Nevěra a těhotenství. Mám počkat na testy DNA?

misaaa85
12. srp 2014

Ahoj všichni, dostala jsem se do těžké situace. Chápu, že mě bude odsuzovat, i já se za to nenávidím, ale život je dlouhý a přináší různé situace a ne vždy je všechno jednoznačné a lehké pro rozhodování. Takže... mám dlouholetého přítele, ale před pár lety jsme měli krizi, podvedl mě, bylo to strašně těžké, ale ustáli jsme to, vztah funguje jako dřív, ale samozřejmě k němu už necítím úplně to, co dříve. Ale přesto ho nějakým způsobem miluji, vidím ho jako partnera pro život, skvělého otce atd. Ale možná i tím, že mi ublížil, jsem se neubránila pokušení a mám milence. Už rok neberu HA, na miminko jsem se ještě úplně necítila, ale je to asi dané také tím, že mám milence. Dávala jsem si tedy docela pozor, počítala plodné dny, jenže jsem otěhotněla, s milencem to bylo vždy s kondomem, s přítelem bez, ale nic není na 100%, tak ve mně trochu hlodá ta pochybnost, co když se něco stalo a může to být milence. Bohužel jsem si to předem nespočítala a spala s oběma v období plodných dnů. Pořád se utěšuji tím, že jsme měli s milence kondom a nejsem si vědoma, že by praskl, ale přesto se bojím. Přítele opustit nedokážu, k milenci také cítím hodně, on by mě moc chtěl, říká ať opustím přítele, ale je mladší, o těhotenství jsem mu řekla a on dítě ještě nechce a radí mi jít na interupci, ale to se mi moc nechce, s vidinou toho, že mimčo by mohlo být spíš přítele a tím bych se konečně rozhoupala a vztah s milencem ukončila a dala si život konečně dohromady! Milenec říkal, že pokud si dítě nechám, bude chtít testy DNA, až se narodí. Teď nevím, mám to říct příteli, přiznat mu milence (s kterým bych to samozřejmě skončila) i tu, byť malou, pochybnost? Nebo počkat do porodu a na testy DNA. Ale je to tak těžké rozhodování. ☹ Děkuji za každý názor.

lenkaef
13. srp 2014

@misaaa85 myslím,že na 90% je to přítele....a nemyslím,že vztah s milencem ukončíš! 🙂

evcann
13. srp 2014

@misaaa85 Já teda nevím, ale mě to přijde jako že to s milencem nemáš uplně vyřešené, že by jsi ho chtěla úplně opustit, jen rozumově víš, že tak by to mělo být, ale srdce máš i někde jinde než jen u přítele. Napr. tady a to je jen jedna veta z více: Ale já vím, že jediné rozumné je zůstat se současným přítelem ..................................... Neodsuzuje te za to me se to také stalo, takže vím jaké to je a jak tezke je se rozhodnodnou kdyz jakoby chces oba. Nevera toho druhého v nás zustane už navzdy, bohuzel a i vím, že jsi nemela takové zabrany zacít podvádet také. Jak ríkam já mela to samé. Přeji ti at se rozhodnes správne a to co chces jinak nebudes nestastna. Ono to vypovídání tady a nazory jiných ti u toho také pomuzou. A rozhodne partnerovi neveru nepriznavej, za zadnych okolnosti. 😉

misaaa85
autor
13. srp 2014

Ahoj všichni, moc děkuji za další a další názory, moc mi to pomáhá! Je to sice těžké, měla jsem milence hodně ráda, zažívala s ním krásné chvíle, cítila se milovaná, ale je to už u konce, on mě tedy sice pořád ještě přemlouvá, ať jsem s ním, že za pár let si mimčo uděláme spolu, že se s ním budu mít jako v pohádce atd. atd. Ale já svého současného přítele prostě opustit nedokážu, je to můj životní partner, vím to a modlím se, aby mimčo bylo opravdu jeho. Kdybych mu nevěru přiznala, tak bychom to asi i ustáli, ale vím, že na čas by se to mezi námi zase dost pokazilo a že bych mu hodně ublížila, protože vím, jak to bolelo mě. Zatím se tedy přikláním k variantě nic neříkat, snad mimčo bude opravdu jeho. Ještě jednou moc děkuju za vaše rady, a že mě, kupodivu, moc neodsuzujete a nezavrhujete mě! Ale život prostě není vždy jednoduchý...

gwennie
13. srp 2014

@misaaa85 Prosím tě milence vůbec neřeš, jeho to dítě ani není... Je super, že přítel dítě chce, akorát teda problémy ve vašem vztahu budoucnu jsou nevyhnutelné....viz jak jsem psala výše

misaaa85
autor
13. srp 2014

@gwennie Vím, budeme na tom muset zamakat, ale myslím, že konečně se to zase vrátí do starých kolejí. Snad vše dopadne jak má, mimčo bude přítele, milenec pochopí, že jsem si ho nebyrala a nebude dělat potíže a já už budu jen sekat dobrotu, protože nikdy víc už tohle nechci zažít. Chybami se člověk opravdu učí a oba jsme poučení až až!

gwennie
13. srp 2014

@misaaa85 A jak dlouho s tim milence jsi?

misaaa85
autor
13. srp 2014

@gwennie Trvalo to asi půl roku, hrozný, já vím ☹ Několikrát jsme to skončili, ale vždy k sobě zase našli cestu, ale teď už to nejde.

gwennie
13. srp 2014

@misaaa85 Zvláštní no, já bych se spíš zamýšlela nad tím, proč tě to k němu (ke komukoliv mimo přítele) táhne... Fakt chceš mít dítě s mužem, který nezabírá veškeré místo ve tvém srdci / životě?

gwennie
13. srp 2014

@misaaa85 Hrozný to není, já tě neodsuzuju, to můžou jen lidé s černobílým viděním světa. Je to spíš pro tebe signál, co vlastně tvé srdce cítí. Být tebou, snažím se ten signál přečíst správným způsobem.

flowerkacrochet
10. led 2020

@misaaa85 to je síla kolik žen tu radí zatloukat.
Jednou se to stejně dozví. To že on tě podvedl ok stane se ale paralelní vztah plus ještě těhotenství a ty nevíš čí je miminko?

tulikiss
10. led 2020

@flowerkacrochet predpokladam ze po tech 6 letech uz vi ci je dite, tak je asi zbytecne to resit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru