Nevhodné potraviny v těhotenství. Znáte nějaké?

pavlakes
8. zář 2006

Ahoj budoucí maminky, chtěla bych tady vytvořit jakýsi seznam potravin nevhodných v těhotenství. Znáte nějaké? Já jsem slyšela, že těhotné nesmí pít mátový čaj. Víte ještě o něčem (samozřejmě drogy, kouření, alkohol - to je jasné).

zuzik03
27. lis 2007

Taky doufám, bylo by to dost blbé, zvlášť teď, co už jsme překročily hranici potratu a předčasného porodu - ještě pár týdnů, tak snad se něco nepo..., musíme být optimistky 🙂

lukin
27. lis 2007

No jenže listerie způsobuje i předčasný porod, a to v každém stádiu ☹ Já když si představím, kolik nevhodných potravin za těhotenství jsem snědla, i tu tatarku, tak raději na to ani nemyslet 😀 Jinak mě štve, že jím celkem hodně i sladkého ☹ Vím, že to není dobré, ale občas si to dopřeju 😒

kristina_tvb
27. lis 2007

ahoj holky, no, som vedela, ze nemam ist do tejto temy, ☹ vzdy mam z nej depky, ked si predstavim, co kolko krat pojem. Niektorym veciam sa snazim vyhybat, ale sladkemu sa nevyhnem. A najhorsie je, ze aj tie majonezy a tatarky mi zacali v tehu strasne chutit, asi ze som to pred tym nejedavala.

zuzik03
27. lis 2007

Lukin, zas to nesmíme moc dramatizovat, permanentní stres miminu moc dobře nedělá, je to jen o štěstí a o pocitu, moje švagrová (a je to doktorka) třeba celé těhotenství jedla bez výčitek nivu, tvarůžky i rybí salát a má krásného prcka. Někdo se hlídá jako hrom a pak chytne listerii ze špatně umytého nože, který ležel náhodou na místě, kde předtím leželo sytové maso. Je to prostě o náhodě nebo spíš nehodě. Já se snažím těm problematickým sýrům taky vyvarovat, ale v dost velké míře třeba jím (a taky vez výčitek) sušenou šunku (pršut). Takže to chce asi myslet pozitivně a doufat, že vše bude OK 🙂

martina46
27. lis 2007

ja som jedla:
surove klobasky, slanina, salamy, susene sunky, udene ryby, olomouc. syrecky - to som nevedela, ze su nebezpecne.
vyhybala som sa majoneze, tatarke, nive...
teraz si uz ale davam zapekane nivove toasty...

lukin
27. lis 2007

zuzik: Ale to není dramatizování, ale je to prostý fakt. Na netu je víc než dost holek, které kvůli tomu potratily. No ale jak říkám, taky to úplně nedodržuju, protože pak bych neměla co jíst. No tvoje švagrová mohla jíst všechno, zrovna v těch konkrétních věcech listeria nebyla, jenže taky být mohla a dopadlo by to nejspíš špatně. Ale jinak se během těhotenství moc nestresuju, v práci jsem měla mnohem horší stres. Já věřím, že moje mimi bude v pořádku 🙂

novako
27. lis 2007

Nejsem zastáncem chemie v potravinách. Ale potraviny typu tatarka, majonéza apod. si v těhu raději kupuji výhradně chemicky konzervované. Sorbát draselný je sice hrozný hnůj, ale jak řekl můj kamarád - chemik poté, co snědl 4 roky prošlou hořčici: "Co je konzervované sorbanem, to se nekazí"...

novako
27. lis 2007

A ještě odkaz na stránky Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Jak se bránit nákaze listérií.

http://www.szpi.gov.cz/cze/aktuality/article.as...

zuzik03
27. lis 2007

novako, díky za odkaz i za ten komentář kamaráda chemika, má to něco do sebe 🙂

lukin, máš recht, snad se nám to holt vyhne, já se s těmi příspěvky zatím moc nesetkala, proto mi to možná tolik nedochází a trochu se to snažím zlehčovat, protože si tu hrůzu vůbec nedokážu představit.

lukin
27. lis 2007

No ty příspěvky můžeš najít na rodině nebo i na baby-cafe. Je to fakt děs, když jsem to četla. No, ale my budeme doufat 🙂

zuzik03
27. lis 2007

díky, ale já to snad ani hledat nebudu, mám z toho hrůzu a úplně mi to stačí takto zprostředkovaně 😉

lacostina
28. lis 2007

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jak je to s klasickým černým čajem? Škodí nebo ne? Díky za odpověď!!!!!!!

kacka.va
28. lis 2007

lacostina: mě bylo řečeno, že jeden hrned denně nevadí. ale černý čaj má hodně teinů, takže působí jako kafe

lacostina
28. lis 2007

Aha, tak to raději omezím úplně...abych si to pak nevyčítala. Díky za odpověd!!!!! 😒

kacka.va
28. lis 2007

ale pokud ještě nejsi těhu, tak je to jedno, to ho pít normálně můžeš

lacostina
28. lis 2007

Právě že jsem....tak nechci udělat nějakou blbost. Nahradila jsem kafe čajem s mlékem, protože sem myslela že kafe je horší.

kacka.va
28. lis 2007

pokud nepiješ nějaké lomcováky, tak si myslím, že to nevadí. Já se ptala doktora na mé ranní kafíčko a říkal, že v pohodě 🙂

lacostina
28. lis 2007

Ne ne, mám ráda slabý, tak je v poho 🙂 🙂 🙂

lacostina
28. lis 2007

Právě se mi docela motá hlava, tak bych potřebovala nějaký doping!!!!!

kacka.va
28. lis 2007

Já pila i colu, když se mi houpal žaludek, ale jen tak decku.

novako
28. lis 2007

Lacostino: Obecně se nedoporučuje žádný čaj ani kává (kvůli obsahu kofeinu). Mám-li se přiznat, dávám si každé ráno půl litru černého čaje s medem a citrónem. Ze zkušenosti můžu říct, že strašně záleží na tom, jaký čaj piješ. Pytlík je něco naprosto jiného než kvalitní sypaný čaj (nejen co do vůně, chutě, ale i účinků)....

novako
28. lis 2007

Jinak v těch nevhodných potravinách plavu. Dozvěděla jsem se, že bych třeba z koření neměla majoránku, libeček, mátu, oregáno, tymián 😝 ... Hrůza. Tak jsem se rozhodla to raději neřešit. Striktně ale nepiju alkohol.

renatak
5. pro 2007

Ahoj, jsem na záčátku těhu a má z těch nevhodných věcí hlavu jako škopek. Jsem ten typ co si všechno zabírá víc než ostatní a všechno strašně řeším. Ale podle toho co jsem četla ve výše uvedených příspěvcích nemůže těhotná skoro nic. Když odečtu věci ze kterých se dělá zle tak už tuplem....

zuzik03
5. pro 2007

renčo, nesmíš to moc řešit, mně osobně přijde, že těhotné můžou skoro všechno (krom zrajících sýrů, syrového masa a tvrdého alkoholu), akorát s mírou. chce to příliš neprožívat 😉

renatak
5. pro 2007

Zkusím to tak neřešit.alkhol, ty sýry a syrové maso je jasné. Holky co majonéza z pasterizovaných vajec?

zuzik03
6. pro 2007

Kupovaná majonéza je podle mě OK, je tam nějaký konzervant, ale v hospodě bych s majonézou byla opatrná.

kacka.va
6. pro 2007

zuziku, no ale některé vyrobené majonézy taky můžou obsahovat listerii. Vždyť je to v novinách každou chvilku, že stahují z obchodů některé výrobky, takže bych prostě jedla s mírou, ale na to, když to má konzervant, bych moc nespoléhala.

zuzik03
6. pro 2007

Aha, tak o konzervovaných majonézách jsem to ještě neslyšela, vím, že ji našli v míchaných salátech, v nichž je majonéza, ale to mě nepřekvapuje, v nich to mohlo být i ze sýra.

Ale přesto: majonéze Helmans věřím i nadále 😉

renatak
6. pro 2007

Já Helmansce budu taky věřit. Mám na bramborový salát úplně neskutečnou chuť.

denf
16. čer 2011

Ahojte, byla jsem s mužem na večeři a dala jsem si hovězí svíčkovou, ale donesli mi ji trošku syrovou, nechala jsem si ji dodělat,ale i tak byla uvnitř lehce syrová a teď mám samo výčitky a trošku strach z toxo a listeriozy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru