Nizká hladina Papp

renca1978
19. srp 2017

Ahoj holky.Vcera jswm byla 12+6 a byla jsem v Gennetu na 1.screeningu.UZ i vse ostatni ok.Nosni kustka ukazkova,prosviceni sije v poradku a srdicko taky.Jde o to ze vzhledem k mymu veku (39) a nizke hodnote Papp mi vysel screrning jako pozitivni na Downa 1:85....Geneticka i dr na UZ ale rikali ze mam zdravy miminko ze mi hodne ublizil tem Papp a vek ale at se nebojim....Trd k veci...Placenta na predni stene tak mi amnio nedoporucili a pry at jdu na krev kterou si musim zaplatit 13 tisic a posila se do Ciny..Jistota 99,9%....anebo udelat odber v Cechach kterej hradi pojistovna ale vysledek je 95%.Jde mi o to co si vybrat platit se mi to moc nechce my ted po letech ptehotneli zadarmo doma ...do ty doby jsme nechali na ivf klinikach asi ctvrt milionu a manza uz jim zadny dalsi penize cpat nechce a Ja popravde taky ne.Rikam si ze kdyby bylo neco spatne tak by ten UZ nedopadl dobre....Mam.i ukazkovou hodnotu bHCG coz by u Downa byla 2-3 nasobne vyssi....Fakt nevim jak se rozhodnout.Asi bych sla zatim na to vysetreni krve v Cechach a pokud by to vyslo spatne tak bych zaplatila ty drazsi testy.Co myslite?

evaviki
19. srp 2017

Papp-a jsem měla moc nízké, v gennetu mi řekli, že je mimi ok (cca ve 20tt), jen že to znamená problém s placentou, takže hrozí vysoký tlak, teh.cukrovka, předčasný porod. Cukrovka se objevila a porodila jsem o 6 týdnu dřív.. DS jsem měla 1:120 cca, ale mně bylo 27, takze věk v tom nehrál roli. Šla bych na test hrazený pojišťovnou, pak zase na utz ve 20 tt. Tam už by to bylo vidět.. držím prsty, ať je vše ok.

renca1978
autor
19. srp 2017

@evaviki dekuji moc za odpoved...je pravda ze ja v 1.tehu mela diabetes....Pujdu na ten hrazenej a pak se uvidi...Jeste jsem nekde na netu cetla ze ta hodnota Papp ma bejt s rostoucim tehotenstvim vyssi.Jako jsem z toho spatna.....

bigbig
19. srp 2017

@renca1978 A jakou jsi měla hodnotu? Já právě taky nízkou (0.36 MoM) ale nikdo to neřešil, tím že jsem měla nízký i beta-Hcg tak mi riziko na Downa vyšlo 1/4000. Zatím jsem tedy neporodila tak doufám že miminko je zdravé. Myslím že u tebe je taky riziko malé, bež na ten hrazený test. Spíš to chce s nízkým Papp hlídat pak ve 3.trimestru tlak a bílkovinu v moči, máš vyšší riziko preeklampsie. Já si koupila detekční papírky v lékárně a kontroluju tu bílkovinu v moči každý týden. Držím palce, jsou to nervy ale většinou to dobře dopadne😉

renca1978
autor
19. srp 2017

@bigbig Ja mela 0,27

evaviki
19. srp 2017

@renca1978 já ještě míň.. pamatuji si hodnoty 0,16 a 0,24, takže jedna z nich to byla..

renca1978
autor
19. srp 2017

@evaviki aha....jako ja jsem z toho uplne na nerva....uklidnuje mne ze miminko vypada v poradku ale spis se bojim o tu placentu

maxik0812
20. srp 2017

Ja mam 43 let.poz.na daw.1:35 po uz 1:836 .jinak vse v poradku.mam take placentu na predni stene,ale na plod.vode jsem byla.vysledky do druheho dne v poradku.daw.s.vyloucen😉

tortojs
20. srp 2017

Já měla nízkou hodnotu taky a Down mi vyšel 1:106. Doporučili mi amnio, která vše vyvrátila. Krevní test je celkem fajn, ale podle mě zbytečně vyhozené peníze, protože v případě že vy se projevil jako pozitivní, tak je nutné ho stejně ověřit odběrem plodové vody.

maxik0812
20. srp 2017

A hlavne ten krevni test neukazdd to same,co plodotua voda.ta je presnejsi

a_sma
21. srp 2017

Já měla výsledky NT screeningu všechny ukázkové, až na hodnoty PAPP-A, které byly hraniční. Nikdo to neřešil, jenom já jsem byla samozřejmě zvědavá, tak jsem hned zjišťovala, co to znamená. Nižší hodnota PAPP-A může znamenat třeba taky zhoršenou funkci placenty a tím riziko IUGR (růstové retardace) a nižší hmotnosti miminka, což se u nás taky potvrdilo. Syn byl o něco menší od začátku a během těhotenství se to muselo trochu víc hlídat. Jezdila jsem častěji na biometrii a na měření průtoků. Navíc jsem k tomu ještě měla střední oligohydramnion (menší množství plodové vody). Nakonec máme v očkovacím průkazu uvedenou diagnózu "IUGR". Syn byl prostě trochu menší, nic hroznýho. Neříkám, že jsem z toho během těhotenství nebyla vystresovaná, ale zkus být v klidu. Teď už bych byla taky klidnější, prožívat to znovu. Ta nižší hodnota PAPP-A nemusí znamenat nic hroznýho. Přinejhorším si tě budou víc hlídat. Šla bych na ten test, který hradí pojišťovna. Pokud miminko jinak vypadá v pořádku, víc bych to nehrotila. 😉

renca1978
autor
21. srp 2017

@a_sma Ja dnes rani volala do Gennetu a domluvili jsme se na zitra na ten hrazenej odber.Kazdopadne co mne prekvapilo ze kdyby tyhle vysledky dopadly spatne uz neni zadna jina moznost jenom amniocenteza.A do toho se mi nechce.Porad verim tomu velkymu ultrazvuku ze kdyz tam bylo vse ok tak snad bude mimco v pohode...

a_sma
21. srp 2017

Já bych taky věřila tomu velkýmu ultrazvuku. Vážně věřím tomu, že to dobře dopadne. Určitě dej potom vědět a napiš sem, jak to dopadlo. Budu na vás myslet. 😘

renca1978
autor
21. srp 2017

@a_sma Mockrat dekuji.Ses hodna❤ Urcitr napisu😉

renca1978
autor
5. zář 2017

@a_sma ahoj uz mi volali ty vysledky z Gennetu.Vse ok.Cekame zdravyho chlapecka😀

maxik0812
5. zář 2017

Tak to velika gratulace,my jdeme v po na UZ srdicka a vysledky z plodovky.tak pak uz to snad take bude v okeji😉

renca1978
autor
5. zář 2017

@maxik0812 budu drzet palce...Dekujeme😉🙂

maxik0812
5. zář 2017

Diky moc😉

absintka19
5. zář 2017

@renca1978 100% jistota az po narozeni. I jedna strasne mila pani mela vse ok a ma krasnou holcicku, s Downem.

maxik0812
5. zář 2017

Je,tak to jsem snad ani nemela vedet.ja si dneska precetla,ze mimcu ve 24 tydnu zacal klesat prutok krve a ve 26 rodili.snad ani radsi necist.asi je to vekem,kdyz jsem mela deti v petadvaceti,tak mi stacilo sono a byla jsem v klidu.dneska po ctyricitce,po plodove vode,nekolika UZ porad neco vymyslim😉

a_sma
5. zář 2017

@renca1978 Grataluju 🙂Bylo mi to jasný, že to dobře dopadne 🙂 Tak hlavně přeju hodně štěstí, ať zbytek těhotenství probíhá v klidu a nemusíš se už dál nervovat a můžeš si konečně to těhotenství užívat . 🙂

renca1978
autor
5. zář 2017

@absintka19 A k cemu by pak ten Prenascan podle tebe slouzil?Hm???Je to rozbor DNA a ta urcite nelže....Ja tem vysledkum verim takze se dal stresovat nebudu jen kvuli tomu ze mi tady nekdo tohle napsal...Znam holku co mela riziko Down 1:4 a ma zdravy dite.A jestli podle Tebe je krasny dite s Downem tot tvuj nazor!Ja to nikomu nepreji.....a navic u Downa je hromada znaku co se vidi uz na UZ nejen nosni kustka ci sijove projasneni ale taky srdecni zmeny ktery jsou jiz pri prvnim screeningu patrne!!!A ty dalsi testy se vazne nedelaji pro srandu kralikum...Takze asi takhle...Ja verim ze nosim zdravy dite a tim bych to uzavrela...

renca1978
autor
5. zář 2017

@maxik0812 Uz radsi nikde nic necti....

maxik0812
5. zář 2017

Ty jo,ja nekoukla a myslela jsem,ze o te mile pani ta zprava je od Tebe.az me zamrazilo.jsem zdravotnik,tak neco vim,ale vis jak,jak se jedna o me😉hlavne muj vek.uvidime v pondeli😀

bimmka
5. zář 2017

Přesně to mi vycházelo u obou těhotenstí a obě děti jsou zdravé jak řepy. spíš ti měli udělat víc vyšetření a proměřování, jak mi bylo řečeno při druhém těhu u nejlepší gynekoložky. starší tě podl mě zbytečně mě si pak hlídalal, že nízká hodnota je problém můj a né plodu a mohl by být hůř vyživován. Což nakonec taky nebyl ani jeden. Takže doporučuji klid a řídit s tím, co jsi viděla na utz. ;)

renca1978
autor
5. zář 2017

@maxik0812 ja jsem taky zdravotnik.Pracuji na Aru jako zachranar...Ale u dospelych...s gyndou a detskym nic moc spolecnyho nemam....😉

renca1978
autor
5. zář 2017

@maxik0812 No prave...mne uz je taky dost a bohuzel nemuzu za to ze to nevyslo driv kdyz jsem byla mladsi....Ale myslim ze dneska je ta doba jina a driv zensky ve 40 se braki jinak nez dnes...Jsme prece porad mlady holky🙂

maxik0812
5. zář 2017

No,ja uz moc ne😀ja delala na urazovce,brali jsme vse,s cim zachranka dorazila.tak nejak od vseho trochu.😉

renca1978
autor
5. zář 2017

@maxik0812 A ty cekas prvni miminko?Ja mam dcerku skoro 4 letou vcera nastoupila do skolky...O ni jsme se snazili 4 roky.Nakonec se zadarilo diky Ivf a ted se povedlo spontanne....Ale po skoro 3 letech...Zkouseli jsme nekolik ivf ale nikdy nic nevyslo...Az ted to takhle krasne k nam prislo tak mame velikou radost😉

maxik0812
5. zář 2017

Ne,ne,treti.deti mam plnolete a ted se zadarilo s novym partnerem.neplanovane,vubec jsem se s tim nemohla smirit,ale dat pryc jsem to nedokazala.tak cekame benjaminka😀

renca1978
autor
5. zář 2017

@maxik0812 juuuu...tak to je hezky.Fandim Vam a drzim palce🙂Ja poznala toho pravyho az ve 32 letech takze to jinak dopadnout nemohlo nez mit deti pozdeji...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru