Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

zdenucha
4. dub 2007

binky,asi by to bylo vhodný protože kolegyně asi nemá mozek a ty trpíš řekni o tom své Dr.a uvidíš. 😲

binki
5. dub 2007

Zatím si vezmu dovolenou a v květnu by topení měli vypnout🙂 Ptala jsem se jí, jestli mi nahradí peníze, o které přijdu na nemocenské a vysmála se mi do obličeje.
Okna jsou napevno, nedají se otevírat. 🙄

janesm
5. dub 2007

binki,myslím že je tvoje kolegině pěkně nezodpovědná ale zařid se podle sebe aby jsi byla hlavně Ty a miminko v pohodě!!! Klidně bych šla i na PN

Jinak holky mám také povolení odjet na na 3 dny na Slovensko,doktorka si jen napsala datum a místo!!!!

romi.r
5. dub 2007

ahojky, nevím jak je to přesně s doplácením, ale kolegyně, když byla těhotná tak nesloužila a nemocnice ji doplácela jako kdyby sloužila, ale asi jak kde

lajla
5. dub 2007

binki proplaceni je pouze v pripade, ze jsi mela nejakou nebezpecnou praci a firma te musela prevest na jinou, lehci, v tomhle pripade by ti byl rozdil proplacen

binki
6. dub 2007

Jo, holky, to byla trošku ironie. Kvůli tomu horku jsem už měla nemocné průdušky na podzim a na výplatě to bylo hodně poznat. Proto jsem jí říkala, jestli mi to zaplatí, když mi tady tak zatápí... 😎
Jináč jdu na dovolenou a ať si topí jako v líhni pro kuřata🙂

chechta
6. dub 2007

Ahojte holky,
já mám vycházky od 8 - do 18hod - snažím se je dodržovat, ale prostě třeba u našich skejsnu do 20hod, protože zapomenu hlídat čas - zatím tu nikod nebyl a taky hlavně na zvonku mám jméno za svobodna tak mě tu možná ani nenajdou 😀

Jinak povolené vzdálení opravdu existuje - musí o tom rozhodnou lékař, který PN vystavoval - dělala jsem u praktický doktorky a u nás to probíhalo tak, že člověk zavolal a řekl mi důvot - pokud to byl důvod - jako doprovod na vyšetření někoho z rodiny do jiného města, pohřeb či takové věci tak jsem to většinou ani neřešila přes doktorku a té jsem to oznamovala až dodatečně, protože by jim to povolení stejně dala. Na OSSZ jsme to nikdy nehlásily, protože oni to řeší až by přišla kontrola a dohledávali to u toho doktora ( vlastně jednou jsem to tam hlásila - tak mě poslali vpodtstě slušně do háje, že se do dořešuje až pak) - důležité aby to měl zaevidované doktor. Víkend na chatě u rodičů a td. nikdy taky nebyl problém - to taky doktorka povolovala ( k povaze nemoci).

U nás taky tuším chodí jen jeden kontrolor - tak doufám, že na mě nepříjde

A to kdo napíše jaké vycházky opravdu záleží na doktorovi - asi jak je odrzlej atd... na lékaře totiž taky chodí kontroly kvůli neschopenkám a ptají se proč je ten a ten na neschopence atd... takže záleží spíš na tom jak si to doktor dokáže obhájit atd...jaké jsou tam vztahy a jeslti mu záleží na lidech nebo jen na předpisech. Těhule by měli mít podle mě víceméně vycházky neomezeně - už jen to, že když nám je opravdu zle tak ven asi nepůjdem a když je dobře tak se tam vydáme. 😉

vrtule83
14. dub 2007

Zdravím,o tom povolené vzdálení vím, tedy já to ještě nevyužila ale chystám se na víkend na chatu. Moje mamča jo a často, když chtěla na 1 - 3 dny stačilo zavolat sestře a říct kde bude. Na delší dobu po dohodě s doktorkou. Tu tomu říkají celodenní vycházky. Asi záleží na doktorovi a sestře.

reruna
14. dub 2007

Ahoj, myslím, že opravdu záleží na doktorovi a na tom, jak je zvyklý nebo domluvený v rámci okresu. Já mám vycházky 13-17, několikrát jsem se na to ptala, protože známá z jiného okresu má vycházky neomezené, ale vždy mi řekli, že to je podle zákona a víc se o tom nechtěli bavit. Jsem překvapená, jak to je skoro u každé z vás jiné, tolik různých časů pro vycházky! Tu vyhlášku o tom, že si to určuje pacient, asi nikdo nezná! Asi s tím nic neudělám, a tak se budu snažit to dodržovat. Na těhotné totiž kontroly chodí taky (i když na mě zatím nebyli a to už jsem doma třetí měsíc).

zdenucha
15. dub 2007

reruna-bud ráda že máš aspoň 4 hodky v kuse já mám 2 plus 2 hod.Taky vím o té vyhlášce že si pacient může určit dobu vycházek sám ale všude se mi jen vysmály-aspoň že existuje povolení odcestovat na víkend 😀 to je záchrana,také mi říkala Dr.že na těhule chodí kontroly já jsem doma už 4 měsíce a stále nic. 😅

lajla
15. dub 2007

zdenucho, ja mam hodinu rano a tři hodky odpoledne. můzes si to urcit sama, ale dostanes jenom 4hodky pokud nemas rizikove. Mi zase rikali, ze kontroly nechodi. ja uz ji ale mela 3den nemocenske, ale byla jsem nejprve doma od obvodni, az tento mesic jsem to dala ke gynekologovi.Jak obvodni tak gynekolog mi rekli, ze na tehu moc nechodi, ze vedi, ze potrebuji vzduch a prochazky, ale zadari se urcite..rekli mi at si stim hlavu nelamu.

vrtule83
15. dub 2007

já jsem doma 7.měsíc a nikdo mi nepřišel, vycházky mám 14 - 18, a dopoledne to nějak neriskuju, stejně dlouho vyspávám 😉

reruna
15. dub 2007

zdenucho, co myslíš tím povolením odcestovat na víkend? To mě docela zajímá, ale ještě jsem o tom neslyšela.

zdenucha
15. dub 2007

reruna-zažádáš si u Dr. že chceš na víkend nebo třeba na dovču odcestovat, nahlásíš kam jedeš ona napíše povolení s doporučením na změnu pobytu zaneseš to na OSSZ oni si papírek okopírují a můžeš frčet 😅 Takhle to chodí v našem kraji. 😕

zlatka
15. dub 2007

Tak já měla vycházky odpoledne (6hodin, od 13-19) a kontrola mi teda přišla. A i moji těhukamarádce, té několikrát, byla doma delší dobu. Ale stejně je to zvláštní, protože některý holky měly vycházky neomezeně a mě můj dr. říkal, že mi dal maximum, co může (těch 6 hod.), tak nevím.

sisstin
15. dub 2007

zlatuš: to se tady řeší celou dobu..že někdo má tak..a někdo tak..nikdo neví, čím to je 😉 já to taky řešila..ale nemusím nic, jelikož Dr. mi kontrolku nedala..takže k prvnímu mě vyhodí 😉

betacart
15. dub 2007

Ahoj všem těhulkám a maminkám 🙂 Já jsem skoro od začátku těhotenství doma. Teď jsem na začátku 5. měsíce a kontrola na mě přišla jen jednou, i když.....pán zazvonil, řekl, odkud je, ale v zápětí se zadrhnul, že kouká do papírů, že jsem těhulka, takže mě v podstatě vůbec nepotřebuje a odjel, aniž bych mu cokoli podepsala nebo on mně. I doktor mi říkal, že na těhotné kontrola skoro vůbec nechodí. Už jsem byla jednou i na víkend pryč a nic se nestalo. A když už by kontrola přišla a Vy nebyly doma, stačí se domluvit s doktorem, který třeba řekne, že v dané době jste byly u něj, protože se Vám udělalo špatně. 🤐 Ale myslím, že 100% dodržování vycházek je nesmysl a kontrola spíš nepřijde než přijde 😉

sisstin
15. dub 2007

betacart: já nevím, já mám opačný názor..na těhule chodí... 😉 aspoň u mě v okolí a berou to dost přísně..já mám takovou povahu, že bych si to vůbec neriskla..ale záleží na každém, jak moc mu jde o peníze 😉 a jak hodně má ochotného Dr. 😉

betacart
16. dub 2007

sisstin: ahojík, nemyslela jsem to tak, aby na to těhulky hřešily, ale přijde mi trošku přitažené za vlasy být skoro pořád zavřená doma, když je člověku dobře... Na víkend jsem odjela pryč jen jednou a měla jsem to povoleno od doktora. Jinak se držím taky doma, protože člověk nikdy neví.......... 😉 a hlavně mi jde o mimčo 🙂

romana27
16. dub 2007

já se přiznám, že už to taky neřeším...
Minulej týden jsme měli úmrtí v rodině :( takže jsem byla skoro celej týden někde v čudu a upřímně, bylo mi to úplně jedno...

Raději totiž i do města jezdím ráno, kdy tam není moc lidí, než odpoledne, když mám vycházky. Naštěstí u mě ještě tak měsíc a už budu na mateřské, takže to řešit nebudu muset. 🙂

binki
17. dub 2007

romano, upřínou soustrast, cítím smutek i za tebe, nedávno zemřela v zahraničí manželovi babička, bohužel jsem ji "nestihla"

binki
17. dub 2007

jináč holky, zítra už jdu zase do práce 😖
dneska děláme novou kuchyň, jupí, to bude nádhera

makal
17. dub 2007

Ahoj maminy,jenom připíšu vlastní zkušenost.Jsem už na MD,ale když jsem byla na neschopence,tak jsem vycházky nedodržovala vůbec a za celou dobu žádná kontrola nepřišla.A neslyšela jsem,že by se tak stalo u některé mé kamarádky.Ale asi to může být v každém městě jiné.Přeju všem hezký sluníčkový den 😵

dol
18. dub 2007

Ahojky, kolik se % z platu se vyplácí v případě PN v těhotenství? Díky

reruna
18. dub 2007

Ahoj vyplácí se 69 procent.

dol
18. dub 2007

Díky za odpověď. A vyplácí se to z čisté mzdy za poslední uzavřené čtvrtletí? Omlouvám se za otázky,ale nikde jsem to nenašla.

reruna
18. dub 2007

Já myslím, že se to vyplácí ze mzdy hrubé.

lenycka
18. dub 2007

Dol, dostaneš 69% z hrubé mzdy (samozřejmě se Ti to zdaní), tak jak Ti psala Reruna, ale pozor, je tam strop, který od 1.1.07 je nějakých asi 13.500,-, přesně nevím.

beny
18. dub 2007

Ahoj holky.No dnes jsem tu poprvé a zjišťuju,že je to fajne,když si člověk tahkle může pokecat.Aspoň nemusíme otravovat doma přítele.No já jsem těhotná jen krátce 7tt.Ale už jsem doma na neschopence-zatim.Dělalo se mi v práci dost špatně.Tak mi doktor napsal neschopenku s vycházkama od 8h do 12h a od 14h do 17h.Nějak mi to ani nevadí,akorád těď bych potřebovala jet na víkend na moravu k přítelovým rodičům a nevim jestli mi to doktor povolí.Co myslíte?

jiji
18. dub 2007

Jéé, Peti, Ty máš tak super vycházky? To já mám 4 hoďky denně a hotovo, víc mi nenapíšou 😠
Joo, jinak Tě tu vítám 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru