře 2007

je to sila ☹ , taky mam strach z kontroly, ale ten cas je hrozne kratkej - clovek se nemuze jet ani projit do prirody, protoze ztrati veskery cas cestou... ja mam vychazky 11-13 a 15-17, ale ted uz razim se psem 😠 , snad mi to casem dr.zmeni

mmarky
27. bře 2007

kamaradka na to kaslala a vyslo ji to. Ale muj manzel byl poprvy za 4 roky doma - tyden a uz tu byli, ale uz byl uschpnenej 😎 . Doma ho nezastihli, ale byli tady v dobe, kdy jeste doma byl - z toho mam hruzu, jak jim dokazu, ze jsem byla doma, kdyz ani neumej zazvonit!!!!! jak se takovy veci obhajujou?? Nebo jsem ve sprse, ve vane, co ja vim, proste poctive doma a oni zazvoni, ja to neuslysim a jsem namydlena?? No nic, jedu , dokud sviti slunicko

kacerka
27. bře 2007

Mmarky, já jsem slyšela, že na těhuly moc kontroly nechodí. Já mám naštěstí vycházky od 8-20 h. Ale taková návštěva kina v tento čas nehrozí, tak se chci zeptat svého dokiho, jestli by to byl problém.

mmarky
27. bře 2007

kaci, to mas nadnerny, to bych taky chtela 🙂

jana.ax
27. bře 2007

Kacerka: když máš takové nádherné vycházky, tak se nemusíš bát jít večer do kina, protože kontroly chodí do 20h, takže to máš úplně v pohodě.
Co já bych za takové vycházky dala.... ☹

kacerka
27. bře 2007

Jana.ax, aha, to jsem nevěděla. To je skvělý, protože občas do kina potřebuju zajít a u nás se hraje skoro jen od 20 h. Tak děkuji za upozornění 😉

mmarky
27. bře 2007

jani, to vis urco, ze chodej do 20h - to by bylo dobre. Ja jsem teda casto uz v osm vecer uplne tuha, ale hodilo by se mi zajit vecer za kulturou, ci ke znamejm

kadka
27. bře 2007

Ahoj holky,
tak jsem si procetla celou diskusi a jsem z toho jelen.
Neni mi jasne, proc nekomu dr. napise vychazky dle potreby a s nekym se hadrkuje o blbe 4 hodky.
Ja jsem v tuto chvili na marodce se zadama a budu prechazet na gyne.marodku {6tt]. Ne kvuli zdravi ale kvuli praci a stresu tam.
Kdyz jsem svou gyne jemne natukla, zda mi da neomezene vychazky tak ze me udelala uplneho vola. Cele to vyznelo tak, ze me tu nemocenskou bude platit snad z vlastni kapsy!!!!
Pro me 4 hodiny vychazet nic neresi, zivot neni jen o koupeni jidla,ne? Mam rodice i celou rodinu 150 km odsud, manzel je casto mimo {v cizine], do toho budeme opravovat dum a ja si proste nedokazu predstavit, ze to nejhezci obdobi na ktere jsem se tak strasne tesila stravim stresem kolem vychazek a jestli nebudu mit nahodou par minut zpozdeni. O tom,ze bych navstivila rodice si muzu nechat jen zdat, 2 hodiny trva jen cesta tam.
Chtela jsem chodit na cviceni pro tehotne,plavat apod. doprat mimiskovi co nejpohodovejsi atmosferu ale zatim se mi to moc nejevi.

Mam tedy dotaz na holciny s neomezenymi vychazkami. Mate prosim nekdo dobreho gyne v Brne???
Diky za info...

Omlouvam se za dlouhe povidani. Hlavne aby nasi mimisci byli v pohode a zdravi!!!

Pekny vecer
Kadka

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdenucha
27. bře 2007

Kadka: mám stejný problém a mám ještě 8 letého syna doktorka se prostě zasekla že mě víc jak 2 a 2 hodiny dát nemůže, už jsem byla 2x na OSSZ a bylo mi řečeno že můžu mít třeba 10 hodin vycházek, ale záleží to pouze na dobré vůli Dr.debatovala jsem tam se zaměstnankyní asi půl hodiny a závěr byl takový, že mi nepřímo řekla at změním lékaře.Žádné jiné východisko z této situace není.Omýláme to tady v diskusi pořád dokola a taky mi to nejde do hlavy proč to někde jde a někde nééééééééée

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdenucha
28. bře 2007

Magda:já vím že je to blbost jenom říkám radu paní úřednice. 😲

mmarky
28. bře 2007

jj,jak uz jsem psala, je to sila. za 2 a 2 hodiny nevytahnes paty dal jak do mesta, a ppokud je nekdo odkazanej jen na hromamadnou dopravu... tak ma smulu tuplem, vsechny moje kamaradky na to kacely a vyslo jim to, ale ja jsem posera. Ale dlouho to asi takhle dodrzovat nevydrzim 😖 . Na dalsi kntrole to zkuusim ukecat na alespon 5-6 hodin. A nevim co v lete, to jako musim byt v paraku zavrena v podkrovnim 2+kk?? (mame sice klimu), ale to nemuzu jit k vode?snad to dr.zmeni 😒

zdenucha
28. bře 2007

mmarky:máš pravdu taky si to neumím představit,hlavně v létě ale asi se s tím budu muset smířit není cesty jak se z toho vykroutit ,ale třeba budeš mít štěstí a Dr. ti to prodlouží. 😉

sisstin
28. bře 2007

no holky..v léte stejně k vodě nemůžete..leda, že byste měly celou dobu kryté bříško a ve stínu..vodu bych v těhul moc neřešila..a k tomu, pokud jdete na koupálko..tam je plno..chlor..a někdo vás může kopnout do břicha 😉

mmarky
28. bře 2007

to doufam 😎 , kamaradky si i odjela na tyden na dovolenou!! to samozrejme riskovat nebudu, ale chtela bych se podivat za kamaradkou do Prahy..., ale ted se budu hezky doma ucit 😀 , ale dnes pojedu do prirody, a vcas doma asi nebudu 😝 , uz aby bylo seredne 😵 , aby nas to netahlo ven

zdenucha
28. bře 2007

mmarky:prý když chceš odjet třeba na víkend,nebo na týden i dva stačí požádat Dr.,ten podá oznámení na OSSZ a můžeš odcestovat - 😀 aspoň něco

mmarky
28. bře 2007

zdeni, to slysim poprve 🙂 😲 , ale bylo by to dobre. Uz to nekdo zkousel?

zdenucha
28. bře 2007

mmarky:opět prý záleží na Dr. ale říkala mě to pracovnice OSSZ tak to pravda je,zatím jsem to nezkoušela uvidíme až bude příležitost jestli to klapne-pak dám vědět. 😕

janesm
28. bře 2007

Ahoj holky, 😉
jsem na PN od 6tt,mám rizikové těhotenství protože jsem po 2 potratech a první 3 měsíce jsem měla problémy.Mám vycházky od 14-18hod,moc je nedodržuji,ráno jdu nakoupit a odpoledne na procházku.....Zatím mě kontrola nepřišla a doufám že nepříjde.Chceme jet na Velikonoce ke známým na Slovensko,řešila jsem to z doktorkou a řekla mě že na 3dny můžu odjet ale musím jí nahlásit datum kdy budu mimo bydliště,pokud by to bylo déle musí se žádat sociálka ale bývá to problém.
Když jsem byla těhotná poprve a také na PN tak mě tahdejší doktor řekl že vycházky psát nebude ale klidně můžu kamkoliv že se mu nikdy nestalo aby těhotné přišla kontrola....
těhulky chtěla jsem se zeptat jakou diagnozu náte na PN?? Já tam mám Z 159 nebo Z 359 je to špatně čitelné... 🙂
Držím všem pěstičky a žádné kontroly!!!! 🙂

zdenucha
28. bře 2007

janesm:já jsem měla nohu v sádře a otěhotněla jsem takže obvodní pouze kontrolku předala gyn.Dr., takže tam mám stále tu nohu v sádře. 😨 Jinak mě sama Dr. gyn.upozorňovala že u nás kontroly chodí i na těhotné že si mám dávat pozor. ☹ Zatím se ty vycházky snažím dodržovat ale jak to dlouho vydržím to nevím? 😖

fiat500
28. bře 2007

Ahoj milé těhulky.Já jsem na PN teprve měsíc.Jsem pečovatelka a není v mých silách tak psychicky náročnou práci zvládnout v "jiném stavu".Vycházky mám 10:00-12:00 a 14:00-18:00.Vůbec jsem netušila,že existuje i něco jako neomezené vycházky.Určitě to zkusím o svého doktora vysondovat.A k těm kontrolám.Já vycházky absolutně nedodržuju.Podle toho co vím,tak kontroly většinou posílá zaměstnavatel nebo pojišťovna.OSSZ je posílá většinou na chronické marodiče.A já jsem marodila snad jednou.Takže se ani jedné ze tří možností neobávám.A těhotná má mít dostatečný přísun čerstvého vzduchu,tak ať mi něco povídají o tom,kdy mám jít ven!Tak hodně zdaru v rozhodování,jestli dodržet nebo ne.

slimacisko
28. bře 2007

Ahojky!Původně jsem byla fiat500.Ale to bylo nedopatřením.Ještě jsem chtěla k těm neschopenkám.Opravdu není problém,jet na dovolenou.Pokud vám to ovšem doktor schválí.Moje kolegyně má pokaždé napsanou neschopenku na adresu na druhé straně republiky,protože když je nemocná,tak odjíždí k dceři.A nikdy s tím neměla problém.Měla neschopenku i když odjela do Bulharska.Jako že tam prej jela od lázní.Tak ahojky!

zdenucha
4. dub 2007

Ahojda holčiny Tak mám povolení od Dr. odcestovat mám to od So až do Po.MUsela jsem za ní a potom si žádost zanést na OSSZ.Mmarky tak to fakt jde. 😀

jiji
4. dub 2007

Ahojky, taky se chci zkusit doktora zeptat, jestli mi dá nějaký povolení odjet "k rodičům" - píšu to v uvozovkách, protože máme jít za pár dní tetě na šedesátiny a pak koncem dubna na další. Tak jsem zvědavá, co mi řekne. Jinak já si jdu dnes pro neschopenku č. 2 (měla jsem tu původní ukončenou kvůli svatbě, prej se těhotná v neschopnosti prostě vdávat nemůžu). Mezi těma neschopenkama byla proluka 14 dnů, to jsem měla dovču, takže jsem se flákala, jak jsem uznala za vhodný. Obávám se, že když mi doktor napíše teď druhou neschopenku, tak budu muset sedět doma na zadku, bo jim určitě na OSSZ budu podezřelá (i když už mám druhý jméno, tak by to teoreticky nemuseli ani poznat 😀 😀 ). No, taky asi nedostanu víc jak 4 hodiny denně, ale asi si vycházky nechám napsat na odpoledne a kdyby náhodou někdo přišel dopoledne, a já nebyla doma, hodlám to svýst na strejdu (je zubař) a on to prej vyžehlí. Tak snad by mi to takhle uznali 😕

binki
4. dub 2007

Ahoj holky, vzaly by jste si PN, pokud Vám kolegyně systematickým přetápěním způsobuje zhoršení astmatu? Jsem teprve na začátku, ale teď nemůžu léky...
Díky

ketka
4. dub 2007

Binki, pokud s kolegyní není rozumná domluva asi ti nic jiného nezbyde. A nebo pokud ona nehodlá ustoupit a respektovat tvojí nemoc, tak se na ní taky vykašli a otevři si prostě okno.
Ale každopádně to pro tebe není asi vhodné prostředí, když máš astma a v místnosti je přetopeno a suchý vzduch.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru